Донецкий техникум промышленной автоматики

Окей, гугл, де я? Карти і навігація для андроїд

  1. УНІВЕРСАЛЬНІ КАРТИ
  2. НАВІГАТОРИ
  3. МІСЬКИЙ ТРАНСПОРТ
  4. Підсумки

Сучасний смартфон абсолютно незамінний в якості «міського довідника» - опинившись в іншому місті, з його допомогою легко і швидко дізнатися, де поруч можна перекусити, де знаходиться найближчий банкомат, на які пам'ятки варто звернути увагу

Сучасний смартфон абсолютно незамінний в якості «міського довідника» - опинившись в іншому місті, з його допомогою легко і швидко дізнатися, де поруч можна перекусити, де знаходиться найближчий банкомат, на які пам'ятки варто звернути увагу ... і навіть в вашому рідному місті він не залишиться склавши руки - з готовністю підкаже оптимальний маршрут в найдальший куток карти - як міським транспортом, так і для вашого особистого автомобіля. Поява високошвидкісного мобільного інтернету і подальше збільшення швидкості передачі даних тільки розширює можливості навігації в місті.

УНІВЕРСАЛЬНІ КАРТИ

Google Maps може відображати карту у вигляді простої схеми, схеми з імітацією рельєфу і супутникову карту. Поверх карти можна вивести поточний стан пробок на дорогах, основні маршрути громадського транспорту і велосипедних доріжок (в Києві останнім, на жаль, не функціонує). Сервіс може запам'ятовувати ваш домашній і робочий адреси, а також місця, в яких ви побували (з прив'язкою до дати). Корисною особливістю є можливість завантаження ділянок карти для використання в офлайні, причому з можливістю не тільки пошуку, але і прокладання маршрутів.

До слова, про пошук. Він працює не тільки за конкретною адресою, а й по точкам інтересу (POI) - назвами ресторанів, магазинів і т.д., причому в результаті користувач отримує не тільки точку на карті, але і картку закладу - з посиланням на веб-сайт, точною адресою, годинами роботи, відгуками відвідувачів та іншою інформацією. Крім того, в пошуку можна написати просто «ресторан» - і при включеній геолокації отримати список цікавлять вас закладів поблизу, із зазначенням відстані до кожного з них. Далі, Google Maps тут же підказує, скільки часу у вас займе дорога і пропонує прокласти маршрут від поточного місця розташування. Маршрути можуть бути трьох варіантів - для особистого авто, для пішої прогулянки і поїздки на громадському транспорті, причому для всіх користувач може вказувати особисті переваги (наприклад, для авто - уникати швидкісних магістралей і платних доріг). Громадський транспорт, який в Києві раніше підтримувався досить умовно, тепер реалізований практично ідеально - Google Maps відразу пропонує кілька варіантів (віддаючи перевагу найшвидшому), із зазначенням сумарної вартості проїзду, часу в дорозі в даний час доби і частотою проходження поїздів / автобусів / маршруток . Плюс в налаштуваннях можна вибрати потрібну вид транспорту, а також режими «мінімальна кількість пересадок» і «найменший піший перехід». Також Google Maps пропонує навігацію (поки в режимі бета-тестування) для пішохідних маршрутів і поїздок на автотранспорті - з покроковими підказками, голосовими рекомендаціями тощо, плюс в тісній зв'язці з картами працює ще один сервіс Google - Street View , Який дозволяє переглянути сферичні фотопанорами цікавить вас точки на карті.

В цілому, Google Maps для України виявляється дуже зручним і інформативним довідником, проте в окремих випадках у нього можуть спостерігатися неточності (на кшталт відсутнього номера будинку) і різні дрібні «шорсткості» - наприклад, з недавніх пір при побудові маршруту в Києві з використанням декількох гілок метрополітену Google Maps став пропонувати виходити на станції пересадки і йти пішки до наступної гілки.

Основний конкурент Google Maps в наших краях, який періодично виявляється точніше за рахунок кращої «прив'язки до місцевості», однак помітно поступається в плані побудови маршрутів громадським транспортом.

Карта тут може бути представлена ​​у вигляді схеми, супутникової карти або «гібридного» варіанту. Є відображення пробок і аварій на дорогах (останні можуть додавати самі користувачі, за допомогою спеціального пункту тут же в меню). Є можливість завантаження карт для офлайнового використання (але не обраного на екрані ділянки, як в Google Maps, а за назвами міст, всього на даний момент є трохи більше 200 карт) - з недавніх пір «Яндекс.Карти» отримали підтримку векторних карт, так що повна карта Києва, наприклад, займає менше 50 МБ. Користувач може додати свій домашній і робочий адреси, а також вести «обрані» списки - наприклад, улюблених ресторанів, розважальних закладів і т.д.

«Яндекс.Карти» підтримують голосовий пошук, можуть шукати не тільки за конкретною адресою, а й по точкам інтересу, і просто словами на кшталт «заправка» або «банкомат», показуючи знайдені біля вас результати - з карткою закладу, телефоном / сайтом, вуличної панорамою і можливістю прокладки маршруту. Для полегшення завдання «Яндекс.Карти» пропонують список заздалегідь заданих категорій (готелі, бари, автомийки тощо), з можливістю фільтрації результатів (для ресторанів, наприклад, можна вказувати тип кухні, вибирати тільки відкриті в даний момент, що пропонують доставку їжі додому і т.п.). З недавніх пір «Яндекс.Карти» отримали підтримку офлайнового пошуку, причому не тільки за конкретною адресою, а й по точкам інтересу.

Побудова маршруту у «Яндекс.Карт» також є, проте реалізовано воно помітно слабкіше, ніж у Google Maps - пішохідного режиму немає взагалі, а для громадського транспорту видається буквально пара-трійка варіантів (а то і взагалі один), без будь-якої можливості його налаштування. Якщо раніше була доступна опція «враховувати пробки» (яка в київських реаліях означала, по суті, «переважний вид транспорту - метро»), то зараз вона кудись поділася. Для поїздки на особистому авто в більшості випадків також видається від одного до трьох варіантів, при цьому враховується стан трафіку на дорогах - користувачеві пропонується варіант маршруту, який в браузерної версії «Яндекс.Карт» відповідає параметрам «в об'їзд пробок».

Популярний додаток для навігації по всьому світу, відоме багатьом користувачам смартфонів Nokia, який тепер доступний і для Android, де також користується успіхом у користувачів (понад 5 млн. Установок в Google Play). Є як карта-схема, так і супутникова карта, для 40 країн доступна інформація про трафік на дорогах, для 1000 міст - схема руху міського транспорту. Для аеропортів і великих торгових центрів є тривимірні внутрішні плани (які доступні і для деяких київських закладів, наприклад, «Караван» і Skymall).

HERE Maps може працювати без підключення до інтернету - для цього знадобиться завантажити офлайнові карти, при цьому буде доступний як пошук, так і навігація (але для інформації про пробки на дорогах, звичайно, онлайн-доступ все-таки знадобиться). Карти виявляються досить «важкі» - так, для України доступний тільки один варіант (вся країна цілком), який тягне майже на 2 ГБ.

Використовувати додаток можна і без реєстрації, проте повна функціональність (завантаження офлайнових карт, створення колекцій) є після створення облікового запису в HERE Maps (або авторизації в сервісі за допомогою Facebook).

Пошук працює не тільки за адресою, але і по різним точкам інтересу - користувач може як вводити текстовий запит, так і вибирати потрібну йому категорію із запропонованого списку. Для знайдених закладів доступна картка з базовою інформацією (адреса, телефон, сайт, призначені для користувача огляди на TripAdvisor), тут же в один клік можна отримати різні варіанти маршрутів - для поїздки на машині, громадським транспортом або пішої прогулянки. Для особистого авто можна вмикати / вимикати використання швидкісних магістралей, тунелів, грунтових доріг і т.д., для міського транспорту і пішохідного маршруту ніяких налаштувань не передбачено. Корисною функцією програми є створення посилання на домашню адресу - при цьому додається іконка в правий верхній кут карти (а заодно - створюється ярлик на домашньому столі), і після натискання на неї програма автоматично прокладе маршрут від вашого поточного місця розташування до будинку.

Додаток для навігації від My.com (дочірня компанія Mail.ru, що відповідає за міжнародний ринок). Додаток доступний для Android, iOS і Blackberry, дозволяє завантажувати карти для офлайнового використання (повна карта України «важить» трохи більше 300 МБ).

В основі MAPS.ME лежить вільна карта OpenStreetMap, що наповнюється спільнотою ентузіастів за принципом вікі. Відповідно, карта виходить детальна (з банкоматами, парковками, аптеками і багатьом іншим - включаючи, наприклад, розташування вольєрів в зоопарку або лавок у парку), але не повна і не завжди актуальна - на ній можуть бути відсутні існуючі роками закладу, а якщо на місці закритого магазина або компанії влаштувався новий ресторан, то є ймовірність, що на карті подібна зміна вивіски проведена не буде. Картка закладу виявляється вкрай мінімалістською - в загальному випадку в ній буде лише назва, тип (офіс / ресторан / банк і т.д.), точні координати, відстань від поточного місця розташування, можливість прокладки маршруту і (часто, але не завжди) - веб -сайт.

MAPS.ME може використовуватися для навігації, але лише для поїздки на авто або пішої прогулянки - підтримки міського транспорту в додатку немає (хоча зупинки на карті і відмічені). Крім того, сам процес побудови маршруту, який в інших додатках виявляється практично миттєвим, тут виявляється досить тривалим (особливо піший перехід, який може «спантеличити» програму на кілька хвилин). Доступна голосова навігація (підтримується до двох десятків мов, але українців серед них немає), є можливість імпорту міток на карті через KML / KMZ-файл.

НАВІГАТОРИ

Відома програма для навігації по Україні, яка з липня 2015 року став абсолютно безкоштовною. Втім, зміна моделі поширення, схоже, не кращим чином позначилося на підтримку: з тих пір додаток не оновлювалося жодного разу; дата останнього оновлення карти - квітень 2015. При цьому, однак, «Візіком» пропонує дійсно дуже детальну карту, нехай і не найсвіжішу - всі населені пункти (близько 30 тис.), понад 170 тис. точок інтересу.

У нашому випадку (LG G3 з Android 6.0) програма непристойно довго запускалася - рівно хвилину (з точністю до часток секунди), а сама карта помітно пригальмовувала в 3D-режимі. Інтерфейс оптимізований під використання в машині - повноекранний режим, великі пункти меню розміром з чверть екрану і т.д. Голосового управління при цьому, на жаль, немає.

Основним пунктом на головному екрані є прокладка маршруту - або з ручним вибором адреси, або з історії поїздок, або по точкам інтересу (готелі, медицина, магазини і т.д. - всього майже два десятка категорій, причому в кожній з них по десятку, а то і два, підкатегорій), або з точних координат. Заодно можна уточнити розташування - найближчі, уздовж прокладеного маршруту, біля його закінчення або біля зазначеної користувачем точки на карті. На відміну від ряду інших навігаторів, які прокладають маршрут лише між двома точками, «Візіком» дозволяє використовувати необмежену кількість точок, а також перераховувати маршрут при відхиленні від прокладеного курсу. Крім того, додаток може показувати деякі знаки дорожнього руху, попереджати про камерах відеоспостереження і наближенні до населеного пункту.

Навігаційний софт, доступний як для мобільних платформ (Android, iOS, Windows Mobile), так і для спеціалізованих навігаторів виробництва Garmin і Kenwood. Підтримується тільки Україна, зате карта виявляється дуже детальної (майже 300 тис. Точок інтересу, 95% міського населення України, більше 600 тис. Км дорожньої мережі). Для роботи програми карту необхідно завантажити, повна версія потягне на 2 ГБ (доступно два роздільних варіанту, українською та російською мовами), але є можливість роздільного закачування, по областям.

Маршрут можна прокладати як за конкретними адресами, так і по базі даних точок інтересу - їх можна вибирати з каталогу або подивитися, що знаходиться поруч з вами. Корисною функцією може виявитися імітація маршруту - в цьому режимі навігатор продемонструє всю поїздку (в кілька прискореному режимі), з усіма голосовими підказками і т.д.

У процесі поїздки навігатор може виводити статистику (пройдену відстань, максимальна / мінімальна швидкості і т.д.), попереджати про перевищення швидкості на поточному ділянці дороги, при прокладці навігації можна виставляти параметри «уникати грунтових доріг», «уникати розворотів», «шукати швидкий шлях ». У великих містах NavLux Navigator може допомагати з вибором смуги при перетині перехресть і вміє прокладати маршрути з урахуванням тимчасових обмежень.

NavLux Navigator - умовно-безкоштовний додаток, без покупки ліцензії їм можна користуватися в ознайомлювальних цілях протягом 7 днів. Далі буде потрібно придбати підписку на рік, яка, в залежності від платформи, обійдеться в суму в районі 200-400 грн.

Крім карт, Яндекс пропонує ще кілька спеціалізовані додатків. Так, Яндекс.Навігатор - повноцінне додаток для автомобільної навігації, з тривимірною картою, підказками «штурмана» на різних мовах, голосовим пошуком (чомусь рідко зустрічається у інших додатків такого роду). При побудові маршруту Яндекс.Навігатор вміє враховувати пробки (який тут працює однозначно краще, ніж в Google Maps) і аварії на дорогах (про яких можуть повідомляти самі користувачі), пропонуючи об'їхати проблемну ділянку. Додаток може завантажувати карти для офлайнового використання, однак без доступу в інтернет воно не може ні знайти потрібну адресу, ані прокласти маршрут (якщо вказати потрібну точку на карті вручну або вибрати адресу з збереженого списку).

МІСЬКИЙ ТРАНСПОРТ

Вільно-редагований довідник по міському транспорту (заявлена ​​підтримка в 1000 міст з 20 країн, в яких WikiRoutes знає про більш ніж 30 тис. Маршрутів). Проект підтримується спільнотою ентузіастів (всього в числі редакторів числиться близько 5000 учасників), основний його сайт знаходиться за адресою http://wikiroutes.info/.

WikiRoutes працює на базі Google Maps, тому деталізація і точність тут така ж, як і у карт Google. Щоб знайти адресу використовується голосове введення Google, проте в нашому випадку він чомусь не спрацьовував - вікно розпізнавання просто закривалося після проголошення фрази.

Функціональність у WikiRoutes не надто висока: при побудові маршруту програма, крім прямого пошуку адреси, може підставляти поточне місце розташування або варіант з заздалегідь збережених адрес, а для оптимізації маршруту можна виключати певні типи транспорту. На жаль, звичайний пошук адреси відсутній - він діє тільки для побудови маршруту, так що зберігати місця в Вибране доведеться «методом тику» в карту. Також ви не можете вибрати потрібні види транспорту, плюс в WikiRoutes немає угруповання однакових маршрутів, які використовують різні автобуси / тролейбуси - так що результат пошуку буде перенасичений однаковими, по суті, варіантами, що відрізняються лише номерами маршруток на тій чи іншій ділянці. Також програмою явно не вистачає фільтрації або хоча б сортування за параметрами «найменшу кількість пересадок» і «найменший піший перехід» - результат сортується лише по одному параметру (часу в дорозі), причому WikiRoutes пропонує, схоже, взагалі всі мислимі варіанти, включаючи навіть відверто неощадливі.

Крім того, в програмі є містить довідник - відсортований за типом транспорту каталог (автобуси / маршрутки / тролейбуси і т.д.), в якому можна подивитися інформацію про будь-якому маршруті в вашому місті - вартість проїзду, кінцеві зупинки, маршрут і інтервал слідування.

Додаток працює майже в десятки країн ближнього зарубіжжя, в Україні знає понад півсотні основних міст (для 12 з них є можливість отримання даних в режимі реального часу).

Для початку роботи пропонується завантажити інформацію про транспорт в вашому місті - для Києва це майже півтисячі різних маршрутів. EasyWay використовує карти Google, дозволяє заносити адреси в Вибране, може показувати зупинки поблизу від вашого місця розташування (причому користувач може вручну задавати радіус пошуку в налаштуваннях). При прокладанні маршруту користувач може використовувати параметр «з пересадками або без», відключити нелюбимі види транспорту і вибрати тип маршруту - оптимальний (найменша відстань), швидкий або дешевий. У списку пропонованих варіантів відразу вказується протяжність маршруту, час у дорозі і вартість проїзду.

У програмі є окремий довідник по маршрутах з докладною інформацією (початок / кінець, зупинки на маршруті, вартість проїзду, відстань, інтервал руху, години роботи і навіть назва перевізника з його телефоном). У цьому режимі можна побачити положення машин на маршруті в реальному часі (якщо вони обладнані GPS, зрозуміло) - але чомусь тільки в цьому; ні на загальній карті, ні навіть на карті прокладеного маршруту такої інформації немає, що виглядає дещо дивно.

Програма безкоштовна, внизу екрану на карті обраного маршруту показується рекламний банер, при побудові маршруту відображається повноекранна реклама.

Ще один додаток від Яндекса для міської навігації, на цей раз - за допомогою громадського транспорту. Втім, на ділі його функціональність виявляється майже такий же, як у «Яндекс.Карт», за винятком хіба що відображення в режимі реального часу місцезнаходження автобусів, тролейбусів, трамваїв і маршрутних таксі (за умови, що вони оснащені GPS, зрозуміло - на жаль , у київських маршруток з цим справи йдуть ще, м'яко кажучи, не найкращим чином). Тут же відзначимо, що поряд з абсолютно коректним відображенням транспорту на маршруті з похибкою плюс-мінус 50 метрів спостерігалися ситуації, коли на карті показувався проїжджаючий повз вас автобус, якого в реальності в зоні прямої видимості не спостерігалося. Крім того, ви можете відправляти повідомлення потрібні вам маршрути і перемикатися в режим відображення на карті тільки обраного транспорту. Недоліки ж у Яндекс.Транспорт все ті ж - мінімальна кількість пропонованих варіантів (зазвичай не більше двох), відсутність фільтрації або сортування по часу в дорозі / кількості пересадок, неможливість використання уточнюючих факторів на кшталт пріоритетного виду транспорту.

Підсумки

З універсальних програм ми б рекомендували спробувати в першу чергу карти від Google і Яндекс - вони досить добре знайомі з місцевими реаліями і пропонують зручний пошук по точках інтересу, суспільного транспорту і т.д. Google Maps при цьому вигідно відрізняється зручною системою навігації за допомогою міського транспорту і вміє будувати пішохідні маршрути. З автомобільних навігаторів для українських доріг можна порекомендувати в першу чергу звернути увагу на безкоштовні Яндекс.Навігатор або Visicom Navigator. Якщо ж вони не підійдуть, то тоді варто спробувати NavLux Navigator - він пропонує дуже детальну карту України, але тут варто враховувати, що повна версія програми коштує недешево. Якщо ж ви збираєтеся подорожувати за межами України, спробуйте HERE Maps - його можливостей вам, швидше за все, буде більш ніж достатньо для поїздки.