Донецкий техникум промышленной автоматики

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео? - Blog Imena.UA

 1. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео? Традиційно у вересні Apple представила...
 2. Touch ID 2.0: виключно швидко
 3. 3D Touch: дави сильніше
 4. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 5. «Siri-нада» iPhone
 6. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 7. Дисплей Retina: без змін
 8. автономність
 9. iPhone 6s + 3G-інтернет
 10. Резюме: а чи варто робити апгрейд до нової моделі?
 11. Специфікація
 12. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 13. Корпус: колишній, та не зовсім
 14. Touch ID 2.0: виключно швидко
 15. 3D Touch: дави сильніше
 16. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 17. «Siri-нада» iPhone
 18. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 19. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 20. Корпус: колишній, та не зовсім
 21. Touch ID 2.0: виключно швидко
 22. 3D Touch: дави сильніше
 23. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 24. «Siri-нада» iPhone
 25. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 26. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 27. Корпус: колишній, та не зовсім
 28. Touch ID 2.0: виключно швидко
 29. 3D Touch: дави сильніше
 30. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 31. «Siri-нада» iPhone
 32. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 33. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 34. Корпус: колишній, та не зовсім
 35. Touch ID 2.0: виключно швидко
 36. 3D Touch: дави сильніше
 37. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 38. «Siri-нада» iPhone
 39. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 40. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 41. Корпус: колишній, та не зовсім
 42. Touch ID 2.0: виключно швидко
 43. 3D Touch: дави сильніше
 44. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 45. «Siri-нада» iPhone
 46. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 47. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 48. Корпус: колишній, та не зовсім
 49. Touch ID 2.0: виключно швидко
 50. 3D Touch: дави сильніше
 51. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 52. «Siri-нада» iPhone
 53. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 54. Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
 55. Корпус: колишній, та не зовсім
 56. Touch ID 2.0: виключно швидко
 57. 3D Touch: дави сильніше
 58. Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков
 59. «Siri-нада» iPhone
 60. Камера - 12 МП фото і 4К відео
 61. Дисплей Retina: без змін
 62. автономність
 63. iPhone 6s + 3G-інтернет
 64. Резюме: а чи варто робити апгрейд до нової моделі?
 65. Специфікація

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю одна тисяча триста тридцять чотири × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Пару слів про ті, Якою буде камера в наступній моделі гаджета. У західні ЗМІ просочилася інформація, що iPhone 7 ймовірно буде оснащений камерою з подвійною системою лин з. Така камера дозволяє підвищити якість зйомки смартфонів до рівня професійних фотоапаратів.
[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=hyq_ijn4YiA]

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=lYw_JYgWq2I]

Зразок відео, знятого за допомогою основної камери iPhone 6s в денний і нічний час. При перегляді на YouTube потрібно вибрати максимальний дозвіл.

Дисплей Retina: без змін

Діагональ, матриця і дозвіл екрана в iPhone 6s в порівнянні з попередньою версією не змінилися: 4,7 дюйма, IPS-матриця, 1334 × 750 пікселів, щільність пікселів становить 326 ppi. Запас по яскравості в iPhone 6s - дуже хороший. На повній потужності екран просто засліплює - не випадково розробники застосовують його в якості спалаху при роботі з фронтальною камерою. Навіть на яскравому літньому сонці екран навряд чи буде «сліпнути».

Як і раніше, пристрій містить функцію автоматичного регулювання яскравості по датчику освітленості. Причому, як показало тестування, ця функція тут працює більш коректно, зміна рівня підсвічування відбувається більш плавно. У 6-й версії при слабкому освітленні яскравість знижувалася до дуже низького рівня, що було некомфортно (хоча тут все досить суб'єктивно). А в цілому дисплей iPhone 6s - дуже якісний і висококонтрасний, заслуговує найвищої оцінки.

Проте, в майбутніх моделях Apple все-таки має намір використовувати принципово новий дисплей. З чуток, компанія експериментує з AMOLED-технологією. Такий екран може похвалитися дозволом 2K і щільністю пікселів до 660 ppi.

автономність

Ємність вбудованого літій-іонного акумулятора в iPhone 6s становить 1715 мА · год, що трохи менше, ніж батарея в iPhone 6. Але за рахунок більш економічного по енергоспоживанню процесора, автономність смартфона не погіршилася. При активному використанні 3G-Інтернету та камери заряду батареї вистачає цілком 1,5-2 дня. І все ж, щоб не залишитися без зв'язку, апарат доведеться заряджати кожен день.

Як і інші моделі, iPhone 6s є «монолітний блок». Доступ до акумулятора можна отримати, тільки якщо від'єднати дисплей, що можуть зробити тільки в спеціалізованому сервісному центрі.

Зарядка акумулятора здійснюється за допомогою 8-контактного симетричного роз'єму Lightning. Нагадаємо, що Apple почала використовувати його в 2012 році, відмовившись від застарілого і громіздкого 30-пинового роз'єму. Проте, не виключено, що в майбутніх версіях «айфонів» зарядка буде проводиться за іншим принципом. В якості однієї з версій називається реалізація бездротової зарядки, можливий також перехід на коннектор USB-C.

iPhone 6s + 3G-інтернет

Компанія Apple випускає два різновиди iPhone. Перша підтримує тільки GSM, UMTS і LTE технології, друга, крім вищеописаних, підтримує також CDMA EV-DO Rev. A и Rev. B. У стандарті CDMA 2000 EV-DO Rev. A и Rev. B вже кілька років надає послуги швидкісного Інтернету оператор «Інтертелеком», який покриває 90% території України.

Дізнатися, який стандарт зв'язку підтримує ваш iPhone, досить просто: в Основних Налаштуваннях iOS для CDMA-смартфона крім IMEI буде вказано ідентифікатор MEID.

Швидкість передачі даних в 3G-мережі Інтертелекому досягала 6,3 Мбіт / с

Для підключення iPhone (підтримуються моделі 5х і 6х) до мережі Інтертелеком досить купити стартовий пакет з nano-RUIM-карткою і вибрати відповідний тарифний план. Однак, є нюанси: якщо просто вставити RUIM-карту, то швидкість буде обмежена 3,1 Мбіт / с (Rev. A), а голосового зв'язку не буде взагалі. Щоб досягти пікових 14,7 Мбіт / с (Rev. B), необхідно під'їхати в один з центрів обслуговування абонентів оператора і встановити спеціальний профіль налаштувань. Процедура не вимагає переустановлення прошивки і займає всього кілька хвилин.

Середня швидкість завантаження становила 3-4 Мбіт / с

Варто зазначити, що без швидкісного інтернету користувач не отримає і половини можливостей, що надаються iPhone 6s. Наприклад, ви навіть не зможете виконати голосову команду по набору номера за допомогою персонального асистента Siri. І звичайно ж, ви не почуєте від Siri відповідь на питання «Де найближча заправка» або яка погода завтра в вашому місті. Власне, без 3G-інтернету iPhone фактично перетворюється в «бабушкофон», в просту, хоча і вельми дорогу «звонилку» (втім, з вельми хорошою камерою).

Резюме: а чи варто робити апгрейд до нової моделі?

Вартість нового iPhone в США не змінилася: при покупці без підключення ціна версії 6s з 16 ГБ пам'яті на борту становить $ 649. В Україні ВАРТІСТЬ найдешевшою моделі iPhone 6s стартує від 17 тисяч гривень. Чи варто віддавати за «яблучний» смартфон такі гроші?

Серед основних інновацій iPhone 6s: швидший процесор, подвоєний обсяг ОЗУ, унікальний сенсорний екран для смартфонів з визначенням сили натискання, оновлена ​​основна 12-мегапіксельна камера з підтримкою зйомки 4К-відео і Live Photos, поліпшена 5-мегапіксельна фронтальна камера, виключно швидкий сканер відбитків пальців Touch ID і ... міцніший і важкий корпус.

З іншого боку, як уже згадувалося вище, підтримка відео 4К - скоріше маркетинговий хід, ніж реальна перевага. 3D-Touch - цікава і перспективна технологія, але поки її підтримує мінімум додатків. Крім того, незважаючи на те, що в 6-й версії iPhone обсяг пам'яті був в два рази менше, апарат працював також дуже швидко і стабільно.

Підводячи підсумки, можна сказати, що Apple в черговий раз вдалося здивувати світ, випустивши дуже якісний і інноваційний телефон. Якщо ви до цих пір ходите з 5-м «айфоном», то безумовно варто задуматися про перехід на 6s. Але якщо ви використовуєте iPhone 6, то нові функції iPhone 6s навряд чи можна назвати настільки революційними, щоб планувати апгрейд.

Специфікація

Apple iPhone 6s Apple iPhone6ЕкранIPS, 4,7 ", 1334 × 750, 326 ppiIPS, 4,7", 1334 × 750, 326 ppiSoC (процесор)

Apple A9 @ 1.8 ГГц (2 ядра 64 бітова архітектура), сопроцессором M9 Apple A8 @ 1,4 ГГц (2 ядра, 64-бітна архітектура), співпроцесор М8 Графічний процесор PowerVR GX6650 PowerVR GX6650 Оперативна пам'ять 2 ГБ 1 ГБ Флеш-пам'ять 16/64/128 ГБ 16/64/128 ГБ Підтримка карт пам'яті - - Мобільний зв'язок - GSM / EDGE, CDMA EV-DO Rev. A і Rev. , UMTS / HSPA +, LTE Бездротовий зв'язок Wi - Fi 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2, NFC Wi - Fi 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2, NFC Геолокація Assisted GPS і ГЛОНАСС, цифровий компас, функція точного визначення місця розташування iBeacon Основна камера Фотозйомка 12 МП. Діафрагма ƒ / 2.2
Запис відео 4K (3840х2160 пікселів) з 30 fps. Запис HD-відео 1080p 30 або 60 fps. Запис HD-відео 720p 30 fps. Підтримка зйомки уповільненої відео з роздільною здатністю 1080р і частотою 120 fps або з роздільною здатністю 720р і частотою 240 fps. Фотозйомка 8 МП. Діафрагма ƒ / 2.2
Запис HD-відео 30 fps або 60 fps. Зйомка уповільненої VGA-відео 120 fps або 240 fps. Фронтальна камера FaceTime 5 МП, запис HD-відео 720p 30 fps 1,2 МП, запис HD-відео 720p 30 fps Ємність батареї 1715 мА · год 1810 мА · год Операційна система Apple iOS 9 Apple iOS 8.1 (можливий апгрейд на більш пізні версії ) Розміри 138,3 × 67,1 × 7,1 мм 138,1 × 67 × 6,9 мм Маса 143 г 129 г

Домен реєстратор №1 в Україні imena.ua

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?

Традиційно у вересні Apple представила нові версії своїх смартфонів : IPhone 6S і iPhone 6S Plus. Пристрої надійшли в роздріб 25 вересня, а всього за три дні після старту продажів Apple продала більше 13 мільйонів iPhone 6s і iPhone 6s Plus. Чим був викликаний такий ажіотаж? У цьому огляді ми детально розглянемо всі інновації версії 6s, а також спробуємо спрогнозувати, спираючись на відкриті джерела інформації, яким буде наступний «яблокофон» - iPhone 7.

Оновлення продукції Apple проходить по циклу, відомому в IT-індустрії як «тік-так»: на першому етапі корпорація представляє принципово новий пристрій в корпусі з кардинально оновленим дизайном і привласнює моделі черговий порядковий номер. Через рік Apple випускає модифікацію існуючої моделі в тому ж корпусі, проте з поліпшеним набором функцій і додає до номера моделі букву «s», скорочення від англійського «Speed» (починаючи з моделі 3G: 3GS, 4s, 5s, 6s). Історично склалося, що принципово нові моделі виходять у Apple по парних роках, оновлення - по непарним.

Згідно зі звітом аналітиків CIRP, кількість активних iPhone в США в листопада 2015 досягло 100 млн. Експерти відзначають, що з цієї цифри на частку iPhone 6 і iPhone 6 Plus припадає 58%, а число нових iPhone становить близько 4 млн. Цікаво, що за пару місяців до прем'єри 6s деякі аналітики прогнозували, що Apple можливо відродить серію щодо бюджетних смартфонів iPhone ХC, однак випуску iPhone 6С так і не послідувало.

Безсумнівно, iPhone 6-ї серії зазнав дійсно революційні зміни в порівнянні з 5s. Однак 6s теж не простий: апарат може похвалитися більш швидкісний процесорної системою на чіпі, унікальним інтерфейсом 3D-touch і абсолютно нової 12-мегапіксельною камерою з функцій Live Photos. Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?

Корпус: колишній, та не зовсім

На перший погляд iPhone 6s і iPhone 6 за зовнішнім виглядом абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою. Однак відмінності все-таки є: новий апарат на 0,2 мм довший, на 0,1 мм ширше і 0,2 мм товще. Звичайно ж, такі частки міліметра абсолютно не помітні неозброєним оком (до речі, хоча корпус став товщі, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю). Проте, це свідчить про те, що корпорація все ж створила новий корпус для смартфона, а не розмістила нову начинку в старому.

Не виключено, що одна з причин редизайну полягала в тому, що для 3D Touch потрібно ще один шар під дисплеєм - ємнісний сенсор тиску. Крім того, споживачі скаржилися на те, що корпус 6-го «айфона» відносно легко гнеться, якщо його, скажімо, покласти в кишеню вузьких джинсів. І хоча Apple стверджувала, що з подібною скаргою після першого тижня продажів в компанію звернулися всього близько 10 покупців, проте, проблема набула розголосу і навіть знайшла термін bendgate. У моделі 6s використовується цілісний корпус з анодованого алюмінію серії 7000 (в старій моделі застосовувався алюміній 6000-ї серії), внаслідок чого смартфон став на 14 г важче, але зате набагато жорсткіше.

За зовнішнім виглядом iPhone 6s і iPhone 6 по абсолютно ідентичні, крім хіба що літери «S» під написом «iPhone» на задній панелі пристрою

В іншому дизайн телефону не змінився. На лівій бічній грані - кнопки регулювання гучності і відключення дзвінка / безшумного режиму, на правій - блокування апарату і слот для RUIM- або SIM-карти. Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон. Зверху розміщені два коригувальних мікрофона, застосовуваних для шумозаглушення: один на фронтальній панелі біля динаміка, інший - зі зворотного боку, біля камери. Крім того, на фронтальній панелі під дисплеєм знаходиться незмінна кругла кнопка Home, вона ж - сканер відбитків пальців користувача.

Незважаючи на трохи потовщений корпус, камера і раніше трохи випирає над задньою панеллю

До речі, не виключено, що в скоро часу цей фірмовий компонент «айфона» зникне. Ще в 2011 році деякі аналітики впевнено заявляли про те, що Apple нібито планує прибрати звичну кнопку вже в наступній моделі, перевівши її функціональність на систему «свайпов». Правда, з тих пір пройшло 4 роки, змінилося 4 моделі, але кнопка і нині там. Можливо, збереженню кнопки сприяло її поєднання зі сканером відбитків пальців (Touch ID). Проте, кажуть, що в iPhone 7 кнопка Home швидше за все таки зникне. Якщо ж цього не станеться в 7-ї моделі, то вже 8-й iPhone її позбудеться гарантовано. Сенсор Touch ID буде вбудований в сенсорну панель, а технологія 3D Touch і доопрацьований сервіс Siri допоможе управляти пристроєм без будь-яких клавіш. Такий підхід, на думку Apple, дозволить зробити пристрій більш тонким.

Знизу розміщені гніздо для навушників, динамік, роз'єм Lightning і основний мікрофон

До речі, щоб зменшити товщину смартфона, в Apple також мають намір прибрати аудіороз'єм 3,5 мм. Передбачається, що в майбутніх моделях навушники буде підключатися через порт Lightning або за допомогою Bluetooth.

Touch ID 2.0: виключно швидко

Сканер відбитків пальців Touch ID досить швидко працював і в минулій версії iPhone, однак тут він спрацьовує просто миттєво. Якщо раніше треба було натиснути на Home, щоб «розбудити» гаджет, потім потримати палець на кнопці, поки сканер не вважає відбиток, то тепер досить просто коротко натиснути на Home і відпустити палець - ідентифікація відбувається за частки секунди. Якщо ваш палець не вологий, то точність спрацьовування Touch ID 2.0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100.

0 дуже висока, збої, коли сенсор ідентіфірует власника не з першого разу, відбуваються буквально в 2-3 випадках з 100

Звична кругла кнопка Home може зникнути в нових моделях iPhone

3D Touch: дави сильніше

iPhone 6s - це перший в світі смартфон, в сенсорному екрані якого реалізована технологія розпізнавання сили натискання, що отримала маркетингова назва 3D Touch. Поки 3D Touch розрізняє тільки два типи натискання: легкі дотики до екрану (їх називають Peek) і сильніші (Pop). Наприклад, легке натиснення на піктограму App Store запускає магазин додатків, а більш сильне - відразу відкриває вікно пошуку потрібного ПО. Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію.

Аналогічно Pop-натискання на Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і можливість позначити свою геопозіцію

Сильне натискання на додаток Карти виводить меню вибору маршрутів, пошуку прилеглих локацій і інші опції

Але, мабуть, найбільш зручна функція 3D Touch при роботі з браузером Safari. Наприклад, щоб подивитися preview будь-якої веб-сторінки, досить сильно натиснути на посилання. Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитися з цією сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести меню «Відкрити в новій вкладці», «В список для читання» і т. Д.

Якщо ви хочете більш детально ознайомитися з веб-сторінкою, необхідно, не послаблюючи натискання, провести пальцем вгору, щоб вивести додаткове меню

Технологічно структура дисплея з підтримкою 3D Touch складається з наступних компонентів: зверху знаходиться міцне і в той же час гнучке захисне скло від Corning, далі розташована ЖК-панель Retina, а під нею - 96 окремих датчиків торкання, зібраних в решітку. Завдання датчиків - заміряти відстань від верхньої точки прогину скла (при натисканні) до самих датчиків. Ще нижче знаходиться LED-панель підсвічування екрану і вібромотор Taptic Engine, який дозволяє користувачеві відчути, наскільки сильно потрібно тиснути на екран. Taptic Engine імітує вібрацію різної частоти: від окремих потужних поштовхів до високочастотної вібрації.

Структура дисплея з підтримкою 3D Touch в розрізі

Безумовно, 3D Touch - дуже перспективна технологія, однак на сьогодні її практично не підтримують сторонні додатки. Та й деякі вбудовані додатки від Apple, такі як Facetime, «Погода» або «Здоров'я», також повністю ігнорують сильні натискання. Не виключено, звичайно, що розробники просто порахували зайвим висновок додаткових меню при використанні 3D Touch для даного ПЗ.

Мабуть, адаптація користувачів до нової технології пройде не так швидко. Коли одне із зарубіжних видань задало своїм читачам питання - як часто ви використовуєте 3D Touch - то лише близько третини власників iPhone 6s відповіли, що застосовують її постійно. Решта повідомили, що вони або взагалі її не використовують, або ж застосовують дуже рідко, в основному демонструючи друзям

Цікаво, що 3D Touch настільки точно вимірює силу натискання, що смартфон можна використовувати в якості мініатюрних електронних ваг. Розробник Райан МакЛеон навіть створив відповідну програму під назвою Gravity, яке дозволяє користувачам визначати вагу предметів, розміщуючи їх на екрані телефону. Однак додаток було доступним в App Store всього кілька днів - в компанії Apple порахували, що даючи «зелене світло» подібного ПО, вони піддають дисплеї «айфонів» ризику поломки. Ну, а далі численні користувачі будуть вимагати в сервісних центрах ремонту апаратів по гарантії, що принесе корпорації істотні збитки.

Будемо сподіватися, що до наступного року число мобільних додатків, що підтримують 3D Touch, кардинально збільшиться. Разом з тим, ймовірно в майбутніх «айфонах» ця технологія отримає розвиток - і нові гаджети зможуть похвалитися дисплеєм з підтримкою розпізнавання декількох ступенів сили натискання (Multi-Force Touch).

Процесор: 2 ядра і шокові показники для бенчмарков

Новий iPhone працює на базі двоядерній системи-на-чіпі (SoC) Apple A9. Процесор використовує третє покоління 64-бітної архітектури Cyclone і має 128-бітну шину зв'язку з оперативною пам'яттю LPDDR4. Її обсяг збільшено в новинці в два рази - до 2 ГБ. Чіп A9 має 3 Мб кеша 2-го рівня і 8 Мб кеша 3-го рівня. Для порівняння процесор А8, який використовується в iPhone 6, мав у своєму розпорядженні відповідно 1 Мб і 4 Мб. Крім того, A9 працює на частоті до 1850 МГц, що приблизно на 30% вище, ніж скромні 1400 МГц в А8. Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8.

Також новий чіп більш енергоефективний - цьому сприяв перехід на 16-нанометровий технологічний процес з більш сучасними транзисторами FinFET проти звичайних двовимірних транзисторів з розміром затвора 20 нм в Apple A8

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Результати тестування iPhone 6s за допомогою утиліти AnTuTu

Продуктивність нового iPhone викликала "шок" у benchmark-програми

Як і багато інших SoC, A9 оснащений інтегрованим графічним прискорювачем Imagination PowerVR GT7600, що включає 192 уніфікованих графічних процесора (в 6-й версії «айфона» використовувалося 128 процесорів). Енергоспоживання А9 складає близько 4 Вт.

Процесор демонструє дуже високу, як для мобільних телефонів, продуктивність при обробці 3D-графіки. Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%.

Згідно з результатами синтетичних тестових програм, продуктивність А9 в порівнянні з А8 зросла від 10% до 50%

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Результати тестування швидкості обробки графіки за допомогою програми Sling Shot

Якщо спиратися на результати тесту Sling Shot, то iPhone 6s збільшив швидкість обробки графіки майже в 1,5 рази в порівнянні з iPhone 6

Якщо ж не посилатися на результати тестів, то можна сказати, що смартфон працює дуже швидко і не гальмує, навіть якщо відкрито безліч додатків. Такі ресурсомісткі програми як Яндекс Транспорт відкриваються буквально за частки секунди. Та й сам факт плавного відтворення відео Ultra HD говорить багато про що - далеко не всі десктопні системи здатні якісно і без ривків програвати даний формат.

Що стосується SSD-накопичувача, то, як і раніше, компанія пропонує 3 варіанти комплектації: 16, 64 і 128 ГБ. Як бачимо, в мінімальної версії - все ті ж 16 ГБ пам'яті, з яких користувачеві доступно лише близько 9,8 ГБ. Для зйомки 12-мегапіксельних фотографій і відео 4К такого обсягу пам'яті явно недостатньо, а наростити його, як і інших версіях iPhone, неможливо.

«Siri-нада» iPhone

Персональний асистент Siri (Speech Interpretation and Recognition Interface) вперше з'явився в iOS5, а в 2011 році був включений до складу поставки iPhone 4S. Спочатку Siri підтримував тільки англійська, проте з виходом iOS 8.3 цей сервіс нарешті заговорив по-російськи.

Сьогодні сервіс здатний вмикати або вимикати різні фунции телефону, відкривати додатки, розраховувати маршрути по картах, проводити пошук в інтернеті.

З розумінням двомовні словникових фраз Siri справляється погано

Перемикання з російської на будь-який інший мову проводиться в Настройках. Однак підтримка мовної пари російська-англійська відсутня, і це заподіює певні незручності. Наприклад, програма чудово розуміє такі двомовні фрази як «Включити Wi-Fi», «Відключити Bluetooth», відкриває вбудовані додатки, навіть якщо у них тільки англомовні назви- «Відкрити App Store», «Відкрити iTunes Store» (розпізнається як iTunes 100, але працює). Чудово працюють команди по запуску додатка з російськими назвами: «Відкрити Здоров'я» (вбудована утиліта Apple), «Відкрити Навігатор» (від Яндекс), «Відкрити Транспорт». А ось команда «Відкрити Speedtest» (популярна утиліта для вимірювання швидкості передачі даних) распознавалась як «Відкрити спід тест», після чого Siri заявляла, то така програма не знайдена.

Зі знанням географії у Siri явно проблеми

Спроба прокласти маршрут в Києві від однієї вулиці до іншої теж не увінчалася успіхом. А ось завдання прокладання маршруту від Києва до Одеси була виконано відмінно.

Siri також вміє набирати номер під диктовку, але для більшої точності бажано диктувати кожну цифру окремо, наприклад, 25 - як «два п'ять», а не «двадцять п'ять». Хоча Apple весь час розвиває Siri, проте, на сьогодні сервіс помітно поступається аналогічному персонального асистенту Cortana від Microsoft, що володіє елементами штучного інтелекту. Порівняльний тест двох сервісів можна подивитися тут .

Камера - 12 МП фото і 4К відео

Розробники Apple нарешті встановили в iPhone нові камери: як фронтальну, так і основну. Відзначимо, що останній раз матриця основної камери оновлювалася ще в моделі 4S, яка побачила світ восени 2011 року. Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель.

Починаючи з iPhone 5, в смартфоні використовувалася камера 8 МП iSight, яка без особливих змін перекочувала в модель 5s, а потім - і в 6-ю модель

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Фото, зроблене за допомогою основної камери iPhone 6s днем, в похмуру погоду

Знімок, зроблений за допомогою основної камери вночі

Нинішній камера iSight має роздільну здатність 12 МП і підтримує зйомку відео в форматі 4К: 2160х3840 пікселів. Незрозуміло, правда, навіщо так багато. На дисплеї смартфона з роздільною здатністю 1334 × 750 точок всіх принад 4К відео все одно не відчуєш. До того ж одна хвилина такого відео займає близько 400 МБ, тобто, 25 хвилин відеозйомки може поглинути весь доступний простір в пам'яті 16-гігабайтної версії пристрою. Звичайно, відеоролик з iPhone 6s можна транслювати на великий телевізор або монітор з підтримкою 4К, тим більше, що згідно з прогнозами аналітиків, такі пристрої будуть набирати популярність в наступне роки. Але очевидно, що професійні і навіть напівпрофесійні камери все ж впораються з завданням зйомки відео набагато краще, ніж смартфон.

Панорамний знімок, виконаний за допомогою основної камери iPhone 6s

Apple пішла назустріч любителям Селфі: якість знімків фронтальної камери збільшилася до 5 МП. Разом з тим, Facetime-камера і раніше знімає відео в тільки HD-форматі: 1280 × 720 пікселів. Зате розробники оснастили фронтальну камеру оригінальною спалахом на базі дисплея: в момент знімка екран світитися білим світлом на максимальній яскравості, висвітлюючи таким чином особа любителя Селфі.

Знімок, зроблений за допомогою фронтальної (FaceTime) камери і за допомогою дисплей-спалаху

Одна з цікавих інновацій в камерах нових iPhone 6s і iPhone 6s Plus - так звані «живі фото» (Live Photos). По суті це якийсь гібрид звичайної фотографії і дуже короткого відео тривалістю по півтори секунди до і після натискання на спуск. Найбільш оптимальні Live Photos при зйомці не надто динамічних об'єктів: фонтан, річка, морська хвиля, палаюче вогнище. Абсолютно статичні об'єкти залишаться такими і на фото, швидкого руху - вийдуть нечіткими, «розмазали»:

Щоб побачити Live Photo натисніть на зображення

Подібну «живу» фотографію можна відправити для перегляду на будь-який з пристрій з iOS 9. А ось для відтворення такого знімка на інших пристроях файл необхідно конвертувати за допомогою спеціального додатку iPhone Live GIF, безкоштовно доступного в App Store. Користувачеві на вибір буде запропоновано перетворити знімок в відео або анімований GIF-файл. Після конвертації файл можна опублікувати в соціальній мережі або надіслати електронною поштою. Нижче представлений результат конвертації Live Photos в формат відео.

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=NERWRUr1Yjs]
Як і в попередніх моделях, камера iSight дозволяє виконати кілька знімків підряд. Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку.

Для цього не потрібно активувати будь-якої специфічний режим, просто доторкнутися до кнопки спуску затвора і не прибирати палець: iPhone 6s буде знімати один кадр за іншим доти, поки ви утримуєте кнопку

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Зразок серійної зйомки, виконаної при утриманні кнопки спуску затвора

Пару слів про ті, Якою буде камера в наступній моделі гаджета. У західні ЗМІ просочилася інформація, що iPhone 7 ймовірно буде оснащений камерою з подвійною системою лин з. Така камера дозволяє підвищити якість зйомки смартфонів до рівня професійних фотоапаратів.
[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=hyq_ijn4YiA]

[Youtube https://www.youtube.com/watch?v=lYw_JYgWq2I]

Зразок відео, знятого за допомогою основної камери iPhone 6s в денний і нічний час. При перегляді на YouTube потрібно вибрати максимальний дозвіл.

Дисплей Retina: без змін

Діагональ, матриця і дозвіл екрана в iPhone 6s в порівнянні з попередньою версією не змінилися: 4,7 дюйма, IPS-матриця, 1334 × 750 пікселів, щільність пікселів становить 326 ppi. Запас по яскравості в iPhone 6s - дуже хороший. На повній потужності екран просто засліплює - не випадково розробники застосовують його в якості спалаху при роботі з фронтальною камерою. Навіть на яскравому літньому сонці екран навряд чи буде «сліпнути».

Як і раніше, пристрій містить функцію автоматичного регулювання яскравості по датчику освітленості. Причому, як показало тестування, ця функція тут працює більш коректно, зміна рівня підсвічування відбувається більш плавно. У 6-й версії при слабкому освітленні яскравість знижувалася до дуже низького рівня, що було некомфортно (хоча тут все досить суб'єктивно). А в цілому дисплей iPhone 6s - дуже якісний і висококонтрасний, заслуговує найвищої оцінки.

Проте, в майбутніх моделях Apple все-таки має намір використовувати принципово новий дисплей. З чуток, компанія експериментує з AMOLED-технологією. Такий екран може похвалитися дозволом 2K і щільністю пікселів до 660 ppi.

автономність

Ємність вбудованого літій-іонного акумулятора в iPhone 6s становить 1715 мА · год, що трохи менше, ніж батарея в iPhone 6. Але за рахунок більш економічного по енергоспоживанню процесора, автономність смартфона не погіршилася. При активному використанні 3G-Інтернету та камери заряду батареї вистачає цілком 1,5-2 дня. І все ж, щоб не залишитися без зв'язку, апарат доведеться заряджати кожен день.

Як і інші моделі, iPhone 6s є «монолітний блок». Доступ до акумулятора можна отримати, тільки якщо від'єднати дисплей, що можуть зробити тільки в спеціалізованому сервісному центрі.

Зарядка акумулятора здійснюється за допомогою 8-контактного симетричного роз'єму Lightning. Нагадаємо, що Apple почала використовувати його в 2012 році, відмовившись від застарілого і громіздкого 30-пинового роз'єму. Проте, не виключено, що в майбутніх версіях «айфонів» зарядка буде проводиться за іншим принципом. В якості однієї з версій називається реалізація бездротової зарядки, можливий також перехід на коннектор USB-C.

iPhone 6s + 3G-інтернет

Компанія Apple випускає два різновиди iPhone. Перша підтрімує только GSM, UMTS и LTE технології, друга, кроме віщеопісаніх, підтрімує такоже CDMA EV-DO Rev. A и Rev. B. У стандарті CDMA 2000 EV-DO Rev. A и Rev. B Вже кілька років надає послуги швідкісного інтернету оператор «Інтертелеком», Який покріває 90% территории України.

Дізнатися, який стандарт зв'язку підтримує ваш iPhone, досить просто: в Основних Налаштуваннях iOS для CDMA-смартфона крім IMEI буде вказано ідентифікатор MEID.

Швидкість передачі даних в 3G-мережі Інтертелекому досягала 6,3 Мбіт / с

Для Підключення iPhone (підтрімуються моделі 5х и 6х) до мережі Інтертелеком Досить купити стартовий пакет з nano-RUIM-карткою и вібрато відповідній тарифний план. Однако, є нюанси: если просто Вставити RUIM-карту, то ШВИДКІСТЬ буде обмежена 3,1 Мбіт / с (Rev. A), а голосового зв'язку НЕ буде Взагалі. Щоб досягті піковіх 14,7 Мбіт / с (Rev. B), та патенти, під'їхаті в один з центрів обслуговування абонентів оператора и Встановити Спеціальний Профіль налаштування. Процедура не требует переустановлення прошивки и займає Всього кілька хвилин.

Середня швидкість завантаження становила 3-4 Мбіт / с

Варто зазначити, що без швидкісного інтернету користувач не отримає і половини можливостей, що надаються iPhone 6s. Наприклад, ви навіть не зможете виконати голосову команду по набору номера за допомогою персонального асистента Siri. І звичайно ж, ви не почуєте від Siri відповідь на питання «Де найближча заправка» або яка погода завтра в вашому місті. Власне, без 3G-інтернету iPhone фактично перетворюється в «бабушкофон», в просту, хоча і вельми дорогу «звонилку» (втім, з вельми хорошою камерою).

Резюме: а чи варто робити апгрейд до нової моделі?

Вартість нового iPhone в США не змінилася: при покупці без підключення ціна версії 6s з 16 ГБ пам'яті на борту становить $ 649. В Україні ВАРТІСТЬ найдешевшою моделі iPhone 6s стартує від 17 тисяч гривень. Чи варто віддавати за «яблучний» смартфон такі гроші?

Серед основних інновацій iPhone 6s: швидший процесор, подвоєний обсяг ОЗУ, унікальний сенсорний екран для смартфонів з визначенням сили натискання, оновлена ​​основна 12-мегапіксельна камера з підтримкою зйомки 4К-відео і Live Photos, поліпшена 5-мегапіксельна фронтальна камера, виключно швидкий сканер відбитків пальців Touch ID і ... міцніший і важкий корпус.

З іншого боку, як уже згадувалося вище, підтримка відео 4К - скоріше маркетинговий хід, ніж реальна перевага. 3D-Touch - цікава і перспективна технологія, але поки її підтримує мінімум додатків. Крім того, незважаючи на те, що в 6-й версії iPhone обсяг пам'яті був в два рази менше, апарат працював також дуже швидко і стабільно.

Підводячи підсумки, можна сказати, що Apple в черговий раз вдалося здивувати світ, випустивши дуже якісний і інноваційний телефон. Якщо ви до цих пір ходите з 5-м «айфоном», то безумовно варто задуматися про перехід на 6s. Але якщо ви використовуєте iPhone 6, то нові функції iPhone 6s навряд чи можна назвати настільки революційними, щоб планувати апгрейд.

Специфікація

Apple iPhone 6s Apple iPhone6ЕкранIPS, 4,7 ", тисяча триста тридцять чотири × 750, 326 ppiIPS, 4,7", тисяча триста тридцять чотири × 750, 326 ppiSoC (процесор)

Apple A9 @ 1.8 ГГц (2 ядра 64 бітова архітектура), сопроцессором M9 Apple A8 @ 1,4 ГГц (2 ядра, 64-бітна архітектура), співпроцесор М8 Графічний процесор PowerVR GX6650 PowerVR GX6650 Оперативна пам'ять 2 ГБ 1 ГБ Флеш-пам'ять 16/64/128 ГБ 16/64/128 ГБ Підтримка карт пам'яті - - Мобільний зв'язок - GSM / EDGE, CDMA EV-DO Rev. A і Rev. , UMTS / HSPA +, LTE Бездротовий зв'язок Wi - Fi 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2, NFC Wi - Fi 802.11a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2, NFC Геолокація Assisted GPS і ГЛОНАСС, цифровий компас, функція точного визначення місця розташування iBeacon Основна камера Фотозйомка 12 МП. Діафрагма ƒ / 2.2
Запис відео 4K (3840х2160 пікселів) з 30 fps. Запис HD-відео 1080p 30 або 60 fps. Запис HD-відео 720p 30 fps. Підтримка зйомки уповільненої відео з роздільною здатністю 1080р і частотою 120 fps або з роздільною здатністю 720р і частотою 240 fps. Фотозйомка 8 МП. Діафрагма ƒ / 2.2
Запис HD-відео 30 fps або 60 fps. Зйомка уповільненої VGA-відео 120 fps або 240 fps. Фронтальна камера FaceTime 5 МП, запис HD-відео 720p 30 fps 1,2 МП, запис HD-відео 720p 30 fps Ємність батареї 1715 мА · год 1810 мА · год Операційна система Apple iOS 9 Apple iOS 8.1 (можливий апгрейд на більш пізні версії ) Розміри 138,3 × 67,1 × 7,1 мм 138,1 × 67 × 6,9 мм Маса 143 г 129 г

Домен реєстратор №1 в Україні imena.ua

Наш огляд iPhone 6s - чи варто «вестися» на 3D Touch і 4K-відео?
Чим був викликаний такий ажіотаж?
Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?
Com/watch?
Com/watch?
Com/watch?
Резюме: а чи варто робити апгрейд до нової моделі?
Чи варто віддавати за «яблучний» смартфон такі гроші?
Чим був викликаний такий ажіотаж?
Але чи варті всі ці інновації того, щоб придбати новий гаджет?