Донецкий техникум промышленной автоматики

Потрійний удар по Рунету: ідентифікація користувачів, контроль сайтів і електронні платежі

Обережно! Новий світовий порядок.

19 19.01.2014. Дана стаття - не аналіз внутрішньої політики російської влади, не критика відомих політичних діячів і аж ніяк не опису чинного режиму, а всього лише аналіз пакету нових законопроектів, який безпосередньо торкнеться користувачів, власників ресурсів та всю IT галузь. Мабуть, страх перед громадянами Росії змусив народних обранців вчора направити в Держдуму цілих три законопроекти, що розширюють антитерористичний інструментарій правоохоронних органів і спецслужб.
В принципі, депутати не придумали нічого нового. Але, на відміну від США, де після 11.09.2001 був прийнятий Акт, що дав уряду і поліції широкі повноваження з нагляду за громадянами і початок державній програмі стеження, наші законодавці пішли ще далі.
У порівнянні з 2013 роком, що ознаменувався прийняттям цілої плеяди законів, що вводять цензуру, що регулюють суспільні відносини громадян в мережі, 2014 рік розпочався з ще більш агресивного законотворчості. Даний законопроект внесений до Держдуми від імені відомого думського квартету: Яровий (Едро), Лугового (ЛДПР), Денисенко (КПРФ) і Левіна (СР). Ну і причепом до них депутати Лебедєв і Сараліев.
Так що ж пропонує нам команда з колишньої прокурорської співробітниці, ФСБшника, розвідника, піарника, сина Жириновського і чеченського політика ?! А пропонують нам небачені безпрецедентні поправки до КК і КпАП, до чинних законів «Про зв'язок», «Про інформацію», «Про протидію легалізації і відмивають доходів, одержаних злочинним шляхом», «Про національну платіжну систему», «Про ФСБ» і « Про протидію тероризму ».

Перший блок поправок розширює повноваження ФСБ по шмону громадян і їхніх автомобілів при наявності достатніх підстав підозрювати їх у скоєнні злочину Перший блок поправок розширює повноваження ФСБ по шмону громадян і їхніх автомобілів при наявності достатніх підстав підозрювати їх у скоєнні злочину. Розширюється сфера злочинного діяння, так званої «тероризм», додаються нові кваліфікуючі ознаки злочину (пропаганда, виправдання і підтримка тероризму), а також з'являється новий критерій терористичної діяльності в вигляді «дестабілізація діяльності органів влади». Для Хабра спільноти це не настільки цікава тема. Перший блок поправок цікавіший правозахисниками, юристам-теоретикам і практикуючим адвокатам.

А ось другий і третій блок законопроектів, в разі їх прийняття, може вплинути на подальше життя Рунета і IT.
Другий блок спрямований на контроль за мережевими комунікаціями громадян. І якщо трохи раніше Рунет був схвильований новим Наказом Мінкомзв'язку, який зобов'язав зберігати записи про активність користувачів (телефонних номерів, IP-адрес, імен облікових записів і адреси електронної пошти користувачів соціальних мереж) не менше ніж на 12 годин для подальшої передачі спецслужбам, то автори законопроекту пішли ще далі. Хостинг-провайдерів, власників сайтів і інших осіб (в т.ч. іноземні ресурси), коло яких визначить уряд, зобов'яжуть зберігати дані про прийом, передачу, доставці, обробці різної електронної інформації ( «інформацію про прийом, передачу, доставці і обробці голосової інформації, письмового тексту, зображень, звуків або будь-якого роду діях, вчинених користувачами при поширенні інформації і / або обміні даними) протягом півроку !!! Вимагати зазначену інформацію матимуть право силові органи в рамках ОРД. Яким чином має відбуватися порядок зберігання інформації (в тому числі і для власників будь-яких сайтів на платформах Wordpress, Blogger, Wix та інших сервісів) в законопроекті не вказується, і, очевидно, найближчим часом буде прийнято низку уточнюючих підзаконних актів.

Крім того, всі власники сайтів, які здійснюють діяльність «по організації поширення інформації та / або обміну даними між користувачами в мережі« Інтернет »зобов'язані будуть повідомляти Роскомнадзор про початок здійснення своєї діяльності. Імовірно, це торкнеться майже 100% всіх ресурсів, що знаходяться на просторах російського Інтернету.

Законопроектом також вводяться поправки до Закону «Про зв'язок» і закладається фундамент для подальшого визначення Урядом порядку обов'язкової ідентифікації користувачів Інтернету. Яким чином буде відбуватися обов'язкова ідентифікація громадян на сайтах, поки не розкривається, і про це можна тільки здогадуватися.

Звичайно, не обійшлося і без нових штрафів за недотримання «інноваційного законодавства». Від 3 000 до 5000 рублів на громадян за невиконання обов'язку повідомити Роскомнадзор про початок здійснення діяльності з організації поширення інформації та / або обміну даними між користувачами в мережі «Інтернет», а також за порушення обов'язку зберігати дані протягом 6 місяців і від 100 000 до 200 000 - на Юріко.

Третій блок поправок присвячений електронним платежах. Обмежується розмір неперсоніфікованих платежів, тобто платежів, що здійснюються без ідентифікації клієнта, наприклад, через службу «Я.Деньгі», «Вебмані». Відповідно до законопроекту, загальна сума переказу не зможе перевищувати 1000 рублів в день і 15 000 протягом місяця. Крім того, фактично повністю забороняються анонімні переклади грошей з-за кордону, а також використання «анонімних» грошей, які були видані за межами Росії або надійшли від іноземних організацій

Отже, пропонованими «антитерористичними» поправками одночасно вирішується кілька важливих для влади проблем:

1. посилення загальних повноважень контролюючих органів, в т.ч. ФСБ і ЦБ.
2. посилення контролю над мережевими комунікаціями громадян;
3. посилення контролю за фінансовими операціями громадян за допомогою електронних платіжних засобів;
4. посилення контролю за діяльністю НКО;

Незабаром російські сайти (і іноземних, звичайно, теж порахували) і російських користувачів чекає нове життя.

А тому біткоіни тепер стануть поза законом, російський краудфандінг почне повільно вмирати (ніяких тобі більше colta.ru і інших незалежних журналістських проектів), може бути заглушений джерело фінансування для альтернативного фандрайзингу опозиціонерів на передвиборні кампанії, зупинені гуманітарні платежі з-за кордону на допомогу дітям і ін., а всі ми будемо знаходиться під великим цілодобовим ковпаком правоохоронних органів.

При цьому в разі, якщо Закон буде прийнятий, вартість послуг виходу в Інтернет, хостингу та інших мережевих послуг, ймовірно, буде підвищуватися. Звичайно, фінансово-економічне обґрунтування до законопроекту не передбачає будь-якої навантаження на федеральний бюджет. А порахувати, який фінансовим навантаженням це обернеться для всієї галузі, навіть не представляється можливим. Очевидно лише те, що це буде колосальна сума, яку доведеться викласти хостерам, провайдерам і власником сайтів для придбання нового заліза, яке дозволить зберігати дані 6 місяців. В яку суму все це вийде російської IT галузі і громадянам, нам краще скажуть фахівці на Хабре, хто в цьому більше обізнаний.

І все це подається, як зазвичай, заради самого благої справи - захисту нас з Вами від міжнародного тероризму. "Спасибі! Тепер ми справді відчуваємо себе набагато захищеності". І чомусь немає сумнівів, що законопроект пройде зі свистом в Держдумі і вже до весни ми отримаємо нові правила гри в мережі.
Єдине, на що залишається сподіватися в зазначених умовах, це на концепцію «тоталізатора смерті» Джима Белла, яка може почати набирати оборот і в Росії, як симетрична відповідь суспільства на адресу тих, кому цілком наплювати на основні права громадян і розвиток IT-галузі. Може, лише коли на індивідуальну безславну кончину деяких депутатів і чиновників «донори» будуть ставити великі ставки, тоді, нарешті, ті, хто приймають подібні рішення і натискають на кнопку голосування, почнуть замислюватися про наслідки своїх вчинків.

Джерело - habrahabr.ru/post/209312/ Опубліковано 19 січня 2014

Ще по темі:
Новий Світовий Порядок продовжує наступ.
Програма "Безпечне місто".
Тотальний контроль над суспільством став реальністю.
Люди! Це все реально! Вони починають з дітей!
Тези про поточний момент геополітичної боротьби.
Чи можна врятуватися від колонізації?
«Армія нового світового порядку» займає вихідні рубежі.
Відтепер росіяни просто ... донори органів.
Проект «Blue Beam» як частина плану по захопленню Землі.
Від Універсальної електронної карти - до поголовної чіпізації біооб'єктів
Чіпування біооб'єктів.
Розвал Російських силових структур.
США прискорено готуються до приходу Звіра.
Ціна Правди.
Що робити. Список першочергових кроків-Дій

Так що ж пропонує нам команда з колишньої прокурорської співробітниці, ФСБшника, розвідника, піарника, сина Жириновського і чеченського політика ?