Донецкий техникум промышленной автоматики

Навіщо вести свій блог. Як збільшити аудиторію блогу

 1. НАВІЩО ВЕСТИ БЛОГ?
 2. 1. ВИЗНАЧТЕ ТЕМУ І МЕТА
 3. 2. БЛОГ - ЦЕ РОБОТА
 4. 3. РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ МИРУ
 5. 4. публіки РЕГУЛЯРНО
 6. 5. Подбайте про ДИЗАЙН
 7. 6. зрозумілим і зручним НАВІГАЦІЯ
 8. 7. ЗАЧЕКАЙТЕ З РЕКЛАМОЮ
 9. 8. СТВОРІТЬ МОЖЛИВІСТЬ фідбек
 10. 9. ПРАВИЛА ВИБОРУ ЗАГОЛОВКІВ І НАПИСАННЯ СТАТЕЙ
 11. 10. експериментує

Мілленіали - тобто люди, які народилися в період 1980-2000 років, вважаються поколінням, яке здатне змінити світ, ну або принаймні, наше його сприйняття, більшість з них амбітні та цілеспрямовані люди, які вміють розставляти пріоритети, досягати поставленої мети вони живуть активно і цікаво, показуючи своїм прикладом, що немає нічого неможливого. Такі люди перетворюють своє життя в пригода, вони захоплюють, заряджають і заражають своїм способом життя інших. Одним із способів це зробити - ведення особистого блогу.

НАВІЩО ВЕСТИ БЛОГ?

Публікація своїх думок, вражень і історій про цікаві та важливі події в житті, ілюстрування їх за допомогою фотографій, відео або інфографіки, допоможе зберегти їх довше і поділитися з якомога більшою кількістю інтернет-користувачів;

Блог допомагає знайти однодумців, нових друзів і ділових партнерів;

Просування власного імені і створення особистого бренду;

Удосконалення вміння цікаво і лаконічно висловлювати свої думки, розповідати історії, аналізувати свої дії і думки, іноді це ефективний спосіб вирішення нагальних питань. Не дарма радять починати день з виписування трьох сторінок власних міркувань;

Створення інтернет-бізнесу і заробітку грошей в інтернеті;

Допомоги іншим людям у вирішенні будь-яких проблем і відповідей на актуальні питання.

Вчитися треба на чужих помилках. З особистого досвіду і після спілкування з активними блогерами, ми виділили 10 порад, які допоможуть розвивати особистий блог.

1. ВИЗНАЧТЕ ТЕМУ І МЕТА

У вас точно є якесь захоплення або особливе вміння, яке займає більшу частину вільного часу, яке надихає вас, і про який ви можете натхненно розповідати друзям і рідним годинами - ось і пишіть про це: саме те, що викликає бурхливі емоції у вас зможе захопити інших. Мета почати блог може бути будь-який: бажання навчитися писати грамотно і цікаво, поділитися своїм досвідом і знаннями, залучити людей до власного проекту тощо. Тільки пам'ятайте про те, що всі статті повинні відповідати основній тематиці блогу, бути спрямованими на інтереси цільової аудиторії.

2. БЛОГ - ЦЕ РОБОТА

Якщо ви будете писати тоді, коли щось трапляється у вашому житті, коли вас наздожене (і не буде відпускати) натхнення, коли трапиться сонячне затемнення або інше неймовірна подія, тоді це, звичайно, легко, але не дуже ефективно. Блог, який будуть читати і обговорювати - це робота, яка складається з численних завдань від пошуку тем для популяризації свого сайту.

3. РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ МИРУ

Думаєте, якщо ви будете писати круті тексти, то ваш блог приречений на успіх? Актуальні теми і цікава їх подача - це, звичайно важлива складова популярності блогу, проте як люди повинні про них дізнатися? В одному виданні був дуже влучний тезу про те, що блогінг - це 30% контенту і 70% маркетингу. Забудьте про скромність - розповідайте про свій блог у власних соціальних мережах, на тематичних тусовках і тренінгах, "пропонуйте новина" в групах Вконтакте, які за тематикою споріднені з вашим блогом, пишіть партнерські пости для інших сайтів, використовуйте властивості SEO та SMM - і це тільки перелік безкоштовних способів просування сайту.

4. публіки РЕГУЛЯРНО

Крім вищезазначених секретів успіху, важлива регулярність публікації постів. По-перше, регулярність корисна в будь-якій справі, в якому ви хочете стати успішним, вона допоможе швидше досягти поставленої перед вами мети, по-друге, це дасть вашим читачам зрозуміти наскільки серйозно ви ставитеся до вашої роботи. Створіть собі розклад і дотримуйтеся його, щоб підтримувати інтерес вашої аудиторії.

5. Подбайте про ДИЗАЙН

Зовнішність важлива, по ній зустрічають і у вас буде тільки один шанс справити перше враження - це стосується і вашого блогу. Робіть ставку на простоту і лаконічність, зручність у використанні та відповідність тематиці. Платна тема, на відміну від безкоштовної, робить ваш сайт професійним, стильним і дає більше навігаційних можливостей читачеві, а значить він зможе охопити більшу частину пропонованих йому матеріалів. Це один з обов'язкових атрибутів, в які необхідно інвестувати, розвиваючи свій блог.

6. зрозумілим і зручним НАВІГАЦІЯ

Як говорила Галина Тимченко - головний редактор онлайн-видання "Meduza": "Зрозуміла навігація - це прояв поваги до читача". Переконайтеся, що по вашому блогу легко пересуватися, чітко вказано, на які категорії розділений матеріал, пропоновані новини підходять по тематиці, є можливість поділитися постом в соціальних мережах, можна переходити з однієї категорії в іншу не виконуючи при цьому зайвих переходів.

7. ЗАЧЕКАЙТЕ З РЕКЛАМОЮ

Серед цілей створення блогу переважає все ж бажання заробити на ньому гроші, звичайно ж, шляхом розміщення реклами. Створення блогу тільки заради цього - ідея явно провальна. Занадто багато реклами на сайті, який ще не набув популярності і авторитетність, викликає роздратування. І нарешті, не маючи широкої аудиторії і значної кількості переглядів ви навряд чи заробите багато, а натомість розженете людей, які довірили вам свого часу і зайшли на ваш блог.

8. СТВОРІТЬ МОЖЛИВІСТЬ фідбек

Люди люблять висловлювати свою думку, дайте їм можливість коментувати ваші записи, створіть електронну адресу, на який вони могли б написати вам особисто - це дає можливість людям взаємодіяти, відчувати, що їхня думка є цінним і до нього прислухаються. Звідси ще одна порада: відписує на всі листи і коментарі, які ви отримуєте.

9. ПРАВИЛА ВИБОРУ ЗАГОЛОВКІВ І НАПИСАННЯ СТАТЕЙ

Написання статей також вимагає певних правил, які підвищать інтерес до вашого блогу:

Заголовок повинен бути змістовним, щоб з нього можна було відразу зрозуміти, про що йдеться в тексті;

Пишіть лаконічно, редагуючи текст, без жалю викидайте з нього все зайве;

Використовуйте списки;

Пишіть просто, ніби з одним розмовляєте, або з мамою подруги або її бабусею - залежить від того, на яку аудиторію ви орієнтуєтеся;

Будьте корисними: пишіть про те, що може знадобитися іншим, передавайте досвід, радьте або показуйте на власному прикладі, як треба чи не треба робити;

Знайдіть собі редактора - виберіть когось зі знайомих, хто авторитетно і чесно вкаже вам на помилки, місця, які варто доопрацювати, що краще викинути, а часом і картинку поміняти.

10. експериментує

В цьому випадку наведемо приклад того ж онлайн-видання "Meduza": вони верстають свою головну сторінку безпосередньо в інтернеті. Щохвилини Meduza змінюється в залежності від теми дня. Це дає адекватне відображення новинний картини, створює масу способів компонування сюжетів.

Іншим чудовим прикладом постійних експериментів є сторінка Германа Гошкадора в Facebook, на якій він постійно постить унікальні матеріали, не залишаючи своєї аудиторії можливості нудьгувати.

З чим експериментувати вам, вибирайте самі. Не всі експерименти будуть вдалими, деяким потрібен час, щоб їх креативність оцінили, деякі можуть виявитися апріорі невдалими - не переставайте творити і надихати людей. Успіхів вам!

http://md-eksperiment.org


Ключові слова: Мілленіали, НАВІЩО ВЕСТИ БЛОГ, Публікація своїх думок, створення особистого бренду

НАВІЩО ВЕСТИ БЛОГ?
НАВІЩО ВЕСТИ БЛОГ?
Актуальні теми і цікава їх подача - це, звичайно важлива складова популярності блогу, проте як люди повинні про них дізнатися?