Донецкий техникум промышленной автоматики

Претензія на повернення товару неналежної якості

 1. Претензія магазину на повернення товару
 2. Правила написання претензії на повернення товару низької якості
 3. Бланк претензії на повернення товару неналежної якості

Уявіть собі ситуацію: ви купили на день народження доньки телефон, а він виявився несправний. Як вчинити в такому випадку - це не питання: товар необхідно повернути в магазин. Ви нічого не повинні магазину, який продав вам неякісний товар.

А магазин вам - повинен, оскільки отримав з вас гроші. Все, що вам знадобиться в цій ситуації - це знання закону і вміння, скориставшись нашими порадами, скласти претензію на повернення товару неналежної якості. У разі якщо ви хочете повернути фінанси за товар неналежної якості, ви можете ознайомитися про процедуру написання претензії на повернення грошових коштів за неякісний товар, яку ми розглядали в попередній статті.

Претензія магазину на повернення товару

Повернення купленого товару в магазин - це право будь-якого покупця, забезпечене йому законом № 2300-1 07.02.1992 р «Про захист прав споживачів». Право повернення товару при виявленні недоліків у товарі після покупки прописано в статті 18 цього закону.

Більш того, повернути ви можете абсолютно законно не тільки несправний товар, але і повністю працездатну і якісну річ. Однак при поверненні товару гідної якості вам потрібно написати всього лише заяву, тоді як претензія пишеться для повернення саме шлюбу.

Повернення товару після виявлення браку можливий або шляхом обміну на аналогічний товар належної якості, або шляхом відшкодування вартості купленого товару.

Якщо продавець намагається переконати вас в тому, що купуючи товар, ви були абсолютно згодні з його якістю разом з наявними недоліками товару, то він не має рації. Закон однозначно говорить про те, що всі недоліки товару повинні бути обумовлені з покупцем в момент здійснення покупки або до його покупки.

При цьому згода покупця на наявні недоліки має бути задокументовано в платіжних або гарантійних документах на товар. Так продаються, наприклад, товари з вітрини або відновлені і відремонтовані товари зі знижкою. Якщо ж ваша згода на недоліки не оформлено - ви маєте повне право вимагати гроші назад.

Для повернення необхідно заповнити документ, що носить назву «Претензія на повернення товару». Складається претензія на повернення в довільній формі, але краще все-таки прислухатися до певних правил, які ми викладемо нижче. Це допоможе вам обійти всі можливі перешкоди і конфлікти в досягненні мети повернення товару в магазин.

Як приклад заповнення претензії можна взяти зразок претензії, який ми виставили на цій сторінці.

Правила написання претензії на повернення товару низької якості

Щоб ваші дії напевно досягли мети, обов'язково, складаючи претензію, врахуйте наступні рекомендації:

Перед складанням претензії ви повинні знайти правильне офіційна назва магазину або юридичної особи, у якого ви придбали товар, який зараз і намагаєтеся повернути.

Ви повинні знати найменування організації та ПІБ керівника. Ця інформація повинна знаходитися на сайті магазина, в кінці кінців її можна з'ясувати у продавців. Тепер про складання претензії:

 1. Претензію необхідно скласти в двох примірниках. Це потрібно для підтвердження факту прийому претензії у вас продавцем, він ставить на вашій копії час, дату прийому, а також свою посаду та розписується в отриманні.
 2. Почніть з викладу дати, часу і докладного опису обставин придбання товару. Описуючи товар, що купується, перерахуйте всі подробиці. Напишіть все, що вам відомо про товар: модель, марку, виробника, колір, розмір, матеріал, комплектність товару, а також його серійний номер і артикул.
 3. Після викладу обставин придбання і даних моделі товару, починайте писати мотивувальну частину претензії, в якій перерахуйте обставини, при яких ви знайшли у товару недоліки і власне опишіть самі недоліки. Як висновок напишіть про вплив виявлених недоліків на можливість використання купленого товару за призначенням.
 4. Обов'язково напишіть, що якщо у продавця з'явиться вимога провести експертизу товару для з'ясування причин виникнення недоліків, ви не заперечуєте проти експертизи, тільки якщо вона буде проведена за рахунок продавця.
 5. Пошліться на законодавство, згідно з нормами якого продавець зобов'язаний прийняти несправний товар для покупця його покупця, а саме:
  • На вже згадувану нами статті 18 Закону РФ про права споживачів, в якій вказується право покупця на повернення товару неналежної якості.
  • На статтю 503 Цивільного кодексу РФ, в якій проголошується те ж саме право покупця, ця стаття фактично дублює ст.18 закону про права споживача.
  • На ст. 309 ГК РФ, яка зобов'язує продавця виконувати всі свої зобов'язання відповідно до умов чинного законодавства.
  • На ст. 310 ГК РФ, в якій наголошено на неможливість для продавця відмовитися від своїх зобов'язань за договором купівлі-продажу в односторонньому порядку.
 6. Обов'язково вкажіть наявність у вас товарного або касового чека. Якщо ж чека немає, ви маєте право відповідно до п.5 ст.18 закону «Про захист прав споживачів» повернути товар поганої якості і без наявності у вас платіжних документів.
 7. Доставка товару в магазин, особливо якщо річ важить більше 5 кг, що, згідно із законом, переводить її в категорію великогабаритних, повинна здійснюватися силами продавця згідно п.7 ст. 18 закону про права споживачів. Якщо ж ви приносите річ самостійно, не забудьте в претензії додати вимогу відшкодування ваших витрат на доставку.
 8. В кінці документа розпишіться, розшифруйте підпис і поставте дату.

Бланк претензії на повернення товару неналежної якості

Нижче ми пропонуємо вам зразок претензії на повернення товару неналежної якості.

завантажити бланк

претензії на повернення товару в форматі .DOC

Увага! Якщо ви вийшли на наш сайт через пошуковик за запитом типу «претензія на повернення товару зразок», то в пошуку ви побачите масу варіантів складання претензії, перевіряти кожен з них на відповідність усім вищевикладеним пунктам - справа стомлююче і нелегка. Наша рекомендація - скористатися розміщеним на нашому сайті зразком претензії на товар неналежної якості і вирішити ваше питання швидко, заощадивши свої час і нерви.