Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд фінальної версії Windows 10

Windows 10 - це повністю нова операційна система від Microsoft. Це спроба мегакорпорація повторити успіх сверхпопулярной Windows 7. Як то кажуть - тут або пан або пропав. Ні Windows 8, ні Windows 8.1 не отримали такої популярності, як Windows 7. Більш того, у Microsoft активізувалися «незвичайні» конкуренти в особі Android, iOS, OS X і Linux. Тому Windows 10 - це постріл, який повинен принести тільки перемогу. І у Microsoft є всі інструменти для цього.

Windows 10

Зараз в 2015 Microsoft зовсім вже не та, що була в 2012. Новий топ - менеджмент нарешті зрозумів, що необхідно користувачам. І це точно не Метро інтерфейс.

Windows 10 стала універсальною - вона буде скрізь: на комп'ютерах, планшетах, смартфонах. Це не просто система для настільних 32-бітних і 64-бітових комп'ютерів. Вона працює і на Arm платформі, яка лежить в основі всіх сучасних планшетів і смартфонів. майбутнє Windows 10 в розумінні Microsoft - універсальна ОС для будь-якого пристрою. Тепер так звані "універсальні" програми будуть працювати на Windows 10 не тільки на ПК, але і на смартфонах, і навіть на Xbox.

У нашому огляді ми використовуємо RTM версію Windows 10 , Тобто фінальну (збірка 10240). Але, за версією Microsoft, саме поняття RTM або Final втратило свою актуальність. Нова Windows - це постійно оновлювана система. І кожне нове оновлення для неї - це не просто латочка, а набір функцій. Так обіцяє Microsoft. Тому RTM зараз це проміжна фінальна версія. Через рік швидше за все вона буде іншою.

Для тих, хто хоче встановити собі найновішу версію Windows 10 , Наведемо мінімальні системні вимоги:

Процесор: 1 ГГц або швидше;

RAM: 1 Гб (32-біт) or 2 Гб (64-біт);

Вільне місце: 16 GB;

відеокарта: DirectX 9 сумісна;

Інтернет і канал Microsoft.

Windows 10 доступна в семи версіях: IoT (для інтернету речей ), Mobile, Home, Enterprise і Professional. У своєму огляді ми використовували версію Professional як найбільш повну.

У своєму огляді ми використовували версію Professional як найбільш повну

Після установки насамперед в очі впадає нове меню «Пуск». Його повернули! Тепер воно складається з анімованих плиток, в яких можуть відображатися новини, погода або щось ще. Там же є ярлики додатків, або посилання на папки. Все це повністю налаштовується. Є пункти «Параметри», «Завершення роботи» і звичайно ж - «Всі програми». Стильно і функціонально. Правда рядок пошуку зникла, а точніше її перенесли прямо на панель задач.

Панель завдань практично не змінилася - хіба тільки відкриті додатки тепер підсвічені кольоровою лінією внизу. Повністю перероблений Календар.

Всі також можна згорнути вікна, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.

На чому варто зупинитися - так це на новому «Центрі сповіщеннях». Його можна викликати, клацнувши мишкою поруч з годинником. Відкривається він у всю висоту робочого столу. Чимось нагадав шторку повідомлень в Android і Windows Phone. Тут можна включити Bluetooth, Wi-FI, перейти в «Режим планшета, запустити замітки OneNote, перейти в" режим польоту ". Також з'явилася функція «Не турбувати» - включивши її, ви блокуєте всі повідомлення на певний час.

Також з'явилася функція «Не турбувати» - включивши її, ви блокуєте всі повідомлення на певний час

У гаряче улюбленому всіма Провіднику з'явилися додаткові зручності. Інтерфейс налаштувань став стрічковий, як в Office 2010. Тепер ви можете прикріпити зліва часто використовувані папки.

Тепер ви можете прикріпити зліва часто використовувані папки

Само по собі глобальне нововведення - це магазин додатків Microsoft. Це щось на зразок Google Play для Android, тільки додатки є глобальними для всієї платформи Windows - Desktop або Mobile. Вони живуть окремо від додатків тільки для ПК, але працюють при цьому всюди - у вас на смартфоні і на домашньому комп'ютері. Вибір поки що невеликий, але корпорація робить все можливе для популяризації даного сервісу. Наприклад, в новій Visual Studio 2015 з'явилася підтримка Objective C - що робить легким портирование додатків з iOS. Весь магазин зав'язаний на ваш профіль Майкрософт, тому для доступу до нього вам знадобиться спочатку зареєструватися.

Весь магазин зав'язаний на ваш профіль Майкрософт, тому для доступу до нього вам знадобиться спочатку зареєструватися

Цікаво, що в подальшому пароль від цього облікового запису вам досить часто необхідно буде вводити, наприклад, щоб розблокувати комп'ютер. Але і тут Майкрософт полегшила нам роботу - можна включити доступ по ПІН-коду. Це коротка комбінація з 4 цифр, яка замінює ваш довгий пароль. Крім того, реалізована розблокування комп'ютера за допомогою розпізнавання вашого обличчя або сітківки ока (при наявності веб-камери і додаткових пристроїв).

Панель управління нікуди не поділася, але з'явилися ще «Параметри». Вони впорядковані за темами і зроблені в більш доступному стилі для звичайних користувачів.

Все працює досить швидко, вантажиться «десятка» приблизно стільки ж, скільки і «сімка».

Не можна не відзначити Cortana - пошуковик-асистент, вбудований в Windows 10 . Ви можете шукати як в інтернеті, так і у себе на комп'ютері за допомогою голосових команд. Пошуковий тулбар тепер вбудований в панель задач. Російська мова поки не підтримується.

Російська мова поки не підтримується

Для зручності перемикання між безліччю вікон тепер є функція - «Представлення задач». На панелі завдань тепер є іконка, після натискання на яку ви побачите всі ваші запущені програми. З можливістю швидко перемкнутися в одне з них. Там же є можливість створити додатковий віртуальний робочий стіл.

Переходимо до абсолютно новому браузеру від Microsoft - Edge . Раніше він називався Spartan. Ми писали докладно про нього в цій статті .

Edge у фінальній версії Windows 10 - це максимально доопрацьований продукт з усіма сучасними атрибутами браузерів на зразок Firefox і Chrome. Його продуктивність нітрохи не гірше конкурентів, функціонал цілком задовольняє призначеним для користувача запитів, ось тільки «розширення» поки що «не завезли». Edge тільки приємні враження. Internet Explorer - RIP

Internet Explorer - RIP

Що стосується дрібних додатків, то перероблено було багато - Фотографії, музика , Пошта і навіть захисник Windows . Все витримано в мінімалістичному плоскому стилі, як і всі ОС.

Все витримано в мінімалістичному плоскому стилі, як і всі ОС

За час тестування, і навіть з перших секунд знайомства, нова Windows не викликала труднощів. До неї не потрібно звикати і переучуватися як було з 8. Всі спрощено, зроблено на догоду користувачеві. Налаштування під рукою, «красивостей» вистачає.

«Глобальні» програми та операційна система одна для всіх пристроїв - подивимося, як це приживеться через рік-два. А поки - ласкаво просимо! Windows 10 починає завойовувати комп'ютери по всій планеті. А ви готові?

Exodus

[email protected]

А ви готові?