Донецкий техникум промышленной автоматики

Офіційний сайт Дяді Зорича

Ми будемо розглядати нововведення і зміни трьох основних продуктів, що працюють під управлінням ОС Windows (XP SP2 + / 2003 / Vista / 7 / 8beta), - Free Antivirus, Pro Antivirus і Internet Security Ми будемо розглядати нововведення і зміни трьох основних продуктів, що працюють під управлінням ОС Windows (XP SP2 + / 2003 / Vista / 7 / 8beta), - Free Antivirus, Pro Antivirus і Internet Security. Крім них ви можете знайти версії антивіруса для ОС Linux, Mac, мобільних пристроїв і кілька корисних програм щодо захисту ваших даних.

Системні вимоги антивіруса більш ніж скромні. Avast! 7 Internet Security потрібно процесор Pentium III і вище, ОЗУ 256 Мб і 380 Мб на жорсткому диску. Мінімальні вимоги для некомерційної версії Free Antivirus ще нижче. >>>

Колись більшість комп'ютерних програм створювалися для того, щоб вирішувати одну специфічну задачу. Потім вони стали обростати додатковими функціями. Avast ж спочатку позиціонувався як багатофункціональне додаток. Його назва - це скорочення від фрази "Anti-Virus - Advanced SeT" ( "антивірус - розширений набір"). Погано це чи добре - вирішує кожен для себе. Проте навіть безкоштовна версія антивіруса включає в себе додаткові можливості.

Додаткові функції зазвичай уповільнюють роботу будь-якої програми. На противагу цьому розробники постійно ведуть роботи щодо прискорення та оптимізації. У випадку з avast !, здається, вдається додавати нові функції без шкоди для швидкості. Самі розробники заявляють: "Ще ніколи ми не створювали продукт з такою високою продуктивністю". Однак дані незалежних тестів по avast! 7 нам невідомі, але попередні версії антивіруса стабільно виявляються в числі. Правда, швидкість і надійність не завжди йдуть поруч.

* * *

Спочатку оглянемо зовнішній вигляд оновленої програми. Поєднання помаранчевого і темно-сірого кольорів залишилося незмінним. Перемалювали деякі іконки і меню, та додали тонку помаранчеву смужку по лівому краю робочого вікна програми. По суті, розробники продовжують доводити до розуму варіант інтерфейсу, вперше представлений в п'ятій версії "АВАСТ".

Free Antivirus, Pro Antivirus і Internet Security базуються на однаковому антивірусний ядрі, але розрізняються кількістю додаткових функцій. Наприклад, Internet Security має власний брандмауер. Переходимо до основних нововведень. Ми виділили десять пунктів.

1. Починаючи з avast! 7, розробники почали впровадження гібридних "хмарних" технологій. Перша новинка - потокова передача оновлень вірусної бази в реальному часі. Таким чином, антивірус зможе отримати інформацію про небезпечні новітніх загроз за лічені хвилини після її виявлення та появи в вірусної базі "АВАСТ", не чекаючи того моменту, коли на сервері будуть оновлені вірусні бази. При цьому звичайне оновлення вірусних баз залишилося.

Друга "хмарна" технологія - система визначення репутації файлів під назвою FileRep. Перед відкриттям невідомого або підозрілого файлу антивірус звернеться в "хмарну" базу даних і визначить ступінь загрози (т.зв. "репутацію" файлу). "Хмарна" база формується за рахунок даних, отриманих від інших користувачів антивіруса. При бажанні ви можете відключити "хмарні" можливості, тому що, незважаючи на привабливі опису, реальна користь від цих функцій поки не настільки очевидна. Але, мабуть, це тільки початок.

2. "Автоматична" пісочниця "(AutoSandbox). В "сімці", як і в попередній версії, всі підозрілі програми автоматично поміщаються в ізольоване середовище - "пісочницю". Тільки тепер після завершення роботи складається звіт і дається рекомендація про подальшу роботу з даним додатком.

3. Браузер в "пісочниці". Включивши цю опцію, ми отримаємо браузер, що працює в ізольованому середовищі. Це багато разів підвищує рівень безпеки, так як в останні роки саме веб-оглядач ставав джерелом зараження операційної системи. Опція "Захист браузера" знаходиться в меню "Додатковий захист". На початок березня були доступні Plug-in для Internet Explorer, Chrome і Firefox.

4. WebRep (опція визначення "хороших" і "поганих" сайтів). Ця функція з'явилася вже в "шістці" і в "сімці" доопрацьована для більш кращого захисту від фішингових атак. Також з'явилася можливість виявляти підроблені / підкинуті сертифікати SSL, запобігаючи https-атаки. У список підтримуваних браузерів включений Apple Safari.

5. "Тимчасова допомога". Тепер ви можете легко отримати віддалений доступ до іншого комп'ютера. Єдина умова - на обох повинно стояти антивірусне ПЗ avast! 7. Працює ця опція наступним чином. Користувач, який бажає отримати дистанційну допомогу, в спеціальному меню генерує восьмизначний код і посилає його іншому. Тому залишається ввести його в потрібне поле, і зв'язок буде встановлена. З'єднання з іншим користувачем йде в обхід брандмауера, сеанс можна завершити в будь-який час. Ця функція навряд чи знадобиться професіоналам, які використовують спеціалізоване ПО, але, безсумнівно, виявиться корисною в тих випадках, коли простіше щось зробити самому через віддалений доступ, ніж пояснювати по телефону.

6. "Режим сумісності". Тепер avast! можна встановити як другий антивірус в режимі сумісності. Розробники обіцяють, що ніякого конфлікту між різними програмами не виникне.

7. У Pro Antivirus і Internet Security є функція SafeZone, що забезпечує безпеку фінансових операцій через браузер. У новій версії вона трохи поліпшена і автоматично нагадує про необхідність переходу зі звичайного браузера в SafeZone, а також виконує цей перехід.

8. Після реєстрації на офіційному сайті ви отримаєте доступ до порталу керування avast !, що дозволяє відстежувати ваші програми avast !, надаючи дані про їх справності, стан і статистику. Підтримуються ОС Windows, Mac і Android.

9. Avast! 7 сумісна з Windows 8 Beta. При цьому використовується кілька оригінальних функцій Windows 8, в числі яких драйвер раннього запуску антівредоносних програм (ELAM). Він забезпечує додатковий захист від руткітів і буткіти.

10. Триває розвиток онлайнового магазина avast! Market. Зараз з його допомогою можна купити avast! 7 Internet Security і придбати додаткові утиліти (диск для відновлення пошкодженого ПК і менеджер паролів).

* * *

Наостанок розглянемо, в чому відмінності трьох версій avast! 7. Free Antivirus використовує стандартне антивірусне ядро ​​однакове, "хмарні" технології, доступні кілька варіантів сканування і вісім різних антивірусних екранів. З додаткового захисту можна відзначити AutoSandbox, захист браузера, функцію блокування веб-сайтів і віддалену допомогу.

У версії Pro Antivirus до цих можливостей додаються опції SafeZone (безпечні покупки і банківські операції в Інтернеті) і Sandbox (ручне управління пісочницею для браузерів і різного ПО).

Нарешті, avast! 7 Internet Security включає в себе просунутий брандмаер і опції щодо захисту від спаму і фішингових атак.

Для організацій переважно купувати спеціальні версії: avast! Business Protection і avast! Business Protection plus.

замість післямови

Про вихід нової версії я дізнався з сплив на робочому столі вікна, де було повідомлено про успішну установку avast! 7 і запропонована перезавантаження.

На жаль, на іншому комп'ютері, незважаючи на включену функцію автоматичного оновлення, "Аваст" оновлюватися не хотів. Спроба оновитися вручну з самої програми успіху не принесла. Але і скачаний з офіційного сайту інсталяційний пакет відмовився встановлюватися. Чи не віддалялася і поточна версія. Довелося перезавантажувати комп'ютер в безпечному режимі і видаляти антивірус з допомогою утиліти "aswclear". Після цього програма швидко встановилася.

Зауважу і наступне. Встановлюю даний антивірус вже давно, але чомусь не завжди відразу починає працювати функція автоматичного оновлення антивірусної бази. Іноді потрібна перезавантаження, іноді - автообновление запускалося на другий-третій день. Не завжди спрацьовує онлайн-реєстрація і доводиться вдаватися до офлайновой реєстрації. З'ясувати причину неполадок, на жаль, не вдалося. В іншому якихось серйозних нарікань до антивірусу за п'ять років роботи з різними версіями не виникало.
Максим Іванов, спеціально для www.softkey.info16807 переглядів