Донецкий техникум промышленной автоматики

Перевірте ваш антивірус. Корисні ресурси для тестування захисту

 1. Тестування антивірусного захисту

Список відомих тестів, які дозволяють безпечно виконувати симуляцію шкідливої ​​атаки на вашому комп'ютері для перевірки можливостей захисту різних компонентів антивіруса

Список відомих тестів, які дозволяють безпечно виконувати симуляцію шкідливої ​​атаки на вашому комп'ютері для перевірки можливостей захисту різних компонентів антивіруса

До якісних і достовірним тестуванням антивірусів потрібен дуже серйозний підхід. Фахівці в області комп'ютерної безпеки використовують дороге устаткування і застосовують трудомісткі операції для тестування ефективності антивірусних продуктів.

Тим не менш, деякі компанії пропонують безпечні рішення для користувачів, які дозволяють перевірити захист встановленого антивіруса. Як правило організації пропонують веб-сторінки або завантаження, які містять урізані, неактивні або імітовані версії шкідливих додатки. Будь-який користувач може використовувати дані об'єкти для пошуку вразливих місць в захисті без ризику збитку для системи і даних.

Дані зразки, звичайно, не дадуть повну картину, але в будь-якому випадку виявляться корисними. Наприклад, якщо ви оновили або змінили основну антивірусний захист, ви можете провести кілька експрес-тестів, щоб перевірити, чи активовано основних модулів рішення.

Зверніть увагу, що дані випробування має кілька значних обмежень. Так, наприклад, користувачі не можуть переконатися в коректності тестової процедури і правильності імітації діяльності шкідливих програм, а також в релевантності методики тестування по відношенню до шаблонів використання і рівню навичок.

Погодьтеся, що досвідчені користувачі навряд чи будуть натискати на сумнівні спливаючі вікна на сайтах з повідомленнями "Виявлена ​​загроза". Натисніть тут для очищення. Малоймовірно, що вони будуть відкривати вкладення з повідомлень зі спамом, відвідувати піратські і порнографічні сайти і встановлювати програми з невідомих джерел. Дійсно, правила поведінки просунутих користувачів закривають різні вектори для шкідливої ​​атаки.

З іншого боку, багато користувачів не виробили у себе правильні звички комп'ютерної безпеки, а значить вони більш схильні до ризику зараження і компрометації. Цим користувачам потрібний більш високий рівень захисту, ніж досвідченим користувачам.

Жоден тест не може враховувати патерни поведінки як просунутих користувачів, так і новачків. Наприклад, випробування, які аналізують базовий захист можуть бути достатніми для досвідчених користувачів, але не повноцінними у випадку з початківцями користувачами. Слід вибирати тести, які відповідають вашим шаблонами використання і рівню комп'ютерних знань.

Ви також повинні пам'ятати про потенційних прихованих діях, які можуть включати в себе антивірусні програми. Наприклад, деякі вендори можуть розробляти тести, які штучно підкреслюють сильні сторони продукту.

Тестування антивірусного захисту

Наведемо список безкоштовних і добре відомих тестів, які можуть використовувати для симуляції шкідливої ​​атаки:

 • сервіс Stackhackr - протестуйте захист комп'ютера, створивши свій варіант шкідливого ПО
 • RanSim - інструмент для тестування захисту від шифрувальників
 • Колекція тестів для Захисника Windows - загальнодоступні інструменти від Microsoft
 • Test Your Metal - Fortinet
 • Anti-malware Testfile - Європейський інститут комп'ютерних антивірусних досліджень (European Institute for Computer Anti-Virus Research)
 • Security features check - Організація по стандартам тестування засобів боротьби зі шкідливими програмами (Anti-Malware Testing Standards Organization)
 • CheckMe - Check Point
 • ShieldsUP! - Gibson Research Corp.
 • LeakTest - Gibson Research Corp.
 • Security Test Tool - SpyShelter

Щоб отримати більш повну оцінку ефективності захисту, використовуйте посилання і файли з декількох джерел. Також не варто приймати результати тестів як остаточні.

Знаєте інші приклади тестів? Поділіться ними в коментарях.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знаєте інші приклади тестів?
Знайшли друкарську помилку?