Донецкий техникум промышленной автоматики

Омський ФОМС обматюкали за Pussy Riot

Хакери, що представилися прихильниками панк-групи, зламали державний сайт

У ніч на понеділок анонімні хакери, які назвалися прихильниками групи Pussy Riot зі Шрі-Ланки, зламали сайт фонду медстрахування Омської області. Вони розмістили там нецензурну лайку і непристойні вирази. В "Єдиної Росії" вже запропонували прирівняти злом сайтів до захоплення органів влади.

В Єдиної Росії вже запропонували прирівняти злом сайтів до захоплення органів влади

Фото: xynta.name.

Ціла хвиля досить злісних акцій проходить по країні після винесення вироку учасницям Pussy Riot - спилювання хрестів, зломи сайтів. Щодо спилювання хрестів адвокати Pussy Riot вже зробили припущення, що це роблять представники влади, щоб виправдати введення якогось нового жорсткого обмежувального законодавства. З зломами сайтів теж незрозуміло. Якщо злам сайту Хамовницького суду, в якому виносилося вирок Pussy Riot, ще можна вважати логічним, для якихось прихильників групи, то як можна пояснити злом сайту фонду ОМС, так ще не федерального, а Омської області? Їм то за що мститися? Тим часом це вже підштовхнула представника "Єдиної Росії" запропонувати садити таких хакерів на 15 років - як за захоплення органів влади.

сайт Територіального фонду обов'язкового медичного страхування Омської області по всій видимості був зламаний в ніч на понеділок. Керівництво фонду з цього приводу готує звернення в поліцію.

«Зараз готується звернення до правоохоронних органів, ми маємо намір надати найповнішу інформацію», - передає «Інтерфакс» слова представника фонду. При цьому в самому фонді не розуміють, чому сайт їх організації став об'єктом хакерської атаки.

Ще з ранку в понеділок на сайті ТФОМС Омської області "красувалися" матюки і непристойні зображення. А напис на головній сторінці свідчила: "Ми Шрі-Ланкская анонімусів. Ми не забути, не пробачити. Свобода ... кицькам».

Після цього член комітету Держдуми з інформаційної політики, єдинорос Руслан Гаттаров зробив заяву на "Ехо Москви". Він запропонував хакерські атаки на державні Інтернет-сайти прирівняти до захоплення органів влади, так як зараз в російському законодавстві занадто м'яке покарання для зломщиків сайтів.

Гаттаров нагадав, що за цією статтею передбачається тюремне ув'язнення до 15 років. Ця ініціатива буде обговорюватися вже на першому засіданні Комісії з розвитку інформаційного суспільства.

Нагадаємо, що минулого тижня невідомі зламали сайт Хамовницького суду Москви, який засудив трьох учасниць панк-групи Pussy Riot до двох років позбавлення волі за скандальну акцію в храмі Христа Спасителя. На головній сторінці сайту основний текст був замінений на гасла: "Свободу Pussy Riot!". Також на ній був розміщений відеокліп болгарського співака-гея Азіза "Мразіш" (в перекладі з болгарської - "ненавидиш") і написи нецензурного змісту. Відповідальність за злом сайту взяли на себе хакери з Anonymous.

Після цього був зламаний сайт Московської єпархії, де також був розміщений відеокліп "Мразіш".

Їм то за що мститися?