Донецкий техникум промышленной автоматики

Пошта Росії відстеження посилки по номеру квитанції 2019

  1. Квитанція з пошти: розшифровка
  2. Пошта Росії: відстеження посилки по номеру квитанції
  3. Як написати заяву про розшук листи
  4. Бланк претензійної заяви (для відправлень по РФ)

Сучасні технології дають можливість відстежити поштовий переказ за номером квитанції, це стосується також листів або посилок. Тому, якщо фахівець з кадрів відправив своєму колишньому працівникові трудову книжку поштовим способом і турбується про її збереження, він може перевіряти весь шлях відправлення до моменту вручення адресату. Всі дані про пересування рекомендованого відправлення доступні в Інтернеті на сайті Пошти Росії та інших спеціалізованих сайтах, інтегрованих з системою відстеження. Як скористатися цією корисною інформацією? Постараємося розібратися.

Квитанція з пошти: розшифровка

При відправленні листа або посилки завжди дають квитанцію, яка підтверджує, що послуга пересилання оплачена і оператор прийняв від відправника його документи або майно. Крім вартості пересилання та іншої технічної інформації, цей документ містить дуже важливий код-ідентифікатор. Знайти його можна в середині чека. Якщо документ має штрих-код або QR-код, то потрібний ідентифікатор буде продубльований на ньому. Виглядає чек зазвичай так:

Зверніть увагу, що потрібний ідентифікаційний код складається з 14 знаків. Це стандартна кодування внутрішніх відправлень по Росії. Міжнародні відправлення кодуються інакше. У самій квитанції є окремий номер, але він для відстеження не використовується. Розберемося, що означають потрібні нам знаки, і як їх правильно застосувати.

Отже, в ідентифікатор зашифрована така інформація:

  • перші 6 знаків - індекс поштового відділення відправника;
  • наступні 4 цифри - дата відправки в форматі «день, місяць, остання цифра року»;
  • останні 3 знаки - порядковий код відправника за цю дату.

Пошта Росії: відстеження посилки по номеру квитанції

Після того, як з потрібним ідентифікаційним кодом, або, як його інакше називають, «трек-кодом» розібралися, можна дізнатися, як його правильно застосовувати. Для цього досить зайти в спеціальний розділ офіційного сайту поштової служби Росії і ввести потрібні цифри в спеціальне вікно:

Після натискання кнопки «Пошук» система видасть повну інформацію про лист, починаючи з дати його відправлення і поштового відділення, закінчуючи даними одержувача і всіма етапами, яке пройшло цей лист. Якщо воно вже прийшло в потрібне місце, буде відзначено вручення адресату. Очевидно, що нічого складного в цій процедурі немає. Інші пошукові сервіси працюють аналогічно. Користування цією послугою є абсолютно безкоштовним.

Як написати заяву про розшук листи

Відомості на сервісі оновлюються практично одночасно з проходженням кожного етапу, не рідше ніж раз на кілька годин. Тому інформація завжди найсвіжіша. І якщо потрібна посилка або бандероль знаходиться в одній точці тривалий час, потрібно подумати про те, що пора писати заяву про розшук. Зробити це можна або через портал держпослуг, або, роздрукувавши бланк заяви з сайту Пошти Росії, віднести його до поштового відділення. При подачі заяви в відділенні пошти потрібно пред'явити чек (або його копію), виданий при відправці, і посвідчення особи.

Бланк претензійної заяви (для відправлень по РФ)

завантажити

Як скористатися цією корисною інформацією?