Донецкий техникум промышленной автоматики

П'ять безкоштовних утиліт для розрізання і склеювання великих файлів

І Відомо, що занадто великий розмір файлу може стати перешкодою для виконання певного роду завдань. Наприклад, проблеми можуть виникнути при передачі таких файлів через Інтернет або записи на оптичні носії, також з незручностями доводиться стикатися при їх переміщенні або копіюванні. У таких випадках може допомогти поділ одного великого файлу на кілька частин. Найпростіший, але не найзручніший спосіб «порізати» файл на шматки полягає в використанні звичайного архіватора. Мінус такого підходу полягає в обов'язковій наявності архиватора, що підтримує запаковування без стиснення. Правда є у цього способу і свої позитивні сторони, взяти, наприклад, ту ж можливість захисту даних паролем. І все ж для розбиття великих файлів краще використовувати спеціальні утиліти.

Cutter

Зручна і легка у використанні програма для поділу та об'єднання файлів. Безкоштовна, має простий, русифікований інтерфейс, відрізняється непоганою швидкістю роботи. Підтримує два основні режими роботи - поділ зі створенням самосклеівающіхся частин і поділ зі створенням командного файлу. Для об'єднання окремих частин наявність програми на іншому комп'ютері необов'язково. У першому випадку для об'єднання служить автономний exe-файл, в другому - звичайний «батник». Розмір частини може здаватися вручну в байтах. На жаль, Cutter не вміє розділяти файли розміром більше 2 Гб і це є її основним недоліком. Утиліта доступна для скачування на сайті розробника cutter22.chat.ru

SplitFiles

SplitFiles

На відміну від попередньої програми SplitFiles легко справляється з файлами більше 2 Гб. Є підтримка російської мови. Розмір частин можна встановити в байтах, кілобайтах, мегабайтах і гігабайтах. Підтримується інтеграція в контекстне меню Провідника, видалення вихідного файлу по завершенні операції поділу, використання стиснення ZIP. Основні режими роботи два - поділ зі створенням командного файлу і простий розподіл. У другому випадку для збірки файлу на іншому комп'ютері потрібно установку SplitFiles. Завантажити утиліту можна на сайті розробника www.altarsoft.com . При установці може довантажувати стороннє ПО, наприклад, елементи Яндекса.

HJSplit

Згідно з твердженнями розробників, HJSplit здатна розділяти файли розміром більше 100 Гб. Утиліта має малу вагу, не вимагає установки, підтримується різними операційними системами, тобто є мультиплатформенной. При поділі розмір можна вказати в кілобайтах і мегабайтах.

Працює HJSplit кілька повільніше, ніж SplitFiles і Cutter. Можливість створення командних файлів і самосклеівающіхся блоків в утиліті відсутня. З додаткових можливостей варто відзначити порівняння файлів, а також розрахунок контрольних сум за алгоритмом MD5. HJSplit має простий модульний інтерфейс англійською мовою. Завантажити програму можна з офіційного сайту www.hjsplit.org

WinMend File Splitter

WinMend File Splitter

Проста з барвистим налаштованим графічним інтерфейсом програма для поділу файлів. При поділі файлу можна задати розмір частин байтах, мегабайтах або кілобайтах або ж просто вказати кількість блоків, на яке повинен бути розбитий об'єкт. Відрізняється непоганою швидкістю роботи, легко справляється з великими файлами.
На жаль, для об'єднання частин вам також доведеться використовувати WinMend File Splitter. У процесі поділу утиліта створює bat-файл, який по ідеї повинен використовуватися для об'єднання блоків, тільки от чомусь він не працює. Відсутність можливості склеювання частин без необхідності установки утиліти є основним її недоліком. Також в програмі немає підтримки російської мови. Завантажити цей роздільник можна сайту розробника www.winmend.com

Piranja

Портативна безкоштовна утиліта з агресивним назвою. Призначається для поділу і склеювання великих файлів. Утиліта відрізняється мінімалістським інтерфейсом з підтримкою російської мови, можливістю вибору формату для зібраного файлу. Але найцікавішою особливістю Piranja є збірка файлу з його частин, що знаходяться в різних розділах або папках жорсткого диска. Завантажити програму можна з сайту disketa.info . Головний недолік Piranja - відсутність можливості створення командних файлів для автоматичного склеювання. А ще Piranja не підходить для поділу файлів, тип яких відсутній в списку підтримуваних форматів. Утиліта без проблем розріже і збере файл, тільки ось після складання і присвоєння вихідного розширення відкриття такого файлу може завершитися помилкою.