Донецкий техникум промышленной автоматики

NEWSru.com :: "Погляд на Прагу з-під мосту": гіди-бомжі готові показати туристам, де процвітає проституція і продають наркотики

У Празі талановиті фахівці з туризму, дослідники-гуманітарії і просто людинолюбства зважилися на незвичайний експеримент
Групам студентів і молодим людям призначається програма Prague Homeless Challenge, націлена на підтримку екології, дозволить організувати тут різні заходи в громадських місцях і включає в себе допомогу бездомним
Незвичайні гіди пропонують екскурсантам прогулятися за тими маршрутами, на які звичайний турист, напевно, сам ніколи б не набрів

У Празі талановиті фахівці з туризму, дослідники-гуманітарії і просто людинолюбства зважилися на незвичайний експеримент, здатний разом вбити двох дуже важливих зайців: підвищити прибутковість туристичної галузі та врятувати як мінімум кількох людей, що опинилися на дні сучасного життя. Вони розробили і запустили екскурсійний проект, що пропонує туристам ознайомитися з виворотом життя чеської столиці, при цьому провідником в цей неприкрашений світ є гіди-бомжі. Точніше, колишні бомжі - ті деякі щасливці, яким вдалося здолати самих себе і зробити спробу за допомогою чесної праці повернутися в соціум.

В рамках проекту Pragulic (Слоган на чеському говорить "Побачити Прагу очима бездомного", англійською - "Погляд на Прагу з-під мосту") такі незвичайні гіди пропонують екскурсантам прогулятися за тими маршрутами, на які звичайний турист, напевно, сам ніколи б не набрів. Це стежки в стороні від туристичних маршрутів, наприклад, вузькі провулки, де процвітає кримінал, які від галасливих наповнених людьми вулиць часом відокремлює всього пара будівель.

"Ми, на відміну від класичних екскурсій, пропонуємо траси, цікаві з іншої точки зору, місця, куди б людина, наприклад, в ряді випадків сам би не пішов або які він знає тільки з лицьового боку, але не з виворітного, не підозрюючи, що на цьому місці реально відбувається. За таким маршрутом в центрі міста водить туристів гід Карім, який показує, в яких місцях процвітає проституція, де продають наркотики тощо ", - розповіла "Радіо Прага" одна з організаторів проекту, студентка факультету гуманітарних досліджень Карлова університету Тереза ​​Юречкова.

За словами дівчини, спочатку для проекту відібрали п'ятьох бездомних, з них четверо утрималися на роботі. І до того ж настільки успішно, що було вирішено розширити штат, так що на даний момент в проекті беруть участь дев'ять гідів.

"Ми розширили список екскурсій, так як у кожного провідника своя траса, пов'язана з його життєвої темою, а також пропонуємо нові програми. До них відноситься" 24 години без будинку "- ви можете випробувати на власному досвіді, як це - провести добу на вулиці ... Групам студентів і молодим людям призначається програма Prague Homeless Challenge, націлена на підтримку екології, дозволить організувати тут різні заходи в громадських місцях і включає в себе допомогу бездомним ", - розповіла Юречкова.

Як правило, групи супроводжують перекладачі. Однак російські туристи на деяких маршрутах можуть прослухати екскурсію на рідній мові. Наприклад, гід Роберт говорить російською. Так що на його екскурсії по залізниці (програма включає в себе катання в моторному вагоні і відвідування сквот "Цибулка", де до сих пір тримаються сквоттери) росіяни зможуть без проблем поставити цього справжньому експерту по Празі будь-які питання.

Варто відзначити, що празький проект по залученню бездомних до роботи з туристами - аж ніяк не перший. Так, ще кілька років тому екскурсійні тури з такими провідниками почали пропонувати в голландському Утрехті , Знають гідів-безхатченків і в Амстердамі. Треба думати, ініціатива непогано себе зарекомендувала, адже все нові міста і країни починають пропонувати подібні послуги. Наступна на черзі - Барселона . До речі, в побуті турфірм вже з'явився новий термін - poorism, похідне від poor ( "бідняк") і tourism ( "туризм"), зазначає видання Maclean's .