Донецкий техникум промышленной автоматики

Оперативна пам'ять

 1. Оперативна пам'ять
 2. Об'єм оперативної пам'яті
 3. Тип пам'яті
 4. Частота оперативної пам'яті
 5. Де можна купити оперативну пам'ять

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять - тимчасове сховище даних, яке використовуються комп'ютером для більш швидкого доступу до файлів програм, додатків та іншого. Однією з основних характеристик ОЗУ є обсяг. Чим він більший, тим вища продуктивність ПК, особливо при роботі з ресурсоємним ПО. Але швидкодію комп'ютера залежить не тільки від оперативної пам'яті. Вона повинна відповідати та іншого обладнання. Для цього розглянемо основні характеристики ОЗУ.

Об'єм оперативної пам'яті

Зайві гігабайти ОЗУ не завадять комп'ютера, але чи варто переплачувати і вибирати плату з найбільшим обсягом? Для відповіді на це питання потрібно визначитися з цільовим призначенням ПК. Для роботи з офісними програмами, інтернет-браузерами і виконання інших повсякденних завдань цілком достатньо буде 4 ГБ пам'яті.

Загальний обсяг ОЗУ в 8 ГБ дозволить грати в багато сучасні ігри, комфортно користуватися декількома програмами одночасно. Але для роботи зі складними тривимірними редакторами і відеоігор з найпотужнішими настройками графіки краще встановити 16 ГБ оперативної пам'яті. А якщо дозволяє бюджет, і ви хочете зробити хороший заділ продуктивності на найближчі роки, то можна апгрейдити ПК до 32 ГБ оперативної пам'яті.

Визначившись із загальним обсягом оперативної пам'яті, потрібно розібратися, що краще: встановити одну плату або дві, що дають в сумі той же обсяг. Тут мова піде про двоканальної роботі ОЗУ (буває трьох і чотирьох канальна, але вона використовується в професійних робочих станціях і серверах). В цьому режимі обсяг встановлених плат підсумовується (можна недорахуватися до 10% обсягу), але подвоюється їх пропускна здатність, що помітно підвищує продуктивність ПК. Для цього ОЗУ повинні відповідати умовам:

 • мати однакову тактову частоту;
 • номінальна напруга живлення повинно бути рівним;
 • повинні відповідати типи пам'яті;
 • мати однаковий час затримки.

Існує стандартна класифікація оперативної пам'яті за обсягом:

Тип пам'яті

На цей параметр потрібно обов'язково звертати увагу при виборі ОЗУ, тому що не будь-яка плата може бути встановлена ​​в комп'ютер. Оперативна пам'ять різного типу має різні роз'єми для установки. Материнська плата, як правило, підтримує тільки один певний тип. Але існують деякі плати з підтримкою комбінованих ОЗУ.

Типи оперативної пам'яті:

Стандарти DDR і DDR2 є вже застарілими і не використовуються в сучасних комп'ютерах. Потреба в них може виникнути лише при апгрейді старих ПК. Оперативна пам'ять DDR3 встановлена в багатьох комп'ютерах, що функціонують на протязі декількох років. Вона володіє хорошою пропускною спроможністю і працює в високому діапазоні частот (1066-2400 МГц).

Але якщо ви вирішили прокачати свій ПК або займаєтеся його складанням з нуля, то варто забути про будь-якому типі ОЗУ, крім DDR4. Плати такої пам'яті працюють на частоті від 2133 МГц до 3733 МГц. При цьому робоча напруга у них менше, ніж у попередників - всього 1,2 В. А пропускна здатність ще краще, ніж у DDR3.

Частота оперативної пам'яті

Частота ОЗУ характеризує кількість операцій, які виконуються в 1 секунду. Навіть плати одного типу можуть мати різні значення цього параметра. Вибираючи оперативну пам'ять з максимальною тактовою частотою, необхідно знати, чи підтримає її роботу материнська плата. Кожна модель має обмеження:

 • бюджетні материнські плати підтримують роботу ОЗУ з частотою до 2400 МГц;
 • більш сучасні моделі здатні працювати з оперативною пам'яттю з частотою 3500 МГц і вище.

Також потрібно звернути увагу і на процесор. Чіпи попередніх поколінь підтримують спільну роботу з ОЗУ DDR3 (у яких, нагадаємо, максимальне значення частоти - 2400 МГц). Тому навіть найсучасніша плата оперативної пам'яті не розкриє свій потенціал в парі з застарілим ЦП.

Де можна купити оперативну пам'ять

Від комплектуючих елементів залежить стабільність і довговічність роботи комп'ютера. Тому купувати потрібно лише якісне обладнання на перевірених ресурсах. На сайті компанії MobilePlanet ви знайдете тільки оригінальні товари відомих виробників.

У каталозі інтернет-магазину представлений величезний вибір плат оперативної пам'яті за найкращою ціною від виробників. Всі товари мають тривалу гарантію. Замовляйте комплектуючі для комп'ютера на сайті компанії MobilePlanet з доставкою в будь-яке місто України!

В'ячеслав Вербанов