Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд програм для резервного копіювання даних. Частина 1.


зміст

Люди, які активно працюють за комп'ютером, незалежно від їх віку, соціального статусу і сфери професійної діяльності, активно використовують безліч різноманітних електронних документів. Програміст створює вихідні тексти програм, секретар друкує накази і службові записки, фотограф обробляє свої знімки. Навіть у маленького нетямущого дитини на комп'ютері багато важливих документів - файлів збереження стану ігор.

Документи, на створення яких були витрачені місяці, роки кропіткої роботи, можна втратити в лічені секунди, причому, статися це може в будь-який момент часу, з незалежних від вас причин. На відновлення важливих даних йде багато сил, часу, здоров'я. На жаль, частіше за все, користувач починає замислюватися про створення резервних копій тільки після втрати цінної інформації.

Розумним і недорогим способом заощадження важливих даних від краху є регулярне резервне копіювання. Для подібних цілей існують спеціальні програми, які всю турботу про збереження інформації беруть на себе.

В даному путівнику будуть розглянуті програми, що дозволяють оперувати папками і конкретними файлами. Загальний принцип роботи всіх учасників огляду ідентичний - ви створюєте завдання, в яку включаєте найбільш важливі документи, після чого плануєте графік її запусків. А про особливості роботи програм можна прочитати в тексті путеводітеля.ABC Backup Pro 4.60

Офіційний сайт: www.abc-backup.com
Розмір: 1816 КБ
Ціна: 49.95 $

Робоче вікно ABC Backup Pro

ABC Backup Prо - дуже простий, доступний продукт для створення резервних копій. Згідно твердженням розробників, освоєння їх програми не складніше заучування перших трьох букв латинського алфавіту. Налаштування всіх завдань здійснюється шляхом проходження від чотирьох до семи кроків, в залежності від типу завдання. Вся процедура структурована за допомогою Майстра.

Робоче вікно програми складається з простої панелі інструментів і лінійного списку призначених для користувача завдань. Ви можете бачити в списку тип кожного завдання, інформацію про час останнього і найближчого виконання, індикатор стану завдання, кількість успішних запусків.

Введення нового завдання здійснюється за допомогою кнопки «Додати завдання». При цьому відкривається робоче вікно з сімома вкладками, перемикання між якими зручно проводити за допомогою кнопки Next. Як тільки ви коректно введете всі настройки поточної групи опцій, дана кнопка стає активною, і ви можете перейти до наступного етапу.

Створення нового завдання в ABC Backup Pro

На першому етапі від вас вимагається ввести тип завдання і його пріоритет. Програма підтримує створення резервних копій на жорсткому диску і в межах локальної мережі, відновлення даних, створення дзеркала FTP-ресурсу, прийом і віддачу файлів по протоколу FTP, копіювання інформації на оптичні носії. Найбільш затребуваний тип операцій - створення резервної копії, і на ньому варто зупинитися детальніше.

Спочатку вам необхідно вибрати джерело копіювання файлів - локальна файлова система або FTP-сервер. Ви можете вказувати папки і файли, які беруть участь в резервному копіюванні. Після завершення вибору вихідних даних вам пропонується вказати метод компресії. Вибір невеликий, ви можете використовувати лише архіватор ZIP, вказуючи ступінь стиснення даних. Архів може бути захищений паролем. При генерації імені файлу резервної копії можна використовувати різноманітні змінні, що вказують на час створення архіву. Збереження даних може супроводжуватися PGP-шифруванням.

Наступний етап налаштувань полягає у вказівці кінцевого розташування резервної копії. Ви можете розташовувати її на жорсткому диску, в локальній мережі, на FTP-сервері, а також на оптичних носіях. До складу ABC Backup Pro включений модуль запису CD і DVD дисків. Налаштування параметрів запису включають в себе вказівку швидкості запису, імпорту сесій, вибору файлової системи, закриття диска. Інакше кажучи, прожиг болванок - не формально, розробники підійшли до цього питання дуже серйозно.

Зрозуміло, жодне серйозне резервне копіювання не обходиться без настройки планувальника. ABC Backup Pro дозволяє вказувати діапазон часу (дата / час), протягом якого повинна виконуватися завдання. Періодичність може бути щоденно, щотижнево, щомісячної, а також одиночної. У разі вибору тижні або місяці в якості тимчасового інтервалу, ви можете вказувати конкретні одиниці всередині списку (дні тижня, назви місяців).

В якості додаткових опцій завдання можна призначити вивантаження з пам'яті певної програми, а також запуск додатків до і після проведення резервного копіювання.

ABC Backup Pro має багатомовний інтерфейс, що включає в себе і російську мову. Якість русифікації продукту знаходиться на низькому рівні, а якщо забути про політкоректність, то можна сказати простіше - вона жахлива. Слово «бакап» (переклад «backup») - кричущий приклад безграмотності. Багато терміни переведені методом звичайної транслітерації, тобто англійські слова написані кирилицею. Більше половини тексту всередині інтерфейсу не перекладено.

При цьому безпосередня робота з кирилицею не викликає проблем. Ви можете використовувати російські назви архівів, включати в них російські імена файлів.

Розробники стверджують, що їх продукт володіє інкрементального копіюванням. Це не правда. Ви можете лише використовувати унікальні імена файлів, прив'язані до поточної дати, але вміст архівів завжди є повною копію заздалегідь визначених даних.

Значок програми постійно знаходиться в системному лотку, звідки можна викликати контекстне меню зазначено щойно створену завдань і здійснювати основні операції з ними.

ABC Backup Pro - простий, зручний механізм резервного копіювання з неякісної локалізацією.

До змісту Active Backup Expert Pro 1.93

Офіційний сайт: www.orionsoftlab.com
Розмір 1591 КБ
Ціна: 45.00 $

Робоче вікно Active Backup Expert Pro

Active Backup Expert Pro призначений виключно для створення резервних копій. Планування подій можна здійснювати за допомогою іншого продукту того ж розробника - Active Task Manager .

Після першого старту програми вас вітає Майстер, що пропонує відразу організувати проект резервного копіювання.

Під час першого кроку ви вводите ім'я проекту, після чого переходите до процедури вказівки файлів і папок, які беруть участь в резервному копіюванні. Ви можете задавати окремі правила фільтрації списків файлів, щоб не вказувати кожен елемент окремо. Як наступний крок допускається вказівку правил виключення. Подібна система фільтрації списків дозволяє гнучко вказувати, які саме файли необхідно архівувати. Наприклад, вельми логічним рішенням можна вважати виключення з резервного копіювання файлів з розширенням * .bak.

Наступним кроком йде вказівка ​​місця розташування архівних файлів. Ви можете вказувати не тільки локальну файлову систему, а й FTP-ресурси, локальну мережу, а також розділ оптичного приводу. Останнє рішення не зовсім інтуїтивно зрозуміло. Так, програма дозволяє створювати резервні копії на CD і DVD носіях. У подібних випадках це підкреслюється окремою групою опцій, що забезпечує коректне налаштування роботи приводу.

Після вибору мети резервного копіювання, вам пропонується зайнятися налаштуванням додаткових опцій програми. І, нарешті, під час останнього кроку роботи Майстра ви можете ознайомитися з усіма пунктами поточного проекту, після чого програма порекомендує створити окремий ярлик, що відповідає за виклик поточного документа. Як вже було сказано раніше, програма не має власного планувальника, і резервне копіювання може бути запущено тільки вручну, якщо не вдаватися до сторонніх продуктів.

Майстер налаштування нового проекту Active Backup Expert Pro

Ви можете в будь-який момент додати нові файли в проект, поміняти поточні правила, фільтри. Крім того, існує окрема група опцій, управління якою може бути застосовано до всіх відкриваються проектам.

По-перше, допускається вибір алгоритму стиснення архівних файлів. Ви можете вибрати архіватор ZIP, але при цьому встановлюється обмеження на розмір архіву, 2ГБ. Використання формату CAB дозволяє зняти це обмеження. Архів може бути Саморозпаковується, доступ до нього допускається закривати паролем, а також використовувати шифрування.

Active Backup Expert Pro має вбудовані інструменти створення віддаленого з'єднання з провайдером. Файли резервної копії можуть автономно передаватися по модему.

Програма містить досить потужні механізми резервного копіювання даних, однак сама її концепція не зовсім звична, вона йде врозріз з традиційною структурою продуктів даного класу.

До змісту ApBackUP 2.8

Офіційний сайт: http://avpsoft.com
Розмір: 2668 КБ
Ціна: 39.95 $

Робоче вікно ApBackUP

ApBackUP - досить потужний програмний продукт, що володіє серією незвичайних, цікавих можливостей, відсутніх у конкурентів. За допомогою даної програми ви можете призначати відразу кілька завдань резервного копіювання, кожна з яких буде виконуватися відповідно до власного графіка, зазначеним в планувальнику.

Створення завдання здійснюється за допомогою Майстра. Незареєстрована версія не дозволить вам описати більше двох задач. На першому етапі вам необхідно вказати тип збереження даних - архівування, звичайне копіювання або перенесення інформації на FTP-сервер.

Далі вам просять вказати папки на жорсткому диску, які беруть участь в резервному копіюванні. Після вибору кожного елемента ви можете ввести довільну маску, тим самим, відсіваючи зайві дані. Всередині одного завдання може перебувати кілька папок і кілька різних масок. Крім того, допускається окреме зазначення винятків за допомогою аналогічного вікна вибору папок і масок.

На наступному етапі ви вказуєте шлях до папки з резервними копіями, а також вводите правила створення імен архівних файлів. Після завершення всіх приготувань управління переходить до вбудованого планувальником.

ApBackUP пропонує безліч варіантів планування. Ви можете вибирати різні інтервали часу, визначати умови, при дотриманні яких можна запускати процедуру резервного копіювання. Після закінчення планування програма пропонує ознайомитися з властивостями поточного завдання, в рамках яких ви можете скорегувати безліч додаткових параметрів.

Властивості завдання в ApBackUP

Перше, на що варто звернути увагу - це можливість використання будь-яких встановлених в системі архиваторов. Від вас вимагається лише заздалегідь прописати параметри конфігурації зовнішнього модуля в спеціальному вікні «Налаштування зовнішніх архіваторів». До складу дистрибутива включена велика база популярних продуктів даного класу, наприклад, WinRAR, 7-Zip, Ace, Arj і інші.

Програма дозволяє відсилати по e-mail не тільки повідомлення, але і сам архів з резервною копією. У планувальнику можна описувати умови, дотримання яких дозволяє розпочати резервне копіювання. Наприклад, в разі підключення до Мережі через комутоване з'єднання, ApBackUP може відстежувати його статус.

Ще одна вельми цікава особливість програми полягає в можливості копіювання архіву з резервною копією в три додаткові папки на жорсткому диску. Кожна з копій може мати унікальні настройки.

Завдання в ApBackUP можуть виконуватися паралельно. Ви можете задавати різні пріоритети завданням, щоб при виникненні перетинів швидкість архівування важливішого завдання не сильно знижувалася. Крім того, можна вказати загальний пріоритет всіх завдань, з метою відрегулювати максимальне завантаження процесора.

ApBackUP - дуже вдала програма, яка не володіє будь-якими серйозними, явними недоліками, недоробками. ApBackUP залишає враження добре збалансованого закінченого продукту.

До змісту Auto Backup 2.4

Офіційний сайт: www.han-soft.com
Розмір: тисяча вісімсот двадцять одна КБ
Ціна: 28.95 $

Робоче вікно Auto Backup

Auto Backup нескладна програма для автоматичного резервного копіювання важливої ​​інформації на жорсткому диску з можливістю збереження даних усередині локальної мережі, а також на віддалених FTP-серверах.

Ви можете створювати кілька незалежних завдань, проте, без можливості будь-якої угруповання. Створення нового завдання здійснюється за допомогою єдиного діалогового вікна з вкладками. Як джерело можна вказати кілька папок на жорсткому диску з можливістю додаткового застосування фільтрів входження і виключення. Приймачем резервної копії може стати папка на жорсткому диску, загальний ресурс на робочої станції в локальній мережі, а також FTP-сервер. Планувальник дозволяє вибирати конкретні дні тижня, дні місяця, протягом яких допускається резервне копіювання. Ви можете також призначити час початку початку завдання і інтервал повторення, вимірюваний в хвилинах.

Auto Backup підтримує инкрементальное і диференціальне копіювання, а також дозволяє створювати архіви. Дані можуть захищатися паролем і шифруванням. Програма також підтримує розбиття архівів на частини, відповідно до ємності популярних типів носіїв, а також шляхом введення довільного значення.

Перед початком виконання завдання, а також по її завершенню можна запускати зовнішні програми. Програма має одну цікаву особливість, яка полягає в можливості запуску програм в разі невдалої спроби резервного копіювання - своєрідне розраду, бальзам на душу. Крім того, по завершенню виконання завдання можна відправляти повідомлення по електронній пошті.

Властивості завдання в Auto Backup

Програма може працювати як служба Windows. Всі дії Auto Backup записуються в докладний журнал. У контекстне меню провідника додається новий пункт Restore with Auto Backup. Для відновлення даних не обов'язково навіть запускати основний модуль програми. Auto Backup може запускати кілька потоків одночасно, що дозволяє, наприклад, поєднати резервне копіювання і відновлення. Інформація про виконання всіх фонових завдань відображається всередині спливаючого вікна (baloon) біля системного лотка.

Auto Backup - надійна програма без будь-яких надмірностей і прикрас. Незручне, погано структуроване розташування елементів управління компенсується вдалим, раціональним підбором функціональних можливостей.

До змісту Back2zip 125

Офіційний сайт: http://free-backup.info
Розмір: 523 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно Back2zip

Back2zip - дуже проста безкоштовна програма для створення резервних копій. Розробники реалізували в продукті лише мінімальний набір інструментів, якого, як не дивно, вистачає в більшості життєвих ситуацій. Варто на хвилину відволіктися від високих технологій, алгоритмів і протоколів, і поставити собі просте питання - «в чому полягає резервне копіювання?» Відповідь напрошується сам собою - «в створенні архівних копій важливих документів за розкладом». Саме це і вміє робити Back2zip.

Усередині головного вікна програми зосереджені всі основні інструменти управління резервним копіюванням. Спочатку ви вказуєте папки на жорсткому диску, які необхідно архівувати. Потім необхідно зазначити розклад виконання завдання. Правила прості - ви вказуєте інтервал створення резервних копій, а також вводите точний час доби, після якого програма може почати роботу. Трохи дивним виглядає список доступних інтервалів часу. Логічно було б припустити наявність зміни доби, в якості відправної точки для створення резервної копії. Наприклад, «кожен день після 17.00». Але немає, максимальний інтервал часу, доступний програмі, дорівнює всього лише 6 годин.

Програма дозволяє вказувати період часу, протягом якого можуть зберігатися старі архівні копії. Максимальний термін - 2 тижні. Знову ж таки - це не зовсім логічно. Чому не можна було дозволити користувачеві самостійно визначати термін зберігання резервних копій?

На цьому, як не дивно, опис можливостей програми закінчується. Як вже було сказано, Back2zip - дуже простий продукт, не обтяжений численними опціями, функціями.

До змісту Backup4all 3.7

Офіційний сайт: www.backup4all.com
Розмір: 8046 КБ
Ціна: 29.95 $

Робоче вікно Backup4all

Backup4all вдало поєднує в собі широкі функціональні можливості і простоту освоєння. Створення нових проектів резервного копіювання здійснюється за допомогою Майстра, розкладають всі операції на кілька кроків. Усередині робочого вікна програми ви можете переглядати деревоподібну структуру поточного проекту, виділяючи різні стану файлів - змінені, нові, виключені і інші. У якість заздалегідь визначених прикладів вам пропонується резервне копіювання папок «Мої документи» і «Мої малюнки», а також «Вибраного» Internet Explorer.

Всі завдання можуть бути представлені у вигляді дерева, заснованої на групах. За замовчуванням ви маєте один лише елемент Samples. Якщо ви створите додаткові групи завдань, то їх список буде відображатися зверху / знизу бічній панелі. Достатньо лише клацнути мишею по заголовку елемента, щоб переключитися на поточну групу.

Створення нового завдання резервного копіювання починається з вказівки її імені, вибору групи, унікального значка. Вам надається також можливість відразу вибрати набір визначених налаштувань. Кожне завдання може супроводжуватися текстовим описом.

Далі вам належить вибрати папки і конкретні файли, які беруть участь в резервному копіюванні. Крім локальних ресурсів, ви можете отримувати дані з мережевого оточення.

В якості одержувача резервної копії можна вказувати локальну файлову систему, мережу або FTP-сервер. Якщо ви збираєтеся зберігати копії на жорстких дисках, то необхідно вказати додатково папку призначення. Втім, ви можете відразу вибрати логічний диск оптичного приводу, після чого програма запропонує вказати кілька додаткових опцій, властивих виключно прожига дисків. Backup4all використовує власний модуль, що працює з друкарськими приводами. Допускається вказівку довільної швидкості запису, можливість примусового очищення перезаписуваних дисків перед записом. Ви можете також використовувати файлову систему UDF в поєднанні з DirectCD / InCD, що дає можливість прозорого додавання файлів на носії, без метушні зі створенням нових сесій, імпортом старих даних. Використання FTP в якості одержувача резервних копій дозволяє вам підключатися до серверів безпосередньо або через проксі, з використанням авторизації, SLL-шифрування. Ви можете жорстко обмежувати швидкість прийому і віддачі даних.

Резервне копіювання може бути чотирьох типів - повне, инкрементальное, диференціальне, а також створення дзеркала. Залежно від процентного співвідношення відмінностей поточної резервної копії від вихідного архіву, програма може автоматично замінювати інтелектуальні методи резервування створенням повної копії. Backup4all підтримує кілька методів шифрування архівів, а також дозволяє закривати доступ до резервної копії паролем.

Якщо під час вказівки вихідних файлів, призначених для резервного копіювання, ви вибрали кілька папок, то, швидше за все, не всі дані потребують збереження. Ви можете працювати з двома типами фільтрів - включаються і виключаються. Як наслідок, в залежності від конкретної ситуації можна вказати унікальні правила включення і виключення файлів.

Наступний крок дозволяє описати деякі додаткові моменти процедури резервного копіювання. Наприклад, від якого критерію відштовхуватися, з'ясовуючи, змінився файл чи ні? Програма дозволяє вибрати безліч параметрів оцінки стану даних. Різноманітні атрибути файлової системи, контрольна сума, наявність індексації та безліч інших параметрів можуть виступати в якості факторів, що визначають змінився файл чи ні. Резервне копіювання може бути пов'язано з будь-яким стороннім дією, наприклад, з запуском програми. Backup4all пропонує призначити подібні дії, що здійснюються до резервного копіювання і після. Виконання завдання може супроводжуватися звуковими сигналами, а також відправкою повідомлення про виконання на довільну адресу електронної пошти.

І, нарешті, останній етап роботи Майстри - це опис роботи планувальника. Backup4all дозволяє використовувати вбудований інструмент Windows, але має також власним планувальником. Програма має велику кількість варіантів правил розкладу виконання резервного копіювання. Наприклад, робоча станція може очікувати періоду низького завантаження процесора, щоб виконати завдання, мінімально заважаючи роботі системи. Інший приклад - якщо програма виявить, що комп'ютер працює не від електричної мережі, а від батарей, то створення резервної копії необхідно відкласти.

Створення нової резервної копії в Backup4all

Будь-який проект може бути збережений на жорсткий диск у вигляді окремого ярлика. Наприклад, ви вирішили використовувати вбудований планувальник. Під час налаштування завдання вкажіть запуск ярлика проекту Backup4all. При настанні події, планувальник автоматично викличе сторонній інструмент резервного копіювання.

Програма дозволяє наочно відслідковувати статус резервного копіювання. За допомогою групи фільтрів, розташованих на панелі інструментів, ви можете вказувати критерії відображуваних даних, що дозволяє наочно відслідковувати всі зміни файлів. Backup4all може відображати детальну статистику по кожному проекту, а також експортувати дані в CSV-файли.

Перед відновленням даних ви можете вказувати конкретні версії файлів, а також виконувати розпакування в довільний каталог (не поверх вихідних даних).

Backup4all володіє однією цікавою можливістю, названої One Touch Backup. Її суть полягає в здатності програми виявляти підключаються USB-пристрої і в разі успіху відразу пропонувати запуск резервного копіювання. У налаштуваннях програми досить вказати вихідну папку або вибрати заздалегідь певне завдання. Резервне копіювання запускається одним клацанням миші, звідси і назва - «резервне копіювання за першим дотику».

Backup4all має якісну локалізацією, що дозволяє використовувати програму навіть тим, хто не знайомий з англійською мовою. Дану програму можна назвати найпотужнішою, функціональної у всьому секторі ринку. Backup4all націлений на тих, кому важливі не тільки широкі функціональні можливості, але і зручність використання. Ви можете гнучко змінювати зовнішній вигляд Backup4all (налаштовувати панелі, міняти їх розкладки), грунтуючись на власних перевагах. Це, може бути, не настільки важливо для програми, яка виконує резервне копіювання, але, навіть виконуючи суто технічні операції, хочеться не втрачати краси, зручності, наочності. З Backup4all можна створити резервну копію з комфортом.

до змісту зведена таблиця


до змісту

Варто на хвилину відволіктися від високих технологій, алгоритмів і протоколів, і поставити собі просте питання - «в чому полягає резервне копіювання?
Чому не можна було дозволити користувачеві самостійно визначати термін зберігання резервних копій?
Наприклад, від якого критерію відштовхуватися, з'ясовуючи, змінився файл чи ні?