Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд програм голосового набору тексту - допомога копірайтер

Ці програми полегшать вам життя - адже диктувати завжди простіше, ніж набирати.

Зараз з'явилося безліч програм для копірайтингу. З ними ви можете чистити і «шліфувати» свій текст, скільки душа забажає. Але як вибрати те, що вам стане в нагоді? Який сервіс гірше або краще?

Майстерня Текстів допоможе в цьому розібратися.

Якщо ви:

1) Чи відчуваєте страх перед порожньою сторінкою Word. Друкований набір тексту дається важко ...

2) Втомилися бути «дятлом клавіатури» і на ваших пальцях вже з'явилися «мозолі» ...

3) Потрібно перевести в текст старі паперові записи, документи, рукописи ...

... то в такому випадку ця стаття для вас!

Сьогодні ми розглянемо аудіо програми. Такі програми працюють як диктофон. Відбувається не просто запис голосу, але ще і перетворення в текст.

Переваги очевидні:

  1. Ви «наговорюєте» досить символів, і ваша сторінка в редакторі вже заповнена. Набагато легше редагувати вже готовий текст, правда? Ви економите час на набір і виконуєте величезний обсяг роботи НЕ друкуючи - до речі, дуже зручно для створення розсилок .

Це дійсно зручно!

  1. Вибирайте оффлайн програми, онлайн-сервіси або браузерні розширення аудіо блокнотів. Але в кожному сервісі нюанси.

Давайте пробувати ...

АУДІО БЛОКНОТИ

Що потрібно перш за все?

1) Вшитий мікрофон (для ноутбуків)

2) Або гарнітура з мікрофоном.

3) Трохи терпіння. Якщо ви пару раз повправлятися, то з упевненістю зможете озвучувати 96% своєї роботи. Ця стаття, наприклад, була повністю набрана через Войснот .

браузерні розширення

1. Google не зупинився тільки на голосовому пошуку. В меню розширення доданий Войснот II (для установки перейдіть за посиланням http://bit.ly/1R9r4dB). Що помітила Майстерня Текстів при використанні цього Войснот:

· Установка в два кліка;

· Виставте налаштування мікрофону правильно. Може статися таке, що буде записуватися шум. Якщо ви в кімнаті не одні - програма спробує перетворити розмови. Поставте низьку чутливість мікрофона - тоді «лівий» шум не сприймається як команда до запису;

· Деякі знаки пунктуації доведеться ставити вручну. Але голосові команди «кома», «знак питання», «знак оклику» і «точка» Voice Note ставить без проблем;

· Озвучена зберігається як файл txt;

· Є можливість зберегти вимовлене як замітку в розширенні;

· Режим редагування дозволяє працювати з текстом в VoiceNote;

· Редактор працює і без всемогутнього інтернету, але не розпізнавання голосу;

· Чи не сприймає геймерський сленг і абревіатури.

2. Друге розширення Speechpad ідеально підходить для роботи з блогом, групами і сторінками в соціальних мережах. Спічпад дозволяє набір на веб-сайтах - ось у чому його величезний плюс! Більше не потрібно копіювати текст з вікна редактора, нехай навіть ви використовуєте гарячі клавіші.

Особливості Speechpad:

· Як і в VoiceNote, установка не вимагає часу;

· Для початку роботи досить поставити курсор на потрібне поле веб-сайту і правою клавішею викликати меню. Далі ви вибираєте значок розширення, дозволяєте доступ до мікрофона. Усе. При цьому поле підсвічується рожевим кольором;

· Для зручного ведення блогу або сторінки в соц.сетях додайте пару галочок. Знайдіть праворуч у адресного рядка зображення Спічпада. Якщо на нього натиснути, з'являється віконечко з настройками. Вам потрібно поставити позначку на функції «Тривале розпізнавання», зберегти через кнопку «Save» і оновити браузер. Таким чином, програма довше «слухає» голос і ви зможете записуватися цілими реченнями.

· Спічпад відрізняється ще режимами запису. Ви можете промовляти текст або в рядок вконтакте або викликати аудіо блокнот.

· Призначте гарячі клавіші для швидкої активації. Перейдіть у вкладку «Додаткові настройки - Розширення - Швидкі клавіші». Встановіть потрібну вам розкладку клавіш і виберіть «Глобально». Для чого це робити? Припустимо, у вас на комп'ютері відкриті різні додатки. Призначена функція «Глобально» буде активувати запис, коли ви перебуваєте поза браузера.

· Встановлення та інструкція тут http://bit.ly/1RvZSjf

· Використовуйте Speechpad і в Word, але після установки спеціального модуля. http://bit.ly/1p5afDM

Онлайн-сервіси

Онлайнові блокноти хороші тим, що не вимагають установки. Вони виручають, якщо вам лінь в чомусь розбиратися. Або, припустимо, вам терміново потрібно відповісти замовнику, а поруч чужий ПК або планшет;

Talk Typer люб'язно повідомить, що він готовий до запису. Сервіс має зрозумілий інтерфейс, зі стандартними функціями. Розширюйте діалогове вікно і прослухайте запис. Кнопки праворуч підкажуть, як редагувати, скопіювати і роздрукувати готовий матеріал - зручно, якщо ви готуєте об'ємистий Лендінгем по інфопродукта .

Якщо ви зіткнулися вперше з голосовими блокнотами, то Talk Typer відразу зорієнтує вас. У колонці зліва є підказка, що можна диктувати знаки пунктуації та інші інструкції.

Online Dictation ще більш легкий у використанні. Одна команда для запису і збереження в файлі txt.

оффлайн програми

Оффлайн програми працюють без підключення до інтернету. Справжній порятунок в різних ситуаціях, коли інтернету немає і не буде. Сміливо встановлюйте VoiceNote і перевіряйте працездатність.

Рекомендація МАЙСТЕРНІ ТЕКСТІВ

Часто такі програми пишуть з помилками. Не поспішайте розчаровуватися. Помилки з'являються через поганий мікрофона. Перевірте настройки чутливості, або працюйте виключно з зовнішнім мікрофоном. Підійде звичайна гарнітура. Обов'язково розташуйте мікрофон максимально ближче до рота.

Це ще й безкоштовні тренери вашої дикції. Будь-який з аудіо блокнотів «поставить» голос через три використання. Тому відкиньте всі сумніви. Тестируйте. Пробуйте. Про ваш досвід пишіть в коментарях.

Майстерні Текстів сподобався саме Войснот II - за практичність і простоту. Багато статей написані саме з його допомогою. Рекомендуємо протестувати і інші варіанти.

Але як вибрати те, що вам стане в нагоді?
Який сервіс гірше або краще?
Набагато легше редагувати вже готовий текст, правда?
Для чого це робити?