Донецкий техникум промышленной автоматики

Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

 1. Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet У мережі існує величезна кількість...
 2. Kaspersky Virus Removal Tool 2011
 3. Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet
 4. Безпека комп'ютера: Види вірусних загроз і мережевих атак
 5. Kaspersky Virus Removal Tool 2011
 6. Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet
 7. Безпека комп'ютера: Види вірусних загроз і мережевих атак

Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet

У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами. Одні знищують ваші файли, інші використовують ваші дані на сайтах, про які ви і знати - не знаєте. Багато антивірусні програми не завжди можуть впоратися з проблемами, що виникають. Внаслідок чого і виникають ознаки зараження комп'ютера вірусом.

Комп'ютерні віруси - це невеликі програми, які поширюються з комп'ютера на комп'ютер і втручаються в роботу операційної системи.

Віруси діють тільки програмним шляхом. Вони, як правило, приєднуються до файлу або проникають всередину файлу. У цьому випадку говорять, що файл заражений вірусом.

Вірус потрапляє в комп'ютер тільки разом із зараженим файлом. Для активізації вірусу потрібно завантажити заражений файл, і тільки після цього, вірус починає діяти самостійно.

Вірус може заразити комп'ютер, пошкодити або видалити дані на ньому, поширитися на інші системи за допомогою вашої програми електронної пошти і навіть знищити все, що знаходиться на жорсткому диску.

Дія вірусів може проявлятися по різному: від різних візуальних ефектів, що заважають працювати, до повної втрати інформації. Більшість вірусів заражують виконавчі програми, тобто файли з розширенням .EXE і .COM (зараження комп'ютера вірусом можна «підхопити» з Інтернету разом з неліцензійним програмним забезпеченням або іншими файлами і програмами), хоча останнім часом все більшої популярності набувають віруси, що розповсюджуються через систему електронної пошти. Тому дуже важливо ніколи не відкривати вкладення, якщо ви не очікували їх отримати або не знаєте, від кого вони.

Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів.

До речі, є деякі характерні ознаки ураження вірусом через пошту:

 • друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
 • у вашій поштовій скриньці знаходиться велика кількість повідомлень без зворотної адреси і заголовка.
  Слід зазначити, що не завжди такі ознаки викликаються присутністю вірусів. Іноді вони можуть бути наслідком інших причин. Наприклад, у випадку з поштою заражені повідомлення можуть розсилатися з вашим зворотною адресою, але не з вашого комп'ютера.

Користувачам часто радять використовувати антивірус для перевірки ПК на наявність вірусів, але, на жаль, сьогодні цього вже недостатньо. Часто, для того щоб визначити, чи заражений комп'ютер вірусом, необхідно розуміти основи комп'ютерної безпеки. Однак багато починаючі користувачі або зовсім не розбираються, або мало що розуміють в цій проблемі. Незважаючи на те, що багато вірусів розробляються таким чином, щоб їх неможливо було виявити, все-таки існують деякі ознаки, за якими можна визначити, чи існує загроза системі.

Ознаки зараження комп'ютера вірусом:

1. Комп'ютер «розмовляє»: з'являється безліч спливаючих вікон і повідомлень про те, що комп'ютер заражeн, знаходиться в небезпеці і потребує захисту ... Це вірна ознака того, що комп'ютер заражeн, можливо, навіть лже-антивірусом (іноді його називають «rogueware» ).

2 2. Зниження продуктивності. Комп'ютер став повільно працювати, Інтернет «виснути», програми стали відкриватися довше звичайного -: це може бути ознакою багатьох проблем, включаючи інфікування комп'ютера вірусом. .

Якщо система заражена вірусом (наприклад, Трояном), то комп'ютер автоматично запускає багато зайвих програм. Через це система працює значно повільніше, ніж зазвичай.

3. Програми не завантажуються: Скільки разів ви намагалися запустити програми з меню або з робочого столу, але нічого не відбувалося? А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма? Або з'являються попередження про помилки.
Як і в попередньому випадку, це ще не означає, що ваш комп'ютер точно заражений. Можливо, причина в іншому. Але, в будь-якому випадку, це сигнал, що щось не так.

4. Ви не можете підключитися до Інтернету або він працює занадто повільно. Відсутність підключення до Інтернету - ще один частий ознака зараження комп'ютера (хоча, можливо, це просто перебої в роботі провайдера). Також буває, що Інтернет працює, але значно повільніше, ніж зазвичай. Якщо комп'ютер заражeн, вірус може автоматично підключатися до Інтернету, знижуючи пропускну здатність, або може зробити підключення до мережі неможливим.

5. При підключенні до Інтернету відкриваються різні вікна, або браузер відображає сторінки, які ви не відкривали. Це вірна ознака зараження. Багато віруси перенаправляють трафік на певні сайти проти вашої волі. Також вони можуть підробляти веб-сторінки, тоді користувач думає, що переглядає надійний сайт, а насправді - його небезпечну імітацію.

6. Пропали файли - зникнення файлів і каталогів або перекручування їхнього вмісту. Існують віруси, які видаляють, шифрують дані або переносять їх з одного місця в інше ... Якщо з вами таке сталося, є привід для занепокоєння ...

7. Зміни зовнішнього вигляду і розмірів файлів. Незрозумілі (без причин) зміни у файлах, а також зміни розмірів та дати останньої модифікації файлів. Збільшення або зменшення кількості файлів на зовнішньому або жорсткому носії;

8. Антивірус зник, а брандмауер заблокований ... Інший поширений ознака загрози - блокування системи захисту (антивіруса, брандмауера, і т.д.), які встановлені на комп'ютері. Однак потрібно мати на увазі: якщо раптово перестало працювати тільки щось одне, то, можливо, це - специфічна помилка даного ПЗ. А якщо перестали працювати всі компоненти системи безпеки, то, швидше за все, ваш комп'ютер заражений вірусом.

10. Збережені файли ігор, програм та ін. Пропали з комп'ютера. Це знову ж таки може бути ознакою інфікування вірусом. Хоча, можливо, причина полягає в неповній або неправильного встановлення програм.

11. Комп'ютер буквально збожеволів! Якщо комп'ютер діє сам по собі, система відправляє листи без вашого відома, різні сайти відкриваються самостійно, то ваш комп'ютер інфікований. Слід звернути увагу на незрозумілі системні повідомлення, музикальні та візуальні ефекти і т.д. Явна ознака наявності вірусу на вашому комп'ютері - поява самозавантажувальних програм, повідомлень або зображень.

12. Скорочення розмірів вільної оперативної пам'яті. На жорсткому диску різко зменшилася вільне місце, хоча ви впевнені, що нічого нового не записувалося

13.Ошібкі при завантаженні операційної системи - неможливість завантаження файлів або операційної системи

14. Неможливість зберігати файли в потрібних каталогах.

15. Інтернет-браузер «зависає» або поводиться несподіваним чином (наприклад, вікно програми неможливо закрити). Або сама по собі змінюється стартова сторінка браузера

16. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці)

Цей список можна довго продовжувати і все одно він буде не повний. Кожен шкідливий код може проявити себе абсолютно несподівано. Але спільне у них одне - незвичайне «поведінку» комп'ютера.

Чим більше ви помітили таких відхилень в роботі комп'ютера, тим вище ймовірність, що комп'ютер заражений вірусом.

У 90% випадків наявність непрямих симптомів викликано збоєм в апаратному або програмному забезпеченні. Незважаючи на те, що подібні симптоми з малою вірогідністю свідчать про зараження, при їх появі рекомендується провести повну перевірку вашого комп'ютера.


Сучасні віруси не такі страшні, як їх попередники. Покращені механізми захисту операційних систем часто не дозволяють їм творити той же свавілля, що і раніше (наприклад, форматування вінчестера). Віруси і атаки шахраїв тепер в основному спрямовані на отримання фінансової вигоди або управління комп'ютером користувача, але не на знищення даних. При цьому для виконання перерахованих завдань не завжди навіть потрібно вірус, нерідко досить правильно складеного листи або SMS, щоб його одержувач сам відправив відомості про кредитну картку або іншу конфіденційну інформацію зловмисникам. У базі сигнатур більшості антивірусів міститься кілька мільйонів записів про різні віруси, проте серйозну загрозу становлять не більше 10 різних видів атак.

Основні ознаки зараження вірусом-здирником:

 • Програма загрожує видалити всі файли з ПК, якщо протягом декількох годин не будуть переведені гроші на певний мобільний рахунок
 • Користувача попереджають про те, що Windows не пройшла ліцензійної перевірки, і щоб її зареєструвати, необхідно отримати код по SMS
 • На комп'ютері спливає порнобанер, прибрати який можна тільки за допомогою SMS
 • Блокується доступ на певний сайт, наприклад «В Контакте», і висувається вимога відправити SMS для розблокування
  (Див. Сторінка ВКонтакте заблокована? )
 • Користувача попереджають про те, що онлайновий антивірус виявив небезпечну загрозу на ПК. Вірус тимчасово блокований (разом з комп'ютером), але щоб остаточно його видалити, потрібно ліцензійна версія антивіруса, яку можна отримати, відправивши SMS
 • Вірус шифрує файли користувача (найчастіше офісні документи) і пропонує повернути до них доступ тільки після введення коду, отриманого по SMS.
  Примітка: Це одна з найнебезпечніших атак, оскільки боротися з її наслідками практично неможливо. Наприклад, вірус GPCode застосовує для шифрування 1024-бітовий RSA-ключ, і відновити файли без «фінансової допомоги», наданої зловмисникові, не вийде. Для розкодування знадобилися б кілька мільйонів комп'ютерів, що працюють протягом року над підбором потрібного ключа. Єдиною лазівкою, що дозволяє вирішити проблему, є те, що певні модифікації таких вірусів створюють копію файлу перед його шифруванням, яка потім видаляється. При певних умовах є шанс на його вдале відновлення


Що робити при наявності ознак зараження

Якщо ви помітили, що ваш комп'ютер "поводиться підозріло" - не панікуйте! Не піддаватися паніці - золоте правило, яке може позбавити вас від втрати важливих даних і зайвих переживань.

 • Вимкніть комп'ютер від інтернету.
 • Вимкніть комп'ютер від локальної мережі, якщо він до неї був підключений.
 • Якщо симптом зараження полягає в тому, що ви не можете завантажитися з жорсткого диска комп'ютера (комп'ютер видає помилку, коли ви його включаєте), спробуйте завантажитися в безпечному режимі ((включите комп'ютер, натисніть і утримуйте клавішу F8, потім виберіть Безпечний режим (Safe Mode ) в меню)), в режимі захисту від збоїв або з диска аварійного завантаження Windows, який ви створювали при установці операційної системи на комп'ютер. Детальніше див. Як завантажити комп'ютер в безпечному режимі (Safe Mode) - режимі захисту від збоїв
 • Перш ніж робити які-небудь дії, збережіть результати вашої роботи на зовнішній носій (дискету, CD-диск, флеш-карту та ін.).
 • Встановіть Антивірус Касперського, Доктор Веб або НОД32 якщо ви цього ще не зробили і на вашому комп'ютері не встановлено інших антивірусних програм. Всі ці антивіруси можна встановлювати навіть на заражений комп'ютер - краще, звичайно купити антивірус, але до конкретного випадку можна скачати пробну версію.
 • Оновити антивірусні бази. Якщо це можливо, для їх отримання виходите в інтернет не з свого комп'ютера, а з незараженої комп'ютера друзів, інтернет-кафе, з роботи (цей варіант передбачає скачування кумулятивного поновлення (одним файлом)). Краще скористатися іншим комп'ютером, оскільки при підключенні до інтернету з зараженого комп'ютера є ймовірність відправки вірусом важливої ​​інформації зловмисникам або поширення вірусу по адресам вашої адресної книги. Саме тому при підозрі на зараження найкраще відразу відключитися від інтернету.
 • Запустіть повну перевірку комп'ютера (хтось не робить це з дня покупки антивіруса), а ще краще виконайте "сканування при завантаженні" (така опція є в антивірусі AWAST).
 • Якщо в результаті перевірки виявлено вірус, черв'як або троянська програма, дотримуйтесь вказівок виробника антивірусного ПО. Хороші антивіруси пропонують лікування заражених об'єктів, приміщення підозрілих об'єктів в карантин і видалення троянських програм і черв'яків. Вони також створюють звіт зі списком заражених файлів і шкідливих програм, виявлених на комп'ютері.
 • Створіть ще один обліковий запис, але з обмеженими правами (не «Адміністратор") і назвіть її, скажімо, "Інтернет". Переважна кількість блокувальників Windows або блокувальників Робочого столу не можуть захопити контроль над комп'ютером якщо Ви працюєте з обмеженою облікового запису.

Якщо в процесі перевірки віруси знайдені не були, а ознаки, злякавшись вас, ставилися до розряду непрямих, швидше за все у вас немає приводу для хвилювання. Перевірте програмне і апаратне забезпечення, встановлене на комп'ютері (видаліть неліцензійні програми і непотрібні файли), і встановіть останні оновлення операційної системи (встановіть патчі для Windows, скориставшись сервісом Windows Update, а краще скачайте ці оновлення вручну, віддавши пріоріет критичних оновлень безпеки) і прикладних програм.

У всіх перерахованих вище випадках, а також при найменшій підозрі, що Ваш комп'ютер заражений, слід підібрати альтернативні рішення безпеки замість тих, що вже встановлені на вашому комп'ютері. Якщо Ви сумніваєтеся в безпеці свого ПК, краще звернутися до фахівця. Це збереже всі потрібні файли і програми на вашому комп'ютері.

За матеріалами www.molnet.ru, www.mihafilm.narod.ru, www.windxp.com.ru

Цікаве по темі:

Безпека комп'ютера: Види вірусних загроз і мережевих атак

Оnline сервіс для розблокування від ESET

Kaspersky Virus Removal Tool 2011

Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet

У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами. Одні знищують ваші файли, інші використовують ваші дані на сайтах, про які ви і знати - не знаєте. Багато антивірусні програми не завжди можуть впоратися з проблемами, що виникають. Внаслідок чого і виникають ознаки зараження комп'ютера вірусом.

Комп'ютерні віруси - це невеликі програми, які поширюються з комп'ютера на комп'ютер і втручаються в роботу операційної системи.

Віруси діють тільки програмним шляхом. Вони, як правило, приєднуються до файлу або проникають всередину файлу. У цьому випадку говорять, що файл заражений вірусом.

Вірус потрапляє в комп'ютер тільки разом із зараженим файлом. Для активізації вірусу потрібно завантажити заражений файл, і тільки після цього, вірус починає діяти самостійно.

Вірус може заразити комп'ютер, пошкодити або видалити дані на ньому, поширитися на інші системи за допомогою вашої програми електронної пошти і навіть знищити все, що знаходиться на жорсткому диску.

Дія вірусів може проявлятися по різному: від різних візуальних ефектів, що заважають працювати, до повної втрати інформації. Більшість вірусів заражують виконавчі програми, тобто файли з розширенням .EXE і .COM (зараження комп'ютера вірусом можна «підхопити» з Інтернету разом з неліцензійним програмним забезпеченням або іншими файлами і програмами), хоча останнім часом все більшої популярності набувають віруси, що розповсюджуються через систему електронної пошти. Тому дуже важливо ніколи не відкривати вкладення, якщо ви не очікували їх отримати або не знаєте, від кого вони.

Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів.

До речі, є деякі характерні ознаки ураження вірусом через пошту:

 • друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
 • у вашій поштовій скриньці знаходиться велика кількість повідомлень без зворотної адреси і заголовка.
  Слід зазначити, що не завжди такі ознаки викликаються присутністю вірусів. Іноді вони можуть бути наслідком інших причин. Наприклад, у випадку з поштою заражені повідомлення можуть розсилатися з вашим зворотною адресою, але не з вашого комп'ютера.

Користувачам часто радять використовувати антивірус для перевірки ПК на наявність вірусів, але, на жаль, сьогодні цього вже недостатньо. Часто, для того щоб визначити, чи заражений комп'ютер вірусом, необхідно розуміти основи комп'ютерної безпеки. Однак багато починаючі користувачі або зовсім не розбираються, або мало що розуміють в цій проблемі. Незважаючи на те, що багато вірусів розробляються таким чином, щоб їх неможливо було виявити, все-таки існують деякі ознаки, за якими можна визначити, чи існує загроза системі.

Ознаки зараження комп'ютера вірусом:

1. Комп'ютер «розмовляє»: з'являється безліч спливаючих вікон і повідомлень про те, що комп'ютер заражeн, знаходиться в небезпеці і потребує захисту ... Це вірна ознака того, що комп'ютер заражeн, можливо, навіть лже-антивірусом (іноді його називають «rogueware» ).

2 2. Зниження продуктивності. Комп'ютер став повільно працювати, Інтернет «виснути», програми стали відкриватися довше звичайного -: це може бути ознакою багатьох проблем, включаючи інфікування комп'ютера вірусом. .

Якщо система заражена вірусом (наприклад, Трояном), то комп'ютер автоматично запускає багато зайвих програм. Через це система працює значно повільніше, ніж зазвичай.

3. Програми не завантажуються: Скільки разів ви намагалися запустити програми з меню або з робочого столу, але нічого не відбувалося? А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма? Або з'являються попередження про помилки.
Як і в попередньому випадку, це ще не означає, що ваш комп'ютер точно заражений. Можливо, причина в іншому. Але, в будь-якому випадку, це сигнал, що щось не так.

4. Ви не можете підключитися до Інтернету або він працює занадто повільно. Відсутність підключення до Інтернету - ще один частий ознака зараження комп'ютера (хоча, можливо, це просто перебої в роботі провайдера). Також буває, що Інтернет працює, але значно повільніше, ніж зазвичай. Якщо комп'ютер заражeн, вірус може автоматично підключатися до Інтернету, знижуючи пропускну здатність, або може зробити підключення до мережі неможливим.

5. При підключенні до Інтернету відкриваються різні вікна, або браузер відображає сторінки, які ви не відкривали. Це вірна ознака зараження. Багато віруси перенаправляють трафік на певні сайти проти вашої волі. Також вони можуть підробляти веб-сторінки, тоді користувач думає, що переглядає надійний сайт, а насправді - його небезпечну імітацію.

6. Пропали файли - зникнення файлів і каталогів або перекручування їхнього вмісту. Існують віруси, які видаляють, шифрують дані або переносять їх з одного місця в інше ... Якщо з вами таке сталося, є привід для занепокоєння ...

7. Зміни зовнішнього вигляду і розмірів файлів. Незрозумілі (без причин) зміни у файлах, а також зміни розмірів та дати останньої модифікації файлів. Збільшення або зменшення кількості файлів на зовнішньому або жорсткому носії;

8. Антивірус зник, а брандмауер заблокований ... Інший поширений ознака загрози - блокування системи захисту (антивіруса, брандмауера, і т.д.), які встановлені на комп'ютері. Однак потрібно мати на увазі: якщо раптово перестало працювати тільки щось одне, то, можливо, це - специфічна помилка даного ПЗ. А якщо перестали працювати всі компоненти системи безпеки, то, швидше за все, ваш комп'ютер заражений вірусом.

10. Збережені файли ігор, програм та ін. Пропали з комп'ютера. Це знову ж таки може бути ознакою інфікування вірусом. Хоча, можливо, причина полягає в неповній або неправильного встановлення програм.

11. Комп'ютер буквально збожеволів! Якщо комп'ютер діє сам по собі, система відправляє листи без вашого відома, різні сайти відкриваються самостійно, то ваш комп'ютер інфікований. Слід звернути увагу на незрозумілі системні повідомлення, музикальні та візуальні ефекти і т.д. Явна ознака наявності вірусу на вашому комп'ютері - поява самозавантажувальних програм, повідомлень або зображень.

12. Скорочення розмірів вільної оперативної пам'яті. На жорсткому диску різко зменшилася вільне місце, хоча ви впевнені, що нічого нового не записувалося

13.Ошібкі при завантаженні операційної системи - неможливість завантаження файлів або операційної системи

14. Неможливість зберігати файли в потрібних каталогах.

15. Інтернет-браузер «зависає» або поводиться несподіваним чином (наприклад, вікно програми неможливо закрити). Або сама по собі змінюється стартова сторінка браузера

16. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці)

Цей список можна довго продовжувати і все одно він буде не повний. Кожен шкідливий код може проявити себе абсолютно несподівано. Але спільне у них одне - незвичайне «поведінку» комп'ютера.

Чим більше ви помітили таких відхилень в роботі комп'ютера, тим вище ймовірність, що комп'ютер заражений вірусом.

У 90% випадків наявність непрямих симптомів викликано збоєм в апаратному або програмному забезпеченні. Незважаючи на те, що подібні симптоми з малою вірогідністю свідчать про зараження, при їх появі рекомендується провести повну перевірку вашого комп'ютера.


Сучасні віруси не такі страшні, як їх попередники. Покращені механізми захисту операційних систем часто не дозволяють їм творити той же свавілля, що і раніше (наприклад, форматування вінчестера). Віруси і атаки шахраїв тепер в основному спрямовані на отримання фінансової вигоди або управління комп'ютером користувача, але не на знищення даних. При цьому для виконання перерахованих завдань не завжди навіть потрібно вірус, нерідко досить правильно складеного листи або SMS, щоб його одержувач сам відправив відомості про кредитну картку або іншу конфіденційну інформацію зловмисникам. У базі сигнатур більшості антивірусів міститься кілька мільйонів записів про різні віруси, проте серйозну загрозу становлять не більше 10 різних видів атак.

Основні ознаки зараження вірусом-здирником:

 • Програма загрожує видалити всі файли з ПК, якщо протягом декількох годин не будуть переведені гроші на певний мобільний рахунок
 • Користувача попереджають про те, що Windows не пройшла ліцензійної перевірки, і щоб її зареєструвати, необхідно отримати код по SMS
 • На комп'ютері спливає порнобанер, прибрати який можна тільки за допомогою SMS
 • Блокується доступ на певний сайт, наприклад «В Контакте», і висувається вимога відправити SMS для розблокування
  (Див. Сторінка ВКонтакте заблокована? )
 • Користувача попереджають про те, що онлайновий антивірус виявив небезпечну загрозу на ПК. Вірус тимчасово блокований (разом з комп'ютером), але щоб остаточно його видалити, потрібно ліцензійна версія антивіруса, яку можна отримати, відправивши SMS
 • Вірус шифрує файли користувача (найчастіше офісні документи) і пропонує повернути до них доступ тільки після введення коду, отриманого по SMS.
  Примітка: Це одна з найнебезпечніших атак, оскільки боротися з її наслідками практично неможливо. Наприклад, вірус GPCode застосовує для шифрування 1024-бітовий RSA-ключ, і відновити файли без «фінансової допомоги», наданої зловмисникові, не вийде. Для розкодування знадобилися б кілька мільйонів комп'ютерів, що працюють протягом року над підбором потрібного ключа. Єдиною лазівкою, що дозволяє вирішити проблему, є те, що певні модифікації таких вірусів створюють копію файлу перед його шифруванням, яка потім видаляється. При певних умовах є шанс на його вдале відновлення


Що робити при наявності ознак зараження

Якщо ви помітили, що ваш комп'ютер "поводиться підозріло" - не панікуйте! Не піддаватися паніці - золоте правило, яке може позбавити вас від втрати важливих даних і зайвих переживань.

 • Вимкніть комп'ютер від інтернету.
 • Вимкніть комп'ютер від локальної мережі, якщо він до неї був підключений.
 • Якщо симптом зараження полягає в тому, що ви не можете завантажитися з жорсткого диска комп'ютера (комп'ютер видає помилку, коли ви його включаєте), спробуйте завантажитися в безпечному режимі ((включите комп'ютер, натисніть і утримуйте клавішу F8, потім виберіть Безпечний режим (Safe Mode ) в меню)), в режимі захисту від збоїв або з диска аварійного завантаження Windows, який ви створювали при установці операційної системи на комп'ютер. Детальніше див. Як завантажити комп'ютер в безпечному режимі (Safe Mode) - режимі захисту від збоїв
 • Перш ніж робити які-небудь дії, збережіть результати вашої роботи на зовнішній носій (дискету, CD-диск, флеш-карту та ін.).
 • Встановіть Антивірус Касперського, Доктор Веб або НОД32 якщо ви цього ще не зробили і на вашому комп'ютері не встановлено інших антивірусних програм. Всі ці антивіруси можна встановлювати навіть на заражений комп'ютер - краще, звичайно купити антивірус, але до конкретного випадку можна скачати пробну версію.
 • Оновити антивірусні бази. Якщо це можливо, для їх отримання виходите в інтернет не з свого комп'ютера, а з незараженої комп'ютера друзів, інтернет-кафе, з роботи (цей варіант передбачає скачування кумулятивного поновлення (одним файлом)). Краще скористатися іншим комп'ютером, оскільки при підключенні до інтернету з зараженого комп'ютера є ймовірність відправки вірусом важливої ​​інформації зловмисникам або поширення вірусу по адресам вашої адресної книги. Саме тому при підозрі на зараження найкраще відразу відключитися від інтернету.
 • Запустіть повну перевірку комп'ютера (хтось не робить це з дня покупки антивіруса), а ще краще виконайте "сканування при завантаженні" (така опція є в антивірусі AWAST).
 • Якщо в результаті перевірки виявлено вірус, черв'як або троянська програма, дотримуйтесь вказівок виробника антивірусного ПО. Хороші антивіруси пропонують лікування заражених об'єктів, приміщення підозрілих об'єктів в карантин і видалення троянських програм і черв'яків. Вони також створюють звіт зі списком заражених файлів і шкідливих програм, виявлених на комп'ютері.
 • Створіть ще один обліковий запис, але з обмеженими правами (не «Адміністратор") і назвіть її, скажімо, "Інтернет". Переважна кількість блокувальників Windows або блокувальників Робочого столу не можуть захопити контроль над комп'ютером якщо Ви працюєте з обмеженою облікового запису.

Якщо в процесі перевірки віруси знайдені не були, а ознаки, злякавшись вас, ставилися до розряду непрямих, швидше за все у вас немає приводу для хвилювання. Перевірте програмне і апаратне забезпечення, встановлене на комп'ютері (видаліть неліцензійні програми і непотрібні файли), і встановіть останні оновлення операційної системи (встановіть патчі для Windows, скориставшись сервісом Windows Update, а краще скачайте ці оновлення вручну, віддавши пріоріет критичних оновлень безпеки) і прикладних програм.

У всіх перерахованих вище випадках, а також при найменшій підозрі, що Ваш комп'ютер заражений, слід підібрати альтернативні рішення безпеки замість тих, що вже встановлені на вашому комп'ютері. Якщо Ви сумніваєтеся в безпеці свого ПК, краще звернутися до фахівця. Це збереже всі потрібні файли і програми на вашому комп'ютері.

За матеріалами www.molnet.ru, www.mihafilm.narod.ru, www.windxp.com.ru

Цікаве по темі:

Безпека комп'ютера: Види вірусних загроз і мережевих атак

Оnline сервіс для розблокування від ESET

Kaspersky Virus Removal Tool 2011

Ознаки зараження комп'ютера вірусом. Обговорення на LiveInternet

У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами У мережі існує величезна кількість шкідливих програм і вірусів, які можуть впливати на роботу комп'ютера різноманітними способами. Одні знищують ваші файли, інші використовують ваші дані на сайтах, про які ви і знати - не знаєте. Багато антивірусні програми не завжди можуть впоратися з проблемами, що виникають. Внаслідок чого і виникають ознаки зараження комп'ютера вірусом.

Комп'ютерні віруси - це невеликі програми, які поширюються з комп'ютера на комп'ютер і втручаються в роботу операційної системи.

Віруси діють тільки програмним шляхом. Вони, як правило, приєднуються до файлу або проникають всередину файлу. У цьому випадку говорять, що файл заражений вірусом.

Вірус потрапляє в комп'ютер тільки разом із зараженим файлом. Для активізації вірусу потрібно завантажити заражений файл, і тільки після цього, вірус починає діяти самостійно.

Вірус може заразити комп'ютер, пошкодити або видалити дані на ньому, поширитися на інші системи за допомогою вашої програми електронної пошти і навіть знищити все, що знаходиться на жорсткому диску.

Дія вірусів може проявлятися по різному: від різних візуальних ефектів, що заважають працювати, до повної втрати інформації. Більшість вірусів заражують виконавчі програми, тобто файли з розширенням .EXE і .COM (зараження комп'ютера вірусом можна «підхопити» з Інтернету разом з неліцензійним програмним забезпеченням або іншими файлами і програмами), хоча останнім часом все більшої популярності набувають віруси, що розповсюджуються через систему електронної пошти. Тому дуже важливо ніколи не відкривати вкладення, якщо ви не очікували їх отримати або не знаєте, від кого вони.

Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів Зараження комп'ютера може відбуватися під виглядом картинок, посилань на них, вітальних листівок, аудіо- та відеофайлів.

До речі, є деякі характерні ознаки ураження вірусом через пошту:

 • друзі або знайомі кажуть вам про повідомлення від вас, які ви не відправляли;
 • у вашій поштовій скриньці знаходиться велика кількість повідомлень без зворотної адреси і заголовка.
  Слід зазначити, що не завжди такі ознаки викликаються присутністю вірусів. Іноді вони можуть бути наслідком інших причин. Наприклад, у випадку з поштою заражені повідомлення можуть розсилатися з вашим зворотною адресою, але не з вашого комп'ютера.

Користувачам часто радять використовувати антивірус для перевірки ПК на наявність вірусів, але, на жаль, сьогодні цього вже недостатньо. Часто, для того щоб визначити, чи заражений комп'ютер вірусом, необхідно розуміти основи комп'ютерної безпеки. Однак багато починаючі користувачі або зовсім не розбираються, або мало що розуміють в цій проблемі. Незважаючи на те, що багато вірусів розробляються таким чином, щоб їх неможливо було виявити, все-таки існують деякі ознаки, за якими можна визначити, чи існує загроза системі.

Ознаки зараження комп'ютера вірусом:

1. Комп'ютер «розмовляє»: з'являється безліч спливаючих вікон і повідомлень про те, що комп'ютер заражeн, знаходиться в небезпеці і потребує захисту ... Це вірна ознака того, що комп'ютер заражeн, можливо, навіть лже-антивірусом (іноді його називають «rogueware» ).

2 2. Зниження продуктивності. Комп'ютер став повільно працювати, Інтернет «виснути», програми стали відкриватися довше звичайного -: це може бути ознакою багатьох проблем, включаючи інфікування комп'ютера вірусом. .

Якщо система заражена вірусом (наприклад, Трояном), то комп'ютер автоматично запускає багато зайвих програм. Через це система працює значно повільніше, ніж зазвичай.

3. Програми не завантажуються: Скільки разів ви намагалися запустити програми з меню або з робочого столу, але нічого не відбувалося? А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма? Або з'являються попередження про помилки.
Як і в попередньому випадку, це ще не означає, що ваш комп'ютер точно заражений. Можливо, причина в іншому. Але, в будь-якому випадку, це сигнал, що щось не так.

4. Ви не можете підключитися до Інтернету або він працює занадто повільно. Відсутність підключення до Інтернету - ще один частий ознака зараження комп'ютера (хоча, можливо, це просто перебої в роботі провайдера). Також буває, що Інтернет працює, але значно повільніше, ніж зазвичай. Якщо комп'ютер заражeн, вірус може автоматично підключатися до Інтернету, знижуючи пропускну здатність, або може зробити підключення до мережі неможливим.

5. При підключенні до Інтернету відкриваються різні вікна, або браузер відображає сторінки, які ви не відкривали. Це вірна ознака зараження. Багато віруси перенаправляють трафік на певні сайти проти вашої волі. Також вони можуть підробляти веб-сторінки, тоді користувач думає, що переглядає надійний сайт, а насправді - його небезпечну імітацію.

6. Пропали файли - зникнення файлів і каталогів або перекручування їхнього вмісту. Існують віруси, які видаляють, шифрують дані або переносять їх з одного місця в інше ... Якщо з вами таке сталося, є привід для занепокоєння ...

7. Зміни зовнішнього вигляду і розмірів файлів. Незрозумілі (без причин) зміни у файлах, а також зміни розмірів та дати останньої модифікації файлів. Збільшення або зменшення кількості файлів на зовнішньому або жорсткому носії;

8. Антивірус зник, а брандмауер заблокований ... Інший поширений ознака загрози - блокування системи захисту (антивіруса, брандмауера, і т.д.), які встановлені на комп'ютері. Однак потрібно мати на увазі: якщо раптово перестало працювати тільки щось одне, то, можливо, це - специфічна помилка даного ПЗ. А якщо перестали працювати всі компоненти системи безпеки, то, швидше за все, ваш комп'ютер заражений вірусом.

10. Збережені файли ігор, програм та ін. Пропали з комп'ютера. Це знову ж таки може бути ознакою інфікування вірусом. Хоча, можливо, причина полягає в неповній або неправильного встановлення програм.

11. Комп'ютер буквально збожеволів! Якщо комп'ютер діє сам по собі, система відправляє листи без вашого відома, різні сайти відкриваються самостійно, то ваш комп'ютер інфікований. Слід звернути увагу на незрозумілі системні повідомлення, музикальні та візуальні ефекти і т.д. Явна ознака наявності вірусу на вашому комп'ютері - поява самозавантажувальних програм, повідомлень або зображень.

12. Скорочення розмірів вільної оперативної пам'яті. На жорсткому диску різко зменшилася вільне місце, хоча ви впевнені, що нічого нового не записувалося

13.Ошібкі при завантаженні операційної системи - неможливість завантаження файлів або операційної системи

14. Неможливість зберігати файли в потрібних каталогах.

15. Інтернет-браузер «зависає» або поводиться несподіваним чином (наприклад, вікно програми неможливо закрити). Або сама по собі змінюється стартова сторінка браузера

16. Часте звертання до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці)

Цей список можна довго продовжувати і все одно він буде не повний. Кожен шкідливий код може проявити себе абсолютно несподівано. Але спільне у них одне - незвичайне «поведінку» комп'ютера.

Чим більше ви помітили таких відхилень в роботі комп'ютера, тим вище ймовірність, що комп'ютер заражений вірусом.

У 90% випадків наявність непрямих симптомів викликано збоєм в апаратному або програмному забезпеченні. Незважаючи на те, що подібні симптоми з малою вірогідністю свідчать про зараження, при їх появі рекомендується провести повну перевірку вашого комп'ютера.


Сучасні віруси не такі страшні, як їх попередники. Покращені механізми захисту операційних систем часто не дозволяють їм творити той же свавілля, що і раніше (наприклад, форматування вінчестера). Віруси і атаки шахраїв тепер в основному спрямовані на отримання фінансової вигоди або управління комп'ютером користувача, але не на знищення даних. При цьому для виконання перерахованих завдань не завжди навіть потрібно вірус, нерідко досить правильно складеного листи або SMS, щоб його одержувач сам відправив відомості про кредитну картку або іншу конфіденційну інформацію зловмисникам. У базі сигнатур більшості антивірусів міститься кілька мільйонів записів про різні віруси, проте серйозну загрозу становлять не більше 10 різних видів атак.

Основні ознаки зараження вірусом-здирником:

 • Програма загрожує видалити всі файли з ПК, якщо протягом декількох годин не будуть переведені гроші на певний мобільний рахунок
 • Користувача попереджають про те, що Windows не пройшла ліцензійної перевірки, і щоб її зареєструвати, необхідно отримати код по SMS
 • На комп'ютері спливає порнобанер, прибрати який можна тільки за допомогою SMS
 • Блокується доступ на певний сайт, наприклад «В Контакте», і висувається вимога відправити SMS для розблокування
  (Див. Сторінка ВКонтакте заблокована? )
 • Користувача попереджають про те, що онлайновий антивірус виявив небезпечну загрозу на ПК. Вірус тимчасово блокований (разом з комп'ютером), але щоб остаточно його видалити, потрібно ліцензійна версія антивіруса, яку можна отримати, відправивши SMS
 • Вірус шифрує файли користувача (найчастіше офісні документи) і пропонує повернути до них доступ тільки після введення коду, отриманого по SMS.
  Примітка: Це одна з найнебезпечніших атак, оскільки боротися з її наслідками практично неможливо. Наприклад, вірус GPCode застосовує для шифрування 1024-бітовий RSA-ключ, і відновити файли без «фінансової допомоги», наданої зловмисникові, не вийде. Для розкодування знадобилися б кілька мільйонів комп'ютерів, що працюють протягом року над підбором потрібного ключа. Єдиною лазівкою, що дозволяє вирішити проблему, є те, що певні модифікації таких вірусів створюють копію файлу перед його шифруванням, яка потім видаляється. При певних умовах є шанс на його вдале відновлення


Що робити при наявності ознак зараження

Якщо ви помітили, що ваш комп'ютер "поводиться підозріло" - не панікуйте! Не піддаватися паніці - золоте правило, яке може позбавити вас від втрати важливих даних і зайвих переживань.

 • Вимкніть комп'ютер від інтернету.
 • Вимкніть комп'ютер від локальної мережі, якщо він до неї був підключений.
 • Якщо симптом зараження полягає в тому, що ви не можете завантажитися з жорсткого диска комп'ютера (комп'ютер видає помилку, коли ви його включаєте), спробуйте завантажитися в безпечному режимі ((включите комп'ютер, натисніть і утримуйте клавішу F8, потім виберіть Безпечний режим (Safe Mode ) в меню)), в режимі захисту від збоїв або з диска аварійного завантаження Windows, який ви створювали при установці операційної системи на комп'ютер. Детальніше див. Як завантажити комп'ютер в безпечному режимі (Safe Mode) - режимі захисту від збоїв
 • Перш ніж робити які-небудь дії, збережіть результати вашої роботи на зовнішній носій (дискету, CD-диск, флеш-карту та ін.).
 • Встановіть Антивірус Касперського, Доктор Веб або НОД32 якщо ви цього ще не зробили і на вашому комп'ютері не встановлено інших антивірусних програм. Всі ці антивіруси можна встановлювати навіть на заражений комп'ютер - краще, звичайно купити антивірус, але до конкретного випадку можна скачати пробну версію.
 • Оновити антивірусні бази. Якщо це можливо, для їх отримання виходите в інтернет не з свого комп'ютера, а з незараженої комп'ютера друзів, інтернет-кафе, з роботи (цей варіант передбачає скачування кумулятивного поновлення (одним файлом)). Краще скористатися іншим комп'ютером, оскільки при підключенні до інтернету з зараженого комп'ютера є ймовірність відправки вірусом важливої ​​інформації зловмисникам або поширення вірусу по адресам вашої адресної книги. Саме тому при підозрі на зараження найкраще відразу відключитися від інтернету.
 • Запустіть повну перевірку комп'ютера (хтось не робить це з дня покупки антивіруса), а ще краще виконайте "сканування при завантаженні" (така опція є в антивірусі AWAST).
 • Якщо в результаті перевірки виявлено вірус, черв'як або троянська програма, дотримуйтесь вказівок виробника антивірусного ПО. Хороші антивіруси пропонують лікування заражених об'єктів, приміщення підозрілих об'єктів в карантин і видалення троянських програм і черв'яків. Вони також створюють звіт зі списком заражених файлів і шкідливих програм, виявлених на комп'ютері.
 • Створіть ще один обліковий запис, але з обмеженими правами (не «Адміністратор") і назвіть її, скажімо, "Інтернет". Переважна кількість блокувальників Windows або блокувальників Робочого столу не можуть захопити контроль над комп'ютером якщо Ви працюєте з обмеженою облікового запису.

Якщо в процесі перевірки віруси знайдені не були, а ознаки, злякавшись вас, ставилися до розряду непрямих, швидше за все у вас немає приводу для хвилювання. Перевірте програмне і апаратне забезпечення, встановлене на комп'ютері (видаліть неліцензійні програми і непотрібні файли), і встановіть останні оновлення операційної системи (встановіть патчі для Windows, скориставшись сервісом Windows Update, а краще скачайте ці оновлення вручну, віддавши пріоріет критичних оновлень безпеки) і прикладних програм.

У всіх перерахованих вище випадках, а також при найменшій підозрі, що Ваш комп'ютер заражений, слід підібрати альтернативні рішення безпеки замість тих, що вже встановлені на вашому комп'ютері. Якщо Ви сумніваєтеся в безпеці свого ПК, краще звернутися до фахівця. Це збереже всі потрібні файли і програми на вашому комп'ютері.

За матеріалами www.molnet.ru, www.mihafilm.narod.ru, www.windxp.com.ru

Цікаве по темі:

Безпека комп'ютера: Види вірусних загроз і мережевих атак

Оnline сервіс для розблокування від ESET

Kaspersky Virus Removal Tool 2011

А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма?
Сторінка ВКонтакте заблокована?
А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма?
Сторінка ВКонтакте заблокована?
А може замість потрібної відкривалася зовсім інша програма?
Сторінка ВКонтакте заблокована?