Донецкий техникум промышленной автоматики

Практично безкоштовний конструктор сайтів Ucoz uKit: частина 2

  1. Робота з картинками
  2. Як можна заробляти на сайті, який створений сервіс uKit
  3. Створення мобільного варіанту сайту
  4. ведення блогу
  5. Публікація веб-сайту
  6. SEO та статистика
  7. uKit впорався з усіма поставленими завданнями
  8. Відгуки про хостинг:

Продовження досвіду використання конструктора сайтів Ucoz uKit.

Продовження досвіду використання конструктора сайтів Ucoz uKit

Робота з картинками

Перетягування зображення на сторінку призводить до візуалізації рамки, яка обмежує фото. Можна міняти її розміри до необхідного фрагмента, або прикріпити до неї спеціальну підпис. uKit прекрасно справляється з додаванням будь-яких призначених для користувача фото. Їх досить буде перетягнути на діалог бібліотеки картинок, який зберігає всі завантажені графічні матеріали.

До того ж, допускається застосовувати зображення з великої колекції картинок (доступ надається за доплату), з акаунтів соцмережі Facebook, або вказавши URL в Мережі.

На відміну від того ж Wix, uKit може перешкоджати завантаженню відео на сервер і потім використовувати посилання на них.

Чого дуже не вистачає в сервісі uKit, це вбудованої можливості редагування фото, не рахуючи вищезгаданої обрізки розмірів. Як мінімум, можливість обертання картинок була б дуже до речі.

Віджет галереї - це проста таблиця з зображеннями, клацання по яким дає можливість краще їх розглянути. Подання в формі таблиці легко перемикається на слайд-шоу або колаж.

До роботи компонента зауважень немає, але інші конструктори сайтів пропонують набагато ширший функціонал щодо форматування картинок, зокрема закруглення кутів. У певний момент під час тестування, я раптом зіткнувся з помилкою, яка була пов'язана з кадруванням знімка, однак після поновлення сторінки все результати моєї праці, на щастя, не були втрачені.

Загалом, цей безкоштовний конструктор сайтів працює цілком надійно. В інших сервісах під час додавання, редагування елементів спостерігалися сильні зависання, а сервіс uKit повністю позбавлений даного мінуса.

Як можна заробляти на сайті, який створений сервіс uKit

На панелі інструментів uCoz немає спеціальної кнопки PayPal. У зв'язку з цим, для реалізації функціоналу, який відповідає кнопці «Купити» або ж «Збір пожертвувань», знадобиться версія рівня Pro. Вона дозволить вводити код віджета, який буде працювати з Paypal.

Для створення інтернет-магазину сервіс uKit пропонує застосовувати додаток Ecwid, яка реалізує електронну вітрину і багатофункціональну кошик онлайн-покупок. Я додав даний продукт на сторінку свого тестового порталу, і дизайн інтернет-магазину виявився гармонійно відповідним всьому загальному стилю.

Вся подальша робота вимагає підключення вже існуючого облікового запису Ecwid, або створення нової прямо з конструктора веб-сайту.

Вбудований помічник Ecwid дає можливість генерувати інтернет-магазин всього за шість легких кроків. Його графічне представлення потрібно буде проектувати в сервісі uKit, а управляти всіма комерційними процесами, зокрема клієнтами, варіантами доставки, асортиментом всіх товарів через Ecwid.

Його графічне представлення потрібно буде проектувати в сервісі uKit, а управляти всіма комерційними процесами, зокрема клієнтами, варіантами доставки, асортиментом всіх товарів через Ecwid

Створення мобільного варіанту сайту

Оскільки uKit застосовує адаптивний дизайн, то будь-який створений при його допомоги портал буде автоматично відформатований так, щоб однаково добре виглядати і на екрані ПК, і на дисплеї смартфона.

Проте, на відміну від переважної більшості інших конструкторів сайтів, тут немає режиму перегляду мобільного виду при редагуванні. Тому для оцінки кінцевого результату доведеться використовувати емулятор смартфона або планшета. Це означає, що, на відміну від WebStarts або Wix , UKit не дає можливості вносити зміни в зовнішній вигляд веб-сайту, які розраховані на мобільний пристрій.

Таке ж обмеження властиво було Squarespace, однак зараз ця служба обзавелася певними настройками для різних гаджетів.

Створений мною інтернет-ресурс чудово виглядав на iPhone 6с, правда кнопка меню виявилася з правого боку, а це ускладнює доступ до неї під час роботи однією рукою.

ведення блогу

При додаванні на сторінку елемента типу Новини, вона перетворюється в повноцінний блог з потужною формою відправки повідомлень. Вона дає можливість вводити посилання, вставляти картинки, відео, а також роздільники Читати все для занадто довгих повідомлень. Допускається вмикати або вимикати можливість коментування та запланувати відправку повідомлення на будь-яку дату і час.

Загалом, це хороший інструмент для ведення блогу. Він не прогружен опціями і, в той же час, не примітивний.

Публікація веб-сайту

Мені дуже сподобалося, що, на відміну від того ж WebStarts, після закінчення створення веб-сайту uKit дозволяє його відразу опублікувати.

Для цього є жовта кнопка Опублікувати, яку потрібно натиснути, коли дизайн повністю готовий. У відповідь з'явиться віконце з повідомленням, яке запропонує зареєструвати домен, щоб користуватися більш простий посиланням.

Приємною стандартною функцією діалогу є надання спеціального посилання для розміщення її на сторінці Twitter або Facebook, а також посилання для живого перегляду веб-порталу. Навіть якщо ви поки не готові опублікувати своє нове творіння, опція дозволяє створити резервну копію веб-сайту на будь-якій стадії його розробки.

Як і переважна більшість простих конструкторів сайтів, uKit так само страждає прив'язкою до певного об'єкту для розміщення. Він не має функцій для перенесення сторінок на інший хостинг в Україні .

У разі якщо для вас це дуже важливо, обов'язково розгляньте можливість застосування Weebly, який дає можливість отримати всю інформацію, код веб-сайту, або Squarespace, який пропонує переключиться при бажанні на хост WordPress .

SEO та статистика

На жаль, uKit в себе не включає модуль для збору статистики про всіх відвідувачів інтернет-ресурсу.

Для того, щоб була можливість отримувати повноцінну звітність, необхідно попрацювати, зробивши настройку та підключення спеціального аккаунта Google Analytics. Він дає безліч можливостей для відстеження всієї активності, однак, зверніть увагу на те, що дана статистика затримується на один день. Системи з інтегрованими модулями статистики (наприклад Weebly), в основному, її надають в масштабі часу, більш близькому до реального.

На страніче панелі управління Просування є спеціальні засоби для контролю трафіку веб-ресурсу. Тут є кнопка Аналізувати сайт, яка здатна дати оцінку, наскільки ваш продукт готовий до просування. Наприклад, у мого веб-ресурсу не було достатньої кількості оригінального і якісного тексту, який вважається одним з атрибутів для успішного руху.

Після закінчення роботи над веб-ресурсом, сервіс uKit пропонує скористатися спеціальними інструментами Консоль пошуку і Діловий список для збільшення видимості в інтернеті. Даний момент дуже важливий, оскільки багато користувачів конструкторів сайтів зовсім не розуміють, чому ж результат їх копіткої роботи не видний в основних пошукових системах. Для того, щоб пошукові системи виявили інтернет-ресурс, його необхідно оптимізувати, а також зробити унікальним.

uKit впорався з усіма поставленими завданнями

Створюючи свій пробний веб-проект, я отримав задоволення від роботи з сервісом uKit.

Він абсолютно не схожий на раніше протестовані конструктори веб-контенту. Він має зрозумілий і сучасний інтерфейс, а також надає всі інструменти, які необхідні для створення мобільних варіантів сайтів і різних комерційних порталів.

Можливості uKit зі створення інструментів ведення блогу з функцією планування часу публікацій заслужили від мене оцінку «відмінно». Мені сподобалася команда збереження картинки (але не відео) в онлайн-сховище для її повторного використання.

Тут ви не знайдете величезної галереї сторонніх віджетів або можливості налаштувати веб-сайт під смартфон. Також тут немає вбудованого модуля для генерації повноцінних статистичних звітів.

Попри це, uKit - це дуже ефективний, доступний за своєю вартістю конструктор сайтів, який безсумнівно гідний уваги розробників.

Відгуки про хостинг: