Донецкий техникум промышленной автоматики

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017) - Рейтинг PCMag

 1. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017) Огляд і тестування TrustPort Internet Security Sphere...
 2. Інші загальні функції
 3. Слабкий захист від фішингу
 4. традиційний фаєрвол
 5. Існують різноманітні програми
 6. TrustPort Optima
 7. Обмежена захист від спаму
 8. Батьківський контроль
 9. Помітний вплив на продуктивність
 10. Виберіть інший продукт
 11. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag
 12. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017)
 13. антивірусний захист
 14. Інші загальні функції
 15. Слабкий захист від фішингу
 16. традиційний фаєрвол
 17. Існують різноманітні програми
 18. TrustPort Optima
 19. Обмежена захист від спаму
 20. Батьківський контроль
 21. Помітний вплив на продуктивність
 22. Виберіть інший продукт
 23. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag
 24. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017)
 25. антивірусний захист
 26. Інші загальні функції
 27. Слабкий захист від фішингу
 28. традиційний фаєрвол
 29. Існують різноманітні програми
 30. TrustPort Optima
 31. Обмежена захист від спаму
 32. Батьківський контроль
 33. Помітний вплив на продуктивність
 34. Виберіть інший продукт
 35. Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017)

Огляд і тестування TrustPort Internet Security Sphere (2017). Основні можливості, достоїнства і недоліки комплексного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Завантажити TrustPort Internet Security

вартість TrustPort Internet Security Sphere залежить від курсу долара. На даний момент річну ліцензію для захисту одного комп'ютера можна придбати трохи дорожче 2400 рублів. Підписка для захисту трьох пристроїв продається за ціною трохи вище 2900 рублів. Багато конкурентні рішення на російському ринку коштують дешевше і надають більш ефективний захист.

Якщо в головному вікні автономного антивіруса було представлено п'ять квадратних кнопок для швидкого доступу до основних функцій, то в TrustPort Internet Security їх уже 8 і розміщуються вони в 2 рядки. Шість зелених іконок дозволяють вмикати або вимикати різні компоненти, зокрема файловий антивірус і батьківський контроль. Блакитні кнопки дозволяють виконувати різні дії, наприклад, запускати сканування або перевіряти наявність оновлень. Нова версія комплексного антивіруса TrustPort отримала новий макет розташування кнопок і нову колірну схему, але принципово в інтерфейсі нічого не змінилося.

антивірусний захист

TrustPort Internet Security Sphere включає всі функції TrustPort Antivirus Sphere і додатково містить Веб-антивірус. прочитайте огляд автономного антивіруса , Щоб детально ознайомитися з загальними функціями.

Тільки одна з відслідковуються PCMag незалежних лабораторій включила TrustPort в програму тестування. У тесті Reactive And Proactive від Virus Bulletin TrustPort показав результат вищий за середній - 85,34 відсотка. Цих даних недостатньо, щоб розрахувати сукупний рейтинг.

У власних тестах на блокування шкідливого ПО TrustPort виявив 87 відсотків зразків і заробив 8,5 з 10 балів за очистку. Це один з найнижчих показників в даному тесті. Webroot SecureAnywhere і Comodo виявили всі тестові зразки і бездоганно виконали очищення, отримавши по 10 балів.

Результати тестування захисту від шкідливих програм і посилань

У випробуванні PCMag на блокування шкідливих завантажень TrustPort заблокував тільки 70 відсотків онлайн загроз на стадії скачування. При тестуванні TrustPort Internet Security Sphere вбудований компонент "Веб-антивірус" заблокував доступ до 21 відсотку URL-адрес, а файловий антивірус нейтралізував ще 55 відсотків зловредів. Загальний показник в 76 відсотків все ще дуже низький. Norton залишається рекордсменом в даному тесті з 98 відсотками заблокованих веб-загроз.

Інші загальні функції

Вбудований компонент "Anti-Exploit" насправді не блокує атаки на активні уразливості, як вам може спочатку здатися. Замість цього інструмент виконує моніторинг підозрілої активності, наприклад, спроби одних програм маніпулювати іншими додатками. У режимі "silent", який працює за замовчуванням, TrustPort не робить нічого. При виході з даного режиму і використанні набору надійних програм для тестування, продукт визнав підозрілими 40 відсотків з них. Щоб запустити ці програми, довелося додати їх до списку винятків.

В якості альтернативи Anti-Exploit можна використовувати модуль "Інспектор додатків". Він визнав 30 відсотків програм їх іншого тестового набору підозрілими. Можливо краще залишити захист в режимі "silent", щоб не порушувати працездатність легітимних додатків.

В автономному антивірус при натисканні кнопки "Extra Applications" додаткові додатки недоступні. Замість цього пропонується дві складні схеми створення завантажувальних носіїв для очищення ПК від стійких заражень. Обидві техніки можуть викликати серйозні труднощі у звичайного користувача. У комплексному антивірус даний розділ пропонує кілька бонусів, про них поговоримо нижче.

Слабкий захист від фішингу

Під час тестування проти новітніх фішинг-загроз під час блокування TrustPort виводив стандартне повідомлення про виявлення шкідливого файлу. Було вирішено розглядати даний випадок окремо від блокувань доступу до шахрайських URL компонентом "Веб-антивірус". Однак, необхідність в цьому не було. Жодного разу веб-захист не вивела сторінку блокування. Примітно, що навіть після виявлення TrustPort шахрайська сторінка була доступна, і нічого не заважало користувачу ввести свої облікові дані.

Зовсім трохи протестованих рішень змогли зрівнятися за ефективністю з умовним лідером - Norton. Тільки Webroot, Kaspersky і Bitdefender Internet Security 2017 змогли перевершити рішення Symantec, а ZoneAlarm показав ідентичний з ним результат. Всі інші антивіруси поступилися Norton.

Результати тестування захисту від фішингу

TrustPort заблокував на 66 відсотків менше фішинг-загроз, ніж Norton. Браузери Chrome і Internet Explorer теж змогли перевершити за ефективністю TrustPort. Продукт показав слабке результат.

традиційний фаєрвол

Фаєрвол TrustPort відмінно справляється з базовими завданнями відображення зовнішніх атак, також, як і Брандмауер Windows. TrustPort коректно перевів всі системні порти в прихований режим і успішно захищав від сканування сортів та інших веб-атак. G Data Internet Security 2017 вміє повідомляти про блокування сканування портів.

Багато персональні фаєрволи, включаючи TrustPort, вміють управляти доступом програм в мережу і Інтернет. Ранні фаєрволи покладали цю задачу на погано підготовленого користувача. Нерідко з'являлися незрозумілі запити, наприклад "Чи потрібно netwhatever.exe надати доступ до пристрою з IP-адресою 123.123.123.123 через порт 80?" Хто ж знає! Щоб спростити обробку підключень, багато продуктів, включаючи ZoneAlarm використовують базу даних відомих програм для автоматичного застосування дозволів для них.

TrustPort пропонує 4 рівня захисту фаєрвола, але жоден з них не є рекомендованим. За умовчанням встановлений режим "Використовувати правила фаєрвола", але в описі вказується, що він підходить тільки досвідченим користувачам. В описі ще одного рівня "Вирішувати всі вихідні підключення" повідомляється, що в цьому випадку фаєрвол не зможе захистити від троянів і шпигунських програм. Решта два режими призначені для дозволу і блокування всього мережевого трафіку, що також не має сенсу. Для тестування було обрано рівень "Використовувати правила фаєрвола".

В даному режимі TrustPort поводиться як простий класичний фаєрвол. Він виводить запити при підключенні невідомих програм до Інтернету і зміг виявити парочку ліктестов, які намагалися обійти захист. Однак, брандмауер вивів велику кількість попереджень на компоненти Windows. Якщо користувач виконати рекомендований дію, тобто блокування, то працездатність операційної системи може порушитися.

Виправити неправильно рішення теж буде непросто. Потрібно зайти в розділ додаткових налаштувань, знайти секцію "Брандмауер" і відкрити сторінку "Описи правил". Прокрутивши кілька десятків незрозумілих правил, ви знайдете правила для обробки додатків. Користувач може вручну відредагувати правило або просто видалити його і вибрати опцію "Дозволити" коли з'явиться відповідний запит.

Зазвичай фаєрволи захищають також від експлойт-атак. При тестуванні продукту з декількома десятками експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact, компонент "Веб антивірус" заблокував 30 відсотків з них, причому майже всі атаки були ідентифіковані по імені. При тестуванні в ідентичних умовах G Data виявив 50 відсотків експлойтів, в Norton - 63 відсотки.

TrustPort не зберігає налаштування в системному реєстрі, тому відключити захист таким способом не вдалося. При спробі завершити всі 6 процесів TrustPort за допомогою Диспетчера завдань, з'являлося повідомлення "Доступ заборонено".

Проте, також як G Data і F-Secure Internet Security , TrustPort не намагається захистити свої служби. При перемиканні значення автозавантаження служб на "Відключено", при наступному перезавантаженні робота служб TrustPort не відновлюється. Comodo, наприклад, автоматично виявляє неактивні служби і пропонує виправити проблему.

Фаєрвол TrustPort виконує ті ж завдання, що і Брандмауер Windows, що не є високим досягненням. Програмний контроль виводить запити на компоненти Windows, і невірний вибір користувача може вплинути на роботу системи. Крім того, фаєрвол недостатньо захищений від прямих націлених атак.

Існують різноманітні програми

Кнопка "Extra applications" дозволяє запускати додаткові інструменти Portunes і Skytale. Portunes пропонує статичну сховище для паролів і інших конфіденційних даних. Skytale зашифровує повідомлення. Жоден з компонентів не стане дуже корисним.

Portunes зберігає паролі, дані банківських карт, контакти, адреси тощо Для захисту даних використовується PIN-код. Раніше PIN складався з 4 цифр, тепер користувач може встановлювати повноцінний майстер-пароль - невелике, але важливе поліпшення.

Проте, Portunes не пропонує функції управління паролями крім зберігання. При бажанні можна синхронізувати дані між декількома установками TrustPort. Для цього потрібно надати Portunes доступ до вашого сховища Dropbox.

Skytale дуже простий у використанні. Введіть або вставте текст, натисніть кнопку "Зашифрувати", введіть пароль і адресу електронної пошти для відправки. Зашифрований текст можна відправити іншими способами, для передачі пароля потрібно використовувати окремий канал. Заковика в тому, що одержувач тексту повинен бути теж користувачем TrustPort. Однак, багато подібних утиліти не мають подібних обмежень. Деякі інструменти дозволяють створювати саморозпаковуються EXE файли, а інші надають безкоштовні утиліти для дешифрування. Без подібної функціональності Skytale чи не здається корисним компонентом.

TrustPort Optima

TrustPort Internet Security пропонує вбудований інструмент оптимізації комп'ютера. TrustPort Optima дозволяє видаляти тимчасові файли, непотрібні і помилкові ключі реєстру і дефрагментувати диски.

Спочатку потрібно виконати аналіз. На тестовому комп'ютері стадії перевірки тимчасових файлів і даних реєстру пройшли швидко, але аналіз фрагментації файлової системи тривав досить довго. Можна переключитися на альтернативний режим перегляду процесу дефрагментації для детального контролю.

Обмежена захист від спаму

Багато сучасні поштові сервіси мають власний захист від спаму на рівні сервера, але в деяких випадках може знадобитися локальний антиспам.

TrustPort якраз має вбудований спам-фільтр. При тестуванні попередньої версії комплексного антивіруса антиспам серйозно забарився завантаження пошти, а в деяких випадках завантаження взагалі зависала - доводилося вмикати або вимикати спам-фільтр для відновлення роботи. Крім того, точність модуля також залишала бажати кращого.

Спам-фільтр підтримує Outlook, Outlook Express, Windows Mail, Thunderbird, і The Bat !, але не працює з Windows Live Mail. Навіть у випадку з підтримуваними поштовими клієнтами користувачеві потрібно самостійно задавати правило для відправки спаму в відповідну папку.

Ви можете вручну додавати адреси електронної пошти або цілий домени в білі і чорні списки. Проте, автоматичне додавання адресатів, яким ви надсилаєте повідомлення не передбачено. Чи не отримано також імпортувати в список виключень контактів з адресної книги, як у випадку з ESET і Trend Micro Internet Security .

TrustPort пропонує всього 4 способи настройки спам-фільтра, але звичайний користувач не отримає ніякої користі від втручання в них.

Батьківський контроль

Не у всіх користувачів антивірусів є діти, а значить не кожному потрібно батьківський контроль. Інтеграція батьківського контролю в антивірус може бути дуже зручним рішенням. Правда, це в тому випадку, якщо компонент справляється зі своєю роботою.

Батьківський контроль в TrustPort є простий контент-фільтр. Якщо включити компонент з головного вікна, то TrustPort почне блокувати ресурси, що належать 5 основних категорій контенту: Насильство, Порно, Пиратское ПО, Хакерство, Шпигунське ПО. Ви можете активувати блокування інших категорій, серед яких Чат, Шопінг, Наркотики і ін.

За замовчуванням фільтр застосовується до всіх користувачів комп'ютера. Налаштувати детальний контроль для маленької дитини і підлітка буде непросто. Для цього потрібно використовувати діалогове вікно "Вибір користувачів" в Windows. Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?

Під час тестування багато непристойні сайти ігнорувалися фільтром. TrustPort не підтримує роботу з HTTPS сайтами, тому захищені сайти з порнографічним контентом не блокуватимуться. А використання анонімного проксі-сервера звело всю фільтрацію нанівець.

Система батьківського контролю в TrustPort несе мало користі. Якщо вам потрібна повнофункціональна система батьківського контролю, розгляньте Norton, Kaspersky або ZoneAlarm.

Помітний вплив на продуктивність

Під час тесту на завантаження комп'ютера первинні результати виявилися настільки високими, що процес завантаження було розглянуто детально. Було виявлено, що під час старту системи фаєрвол виводив повідомлення про системні процесах. Було примусово проведено кілька перезавантажень, і на всі запити довелося відповідати. Під час повторного тесту TrustPort забарився швидкість завантаження системи на 54 відсотки. Це один з найвищих показників серед протестованих антивірусів. На щастя, мало хто з нас часто перезавантажують комп'ютер.

Файлові операції з активним TrustPort виконувалися на 28 відсотків повільніше, що вище поточного середнього показника в 23 відсотка. З іншого боку, продукт не надав вимірного впливу на операції стиснення файлів і розпакування архівів.

Результати тестування продуктивності

Середній результат TrustPort за підсумками трьох тестів дорівнює 27 відсотків, що є одним з найвищих значень серед сучасних продуктів. Проте, при реальному використанні особливо дискомфорту помічено не було.

Виберіть інший продукт

Зазвичай в ув'язненні розглядаються переваги і недоліки розглянутого рішення, але у випадку з TrustPort Internet Security Sphere, плюсів зовсім небагато. Незалежні лабораторії не приділяють увагу продукту, і він погано відпрацював у власних тестах PCMag. Фаєрвол виводить повідомлення навіть для компонентів Windows і недостатньо захищений від простих технік злому. Батьківський контроль є фактично марним компонентом.

Забудьте про цей продукт. Краще розгляньте носіїв звання "Вибір редакції" - Bitdefender Internet Security або Kaspersky Internet Security .

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017):  оцінка PCMag

переваги

 • вебзащіта запобігає доступ до шкідливих сайтів, а вбудований компонент запобігає спробам експлойт-атак
 • включає інструмент оптимізації системи і кілька додаткових утиліт

недоліки

 • мало інформації від незалежних лабораторій
 • низькі бали у власних тестах PCMag
 • система поведінкового виявлення видає велику кількість помилкових спрацьовувань
 • фаєрвол відображає багато спливаючих повідомлень і погано захищений від злому
 • обмежена і неефективна система батьківського контролю

Загальна оцінка

TrustPort Internet Security Sphere отримав нову назву і оновлений інтерфейс, але внутрішніх змін виявилося зовсім небагато. Краще розглянути інший комплексний антивірус для захисту комп'ютера.

Завантажити TrustPort Internet Security

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017)

Огляд і тестування TrustPort Internet Security Sphere (2017). Основні можливості, достоїнства і недоліки комплексного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Завантажити TrustPort Internet Security

вартість TrustPort Internet Security Sphere залежить від курсу долара. На даний момент річну ліцензію для захисту одного комп'ютера можна придбати трохи дорожче 2400 рублів. Підписка для захисту трьох пристроїв продається за ціною трохи вище 2900 рублів. Багато конкурентні рішення на російському ринку коштують дешевше і надають більш ефективний захист.

Якщо в головному вікні автономного антивіруса було представлено п'ять квадратних кнопок для швидкого доступу до основних функцій, то в TrustPort Internet Security їх уже 8 і розміщуються вони в 2 рядки. Шість зелених іконок дозволяють вмикати або вимикати різні компоненти, зокрема файловий антивірус і батьківський контроль. Блакитні кнопки дозволяють виконувати різні дії, наприклад, запускати сканування або перевіряти наявність оновлень. Нова версія комплексного антивіруса TrustPort отримала новий макет розташування кнопок і нову колірну схему, але принципово в інтерфейсі нічого не змінилося.

антивірусний захист

TrustPort Internet Security Sphere включає всі функції TrustPort Antivirus Sphere і додатково містить Веб-антивірус. прочитайте огляд автономного антивіруса , Щоб детально ознайомитися з загальними функціями.

Тільки одна з відслідковуються PCMag незалежних лабораторій включила TrustPort в програму тестування. У тесті Reactive And Proactive від Virus Bulletin TrustPort показав результат вищий за середній - 85,34 відсотка. Цих даних недостатньо, щоб розрахувати сукупний рейтинг.

У власних тестах на блокування шкідливого ПО TrustPort виявив 87 відсотків зразків і заробив 8,5 з 10 балів за очистку. Це один з найнижчих показників в даному тесті. Webroot SecureAnywhere і Comodo виявили всі тестові зразки і бездоганно виконали очищення, отримавши по 10 балів.

Результати тестування захисту від шкідливих програм і посилань

У випробуванні PCMag на блокування шкідливих завантажень TrustPort заблокував тільки 70 відсотків онлайн загроз на стадії скачування. При тестуванні TrustPort Internet Security Sphere вбудований компонент "Веб-антивірус" заблокував доступ до 21 відсотку URL-адрес, а файловий антивірус нейтралізував ще 55 відсотків зловредів. Загальний показник в 76 відсотків все ще дуже низький. Norton залишається рекордсменом в даному тесті з 98 відсотками заблокованих веб-загроз.

Інші загальні функції

Вбудований компонент "Anti-Exploit" насправді не блокує атаки на активні уразливості, як вам може спочатку здатися. Замість цього інструмент виконує моніторинг підозрілої активності, наприклад, спроби одних програм маніпулювати іншими додатками. У режимі "silent", який працює за замовчуванням, TrustPort не робить нічого. При виході з даного режиму і використанні набору надійних програм для тестування, продукт визнав підозрілими 40 відсотків з них. Щоб запустити ці програми, довелося додати їх до списку винятків.

В якості альтернативи Anti-Exploit можна використовувати модуль "Інспектор додатків". Він визнав 30 відсотків програм їх іншого тестового набору підозрілими. Можливо краще залишити захист в режимі "silent", щоб не порушувати працездатність легітимних додатків.

В автономному антивірус при натисканні кнопки "Extra Applications" додаткові додатки недоступні. Замість цього пропонується дві складні схеми створення завантажувальних носіїв для очищення ПК від стійких заражень. Обидві техніки можуть викликати серйозні труднощі у звичайного користувача. У комплексному антивірус даний розділ пропонує кілька бонусів, про них поговоримо нижче.

Слабкий захист від фішингу

Під час тестування проти новітніх фішинг-загроз під час блокування TrustPort виводив стандартне повідомлення про виявлення шкідливого файлу. Було вирішено розглядати даний випадок окремо від блокувань доступу до шахрайських URL компонентом "Веб-антивірус". Однак, необхідність в цьому не було. Жодного разу веб-захист не вивела сторінку блокування. Примітно, що навіть після виявлення TrustPort шахрайська сторінка була доступна, і нічого не заважало користувачу ввести свої облікові дані.

Зовсім трохи протестованих рішень змогли зрівнятися за ефективністю з умовним лідером - Norton. Тільки Webroot, Kaspersky і Bitdefender Internet Security 2017 змогли перевершити рішення Symantec, а ZoneAlarm показав ідентичний з ним результат. Всі інші антивіруси поступилися Norton.

Результати тестування захисту від фішингу

TrustPort заблокував на 66 відсотків менше фішинг-загроз, ніж Norton. Браузери Chrome і Internet Explorer теж змогли перевершити за ефективністю TrustPort. Продукт показав слабке результат.

традиційний фаєрвол

Фаєрвол TrustPort відмінно справляється з базовими завданнями відображення зовнішніх атак, також, як і Брандмауер Windows. TrustPort коректно перевів всі системні порти в прихований режим і успішно захищав від сканування сортів та інших веб-атак. G Data Internet Security 2017 вміє повідомляти про блокування сканування портів.

Багато персональні фаєрволи, включаючи TrustPort, вміють управляти доступом програм в мережу і Інтернет. Ранні фаєрволи покладали цю задачу на погано підготовленого користувача. Нерідко з'являлися незрозумілі запити, наприклад "Чи потрібно netwhatever.exe надати доступ до пристрою з IP-адресою 123.123.123.123 через порт 80?" Хто ж знає! Щоб спростити обробку підключень, багато продуктів, включаючи ZoneAlarm використовують базу даних відомих програм для автоматичного застосування дозволів для них.

TrustPort пропонує 4 рівня захисту фаєрвола, але жоден з них не є рекомендованим. За умовчанням встановлений режим "Використовувати правила фаєрвола", але в описі вказується, що він підходить тільки досвідченим користувачам. В описі ще одного рівня "Вирішувати всі вихідні підключення" повідомляється, що в цьому випадку фаєрвол не зможе захистити від троянів і шпигунських програм. Решта два режими призначені для дозволу і блокування всього мережевого трафіку, що також не має сенсу. Для тестування було обрано рівень "Використовувати правила фаєрвола".

В даному режимі TrustPort поводиться як простий класичний фаєрвол. Він виводить запити при підключенні невідомих програм до Інтернету і зміг виявити парочку ліктестов, які намагалися обійти захист. Однак, брандмауер вивів велику кількість попереджень на компоненти Windows. Якщо користувач виконати рекомендований дію, тобто блокування, то працездатність операційної системи може порушитися.

Виправити неправильно рішення теж буде непросто. Потрібно зайти в розділ додаткових налаштувань, знайти секцію "Брандмауер" і відкрити сторінку "Описи правил". Прокрутивши кілька десятків незрозумілих правил, ви знайдете правила для обробки додатків. Користувач може вручну відредагувати правило або просто видалити його і вибрати опцію "Дозволити" коли з'явиться відповідний запит.

Зазвичай фаєрволи захищають також від експлойт-атак. При тестуванні продукту з декількома десятками експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact, компонент "Веб антивірус" заблокував 30 відсотків з них, причому майже всі атаки були ідентифіковані по імені. При тестуванні в ідентичних умовах G Data виявив 50 відсотків експлойтів, в Norton - 63 відсотки.

TrustPort не зберігає налаштування в системному реєстрі, тому відключити захист таким способом не вдалося. При спробі завершити всі 6 процесів TrustPort за допомогою Диспетчера завдань, з'являлося повідомлення "Доступ заборонено".

Проте, також як G Data і F-Secure Internet Security , TrustPort не намагається захистити свої служби. При перемиканні значення автозавантаження служб на "Відключено", при наступному перезавантаженні робота служб TrustPort не відновлюється. Comodo, наприклад, автоматично виявляє неактивні служби і пропонує виправити проблему.

Фаєрвол TrustPort виконує ті ж завдання, що і Брандмауер Windows, що не є високим досягненням. Програмний контроль виводить запити на компоненти Windows і невірний вибір користувача може вплинути на роботу системи. Крім того, фаєрвол недостатньо захищений від прямих націлених атак.

Існують різноманітні програми

Кнопка "Extra applications" дозволяє запускати додаткові інструменти Portunes і Skytale. Portunes пропонує статичну сховище для паролів і інших конфіденційних даних. Skytale зашифровує повідомлення. Жоден з компонентів не стане дуже корисним.

Portunes зберігає паролі, дані банківських карт, контакти, адреси тощо Для захисту даних використовується PIN-код. Раніше PIN складався з 4 цифр, тепер користувач може встановлювати повноцінний майстер-пароль - невелике, але важливе поліпшення.

Проте, Portunes не пропонує функції управління паролями крім зберігання. При бажанні можна синхронізувати дані між декількома установками TrustPort. Для цього потрібно надати Portunes доступ до вашого сховища Dropbox.

Skytale дуже простий у використанні. Введіть або вставте текст, натисніть кнопку "Зашифрувати", введіть пароль і адресу електронної пошти для відправки. Зашифрований текст можна відправити іншими способами, для передачі пароля потрібно використовувати окремий канал. Заковика в тому, що одержувач тексту повинен бути теж користувачем TrustPort. Однак, багато подібних утиліти не мають подібних обмежень. Деякі інструменти дозволяють створювати саморозпаковуються EXE файли, а інші надають безкоштовні утиліти для дешифрування. Без подібної функціональності Skytale чи не здається корисним компонентом.

TrustPort Optima

TrustPort Internet Security пропонує вбудований інструмент оптимізації комп'ютера. TrustPort Optima дозволяє видаляти тимчасові файли, непотрібні і помилкові ключі реєстру і дефрагментувати диски.

Спочатку потрібно виконати аналіз. На тестовому комп'ютері стадії перевірки тимчасових файлів і даних реєстру пройшли швидко, але аналіз фрагментації файлової системи тривав досить довго. Можна переключитися на альтернативний режим перегляду процесу дефрагментації для детального контролю.

Обмежена захист від спаму

Багато сучасні поштові сервіси мають власний захист від спаму на рівні сервера, але в деяких випадках може знадобитися локальний антиспам.

TrustPort якраз має вбудований спам-фільтр. При тестуванні попередньої версії комплексного антивіруса антиспам серйозно забарився завантаження пошти, а в деяких випадках завантаження взагалі зависала - доводилося вмикати або вимикати спам-фільтр для відновлення роботи. Крім того, точність модуля також залишала бажати кращого.

Спам-фільтр підтримує Outlook, Outlook Express, Windows Mail, Thunderbird, і The Bat !, але не працює з Windows Live Mail. Навіть у випадку з підтримуваними поштовими клієнтами користувачеві потрібно самостійно задавати правило для відправки спаму в відповідну папку.

Ви можете вручну додавати адреси електронної пошти або цілий домени в білі і чорні списки. Проте, автоматичне додавання адресатів, яким ви надсилаєте повідомлення не передбачено. Чи не отримано також імпортувати в список виключень контактів з адресної книги, як у випадку з ESET і Trend Micro Internet Security .

TrustPort пропонує всього 4 способи настройки спам-фільтра, але звичайний користувач не отримає ніякої користі від втручання в них.

Батьківський контроль

Не у всіх користувачів антивірусів є діти, а значить не кожному потрібно батьківський контроль. Інтеграція батьківського контролю в антивірус може бути дуже зручним рішенням. Правда, це в тому випадку, якщо компонент справляється зі своєю роботою.

Батьківський контроль в TrustPort є простий контент-фільтр. Якщо включити компонент з головного вікна, то TrustPort почне блокувати ресурси, що належать 5 основних категорій контенту: Насильство, Порно, Пиратское ПО, Хакерство, Шпигунське ПО. Ви можете активувати блокування інших категорій, серед яких Чат, Шопінг, Наркотики і ін.

За замовчуванням фільтр застосовується до всіх користувачів комп'ютера. Налаштувати детальний контроль для маленької дитини і підлітка буде непросто. Для цього потрібно використовувати діалогове вікно "Вибір користувачів" в Windows. Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?

Під час тестування багато непристойні сайти ігнорувалися фільтром. TrustPort не підтримує роботу з HTTPS сайтами, тому захищені сайти з порнографічним контентом не блокуватимуться. А використання анонімного проксі-сервера звело всю фільтрацію нанівець.

Система батьківського контролю в TrustPort несе мало користі. Якщо вам потрібна повнофункціональна система батьківського контролю, розгляньте Norton, Kaspersky або ZoneAlarm.

Помітний вплив на продуктивність

Під час тесту на завантаження комп'ютера первинні результати виявилися настільки високими, що процес завантаження було розглянуто детально. Було виявлено, що під час старту системи фаєрвол виводив повідомлення про системні процесах. Було примусово проведено кілька перезавантажень, і на всі запити довелося відповідати. Під час повторного тесту TrustPort забарився швидкість завантаження системи на 54 відсотки. Це один з найвищих показників серед протестованих антивірусів. На щастя, мало хто з нас часто перезавантажують комп'ютер.

Файлові операції з активним TrustPort виконувалися на 28 відсотків повільніше, що вище поточного середнього показника в 23 відсотка. З іншого боку, продукт не надав вимірного впливу на операції стиснення файлів і розпакування архівів.

Результати тестування продуктивності

Середній результат TrustPort за підсумками трьох тестів дорівнює 27 відсотків, що є одним з найвищих значень серед сучасних продуктів. Проте, при реальному використанні особливо дискомфорту помічено не було.

Виберіть інший продукт

Зазвичай в ув'язненні розглядаються переваги і недоліки розглянутого рішення, але у випадку з TrustPort Internet Security Sphere, плюсів зовсім небагато. Незалежні лабораторії не приділяють увагу продукту, і він погано відпрацював у власних тестах PCMag. Фаєрвол виводить повідомлення навіть для компонентів Windows і недостатньо захищений від простих технік злому. Батьківський контроль є фактично марним компонентом.

Забудьте про цей продукт. Краще розгляньте носіїв звання "Вибір редакції" - Bitdefender Internet Security або Kaspersky Internet Security .

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017):  оцінка PCMag

переваги

 • вебзащіта запобігає доступ до шкідливих сайтів, а вбудований компонент запобігає спробам експлойт-атак
 • включає інструмент оптимізації системи і кілька додаткових утиліт

недоліки

 • мало інформації від незалежних лабораторій
 • низькі бали у власних тестах PCMag
 • система поведінкового виявлення видає велику кількість помилкових спрацьовувань
 • фаєрвол відображає багато спливаючих повідомлень і погано захищений від злому
 • обмежена і неефективна система батьківського контролю

Загальна оцінка

TrustPort Internet Security Sphere отримав нову назву і оновлений інтерфейс, але внутрішніх змін виявилося зовсім небагато. Краще розглянути інший комплексний антивірус для захисту комп'ютера.

Завантажити TrustPort Internet Security

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017)

Огляд і тестування TrustPort Internet Security Sphere (2017). Основні можливості, достоїнства і недоліки комплексного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Завантажити TrustPort Internet Security

вартість TrustPort Internet Security Sphere залежить від курсу долара. На даний момент річну ліцензію для захисту одного комп'ютера можна придбати трохи дорожче 2400 рублів. Підписка для захисту трьох пристроїв продається за ціною трохи вище 2900 рублів. Багато конкурентні рішення на російському ринку коштують дешевше і надають більш ефективний захист.

Якщо в головному вікні автономного антивіруса було представлено п'ять квадратних кнопок для швидкого доступу до основних функцій, то в TrustPort Internet Security їх уже 8 і розміщуються вони в 2 рядки. Шість зелених іконок дозволяють вмикати або вимикати різні компоненти, зокрема файловий антивірус і батьківський контроль. Блакитні кнопки дозволяють виконувати різні дії, наприклад, запускати сканування або перевіряти наявність оновлень. Нова версія комплексного антивіруса TrustPort отримала новий макет розташування кнопок і нову колірну схему, але принципово в інтерфейсі нічого не змінилося.

антивірусний захист

TrustPort Internet Security Sphere включає всі функції TrustPort Antivirus Sphere і додатково містить Веб-антивірус. прочитайте огляд автономного антивіруса , Щоб детально ознайомитися з загальними функціями.

Тільки одна з відслідковуються PCMag незалежних лабораторій включила TrustPort в програму тестування. У тесті Reactive And Proactive від Virus Bulletin TrustPort показав результат вищий за середній - 85,34 відсотка. Цих даних недостатньо, щоб розрахувати сукупний рейтинг.

У власних тестах на блокування шкідливого ПО TrustPort виявив 87 відсотків зразків і заробив 8,5 з 10 балів за очистку. Це один з найнижчих показників в даному тесті. Webroot SecureAnywhere і Comodo виявили всі тестові зразки і бездоганно виконали очищення, отримавши по 10 балів.

Результати тестування захисту від шкідливих програм і посилань

У випробуванні PCMag на блокування шкідливих завантажень TrustPort заблокував тільки 70 відсотків онлайн загроз на стадії скачування. При тестуванні TrustPort Internet Security Sphere вбудований компонент "Веб-антивірус" заблокував доступ до 21 відсотку URL-адрес, а файловий антивірус нейтралізував ще 55 відсотків зловредів. Загальний показник в 76 відсотків все ще дуже низький. Norton залишається рекордсменом в даному тесті з 98 відсотками заблокованих веб-загроз.

Інші загальні функції

Вбудований компонент "Anti-Exploit" насправді не блокує атаки на активні уразливості, як вам може спочатку здатися. Замість цього інструмент виконує моніторинг підозрілої активності, наприклад, спроби одних програм маніпулювати іншими додатками. У режимі "silent", який працює за замовчуванням, TrustPort не робить нічого. При виході з даного режиму і використанні набору надійних програм для тестування, продукт визнав підозрілими 40 відсотків з них. Щоб запустити ці програми, довелося додати їх до списку винятків.

В якості альтернативи Anti-Exploit можна використовувати модуль "Інспектор додатків". Він визнав 30 відсотків програм їх іншого тестового набору підозрілими. Можливо краще залишити захист в режимі "silent", щоб не порушувати працездатність легітимних додатків.

В автономному антивірус при натисканні кнопки "Extra Applications" додаткові додатки недоступні. Замість цього пропонується дві складні схеми створення завантажувальних носіїв для очищення ПК від стійких заражень. Обидві техніки можуть викликати серйозні труднощі у звичайного користувача. У комплексному антивірус даний розділ пропонує кілька бонусів, про них поговоримо нижче.

Слабкий захист від фішингу

Під час тестування проти новітніх фішинг-загроз під час блокування TrustPort виводив стандартне повідомлення про виявлення шкідливого файлу. Було вирішено розглядати даний випадок окремо від блокувань доступу до шахрайських URL компонентом "Веб-антивірус". Однак, необхідність в цьому не було. Жодного разу веб-захист не вивела сторінку блокування. Примітно, що навіть після виявлення TrustPort шахрайська сторінка була доступна, і нічого не заважало користувачу ввести свої облікові дані.

Зовсім трохи протестованих рішень змогли зрівнятися за ефективністю з умовним лідером - Norton. Тільки Webroot, Kaspersky і Bitdefender Internet Security 2017 змогли перевершити рішення Symantec, а ZoneAlarm показав ідентичний з ним результат. Всі інші антивіруси поступилися Norton.

Результати тестування захисту від фішингу

TrustPort заблокував на 66 відсотків менше фішинг-загроз, ніж Norton. Браузери Chrome і Internet Explorer теж змогли перевершити за ефективністю TrustPort. Продукт показав слабке результат.

традиційний фаєрвол

Фаєрвол TrustPort відмінно справляється з базовими завданнями відображення зовнішніх атак, також, як і Брандмауер Windows. TrustPort коректно перевів всі системні порти в прихований режим і успішно захищав від сканування сортів та інших веб-атак. G Data Internet Security 2017 вміє повідомляти про блокування сканування портів.

Багато персональні фаєрволи, включаючи TrustPort, вміють управляти доступом програм в мережу і Інтернет. Ранні фаєрволи покладали цю задачу на погано підготовленого користувача. Нерідко з'являлися незрозумілі запити, наприклад "Чи потрібно netwhatever.exe надати доступ до пристрою з IP-адресою 123.123.123.123 через порт 80?" Хто ж знає! Щоб спростити обробку підключень, багато продуктів, включаючи ZoneAlarm використовують базу даних відомих програм для автоматичного застосування дозволів для них.

TrustPort пропонує 4 рівня захисту фаєрвола, але жоден з них не є рекомендованим. За умовчанням встановлений режим "Використовувати правила фаєрвола", але в описі вказується, що він підходить тільки досвідченим користувачам. В описі ще одного рівня "Вирішувати всі вихідні підключення" повідомляється, що в цьому випадку фаєрвол не зможе захистити від троянів і шпигунських програм. Решта два режими призначені для дозволу і блокування всього мережевого трафіку, що також не має сенсу. Для тестування було обрано рівень "Використовувати правила фаєрвола".

В даному режимі TrustPort поводиться як простий класичний фаєрвол. Він виводить запити при підключенні невідомих програм до Інтернету і зміг виявити парочку ліктестов, які намагалися обійти захист. Однак, брандмауер вивів велику кількість попереджень на компоненти Windows. Якщо користувач виконати рекомендований дію, тобто блокування, то працездатність операційної системи може порушитися.

Виправити неправильно рішення теж буде непросто. Потрібно зайти в розділ додаткових налаштувань, знайти секцію "Брандмауер" і відкрити сторінку "Описи правил". Прокрутивши кілька десятків незрозумілих правил, ви знайдете правила для обробки додатків. Користувач може вручну відредагувати правило або просто видалити його і вибрати опцію "Дозволити" коли з'явиться відповідний запит.

Зазвичай фаєрволи захищають також від експлойт-атак. При тестуванні продукту з декількома десятками експлойтів, згенерованих інструментом CORE Impact, компонент "Веб антивірус" заблокував 30 відсотків з них, причому майже всі атаки були ідентифіковані по імені. При тестуванні в ідентичних умовах G Data виявив 50 відсотків експлойтів, в Norton - 63 відсотки.

TrustPort не зберігає налаштування в системному реєстрі, тому відключити захист таким способом не вдалося. При спробі завершити всі 6 процесів TrustPort за допомогою Диспетчера завдань, з'являлося повідомлення "Доступ заборонено".

Проте, також як G Data і F-Secure Internet Security , TrustPort не намагається захистити свої служби. При перемиканні значення автозавантаження служб на "Відключено", при наступному перезавантаженні робота служб TrustPort не відновлюється. Comodo, наприклад, автоматично виявляє неактивні служби і пропонує виправити проблему.

Фаєрвол TrustPort виконує ті ж завдання, що і Брандмауер Windows, що не є високим досягненням. Програмний контроль виводить запити на компоненти Windows і невірний вибір користувача може вплинути на роботу системи. Крім того, фаєрвол недостатньо захищений від прямих націлених атак.

Існують різноманітні програми

Кнопка "Extra applications" дозволяє запускати додаткові інструменти Portunes і Skytale. Portunes пропонує статичну сховище для паролів і інших конфіденційних даних. Skytale зашифровує повідомлення. Жоден з компонентів не стане дуже корисним.

Portunes зберігає паролі, дані банківських карт, контакти, адреси тощо Для захисту даних використовується PIN-код. Раніше PIN складався з 4 цифр, тепер користувач може встановлювати повноцінний майстер-пароль - невелике, але важливе поліпшення.

Проте, Portunes не пропонує функції управління паролями крім зберігання. При бажанні можна синхронізувати дані між декількома установками TrustPort. Для цього потрібно надати Portunes доступ до вашого сховища Dropbox.

Skytale дуже простий у використанні. Введіть або вставте текст, натисніть кнопку "Зашифрувати", введіть пароль і адресу електронної пошти для відправки. Зашифрований текст можна відправити іншими способами, для передачі пароля потрібно використовувати окремий канал. Заковика в тому, що одержувач тексту повинен бути теж користувачем TrustPort. Однак, багато подібних утиліти не мають подібних обмежень. Деякі інструменти дозволяють створювати саморозпаковуються EXE файли, а інші надають безкоштовні утиліти для дешифрування. Без подібної функціональності Skytale чи не здається корисним компонентом.

TrustPort Optima

TrustPort Internet Security пропонує вбудований інструмент оптимізації комп'ютера. TrustPort Optima дозволяє видаляти тимчасові файли, непотрібні і помилкові ключі реєстру і дефрагментувати диски.

Спочатку потрібно виконати аналіз. На тестовому комп'ютері стадії перевірки тимчасових файлів і даних реєстру пройшли швидко, але аналіз фрагментації файлової системи тривав досить довго. Можна переключитися на альтернативний режим перегляду процесу дефрагментації для детального контролю.

Обмежена захист від спаму

Багато сучасні поштові сервіси мають власний захист від спаму на рівні сервера, але в деяких випадках може знадобитися локальний антиспам.

TrustPort якраз має вбудований спам-фільтр. При тестуванні попередньої версії комплексного антивіруса антиспам серйозно забарився завантаження пошти, а в деяких випадках завантаження взагалі зависала - доводилося вмикати або вимикати спам-фільтр для відновлення роботи. Крім того, точність модуля також залишала бажати кращого.

Спам-фільтр підтримує Outlook, Outlook Express, Windows Mail, Thunderbird, і The Bat !, але не працює з Windows Live Mail. Навіть у випадку з підтримуваними поштовими клієнтами користувачеві потрібно самостійно задавати правило для відправки спаму в відповідну папку.

Ви можете вручну додавати адреси електронної пошти або цілий домени в білі і чорні списки. Проте, автоматичне додавання адресатів, яким ви надсилаєте повідомлення не передбачено. Чи не отримано також імпортувати в список виключень контактів з адресної книги, як у випадку з ESET і Trend Micro Internet Security .

TrustPort пропонує всього 4 способи настройки спам-фільтра, але звичайний користувач не отримає ніякої користі від втручання в них.

Батьківський контроль

Не у всіх користувачів антивірусів є діти, а значить не кожному потрібно батьківський контроль. Інтеграція батьківського контролю в антивірус може бути дуже зручним рішенням. Правда, це в тому випадку, якщо компонент справляється зі своєю роботою.

Батьківський контроль в TrustPort є простий контент-фільтр. Якщо включити компонент з головного вікна, то TrustPort почне блокувати ресурси, що належать 5 основних категорій контенту: Насильство, Порно, Пиратское ПО, Хакерство, Шпигунське ПО. Ви можете активувати блокування інших категорій, серед яких Чат, Шопінг, Наркотики і ін.

За замовчуванням фільтр застосовується до всіх користувачів комп'ютера. Налаштувати детальний контроль для маленької дитини і підлітка буде непросто. Для цього потрібно використовувати діалогове вікно "Вибір користувачів" в Windows. Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?

Під час тестування багато непристойні сайти ігнорувалися фільтром. TrustPort не підтримує роботу з HTTPS сайтами, тому захищені сайти з порнографічним контентом не блокуватимуться. А використання анонімного проксі-сервера звело всю фільтрацію нанівець.

Система батьківського контролю в TrustPort несе мало користі. Якщо вам потрібна повнофункціональна система батьківського контролю, розгляньте Norton, Kaspersky або ZoneAlarm.

Помітний вплив на продуктивність

Під час тесту на завантаження комп'ютера первинні результати виявилися настільки високими, що процес завантаження було розглянуто детально. Було виявлено, що під час старту системи фаєрвол виводив повідомлення про системні процесах. Було примусово проведено кілька перезавантажень, і на всі запити довелося відповідати. Під час повторного тесту TrustPort забарився швидкість завантаження системи на 54 відсотки. Це один з найвищих показників серед протестованих антивірусів. На щастя, мало хто з нас часто перезавантажують комп'ютер.

Файлові операції з активним TrustPort виконувалися на 28 відсотків повільніше, що вище поточного середнього показника в 23 відсотка. З іншого боку, продукт не надав вимірного впливу на операції стиснення файлів і розпакування архівів.

Результати тестування продуктивності

Середній результат TrustPort за підсумками трьох тестів дорівнює 27 відсотків, що є одним з найвищих значень серед сучасних продуктів. Проте, при реальному використанні особливо дискомфорту помічено не було.

Виберіть інший продукт

Зазвичай в ув'язненні розглядаються переваги і недоліки розглянутого рішення, але у випадку з TrustPort Internet Security Sphere, плюсів зовсім небагато. Незалежні лабораторії не приділяють увагу продукту, і він погано відпрацював у власних тестах PCMag. Фаєрвол виводить повідомлення навіть для компонентів Windows і недостатньо захищений від простих технік злому. Батьківський контроль є фактично марним компонентом.

Забудьте про цей продукт. Краще розгляньте носіїв звання "Вибір редакції" - Bitdefender Internet Security або Kaspersky Internet Security .

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017): оцінка PCMag

Огляд TrustPort Internet Security Sphere (2017):  оцінка PCMag

переваги

 • вебзащіта запобігає доступ до шкідливих сайтів, а вбудований компонент запобігає спробам експлойт-атак
 • включає інструмент оптимізації системи і кілька додаткових утиліт

недоліки

 • мало інформації від незалежних лабораторій
 • низькі бали у власних тестах PCMag
 • система поведінкового виявлення видає велику кількість помилкових спрацьовувань
 • фаєрвол відображає багато спливаючих повідомлень і погано захищений від злому
 • обмежена і неефективна система батьківського контролю

Загальна оцінка

TrustPort Internet Security Sphere отримав нову назву і оновлений інтерфейс, але внутрішніх змін виявилося зовсім небагато. Краще розглянути інший комплексний антивірус для захисту комп'ютера.

Завантажити TrustPort Internet Security

Ерез порт 80?
Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?
Ерез порт 80?
Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?
Ерез порт 80?
Чому не можна було реалізувати цю функцію простіше?