Донецкий техникум промышленной автоматики

NASA побудує на Місяці станцію для людей

цею материал Доступний по-русски

У приватних компаній теж є амбіції розмістити на поверхні природного супутника Землі свої станції.

У приватних компаній теж є амбіції розмістити на поверхні природного супутника Землі свої станції

США збираються розмістити придатну для життя станцію на Місяці / фото NASA

Аерокосмічне агентство США NASA збирається в найближчі вісім років розмістити на Місяці невелику станцію постійного базування, на якій будуть знаходитися астронавти.

Така станція з регулярними пілотованими місіями на поверхні природного супутника Землі стала можливою, оскільки приватні компанії почали активно конкурувати в сфері доставки різних матеріалів в космос, пише Daily Star .

«Те, що сталося з комерційною індустрією космічних запусків, відбудеться і з комерційної індустрією на Місяці», - переконаний виконавчий директор компанії Moon Express Боб Річардс.

Читайте також Індія готується видобувати на Місяці редкосний ядерне паливо, яке стоїть трильйони доларів

Його компанія була заснована в 2010 році з метою почати пошук і видобуток корисних копалин на супутнику нашої планети. Вона працює над зниженням вартості автоматизованої місії на Місяці, однак, на думку Річардса, в найближчі роки люди зможуть залишатися на місячній поверхні на деякий час.

Видання нагадує, що президент США Дональд Трамп в 2017 році розпорядився відправити астронавтів на Місяць, чого його країна не робила з 1972 року, коли була запущена місія «Аполлона 17». Тому NASA тепер співпрацює з компаніями, такими як Moon Express, щоб втілити намір відправити на супутник автоматизовані наукові інструменти вже в 2019 році. Створити ж станцію для астронавтів на Місяці агентство не зможе без поставок всього необхідного за допомогою місій, які будуть приземлятися. Для цього потрібна співпраця з приватними підрядниками або іншими країнами. Однак, компанії, такі як Space X Ілона Маска і Blue Origin Джеффа Безоса, можуть допомогти NASA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Місяці знайшли достатні для його колонізації запаси води

Крім того, недавнє відкриття води на Місяці значно полегшує забезпечення місячної станції. В травні Безос заявляв про намір розмістити на супутнику станцію за допомогою NASA або без неї. Минулого тижня Ізраїль оголосив про намір відправити місію на Місяць за допомогою Space X і ракети Falcon 9.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter