Донецкий техникум промышленной автоматики

Підбираємо ключові слова (запити) для пошукового просування сайту

  1. Процес підбору ключових запитів
  2. Аналізуємо асортимент товарів / послуг, які будемо просувати
  3. Пошук запитів для просування сайту або робота з wordstat.yandex.ru і чистка списків
  4. Перевірка "чистої" частотності пошукових запитів в Яндекс.Директ і чистка списків

Всім привіт!

Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як правильно підібрати пошукові запити для просування сайту в пошукових системах. Пам'ятайте, що для бажаного результату - шквалу продажів, семантичне ядро ​​має бути підібрано максимально правильно, а головне максимально повне, для вашого асортименту товарів / послуг.

Процес підбору ключових запитів

Для краще сприйняття інформації і в цілому розуміння суті процесу розділимо його на умовні етапи:

  • Аналіз асортименту;
  • Робота з Wordstat;
  • Чистка даних № 1;
  • Робота з Яндекс.Директ;
  • Чистка даних № 2.

Аналізуємо асортимент товарів / послуг, які будемо просувати

Отже приступимо, все досить просто, нам необхідно зрозуміти, що ми будемо просувати. Якщо сайт вже є - чудово заходимо в відповідний розділ і збираємо всю інформацію по асортименту. Якщо свого сайту поки немає, то беремо найпопулярніший запит в тематиці (як його визначити дізнаємося трохи пізніше) і аналізуємо сайт конкурента, але пам'ятайте, що просунути можна сайт тільки при наявності цього асортименту на вашому сайті. Так само можна підбиратися запити під окремо взяті сторінки / розділи, і в моєму прикладі це буде досить просте семантичне ядро ​​одного з підрозділів нашої компанії, а саме по IT-аутсорсингу , Запити будемо підбирати тільки на головну сторінку. Подивившись на неї, очевидно стає, що наші запити пов'язані з "обслуговування комп'ютерів", будемо вважати, що ми не знаємо, що таке IT-аутсорсинг, тому його поки не беремо до уваги (він з'явиться сам), ну і очевидним плюсом - є наявність "калькулятора" для розрахунку вартості послуг на сайті.

Пошук запитів для просування сайту або робота з wordstat.yandex.ru і чистка списків

Як ви вже напевно здогадалися, основним інструментів даного етапу буде робота з системою статистики Яндекса, а саме Wordstat .

Відповідно, зараз з функціоналу wordstat, нас цікавить тільки вибір регіону (у кнопки "Підібрати", натисніть "Всі регіони") - робиться це, щоб отримати максимально точну статистику саме можна застосувати до нашого бізнесу, тобто нашу компанію в плані аутсорсингу цікавить тільки Москва і область, а ще це і геозалежні запити, тобто в різних регіонах показуються різні ресурси в видачі. Після цього вводимо в рядок пошуку наш основний запит, а саме: "обслуговування комп'ютерів". Результати розмістяться на декількох сторінках, відкриваємо MS Office Excel і копіюємо все туди (з усіх листів, ТІЛЬКИ ліву колонку), вийде у нас ось такий список (скачайте файл і не закривайте) - дивимося "Вивантаження з Wordstat №1".

Далі видаляємо не цікавить нас питання, пов'язані з "як", "самому", "навчання", "на дому" (дана сторінка орієнтована на b2b послуги), зі згадуванням міст інших регіонів і т.д., відповідно видаляємо - в Excel сторінка "Чистка СЯ №1".

А для подальшої роботи беремо залишилися запити - сторінка "Результати чистки №1".

Зверніть увагу, я виділив вам запит "аутсорсинг обслуговування комп'ютерів", він повинен наштовхнути вас на пошуки "аутсорсингу" - трохи подивившись в Wordstat (на вимогу: "аутсорсинг"), можна прийти до висновку, що ще люди запитують і так: "ит аутсорсинг "- беремо запит і повторюємо процедуру описану вище, при цьому якщо Яндекс на момент прочитання статті нічого не змінив, то у вас повинна з'явитися права колонка, де будуть запити за принципом" що ще питали "- там можна почерпнути суміжні питання для створення цільових сторінок для послуг. Отримуємо список, який представлений на сторінці - "Вивантаження з Wordstat №2".

Так само видаляємо непотрібні запити, за тим же принципом, їх список на сторінці "Чистка СЯ №1-2".

Разом в роботу йде об'їдений список (попередньо почищену від дублів, якщо такі є) - сторінка "Результат чистики №1-2".

Жирним шрифтом виділив дві групи запитів - вони ж далі по тексту шапки.

Таким чином ми провели підбір запитів для семантичного ядра і першу чистку запитів. Основна проблема цього списку полягає в "брудній" частотності, тобто кількість запитів в місяць вказано для кожного запиту включаючи всі вкладені запити, наприклад, "обслуговування комп'ютерів" включає в себе всі запити, де зустрічаються ці два слова в будь-яких словоформах, такі як: " договір + на абонентське обслуговування комп'ютерів "та інші. Тепер нам потрібно зрозуміти кількість реальних запитів даних слів в місяць, для цього можна в тому ж wordstat перевіряти всі слова в ковичках, але це занадто багато роботи, тому ми переходимо до наступного етапу ..

Перевірка "чистої" частотності пошукових запитів в Яндекс.Директ і чистка списків

І так, опишу трохи технологію, щоб виключити безліч рутинної роботи, копіюємо всі запити, без частотності в новий лист Excel, додаємо по одній колонці - справа і зліва від ключового запиту, в цих осередках прописуємо ковичкі - ". Далі копіюємо все три стовпці в блокнот, виділяємо інтервал між будь-яким запитом і ковичкі, копіюємо його (CTRL + C), натискаємо CTRL + H ( "знайти і замінити"), в поле "що" вставляємо що у нас в буфері обміну (CTRL + V), поле " чим "залишаємо порожнім, натискаємо" Замінити все ". Копіюємо результат в Яндекс.Директ, не забувши вибрати потрібний регі н, робиться це в інтерфейсі "Прогноз бюджету рекламної компанії" - тут . Після натискання на "Порахувати" з'явиться таблиця, в колонтитулі, натискаємо на чекбокс, щоб виділити всі запити. Далі натискаємо "Експортувати в .xls", далі нічого не змінюємо, просто вивантажуємо і все.

Відкриваємо скачав файл, на ньому нам потрібно сторінка "Слова" (внизу виділено червоним), там відповідно тільки два колонки - "Запропоновані фрази", "Позиція" - копіюємо на новий лист в Excel, видаляємо все ковичкі (так само, як видаляли інтервали між запитами і ковичкі) і сортуємо за алфавітом, так само сортуємо наш список в Excel за алфавітом, перевіряємо перший і останній запит, щоб вони збігалися (іноді буває що перший клопотання не сортується, для усунення проблеми, додайте перед ним новий рядок і відсортуйте разом з нею). Отримавши два ідентичних списку копіюємо зі списку Яндекс.Директу цифри і підставляємо в перший список, виходить наступне - сторінка "Вивантаження з Яндекс.Директ".

Визначаємо для себе яка "чиста" частотність нам не цікава, в нашому випадку від 3-х запитів. Разом з 60 запитів, видаляється 21, так видаляємо "+", і ось фінальний список (так само ця таблиця представлена в Excel - сторінка "Фінал"):

Отже в цілому ми отримали якийсь список пошукових фраз для просування сайту, при цьому зверніть увагу, що всі вони не обов'язково будуть вести користувача на головну сторінку сайту (хоч розглядалася і саме вона ..), - але це вже справа розбивки, про яку ми поговоримо в наступних випусках.

Та й якщо пропустили вступну статтю, із загальним описом етапів просування сайту, то ознайомитися з нею можна тут .

З повагою, Костянтин.