Донецкий техникум промышленной автоматики

Наскільки погода в Москві збожеволіла в 2017 році. Цифри, графіки та факти

Image caption Погода в Москві нещадна до всіх, в тому числі до перших осіб держави

Після кліматичних аномалій взимку і навесні Москва все ніяк не може увійти в звичний її жителям режим літньої спеки. Російська служба Бі-бі-сі занурилася в метеозведення за останні десятиліття я, щоб зрозуміти, наскільки 2017-й справді відрізняється від багаторічної норми.

В цілому Росія укладається в глобальний тренд на потепління і навіть трохи випереджає його. Температура повітря в середньому по країні зростає в 2,5 рази швидше, ніж в світі в цілому, показало дослідження Росгідрометцентру. Стає тепліше і в Москві - що, природно, не виключає сильних коливань від місяця до місяця.

Image caption В останні 10 років в Москві було в середньому тепліше, ніж в попередні 20. При цьому, наприклад, друга половина січня стала помітно холодніше

Протягом року погода може змінюватися найнесподіванішим чином. У різні пори року москвичі страждають від сильних морозів, задушливого спеки, крижаного дощу, паралізуючого дороги снігу та інших негараздів помірно-континентального клімату. Однак нинішній рік в якомусь сенсі здивував навіть місцевих жителів.

Зимову і весняний одяг багато прибирали в шафу подалі і діставали знову по кілька разів за сезон. На початку травня мерії Москви довелося знову включити центральне опалення після планового відключення на літо.

Екстремальні погодні явища почалися буквально з першого дня 2017 року. Стовпчики термометрів у аеропорту Шереметьєво (знаходиться в 30 км від центру Москви) тоді піднялися на 11 градусів Цельсія вище середніх добових мінімумів і максимумів за попередні 30 років. Це є самим значним позитивним відхиленням від норми з початку 2017 роки (+1 градус замість -10), показали розрахунки Російської служби Бі-бі-сі.

Image caption Хоча більшість московських ЗМІ звернули увагу на холод навесні і влітку, найзначніші відхилення від норми відбулися на початку січня

Менше ніж через тиждень в російській столиці сильно похолодало. В ніч з 6 на 7 січня температура коливалася біля позначки в -30 градусів, що зробило минулої православне Різдво найхолоднішим за 120 років метеоспостережень.

Наступну березень, навпаки, виявився найтеплішим в історії. Кінець прохолодного за московськими мірками квітня ознаменувався самими значними коливаннями температури повітря протягом доби за нинішній рік: з мінімуму в +6 градусів до максимуму в 23 градуси.

Травень став найбільш холодним з початку XXI століття. Напередодні Дня Перемоги 8 травня в Москві випав украй незвичний для цієї пори року сніг. Саме свято побив рекорд низької температури з самого 1945 року. Якщо ж брати 9 травня в відриві від історичного контексту, то воно було самим слизьким за останні 99 років.

Image caption Погода в Москві нещадна до всіх, в тому числі до перших осіб держави   Після кліматичних аномалій взимку і навесні Москва все ніяк не може увійти в звичний її жителям режим літньої спеки

Media playback is unsupported on your device

Маябрь в Москві: сніг в російській столиці 8 травня

29 травня виявилося одним з найспекотніших днів у році. До 15:00 повітря прогрілося до рівня +25 градусів, однак через всього дві години температура впала відразу на 10 градусів . Причина - сильний шторм, вириває з корінням дерева і автобусні зупинки, а також забрав життя 18 людей в Москві і Московській області.

Погода в червні також була досить нестабільною. Середина місяця була самої прохолодною майже за 70 років. У День пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни 22 червня президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Дмитро Медведєв потрапили під проливний дощ біля стін Кремля під час покладання квітів до Могили Невідомого Солдата. Незадоволене обличчя глави Білого дому на фотографіях з місця стало приводом для численних жартів в інтернеті.

Джерела даних: Всеросійський НДІ гідрометеорологічної інформації (C 1 січня 1987 року по 30 вересня 2016 року), rp5.ru (З 1 жовтня 2016 року по 21 червня 2017 року).