Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд Google Chrome 26

  1. Особливості веб-браузера
  2. Google Chrome 26: оцінка Softpedia.com

Огляд нової версії Google Chrome 26. Основні можливості, переваги і недоліки веб-браузера, який є відмінним вибором для простого і безпечного веб-серфінгу Браузер Google Chrome

сполучить у собі мінімалістичний дизайн з сучасними технологіями для звичайного, швидкого і безпечного веб-серфінгу.

Особливості веб-браузера

• Швидкий і безпечний перегляд веб-сторінок;
• Простий пошук;
• Панель Omnibox, що поєднує в собі адресний рядок і рядок пошуку;
• Швидкий доступ до веб-додатків;
• Динамічні вкладки;
• Контроль збоїв;
• Режим інкогніто;
• Широкі можливості синхронізації.

При розробці браузера Chrome компанія Google використовувала виграшні концепції, які визначають успіх продукту у широкого кола користувачів. Браузер став ще простіше, швидше і стабільніше в роботі.

Рядовий користувач може не помітити значних змін оновленого браузера. Проте, функціональність і список опцій істотно розширився, а деякі з них без сумніву послужать основою для майбутнього розвитку інтернет-технологій.

Відразу після початку роботи з Google Chrome, браузер попросить увійти в ваш акаунт Google. Користувачеві стануть доступні якісні сервіси від Google: електронна пошта Gmail, хмарний сервіс зберігання даних Диск Google, Інтернет-магазин Chrome і т.д.

Також доступна синхронізація даних (веб-додатки, закладки, паролі, історія пошукових запитів і URL-адрес, настройки, теми, відкриті вкладки, дані автозаповнення) безпосередньо з вашим обліковим записом Google. Після синхронізації дані браузера зберігаються на віддаленому сервері і можуть бути відновлені після переустановлення Google Chrome. Крім того, доступна синхронізація даних між різними пристроями і системами. Таким чином, ви можете використовувати схожі конфігурації браузера абсолютно на різних платформах.

Адресний рядок Omnibox виконує відразу кілька функцій. Вона використовується для введення URL-адрес і для введення пошукових запитів. При введенні фрази Omnibox автоматично пропонує варіанти, грунтуючись на даних історії браузера, встановлених веб-додатків або збережених закладок. Все це в поєднанні з хмарним сервісом Googlе Prediction і «живим пошуком» дозволяє скоротити час на пошук потрібної інформації.

Меню настройки Google Chrome виглядає досить простий, тому що на ній представлені тільки часто використовувані призначені для користувача параметри. Список даних опцій включає домашню сторінку і пошукову систему за умовчанням, а також набір даних, які потрібно синхронізувати.

Браузер підтримує роботу з декількома користувачами, кожен з яких матиме свою конфігурацію Google Chrome. Додавання нового користувача доступно за допомогою списку параметрів для налаштування. Перемикання між користувачами відбувається в верхньому лівому куті браузера. Видалення профілю призведе до видалення всіх даних, пов'язаних з ним. За допомогою панелі налаштувань можна також отримати доступ до встановлених розширень браузера, а також до історії відвідувань.

За допомогою панелі налаштувань можна також отримати доступ до встановлених розширень браузера, а також до історії відвідувань

Меню додаткових налаштувань містить величезну кількість корисних опцій. Вам не потрібно запам'ятовувати місцезнаходження окремих параметрів, тому що успішно працює вбудований пошук налаштувань, які допоможе знайти необхідну опцію моментально. Навіть при частковому введенні пошукової фрази, браузер вже пропонує можливі варіанти, виводячи повну структуру місцезнаходження параметра.

Нова вкладка в Google Chrome в корені відрізняється від порожніх вкладок інших браузерів. У браузері від Google вона містить швидкий доступ до дуже важливим інструментів і функцій. Вона являє собою сторінку, яка виводить 8 найбільш відвідуваних веб-ресурсів, встановлені в браузері веб-додатки, 10 останніх закритих сторінок, а також сторінки, відкриті на інших пристроях. Остання функція показує, наскільки ефективно реалізована синхронізація в браузері.

Диспетчер завдань з'явився в Chrome з першого релізу браузера і продовжує залишатися дуже важливим інструментом в додатку. Він виводить статистику про використання ресурсів ПК кожної вкладкою, веб-додатком, розширенням або запущеним плагіном. Це можливо завдяки мультипроцессорной архітектурі браузера. Ці дані включає використання пам'яті, ресурсів центрального процесора і каналу зв'язку.

В окремих випадках, наприклад при перегляді відео, можна подивитися кількість відтворюваних кадрів в секунду. Для розширеного перегляду статистичних параметрів можна скористатися меню «Статистика для сисадмінів», що містить додаткові дані про GPU і споживанні системної пам'яті, в тому числі іншими запущеними браузерами.

Для розширеного перегляду статистичних параметрів можна скористатися меню «Статистика для сисадмінів», що містить додаткові дані про GPU і споживанні системної пам'яті, в тому числі іншими запущеними браузерами

Google Chrome містить також набір експериментальних функцій, доступні під час введення "chrome: // flags /" в Omnibox. Дані функції можуть бути нестабільні, і призначені, перш за все, для досвідчених користувачів з метою розширення функціональності браузера. Розробники не несуть відповідальності за наслідки їх роботи, попереджаючи користувача про можливу втрату конфіденційних даних і дірках в безпеці. Тому рекомендується користуватися даними функціями з особливою обережністю.

Оновлення всіх розширень до нових версій в Google Chrome здійснюється через меню Налаштування> Розширення. Необхідно включити "режим розробника" і натиснути "оновити розширення".

У тестах продуктивності Kraken і Octane швидкодію Google Chrome виглядає краще, ніж у Mozilla Firefox , Хоча і незначно. При тестуванні в Octane Javascript Benchmark Chrome набрав 5993,3 балів, в той час як Mozilla Firefox тільки 4695,3 бала. При використанні Mozilla Kraken Benchmark різниця в продуктивності виявилася ще менше. Продукт Google виконав тестовий пакет Kraken за 5993,3 мс, а Firefox - 5666,4 мс.

Натисніть на зображення, щоб збільшити

Google Chrome включає широкий спектр функцій для підтримки безпеки. Головний спеціаліст зі стратегії захисту компанії Bitdefender, Каталін Косий, підкреслює, що Chrome містить унікальні функції для роботи з ізольованою середовищем, систему обмеження вмісту і регулярне фонове оновлення програмного модуля для усунення вразливостей.

Підвищити рівень безпеки користувач може вручну. Наприклад, можна відключити Javascript, який часто використовується зловмисниками для впровадження шкідливого коду. При бажанні користувач зможе виконати конкретний код Javascript за допомогою контекстного меню браузера.

За замовчуванням дані для синхронізації захищені паролем облікового запису Google. Однак, можливо самостійно налаштувати інший пароль для мінімізації ризику втрати даних.

Представник компанії Avira, Сорін Мустака, виділяє особливе ставлення Google до безпеки свого браузера. Компанія спеціально організовує атаки для виявлення вразливостей браузера. Це лише доводить те, наскільки серйозно компанія ставиться до захисту. Використання безпечного режиму браузера захищає користувача від відвідування шкідливих сайтів, а система фільтрації контенту запобігає завантаженню потенційно небезпечних файлів. Сорін додав, що ще пару років тому в порівнянні з конкурентами Chrome не займав лідируючі позиції, однак зараз ситуація в корені змінилася.

Google виграє у Firefox і Safari в виявленні шкідливого ПО за рахунок використання власної системи репутації. З придбанням антивірусної компанії VirusTotal в 2012 році Google показав свою зацікавленість у розвитку безпеки свого браузера. Спеціаліст Avira додав, що в найближчому майбутньому захищеність браузера буде тільки рости.

За час свого розвитку Google Chrome перетворився з середнячка в один з найпопулярніших браузерів за даними StatCounter, і він продовжує свою експаннсію на ринку.

Починаючи з 26 версії, Google Chrome має вбудовану перевірку правопису, яка підтримує онономи, граматику і аналіз контексту. Браузер не містить кілька малозначних функції, наприклад, для розширеної роботи з вкладками, проте в цілому це потужна програма з широким функціоналом і акцентом на безпеку користувача.

переваги:
Фоновий режим завантаження оновлень, який автоматично завантажує оновлені програмні модулі без втручання користувача. Продукт універсальний при налаштуванні і підійде як для новачків, так і для досвідчених користувачів. Функція синхронізації дозволяє використовувати одні і ті ж настройки браузера на різних пристроях. Браузер забезпечує високий рівень безпеки.

недоліки:
Деякі параметри, корисні для рядового користувача приховані глибоко в меню налаштувань. При відкритті великої кількості вкладок (більше 40) можливі короткочасні зависання. Ваш браузер не підтримує угруповання вкладок.

висновок
Google Chrome є прекрасним вибором для простого і безпечного веб-серфінгу. Браузер включає мультифункціональну адресний рядок, функцію закріплення вкладок, має зручну навігацію, високу швидкодію, широкі можливості налаштування і розширену підтримку веб-стандартів.

Google Chrome 26: оцінка Softpedia.com

Інтерфейс: 5/5

Функції: 5/5

Зручність використання: 5/5

Ціна / якість: 5/5

Загальна оцінка:

5/5
(Відмінно) 5/5   (Відмінно)

Завантажити Google Chrome для Windows можна на нашому сайті в розділі Браузери і плагіни .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?