Донецкий техникум промышленной автоматики

Портативний Google Chrome - xBB.uz

  1. 1 коментар

Мабуть, Google Chrome, заснований на кодової базі Chromium, в поданні не потребує, як би тривіально це не звучало. З'явившись пару років назад, ця програма досить швидко завоювала безліч шанувальників. Дійсно, переваг у даного браузера багато: і швидкість, і наявність доповнень (flash, наприклад), і хороший рівень безпеки. Однак є й недоліки.

Але спочатку - про позитивні якості цього софта від Google . Мабуть, головною перевагою є обробка скриптів в «пісочницях», ізольованих сегментах оперативної пам'яті, що виділяються для кожної вкладки. Тобто, шкідливий скрипт, якщо такий влізе з нехорошого сайту, теж буде ізольований.

Отже, Google Chrome добре підходить для тих випадків, коли скрипти відключати не можна - без них не працюють сайти банків і платіжних систем, поштові ящики не приймають паролі через веб-інтерфейс, ну і так далі.

Крім того, на відміну від конкурентів, Google Chrome дуже добре обробляє ці самі скрипти, через їх велику кількість система не гальмує.

Тепер переходимо до недоліків. В основному, вони несуттєві. Крім одного: якщо користувач захоче видалити цей браузер, то всі налаштування і закладки все одно збережуться в системі. При перевстановлення вони воскреснуть, з'явившись перед ваші світлі очі, навіть якщо ви вичищали тимчасові файли дуже старанно.

Мотлох в системі накопичуватися не повинен, а вже тим більше після простого браузера. Тому краще користуватися портативною версією. Такий, яку можна записати в будь-яку папку, носити на флешці і запускати з неї.

Завантажити можна з порталу http://portableapps.com/apps , присвяченого портативним версіями софта .

Чим відрізняється така версія від звичайної? На перший погляд, нічим. Точно так же спочатку завантажуємо і запускаємо інсталятор, який завантажує всю програму. Правда, ярлик на робочий стіл автоматично не ставиться, але це легко зробити вручну. І працює браузер точно так же, як в стаціонарному варіанті. Але це лише на перший погляд.

Якщо ви перепишете на флешку папку зі скачаним і готовим до вживання браузером Google Chrome в його портативної іпостасі, то зможете запустити його на чужому комп'ютері. Прямо з флешки. З усіма вашими настройками, закладками і збереженими паролями. Це можливо тому, що програма зберігає всі свої файли не десь на розділі жорсткого диска, серед призначених для користувача файлів, а тільки в своїй папці.

Значить, якщо браузер вам не сподобається і ви захочете його видалити, то вам зовсім не потрібно переживати про те, що після нього може залишитися сміття. Портативні версії програм дозволяють розкуштувати їх без заподіяння шкоди системі. (Звичайно, якщо вони не є зараженими. Але ви ж завжди перевіряєте всі завантажені файли антивірусним сканером, правда?)

Портативність браузера Google Chrome, як сказано в анотації на вищезгаданому порталі, досягнута в тому числі і за рахунок того, що файли cookies не прив'язуються до конкретного комп'ютера, як це відбувається у звичайній, стаціонарної версії.

Звичайно, з точки зору забезпечення безпеки, це є недоліком. Але все одно cookies у вас ніхто не вкраде і доступ до ваших акаунтів на різних сайтах не отримає до тих пір, поки ви самостійно не запустите шкідливий скрипт, викачують вміст кешу браузера. (Такий скрипт може бути вам підсунуть, наприклад, під виглядом маленької, але «корисною» програмки для завантаження відео або аудіо з сайту «Вконтакте».)

Отже, процес установки портативного софту. (Хоча установкою це можна назвати лише умовно.) Завантажуємо програму, файл з подвійним розширенням * .paf.exe і коричневим значком із зображенням флешки. Перевіряємо на предмет наявності відсутності заражень. Натискаємо на ньому, якщо він чистий.

Установник напевно автоматично визначить мову. (Портативний Google Chrome на цьому етапі зросійщує себе напевно.) Якщо немає, то вкажіть російський вручну. Також вкажіть папку, куди хочете розпакувати програму.

Готово? Тепер залишилося лише поставити на робочий стіл ярлик - і все, можна користуватися. Папка з програмою буде містити все необхідне для роботи, можете сміливо копіювати її на флешку.

У випадку з Google Chrome, крім розпакування відбудеться ще й завантаження основних компонентів програми з інтернету. Природно, слід дочекатися її закінчення, перш ніж запускати браузер.

Готово? От і славно. Тепер залишається лише побажати вам і вашому комп'ютеру перебувати в доброму здоров'ї.

Автор: vanilinkin, спеціально для xBB.uz, 17.01.2011

Попередні публікації:

Останнє редагування: 2011-05-26 15:10:50

Мітки матеріалу: google , chrome , google chrome , портативний google chrome , гугл , браузер google , безкоштовні програми , безкоштовне по , програми для комп'ютера , браузер , browser , інтернет-браузер , софт для windows , браузер google chrome , веб-браузер , портативний софт

1 коментар

Гість Сергій
Добрий день. Я не зовсім розумію - що значить "буде ізольований" Від чого ізольований?

Залиште, будь ласка, свій коментар до публікації

Чим відрізняється така версія від звичайної?
Але ви ж завжди перевіряєте всі завантажені файли антивірусним сканером, правда?
Готово?
Готово?
Я не зовсім розумію - що значить "буде ізольований" Від чого ізольований?