Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд електронної книги Азбука N516

Азбука для дорослих

Огляд електронної книги Азбука N516

Єгор Федоров Єгор Федоров

Вирушаючи у відпустку або збираючись у тривалу поїздку, багато хто з нас беруть з собою одну, а то й відразу кілька улюблених книг. Однак якщо томик оповідань Чехова або «Метро 2033», можливо, і будуть непомітними в багажі, то ось три томи «Володаря Кілець» або повне зібрання творів Пушкіна будуть вже непосильним і абсолютно безглуздою ношею. Чому безглуздою? Тому що абсолютно всі свої улюблені книги можна зберігати і читати за допомогою простого і зручного в зверненні девайса - пристрої для читання електронних книг, або просто електронної книги.

Про достоїнства подібних пристроїв говорилося вже не раз - це і компактність, і висока економічність (а отже, і більш тривалий час роботи), і підтримка безлічі форматів текстових і графічних файлів, і можливість прослуховувати аудіокниги, і безпеку для зору, і комфортність при тривалому використанні, і великі кути огляду Про достоїнства подібних пристроїв говорилося вже не раз - це і компактність, і висока економічність (а отже, і більш тривалий час роботи), і підтримка безлічі форматів текстових і графічних файлів, і можливість прослуховувати аудіокниги, і безпеку для зору, і комфортність при тривалому використанні, і великі кути огляду ... До того ж, екрани сучасних електронних книг візуально сприймаються як звичайний папір.

Здавалося б, за таких перевагах електронні книги вже давно повинні були стати одними з найпопулярніших товарів на ринку. Однак в реальності всі перераховані вище гідності перекреслюються одним-єдиним недоліком - досить високою ціною. Якщо бюджетні моделі коштують близько 10-15 тисяч рублів, то вартість дорогих пристроїв доходить до 25-30 тисяч - погодьтеся, для пристрою, який здатний виводити чорно-біле зображення і (при хорошому розкладі) відтворювати музику в форматі MP3, це досить дорого.

Природно, з часом вартість цих пристроїв буде знижуватися, проте вже зараз на ринку з'являються дуже цікаві, але при цьому бюджетні електронні книги, одна з яких - модель Азбука N516 - і потрапила до нас в редакцію. Природно, з часом вартість цих пристроїв буде знижуватися, проте вже зараз на ринку з'являються дуже цікаві, але при цьому бюджетні електронні книги, одна з яких - модель Азбука N516 - і потрапила до нас в редакцію До слова сказати, новинка відрізняється не тільки доступною ціною, а й виділяється масою цікавих особливостей - наприклад, швидким оновленням сторінок, мініатюрними розмірами, застосуванням повністю відкритого ПЗ, підтримкою більшості поширених форматів файлів і т.д. Однак давайте, мабуть, пройдемося по всіх «фішками» по порядку.

Гюльчатай, відкрий личко

Почнемо з того, що поставляється девайс в добротної та красивій білій коробці, більше нагадує якесь колекційне друковане видання, ніж упаковку для цифрового пристрою. Пробігає повз головний редактор, краєм ока помітив коробку, навіть запитав, а що це за нова книга. До речі, на моїй пам'яті це перший випадок, коли «книжкова» особливість товару так чудово підкреслюється упаковкою.

Верхня кришка коробки - «обкладинка» - фіксується магнітної застібкою, відкривши яку, ми бачимо винуватця торжества - власне саму електронну книгу, комфортно розташувалася на м'якій підкладці і дбайливо прикриту зверху прозорим блістерів. Всі додаткові «примочки» знайшлися на дні коробки, причому комплектація виявилося досить непоганий - Верхня кришка коробки - «обкладинка» - фіксується магнітної застібкою, відкривши яку, ми бачимо винуватця торжества - власне саму електронну книгу, комфортно розташувалася на м'якій підкладці і дбайливо прикриту зверху прозорим блістерів була присутня карта пам'яті формату SD об'ємом 2 Гб виробництва SanDis k, USB-кабель, компактний блок живлення від мережі з роз'ємом USB (тобто USB -Шнур використовується як для живлення пристрою, так і для передачі інформації), навушники, захисний чохол-обкладинка, шнурок на зап'ясті, інструкція користувача і гарантійний талон.

На захисному чохлі я, мабуть, зупинюся детальніше - дуже вже він мені сподобався. Зовнішній бік обкладинки виконана з якісного і приємного на дотик шкірозамінника, декорована білою ниткою і тиснення буквою «А». У закритому вигляді чохол виглядає як добротний і дорогий, але тонкий і акуратний тижневик. Засувка-накладка кріпиться за допомогою досить потужного магніту, тому побоюватися того, що чохол невчасно розкриється, оголивши крихкий девайс, не варто. Внутрішня сторона обкладинки зроблена з м'якого бархатистого матеріалу, що захищає пристрій з усіх боків.

Кріпиться книга до обкладинки досить незвичайним способом - за допомогою магнітів. Чотири невеликих углубленÐ

Чому безглуздою?