Донецкий техникум промышленной автоматики

Пошук по картинці в Google

Ось цієї функцональності я довго чекав! У пошуку картинок в Google, тепер можна шукати картинки не тільки по текстовому запиті, але і по картинці . Картинку можна завантажити, вказати її урл, а в Chrome - просто перетягнути з файлового менеджера на рядок пошуку.

Пошук по першій картинці, спочатку ввів мене в стан легкого шоку, тому що Google зміг визначити що на ній. Я завантажив фотографію з Риги, причому її точно немає ніде в інтернеті і її не було у мене на сайті. За назвою картинки теж не можна визначити що на ній. Незважаючи на це було точно визначено що це Церква Святого Петра в Ризі.

Можливо, що ця фотографія дуже схожа на ту, яка у мене йде першою про цієї церкви . Але її немає в схожих зображеннях. Швидше за все через специфічний кольору шпиля вона схожа відразу на кілька інших фотографій з цим шпилем в інтернеті.

Швидше за все через специфічний кольору шпиля вона схожа відразу на кілька інших фотографій з цим шпилем в інтернеті

Другий картинкою я залив скріншот з свого поста про portal 2 . Тут видно, що якщо картинка є де то в мережі, то для Google вже не проблема визначити її джерело. Відразу написало, що є зображення інших розмірів і посилання на фотографію на моєму сайті. Можна помітити, що знизу вивело схожі зображення, це схожі скріншоти цієї ж локації в Portal 2.

Можна помітити, що знизу вивело схожі зображення, це схожі скріншоти цієї ж локації в Portal 2

Для третьої картинки, фікуса з нашого вікна на кухні, можна побачити, схожі зображення дуже схожі не за формою зображення, а за кольорами та його відношення, які містяться в зображенні.

Для третьої картинки, фікуса з нашого вікна на кухні, можна побачити, схожі зображення дуже схожі не за формою зображення, а за кольорами та його відношення, які містяться в зображенні

Судячи з того що видало в схожих для всіх трьох картинок можна припустити, що індекс картинок для пошуку складається з кольорової інформації: зміст різних кольорів на зображенні і їх процентне відношення, а форма, що зображено на картинці, на даний момент ніяк не враховується.

Мабуть, також як і для веб-сторінок, тематика зображення визначається по alt'у картинки, назвою, опису навколо картинки, а також посилань на цю сторінку і картинок. Якщо зображення зустрічається в інтернеті багато разів, точність визначення дуже висока.

Що тут можна сказати? Дуже і дуже вражає. Набагато крутіше ніж шукає Tineye . Крім власне кеша про картинках в інтернеті, Google використовує всю міць свого пошуку індексу. Майбутнє все ближче 🙂

Що тут можна сказати?