Донецкий техникум промышленной автоматики

Парк Алое поле в Челябінську (Росія)

Алое поле - парк відпочинку в самому центрі Челябінська
Алое поле - парк відпочинку в самому центрі Челябінська. З початку нового тисячоліття парк став історичним місцем і на даний момент знаходиться під охороною держави.

Почалося ж усе в 80-х роках 19-го століття, коли на цьому місці часто організовували різноманітні ярмарки. З цієї ж причини площа стала іменуватися Ярмарковій. У 1907 році тут почали зведення Олександро-Невської церкви, через що площа перейменували в Олександрівську.

Новий виток історії трапився після революції. Як відомо, в той час різноманітні об'єкти активно перейменовували, щоб ті відповідали вимогам Радянської влади. Не минула ця доля і Олександрівську площу, яка стала називатися Алое поле (щодо подій сумнозвісного «Кривавої неділі»).

Але і на цьому перейменування не закінчилися. Коли в 1924 році, помер Володимир Ілліч Ленін, площі оперативно присвоїли його ім'я. Ще через 18 років тут було відкрито дитячий парк, тоді як площа стала називатися - площа імені 30-річчя ВЛКСМ. Тут встановили пам'ятник Леніну, Кірову та Сталіну, а також гарний фонтан «Чорномор». Через кілька років тут був побудований новий Палац піонерів.

Все повернулося на круги своя в середині 60-х років, коли площі повернули назву Алое поле, а місце почали поступово перетворювати в парк. З'явилося безліч нових пам'ятників, крім того, в парку почали встановлювати лавки і атракціони. Парк стає ідеальним місцем для прогулянок і побачень, тут проводяться громадські заходи та демонстрації, сюди приходять туристи, які зазвичай зупиняються в готелі в Челябінську «Беркана».

З тих пір Алое поле ще неодноразово модернізували і оновлювали. Тут з'явилися нові споруди, в числі яких і пам'ятник радянському розвіднику Ахмерову, відкритий навесні 2015 року. Найближчим часом планується також установка пам'ятника «Перша вчителька», який повинен розташуватися перед Палацом піонерів.

Завдяки тому, що парк знаходиться в самому центрі Челябінська, сюди часто навідуються не тільки місцеві жителі, а й гості міста. Велика площа дозволяє протягом довгого часу вивчати місцеві визначні пам'ятки, а в літню пору Алое поле може похвалитися величезною кількістю зелених насаджень. Не випадково його вважають однією з головних визначних пам'яток міста.