Донецкий техникум промышленной автоматики

Нейросеть дописала п'ять глав книги «Вітру зими» за Джорджа Мартіна

  1. Читайте також

Ура, «Вітру зими» скоро будуть дописані! Але, схоже, роботу над новим томом з циклу «Пісня льоду і полум'я» завершить не письменник Джордж Мартін, а нейронна мережа. портал Motherboard повідомляє , Що програміст Зак Тутті написав програму, яка проаналізувала сюжет книжкового циклу і написала кілька нових глав «Вєтров зими». Ознайомитися з матеріалами можна на сайті GitHub .

Зак, великий фанат книг і серіалу, недавно закінчив курси по штучному інтелекту і глибинного навчання. За основу свого проекту він взяв технологію рекуррентной нейронної мережі . Програма ідеально підходить для роботи з текстом, оскільки здатна виявляти контекстні зв'язки в пропозиціях. Крім того, нейросеть вміє зберігати інформацію протягом довгого часу, що дозволяє їй не повторюватися в оповіданні.

Програміст прогнав нейросеть по першим п'яти книг саги - всього програма проаналізувала 5736 сторінок. Далі Тутті задав лише назва глави - ім'я персонажа, навколо якого буде будуватися уривок, - а решту роботи виконала нейросеть. Програма, як і сам Джордж Мартін, описує події від третьої особи з точки зору одного з героїв - Зак вибрав Тіріона, Арью, Варіс, Джона і Джеймі.

Більш того, нейросеть передбачила і кілька цікавих сюжетних поворотів. Цікаво, що частина з них відповідає фанатським теоріям і припущеннями. Так, наприклад, Джеймі Ланністеров все ж вб'є рідну сестру і коханку Серс. Джон Сноу, за розрахунками нейромережі, осідлає одного з драконів Дейенеріс. А ось саму дракона королеву чекає віроломний зрада - її отруїть радник Варіс.

Як стверджує Тутті, нейросеть припускається помилок, але все це через стилю Джорджа Мартіна. Письменник використовує багато прикметників, що ускладнює роботу нейромережі. Програміст вважає, що програма може писати набагато краще, але для цього їй потрібно проаналізувати в сотню разів більше матеріалів.

Читайте також

Ура, «Вітру зими» скоро будуть дописані

25.07.2017

За його словами, він майже закінчив книгу і йому потрібно «всього кілька місяців».

16.08.2017

Як вижити в Вестеросі, як описувати сильних жінок, що спільного у «Ігри престолів» і російської історії і чому спойлерів не треба боятися.

29.08.2017

Наші автори діляться враженнями від фіналу 7 сезону головного фентезі-серіалу сучасності.