Донецкий техникум промышленной автоматики

При виключенні комп'ютер перезавантажується, що робити! |

Іноді у користувачів комп'ютерів може виникнути незвичайна на перший погляд проблема, коли при завершенні операційної системи Windows (виключенні комп'ютера) відбувається його автоматичне перезавантаження. Причин такої поведінки може бути кілька.

Найбільш імовірною причиною подібного збою є помилка з драйвером відеокарти. Причому часто це спостерігається саме з видеоадаптерами фірми NVidia. Виною всьому некоректно працюючий драйвер, який слід перевстановити. Для цього спочатку обзаведіться свіжою версією відповідного драйвера для вашої відеокарти (драйвер можна завантажити з офіційного сайту NVidia ). Після цього необхідно повністю видалити відеодрайвер, встановлений в системі і сам пристрій з диспетчера пристроїв. Після того як ці дії будуть зроблені, необхідно видалити з диспетчера пристроїв всі пристрої монітор. Після цього вимикаємо комп'ютер. Якщо виключення комп'ютера відбулося без перезавантаження, то причина збою явно виявлена. Залишається тільки включити комп'ютер і встановити новий драйвер. При цьому при включенні комп'ютера майстер попросить це зробити автоматично, але слід натиснути скасування і запустити установку драйвера вручну. Після цього також слід перевірити, як комп'ютер вимикається, все повинно працювати нормально.

Інша причина може бути пов'язана з помилками в реєстрі, зокрема в розділі, пов'язаному зі зміною харчування. Відкрийте редактор реєстру (хто не знає, натисніть Win + К або в меню Пуск - (Виконати і впишіть в рядок відкрити REGEDIT).

Тепер слід відкрити гілку реєстру:

HKEY_CURENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurentVersion / Explorer
Знайдіть тут параметр CleanShutdown, за замовчуванням якому присвоєно значення «0». Це значення відповідає за автоматичну перезавантаження при появі проблем в роботі системи. Встановивши значення в «1» ви змусите систему не виконувати автоматичну перезавантаження, а очікувати завершення завислого додатка.

Тепер відкрийте гілку реєстру:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurentVersion / WinLogon
Знайдіть тут параметр PowerdownAfterShutdown і надайте йому значення «1», щоб після виключення комп'ютера харчування автоматично відключалася, якщо ж привласнити цим параметром значення «0», то відповідно живлення комп'ютера відключатися не буде. Після внесення змін до реєстру перезавантажте комп'ютер і перевірте як комп'ютер вимикається.

Існують і інші причини наприклад, пов'язані з самою операційною системою можна спробувати завантажити комп'ютер у безпечному режимі і вимкнути його. Якщо це спрацювало, то причина криється в самій системі або програмі, які були встановлені останнім часом. Також це може бути і драйвер на мережеву карту або інший пристрій. Також причиною може бути зовнішній пристрій, підключений до комп'ютера через порт USB, або встановлено в роз'єм PCI самої материнської плати .

Як напівзахід рішення коректного завершення роботи комп'ютера може бути створення ярлика на вимикання комп'ютера. Для цього при його створенні в якості розташування вкажіть
shutdown.exe -s -t 00
Запускаючи цей ярлик? комп'ютер буде вимкнений.

Подивіться інше: