Донецкий техникум промышленной автоматики

Поломка ноутбука Asus K56CM: чорний екран, вентилятор крутиться, блимає індикатор роботи жорсткого диска і Wi-Fi

  1. Заміна накопичувача тягне за собою втрату гарантії на ноутбук?
  2. Чому таке могло статися?

Привіт друзі! Не так давно у мене зламався монітор, з'явилася горизонтальна смуга. Потім зламався роутер TP-Link TL-MR3220, про це я писав в цієї статті.

І тут ще як на зло, почалися проблеми з моїм ноутбуком Asus K56CM, який я купив приблизно чотири місяці тому і навіть не встиг зробити його огляд :(.

Вирішив написати цю статтю, в якій розповісти що у мене сталося, можливо описані мною симптоми поломки комусь пригодяться. Правда про вирішення проблеми я не напишу, там не все так просто, буду віддавати по гарантії. Гаразд, про все по порядку.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , МФУ , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси Ноутбук дуже класний. Гарний, тонкий, алюмінієвий корпус. Потужна начинка і майже безшумна робота. А встановлений відразу після покупки SSD накопичувач, зробив цей ноутбук ще більш привабливим. За ці кілька місяців, я до нього дуже звик і був ним дуже задоволений.

Тепер про проблему. Точно вже не пам'ятаю, але приблизно місяці два тому, зауважив одну цікавинку. Після того, як я вимкнув ноутбук і знову його включив, він не запустився. Був чорний екран, крутився вентилятор, і по черзі блимали два індикатори: індикатор роботи жорсткого диска і індикатор роботи бездротової мережі.

Тоді я просто вимкнув ноутбук (натисканням і утриманням кнопки включення) і включив його знову, все запрацювало. Я подумав, що це просто глюк і забув про це.

Але приблизно тиждень тому, ця проблема стала з'являтися все частіше і частіше. Все дійшло до того, що ноутбук запускався спроби з десятої, або взагалі не запускався. Але якщо він вже включився, то працював як зазвичай, нічого дивного в його роботі я не помічав. Але якщо вимикав, то включити його знову було практично неможливо.

Відео з проблемою:

Мало не забув. Помітив ще останнім часом (раніше все працювало нормально), що при підключенні зовнішнього жорсткого диска в USB 3.0, він через деякий час відключався і автоматично знову підключався. У той час, як в USB 2.0 все працювало нормально.

Вирішив пошукати в інтернеті, в чому ж може бути справа, але нічого цікавого не знайшов.

Але тут вже було зрозуміло, що справа не в операційній системі, а щось в залозі. Швидше за все проблема з одним з мостів на материнській платі. Я пробував запускати ноутбук без батареї, витягував батарею на деякий час, але це не дало результатів.

Раптово, мені в голову прийшла геніальна ідея. Просто зателефонувати в підтримку Asus і запитати у них. Так і зробив. Знайшов на офіційному сайті український телефон служби підтримки і подзвонив до них.

Через кілька секунд я вже спілкувався з представником компанії Asus. Розповів йому про проблему, і він не дослухавши моїх оповідань 🙂 сказав що справа в материнській платі і потрібно по гарантії звернутися. На тому ми і розпрощалися.

Так, значить по гарантії потрібно б віддати, а то ремонт материнської плати походу не дешевий. Купував я ноутбук в інтернет-магазині Розетка (як і монітор і роутер, які вже зламалися). Знайшов начебто гарантію, вона оформлена у фірмовій книжці Asus, яка йде з ноутбуком, там стоїть печатка Розетки.

Вже і встиг зателефонувати до найближчого сервісного центру Asus, адреса якого знайшов на сайті інтернет-магазину Розетка.

Заміна накопичувача тягне за собою втрату гарантії на ноутбук?

Цим питанням я задався сьогодні з самого ранку. Ну наскільки я знаю, то самостійна заміна накопичувача і оперативної пам'яті не тягне за собою втрату гарантійного обслуговування (не на всіх ноутбуках, є багато нюансів).

Як я вже писав в почав статті, відразу після покупки Asus K56CM я прибрав з нього жорсткий диск і встановив свій SSD накопичувач. Пломб ніяких при заміні накопичувача я не помітив. Вчора назад в ноутбук встановив жорсткий диск. Віддавати на ремонт ноутбук з SSD накопичувачем, на якому повно інформації не дуже хочеться, та й це не потрібно.

Тому, мені потрібно було точно дізнатися, чи не втратив я гарантію, після того як самостійно встановив інший накопичувач.

Вирішив знову зателефонувати в підтримку Asus і запитати. Там точно знають :). Подзвонив, запитав, і отримав чітку відповідь: самостійна заміна накопичувача не тягне за собою втрату гарантії на ноутбук, і Ви можете віддати свій ноутбук на гарантійне обслуговування. Ось так.

Відмінно! Значить найближчим часом постараюся віддати ноутбук в сервісний центр. І там напевно почнеться, всякі експертизи, нескінченний ремонт і т. Д.

Чому таке могло статися?

Навіть не знаю, швидше за все шлюб. Не знаю, чи має це відношення до проблем з материнської платній, але відразу після покупки, зауважив, що в лівому верхньому кутку трохи відклеєний тачпад. Це мені особливо не заважало, і звертатися в сервісний центр я не став, тим більше, що там не все так просто і швидко як хотілося б.

Про проблеми з тачпадом на Asus K56CM я бачив інформацію в інтернеті, навіть відео є, де демонструють цей шлюб. Думаю вказати і на цю проблему при здачі ноутбука на ремонт.

Якщо припустити, що ця поломка пов'язана з перегрівом, то теж навряд чи. Він сам по собі не грівся практично взагалі. Сильно грівся тільки в важких іграх, які я за весь час грав лише кілька разів по хвилин двадцять.

Ось такі справи, друзі. Постараюся тримати Вас в курсі цих гарантійних ремонтів, до речі монітор вже здав по гарантії. Адже гарантійне обслуговування як в Україні, так і в Росії, це завжди цікаво. Всього доброго!

Заміна накопичувача тягне за собою втрату гарантії на ноутбук?
Чому таке могло статися?
Заміна накопичувача тягне за собою втрату гарантії на ноутбук?
Чому таке могло статися?