Донецкий техникум промышленной автоматики

Неповторний NextGEN Gallery для WordPress

Існує досить багато плагінів, які дозволяють оформити наявні на сайті фото, зображення у вигляді, зручному для їх показу

Існує досить багато плагінів, які дозволяють оформити наявні на сайті фото, зображення у вигляді, зручному для їх показу. Плагін NextGEN Gallery, на мій погляд, дуже простий і досить потужний інструмент для роботи з різними зображеннями.
Створено цей плагін німецьким програмістом Алексом Рабе. Якщо подивитися на офіційному сайті, то завантажили дану програму кілька мільйонів разів. Якщо вдуматися, то це просто ціфра.Она говорить про те, що програма дійсно вдала, що дозволяє без особливих турбот створювати галереї і слайд-шоу, як в основному блоці, так в бічному сайдбарі.
Назва NextGEN Gallery перекладається як «галерея наступного покоління». На сайтах вордпресс є чимало додаткових модулів, покликаних додати галереям надзвичайно багато різних функцій. Є дуже багато додаткових платних модулів для плагіна NextGEN Gallery, хоча сам плагін безкоштовний.
Великим плюсом, на мій погляд, є те, що плагін не використовує Flash-технологію, що не обтяжувати ваш сайт і створювати додаткове навантаження на сервер хостингу. Так само слайд-шоу без проблем буде працювати на пристроях, дану технологію не підтримує. До них можна віднести гаджети, що працюють на платформі Android і, все більш захоплюючі світові позиції, iPad і iPhone.
Є у NextGEN Gallery одна особливість, яку я б не став відносити до незручностей. У назвах зображень, галерей і альбомів можна використовувати кирилицю, символи європейських та інших національних алфавітів. Якщо ви звикли давати фотографій в своїх альбомах назви російською мовою (наприклад «День народження дочки 14.02.2008» або «Я на корпоративі»), щоб завантажити фото на сайт, вам необхідно буде створити окрему папку, скопіювати туди файли, потім перейменувати їх з використанням тільки латинського алфавіту, цифр, дефіса та знака підкреслення і, після цього, завантажити на сайт.
Перейменувати файл або групу файлів не складе особливих труднощів. Для цього виділяєте зображення, правою кнопкою миші клікаєте по одному з виділених зображень. Перед вами відкривається віконце (поставити скрін), в якому ви побачите рядок «Перейменувати». Наведіть курсор на цю сходинку, натисніть на неї і під фотографією введіть нове ім'я, використовуючи латинський алфавіт. Всі зображення з даної групи отримають введене вами ім'я з порядковим номером в дужках.
Установка плагіна є стандартною, тому я опущу даний технічний момент. Після того, як плагін встановлений, в панелі адміністратора, в самому низу зліва, ви побачите нову групу налаштувань під назвою «Gallery». Для того щоб русифікувати функції, зайдіть на сторінку «Overview» (огляд) і клацнете по кнопці оновлення «Download» в групі «Translation» (огляд). Програма попросить вас оновити сторінку, після оновлення, якій ви побачите русифіковане меню плагіна.
Завантаження зображень на сайт можлива декількома способами. Можна завантажити кожне зображення на сайт, якшо по кнопці «Завантажити зображення». Але це буде набагато довше, ніж три наступні варіанти. По-перше, це завантажити декількох фотографій, попередньо заархівувавши їх який-небудь zip-програмою, WinRAR, наприклад. При цьому не забудьте створений zip-архів назвати, як і майбутню галерею, латинськими буквами. Є можливість завантажити групу зображень через ftp-клієнт. Зверніть увагу на те, що плагін NextGEN Gallery після установки і активації створює свою власну папку wp-content / gallery, в якій будуть знаходитися папки для галерей з фотографіями. Так, мало не забув. Ті картинки, які були вами завантажені до установки плагіна, використовуватися NextGEN Gallery не будуть. Ще один спосіб, на мій погляд самий простий і зрозумілий для початківця web-майстри-це створення галереї та завантаження фотографій з комп'ютера на сайт. Також ви можете можете завантажити зображення з іншого сайту.
Дам вам ще кілька порад при використанні плагіна NextGEN Gallery. Намагайтеся не завантажувати фотографії великого обсягу і високої розподільчої здатності. Наприклад, зображення розміром 3744рх * х5616рх * (рх * в даному випадку-це піксель) буде важити близько шістдесяти мегабайт. Воно може не завантажитися (це буде залежати від хостинг-провайдера, на обслуговуванні якого знаходиться ваш сайт). Крім того, сторінка з зображенням такого обсягу може створювати додаткове навантаження на сервер вашого хостера, що, в свою чергу призведе до повільної завантаженні фото на комп'ютер відвідувача. А це вам ні до чого. Тому оптимальний розмір зображення, на мій погляд, це близько трьох мегабайт. В налаштуваннях новоствореної галереї ви можете встановити розмір файлу (розмір в пікселях), що дуже зручно. Особливо корисна ця функція, якщо завантажуєте групу файлів великого розміру. Виставляєте в налаштуваннях потрібний розмір і, під час завантаження на сайт, файли перетворюються в менш об'ємні і більш компактні. Природно, в якості зображення ви трохи втратите.
Після того, як зображення завантажені на сайт, ви можете перейменувати, використовуючи російську мову. Тобто замість «fotomontage-123? ви підписуєте «Як я провів літо на Кубані» або «Рибалка на Ладозькому озері». І відвідувачеві приємно буде прочитати про те, де ви перебували влітку, на рідній мові, так і пошуковик інакше проиндексирует ваші зображення. Більш детально ви зможете дізнатися самі, скачавши і встановивши плагін NextGEN Gallery безпосередньо на свій сайт.

(Всього відвідувачів: 64, сьогодні: 1)

Тобто замість «fotomontage-123?