Донецкий техникум промышленной автоматики

Не включається ноутбук. Чи не працює ноутбук

  1. Не включається ноутбук
  2. Ноутбук включається, але не працює
  3. Windows не завантажується
  4. Помилка "ntrld is missing"
  5. Якісь символи на екрані ноутбука
  6. Windows завантажується
  7. Проблеми з активацією
  8. Ноутбук зависає і синій екран

Подробиці Опубліковано 30.11.-0001 2:30

Отже, дорогі друзі Отже, дорогі друзі. У цьому матеріалі ми вам розповімо як вилікувати ваш ноутбук якщо він не працює. Що робити якщо ви зіткнулися з чорним екраном у ноутбука, відсутністю ознак "життя" в ньому і так далі. Вообщем ми постараємося в статті розкрити всі нюанси тематики непрацюючих ноутбуком і якщо вам цікаво, то приступайте до цього захоплюючого чтива.

Не включається ноутбук

Ми довго будинку про те як краще групувати різні варіації непрацюючих ноутбуків - щось придумали і сподіваємося ви розберетеся в цьому.

1. Отже, якщо у вас при натисканні на кнопку харчування ноутбука нічого не відбувається і охолоджуючі вентилятори не шумлять, тоді:

Перевірте чи підключено до зовнішнього джерела живлення, якщо зарядка батареї на дуже низькому рівні він навіть не буде намагатися включитися. Зарядка може бути зламана. Якщо є на зарядному пристрої індикатор, переконайтеся що він горить. Переконайтеся що штекер харчуватися підключений до ноутбука і в ноутбуці стоїть батарея. Якщо є можливість перевірити зарядний пристрій на іншому ноутбуку - перевірте.

Також причиною такої поведінки ноутбука може бути досить серйозна внутрішня несправність, яка найчастіше може відбутися в результаті падіння ноутбука або сильного удару. В цьому випадку необхідно віднести ноутбук на діагностику в сервісний центр.

2. При включенні ноутбука шумлять вентилятори, але на екрані нічого немає, а також можливий писк.

Якщо у вас так, значить або щось сталося з екраном, або з самим залізом ноутбука (нутрощами) або це програмний збій. Спробуйте на всякий випадок вийняти батарею, вставити і спробувати ще раз. Проаналізуйте що було з ноутбуком за час до проблеми, не піддавався він будь-яким падінь і ударів. Чорний екран на ноутбуці може бути серйозною поломкою. Якщо щось стало з'являтися на екрані, то вам в розділ нижче.

Ноутбук включається, але не працює

Цей розділ присвячений ситуація з ноутбуком, коли він включається, на екрані з'являється різного роду інформація, але фактично він з яких-небудь причин не працює (Наприклад на ноутбуці не завантажується Windows).

Windows не завантажується

Якщо на вашому ноутбуці не завантажується Windows, тобто до цього моменту справа практично не доходить, тоді вам в цей розділ. Тобто ваш комп'ютер включається, шумлять вентилятор і на екрані щось є.

Помилка "ntrld is missing"

Говорячи простими словами подібна помилка виникає якщо щось відбувається з завантажувальним сектором або він відсутній зовсім. Якщо ноутбук новий, тоді це може бути цілком можна пояснити тим, що на ньому немає ОС, і вам потрібно її встановити .

Іноді така помилка виникає на працюючих комп'ютерах. Найчастіше це є результатом того, що в BIOS збився порядок завантаження. (Особливо актуально якщо є кілька дисків). Для виправлення потрібно потрапити в BIOS і в розділі Boot поставити першим диск з ОС і натиснувши F10 зберегти і вийти.

Більш рідкісним випадком є ​​те, коли користувач по необережності форматує комп'ютер і руйнує важливі завантажувальні файли. Також це може бути після дії вірусів. У цьому випадку також варто перевстановити Windows , Однак попередньо рекомендується зберегти важливі дані з основного локально диска з системою.

Якісь символи на екрані ноутбука

Якщо на вашому екрані якісь символи, то постарайтеся прочитати і пошукати щось з написаного. Стосується це звичайно дивних непопулярних помилок і повідомлень.

Спробуйте всі налаштування в BIOS скинути на значення за замовчуванням, зберегти і перезавантажити комп'ютер.

Якщо ці символи на синім тлі, то це стан ноутбука називається Синій екран і зазвичай тривати кілька секунд, після чого комп'ютер перезавантажується. Синій екран виникає в результаті програмних або апаратних збоїв і проблем. Найчастіше його можна вирішити пошукавши помилку яку він видає.

Windows завантажується

Якщо у вас завантажується Windows, але якісь проблеми відбуваються після цього, тоді вам теж сюди.

Проблеми з активацією

Якщо у вас виникли проблеми з активацією настільки фатальні що комп'ютер вже не працює - це дуже негативний факт. Можна спробувати активувати Windows по телефону - страшного нічого в цьому немає. Так само в мережі існують спеціальні активатори Windows, які можуть вам допомогти. Шукати потрібно активатор для своєї версії Windows.

На крайній випадок завжди можна перевстановити ОС.

Ноутбук зависає і синій екран

Якщо під час роботи в програмній оболонці операційної системи ваш ноутбук завис намертво, звук зациклився і більше нічого не відбувається, тоді вам сюди.

Для ноутбуків це дуже нехороша ознака який говорить про несумісність програм або ОС з залізом або проблеми з цим самим залізом. Читайте нижче.

Якщо у вас часті систематичні зависання ноутбука, сині екрани і інші проблеми в роботі з вашим девайсом, то можливо у вас встановлена ​​не та Windows, яка була в комплекті з ноутбуком. Дуже часто проблеми якраз через некоректну Windows (Особливо на ноутбуках де спочатку була Windows 8). Якщо ви не видалили розділ відновлення (Recovery), тоді спробуйте перезавантажити ноутбук і відразу безперервно натискати F9 (на деяких ноутбуках це відкриє режим, де ви зможете поставити правильну Windows з комплекту так сказати). В іншому випадку встановіть Windows тій версії яка йшла разом з ноутбуком і не поплутав розрядність (бувають 32-розрядні ОС, а бувають 64)

Сподіваємося вам допомогла ця стаття вирішити проблему з вашим ноутбуком.