Донецкий техникум промышленной автоматики

Перестаньте витрачати гроші на сумнівні посилання

  1. сплоги
  2. мережі сателітів
  3. Каталоги статей і статейні майданчики
  4. Що їх об'єднує?

Незважаючи на появу Google "Пінгвіна" в 2012 і "Минусинска" від Яндекса в 2015, оптимізатори продовжують розміщувати посилання на сумнівних майданчиках, виправдовуючись фразами на кшталт:

- для просування в регіоні це нормально,
- для просування НЧ саме те,
- я все одно не використовую комерційні ключі в анкорах для цих майданчиків,
- фільтрують не всіх.

Що тут мається на увазі під "сумнівними майданчиками"? Це, перш за все, сплоги, мережі сателітів і статейні майданчика. Чому тут вони поставлені в один ряд? Адже ніби як статейні ресурси набагато лушче і біліше сплог. Невже? Давайте подивимося на їх загальні ознаки. А перед цим ще раз згадаємо, як народилися ці сутності.

А перед цим ще раз згадаємо, як народилися ці сутності

сплоги

Сплоги або спам-блоги це сайти, створені для розкрутки сайтів. Частково утворилися з лінклогов і тамбллогов . Сплоги вимагають невеликих ресурсів для створення, так як є і безкоштовні блог-майданчика та інструменти для генерації або агрегації контенту. Багато великих seo-компанії, а також брендові магазини довгий час використовували цей інструмент для збільшення посилальної маси сайту.

Одкровення одного з клієнтів, що звернулися, який потрапив під Пінгвін в 2012.

Перераховані джерела посилань не основні. За останні 1,5 року основним джерелом зовнішніх посилань на проект була власна мережа блогів. Мережа складається з близько 200 блогів, створених на платформах livejournal (в останні півроку ці блоги не використовувалися) і blogger. В середньому в місяць в блогах проставляється порядку 300-450 посилань на майстер-домен.

Приклад сплога: tehnnews.blogspot.com або pl-mebel.blogspot.com .

Сплоги створюють не тільки компанії, але і веб-майстри з метою заробити через біржі на кшталт blogun. Практично кожен другий ресурс на Блогуне є сплоги.

Класичні приклади: loravasko.com , bud-mat.net , your-sites.ru .

Як ми можемо бачити, ряд майданчиків досі непогано заробляють на сплоги, а значить ще багато seo-компаній використовують їх для просування. Але насправді, позитивного результату такого посилання не дають: ні по seo, ні по трафіку, ні про переходи. У світлі Минусинска навіть більше працюють в мінус і рано чи пізно ці ж вебмастера будуть брати гроші за видалення розміщених на сплоги посилань.

мережі сателітів

Мережі сателітів це майже ті ж самі сплоги, тільки використовують різні формати: це можуть бути фейковий інтернет-магазини або сайти послуг, інформаційні ресурси, каталоги та інші. Власники мереж керуються тим же принципом - раз посилання працюють, треба створити безліч агентів, які про нас будуть розповідати. Буквально за 10 $ ви можете знайти собі скрипт, який за секунди створює унікальний інтернет-магазин заданої тематики, Напарс товари з Яндекс.Маркет, картинки з пошуку по зображеннях Google або Яндекса, і навіть підбере відео-огляди на ютубі.

Однак, хороші мережі вимагають багато витрат і їх можуть містити тільки великі компанії. Не варто приховувати, що багато компаній мали успіх на ринку лише тому, що володіють власними ресурсами для проставляння посилань в обхід бірж. В " сповіді чорного оптимізатора "Якраз описується, як володіючи мережею сателітів до" Пінгвіна "люди заманювали до себе великих клієнтів і агентства. Після Минусинска в Рунеті незабаром з'являться подібні сповіді.

Каталоги статей і статейні майданчики

Статті це, по суті, ті ж самі блог-запису, тільки трохи більше тексту, трохи інакше оформлений дизайн головної сторінки. Сайти зі статтями нам здаються набагато крутіше, ніж блоги в плані посилального, однак, це ілюзія, працюють вони однаково. І більшість статейніков в мережі створені саме для заробітку на посиланнях, не на тих, які дають клієнтові конверсію, а на тих, які можуть вплинути на SEO.

Таких ресурсів повно в Міралінкс, Блогуне та інших біржах. Вам можуть цю стратегію підносити на блюдечку з написом "Статейний маркетинг", але маркетинг починається там, де є цільова аудиторія, в більшість з ресурсів, на яких компанії або веб-майстра будуть вам розміщувати посилання, не мають не те що цільового, але і взагалі будь -або трафіку.

Приклади продажних статейнічков: onfit.com.ua , putevodytel.com , latesttech.ru , sovetov-dom.ru .

Що їх об'єднує?

Давайте подивимося, що спільного у всіх цих майданчиків:

малокорисні
Малокорисні це означає не зовсім ГС, але більшість, практично, вже є ГС. Тобто, незатребуваний контент і сайт в цілому.

ні трафіку
Малокорисні сайти, практично, ніхто не читає, хіба що хтось зайде випадково. У таких сайтів майже весь трафік йде з органіки і, звичайно, його дуже мало. Так відвідують сайт в будній день з 6000 сторінок в індексі.

погані ПФ
І поведінка відвідувачів тут погане. Багато відмов, мало внутрішніх переходів або коментарів. Відвідувачу корисніше буде перейти по рекламі, ніж залишитися на сайті. Чи справді ви думаєте, що нормальний християнський портал стане писати про нерухомість у Відні? В наш час, звичайно, все можливо:
http://www.historays.ru/news/khristianstvo_i_intellektualnaja_zhizn_nedvizhimost_v_vene/2014-02-25-32

Заспамлени
На такі сайти ніхто не хоче посилатися (хіба що свої ж сайти з мережі). Кількість сайтів, на які посилаються ці ресурси набагато більше тих, хто посилається на них.

Навіть девака.ру зі своїми dofollow-коментарями не такий заспамленності 🙂

різнотематичні посилання
Посилання на цих сплоги ведуть на сайти абсолютно різних тематик, від дитячих іграшок і курсів англійської до оренди нерухомості і покупки гаджетів. Деякі веб-майстри викручуються - створюють тематичні сплоги і посилаються виключно по темі, але це мало чого змінює.

комерційний анкор
Посилання на цих сайтах ведуть переважно на сайти комерційної тематики і часто мають комерційний анкор.

Великою помилкою пошукових систем є те, що вони продовжують індексувати ці сайти. І такі ресурси будуть ще довго існувати, поки окупається зміст домена за допомогою контексту і продажу посилань. Якщо пошуковики, дійсно, хочуть, щоб вебмастера не купували посилання, то Минусинськ тут мало вирішує, необхідно також:

- Обмежена індексація сайтів, на яких купують посилання. Мінімальна квота, яка розширюється в міру зниження спамності.
- Обмеження трафіку на ці сайти. Трафік дозволяє їм монетизувати і якось існувати.
- Відмова у прийнятті як рекламних партнерів в РСЯ і AdSense. Підняття порогу входження по трафіку.

Вебмастера і оптимізатори також можуть брати участь в очищенні інтернету від малокорисних сутностей. Для цього достатньо відмовитися від покупки посилань, не соромитися висловлювати свої думки друзям і колегам з приводу покупки посилань, публікувати у себе на блогах приклади, які саме посилання привели або можуть привести до зниження репутації компанії або її трафіку з пошуку, публікувати приклади отримання посилань природними або креативними способами, не співпрацювати з компаніями, які пропонують купити посилань або статей.

Прийшов час збирати каміння, бездумно розкидані в минулому.

Читайте також:
- 20 корисних матеріалів про посилання, які допоможуть вам уникнути проблем
- 30 білих способів отримати зворотні посилання
- Допомога Деваки в складанні посилальної стратегії

Що тут мається на увазі під "сумнівними майданчиками"?
Чому тут вони поставлені в один ряд?
Невже?
Що їх об'єднує?
Чи справді ви думаєте, що нормальний християнський портал стане писати про нерухомість у Відні?