Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд і тестування відеокарти ASUS GeForce GTX 560 448 Cores DirectCU II

  1. Зміст вступ
  2. Упаковка і комплектація

Зміст

вступ

У світі комп'ютерного «заліза» існують як компанії «широкого профілю», так і спеціалізовані виробники. Останні представлені тільки в порівняно невеликих ринкових нішах, але зате добре знають свою справу: Thermalright відома своїми дорогими продуктивними системами повітряного охолодження, EVGA - топовими материнськими платами і відеокартами, «заточеними» під екстремальне охолодження, Crucial - оперативною пам'яттю. Інші фірми випускають широкий асортимент продукції: від модулів пам'яті до корпусів, від систем охолодження до ноутбуків і планшетів.

Як правило, щоб утримувати відразу кілька лабораторій для розробки різних типів «заліза», виробник повинен бути воістину промисловим гігантом. Назва таких фірм у всіх на слуху - ASUS, Gigabyte, MSI ... Як то кажуть - «і швець, і жнець, і на дуді грець.Звичайно, фінансові показники подібних компаній вражають уяву, а їх інженерний потенціал величезний. Однак часто досвід жменьки конструкторів, роками «б'ють в одну точку», може виявитися цінніше «безлімітного» бюджету. За прикладами далеко ходити не треба: вузькоспеціалізовані виробники із завидною регулярністю обіграють багатопрофільних на своєму полі. Проте, і у гігантів періодично виходить виводити на ринок дуже цікаві зразки комп'ютерних комплектуючих. Характерний приклад - нереференсні відеокарти ASUS старших серій.

В середньому і нижчому цінових сегментах прискорювачі цієї компанії часто не блищать видатними характеристиками. Конструктори ASUS прагматичні, тому навіть серйозні карти оригінального дизайну в доступних цінових категоріях створюються, перш за все, для зниження вартості виробництва. В результаті, друкована плата модифікується з урахуванням вже укладених контрактів на поставки елементної бази, а система охолодження, розроблена ще кілька років тому, кочує з однієї моделі на іншу, щоб заощадити на проектуванні.

Зовсім інша справа - старші продукти лінійок, призначених для ентузіастів. Тут маються на увазі навіть не ультра дорогі «ексклюзиви» у вигляді ROG MARS і ARES, а цілком типові «нереференси», створені на базі дорогих відеокарт AMD і NVIDIA.

Для флагманів на комплектуючих не економлять. Класичним прикладом подібного підходу до проектування є серія Direct CUII.Перероблені друковані плати з посиленими багатофазними перетворювачами харчування дозволяють оверклокерам вичавлювати з цих відеокарт рекордні частоти при використанні екстремального охолодження. Якщо ж азот і «хардвольтмод» не для вас - DirectCu теж не осоромиться; на ці прискорювачі встановлюються надзвичайно продуктивні системи охолодження, які здатні порадувати любителів серйозного «повітряного» розгону і створення тихих «Silent-PC».

В даному матеріалі буде розглянута одна з новітніх карт серії Direct CUII - модель ENGTX560Ti448DC2. Вона цікава тим, що концепція «флагманських нереференсов» застосована в даному випадку до продукту середнього класу (так, GTX 560 448C - потужний прискорювач, але в нинішній «табелі про ранги» NVIDIA він займає лише четверте місце). У цій карти є всі ознаки старших DirectCu, але коштує вона помітно дешевше через простоту «донора».

Цікаво перевірити, чи варто було конструкторам ASUS так старатися при розробці такого прискорювача, і які бонуси від використання DirectCu може отримати звичайний «водно-повітряний» оверклокер?

Упаковка і комплектація

Відеокарта поставляється у великій картонній коробці. ASUS традиційно не шкодує поролону - ось чому упаковка вийшла такою значною. Втім, її можна спокійно переносити під пахвою або в целофановому пакеті, з розмірами не переборщили, так що це плюс - прискорювач надійно захищений від будь-яких «дорожніх пригод».

Втім, її можна спокійно переносити під пахвою або в целофановому пакеті, з розмірами не переборщили, так що це плюс - прискорювач надійно захищений від будь-яких «дорожніх пригод»

Оформлення коробки надзвичайно типово для компанії. Картинка з «фентезійних» крилатим лицарем зустрічалася мені незліченну кількість разів, зараз вже і не згадати, скільки років поспіль. Традиції продовжуються і в плані шрифтів, написів, розміщення інформаційних блоків.

На фронтальній стороні наводиться назва моделі відеокарти, відомості про обсяг відеопам'яті, підтримуваної версії API DirectX - ці дані відносяться до GeForce GTX 560 «як такої». Інше вже власне «творчість» ASUS - виробник нагадує, що прискорювач можна розганяти з підвищенням напруги живлення GPU, а також повідомляє, що при створенні модифікації DirectCu II використовувалася тільки найякісніша елементна база. Як завжди, не обійшлося без сумнівною реклами - стверджується, що використана система охолодження забезпечує «на 20%» меншу температуру. Про який саме параметр йдеться, і в яких умовах проводилися виміри, природно, не уточнюється.

На зворотному боці наводиться додаткова інформація по системі охолодження і елементній базі. В цілому, даних цілком достатньо, щоб скласти перше враження про продукт ASUS, єдиний мінус - відсутність наочного зображення відеокарти. Справді, якщо показати упаковку дитині, він вирішить, що всередині знаходиться іграшковий вершник.З основної коробки, що грає роль своєрідної «суперобкладинки», «висувається» міцний внутрішній скриньку. Це теж звично, більшість «нереференсов» ASUS вже давно упаковуються таким способом.

Якщо відкинути кришку (назва компанії нанесено на неї «золотом» - виглядає дуже солідно), під нею виявиться додаткова захисна панель зі спіненого пластику. Сама ж карта і зовсім «загорнена в поролон» так, що зашкодити її можна хіба що навмисне.

Сама ж карта і зовсім «загорнена в поролон» так, що зашкодити її можна хіба що навмисне

Коротка інструкція з встановлення відеокарти в систему (Quick installation guide), а також диск з драйвером і більш детальним «мануалом» складені в акуратний конверт з картону:


Коротка інструкція з встановлення відеокарти в систему (Quick installation guide), а також диск з драйвером і більш детальним «мануалом» складені в акуратний конверт з картону:

Очевидно, подібними дрібницями дизайнери прагнуть продемонструвати високий клас продукції ASUS - насправді толку від конверта зовсім небагато (можна подумати, без нього «папірці» загубилися б в коробці), але це справляє потрібне враження солідності.

Елементи комплекту поставки складені в ніші, вирізані в поролоні.

Описувати тут особливо нема чого: перехідник живлення типу Double-Molex -> 6-pin VGA, перехідник відеовиходу типу DVI -> VGA, так «довгий» місток SLI, - ось і все багатство.


На тлі нещодавно протестованих «нестандартних» відеокарт Radeon компанії Sapphire , Які комплектувалися величезною кількістю різноманітних перехідників, цей набір виглядає біднувато. Втім, в ньому є все необхідне для нормальної роботи відеокарти. Додаткові елементи комплектації можуть збільшити ціну готового продукту, а фахівці ASUS усіма силами намагалися утримати ціну версії DCII на рівні стандартної GeForce GTX 560 448 Cores.

За підсумками розділу можна зробити висновок, що відеокарта надзвичайно добре упакована і укомплектована всім дійсно необхідним.

Цікаво перевірити, чи варто було конструкторам ASUS так старатися при розробці такого прискорювача, і які бонуси від використання DirectCu може отримати звичайний «водно-повітряний» оверклокер?