Донецкий техникум промышленной автоматики

Президент призначив довічні стипендії ліквідаторам пожежі на Чорнобильській АЕС

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 квітня 2017, 14:50 Переглядів: 15 квітня 2017, 14:50 Переглядів:   Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua.

Президент України Петро Порошенко призначив довічні державні стипендії працівникам пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.

Як повідомляє прес-служба глави держави, відповідний указ президент підписав сьогодні, 15 квітня.

Відзначається, що в гасінні пожежі на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року брали участь 65 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, 6 з них в результаті радіоактивного опромінення, не сумісного з життям, загинули. Інші 59 чоловік отримали високі дози радіоактивного опромінення і стали інвалідами, захворювання яких пов'язане з виконанням службових обов'язків під час гасіння пожежі. За 30 років після аварії на Чорнобильській АЕС померли 17 працівників пожежної охорони органів внутрішніх справ, які брали участь в гасінні пожежі в день Чорнобильської катастрофи, 5 осіб виїхали за межі України.

В АП нагадали, що в 2006 році, згідно з указом президента України, були засновані довічні державні стипендії для військовослужбовців, осіб рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС та її охороні 26 квітня 1986 року і внаслідок значного радіоактивного опромінення отримали інвалідність.

Однак в список стипендіатів були включені працівники, окремі особи рядового і начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які також брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС саме 26 квітня 1986 року і внаслідок значного радіоактивного опромінення захворіли на гостру променеву хворобу та яким встановлено інвалідність.

З огляду на це, глава держави підписав указ, яким передбачено призначити довічні державні стипендії 22 працівникам, особам рядового і начальницького складу пожежної охорони органів внутрішніх справ України, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, в розмірі трьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Президент призначив довічні стипендії ліквідаторам пожежі на Чорнобильській АЕС". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ