Донецкий техникум промышленной автоматики

Налаштування SSD - установка Windows 7 на ssd

 1. Вибір на користь SSD накопичувача
 2. Установка SSD в комп'ютер або ноутбук
 3. Перенесення або установка Windows 7 на SSD диск
 4. Налаштування Windows для оптимальної продуктивності

найчастіше,  ремонт комп'ютера полягає в заміні  зламався жорсткого диска найчастіше, ремонт комп'ютера полягає в заміні зламався жорсткого диска. Але технології не стоять на місці, і на зміну звичайним HDD вже давно прийшли SSD диски. У цій статті ми поговоримо про встановлення та налаштування SSD дисків. Якщо ви ніколи не використовували SSD диски до цього, знайте, ви багато чого втратили. Це недешеве задоволення, але воно того варте.

Подібний накопичувач гарантує різке збільшення продуктивності операційної системи після його установки, в порівнянні з традиційними (навіть сучасними) жорсткими дисками. Оскільки SSD накопичувачі щодо дороги, то радимо купувати їх тільки під операційну систему.

Вибір на користь SSD накопичувача

На SSD диск можна встановити будь-яку операційну систему, але краще поставити Windows 7, оскільки це перша операційна система від Microsoft з підтримкою команди Trim, за допомогою якої, ОС повідомляє накопичувача, які блоки SSD, якщо вони не використовуються, можуть бути очищені.

Беручи до уваги ціну цих пристроїв, вигідніше спланувати свою покупку, з урахуванням достатнього місця для операційної системи. Для системи на Windows 7, цілком достатньо обсягу в 60 ГБ. Природно, ні про яке сховище файлів мова не йде. Для цього краще купити окремо звичайні HDD. Крім того, якщо ви вирішите встановити програми, які займають пристойний обсяг дискового простору (ігри, фільми, музика, спеціалізовані програми), то для цього краще встановити інший диск.

На ноутбуках ситуація складніша, зазвичай там тільки одне місце для підключення диска. Звичайно, ви можете встановити SSD-накопичувач на 80 Гб або 90 Гб, якого буде достатньо для більшості користувачів. Паралельно використовуючи для зберігання файлів звичайний зовнішній жорсткий диск. Однак, можливо не всім припаде до душі таке рішення. Це відноситься в основному до тих, хто багато переміщається з ноутбуком, і завжди носити з собою додатковий зовнішній HDD незручно. В такому випадку, вам знадобиться SSD-накопичувач більшої місткості, що сильніше вдарить по кишені.

Установка SSD в комп'ютер або ноутбук

За розміром SSD диски можна розділити на дві різні групи: 3,5 "і 2,5". Для установки 2,5 "диска в системний блок комп'ютера, можливо доведеться придбати спеціальний адаптер (санчата), або просто покласти його всередині, де хочете. Накопичувач не нагрівається і не вібрує. Ви також повинні мати в наявності кабель SATA або IDE (застарілий інтерфейс) для підключення пристрою до материнської плати. У SSD дисків використовується стандартний роз'єм блоку живлення . Всі ці комплектуючі можуть йти в комплекті з SSD, - все залежить від того, який накопичувач ви купите.

Після того як все це у вас буде, встановити диск в комп'ютер не складе труднощів. SSD дуже прості і, на відміну від своїх «доісторичних» побратимів, як уже сказано вище, не вібрують і нагріваються. З ноутбуком складніше, щоб підключити туди додатковий диск необхідний зовнішній корпус, який підключається до комп'ютера через USB.

Перенесення або установка Windows 7 на SSD диск

Крім нової установки Windows, яка нічим не відрізняється від установки на звичайний жорсткий диск, є два способи передачі вже існуючої операційної системи від старого HDD на новий SSD накопичувач.

Перший полягає у використанні спеціальної програми Paragon Migrate OS to SSD, яка переніс систему за вас. Але є один нюанс, - вона платна, тому звернемося до таємних знань і спробуємо встановити Windows 7 самостійно.

Для початку, відформатуємо диск під NTFS. Для цього в командному рядку (CMD) введіть наступні команди:

Diskpart - запуск командного інтерпретатора Windows List disk - виведення списку дисків та інформації про цих накопичувачах Select disk X - вибираємо наш накопичувач, де X це буква SSD в списку Create partition primary align = 1024 - встановлюємо зміщення Active - робимо розділ активним Exit

Активний завантажувальний розділ Windows 7 може включати в себе до 100 MB. Далі, нам потрібно зменшити початковий розмір розділу до 100 MB. Це можна зробити через "Керування дисками" (правою кнопкою миші на «Комп'ютер» -> «Керування дисками»), то це буде зробити непросто, тому краще використовувати будь-яку програму, яка вміє виділяти місце під завантажувальний розділ і логічні диски.

Решта місце на накопичувачі, ми радимо відвести під систему. Не потрібно робити цей розділ активним, ми вантажимося з завантажувального розділу в 100 MB. Область розділу повинна йти після завантажувача.

Після створення завантажувального розділу, зробіть звичайний логічний розділ для диска C через "Керування дисками". Далі, створюємо образ старого жорсткого диска. Для цього можна використовувати внутрішні можливості Windows 7, або програму для створення образу (благо таких безкоштовних програм повно). Після того, як створили образ, копіюйте його на SSD носій і відновлюйте систему, розділ за розділом. Природно, розмір системного диска не повинен перевищувати обсяг твердотільного накопичувача.

Не важливо, вирішите ви перенести систему або встановити нову, - щоб проблем із завантаженням Windows не виникло, необхідно виконати деякі маніпуляції перед установкою:

  1. Переведіть материнську плату в AHCI режим через BIOS до того, як спробуєте завантажитися з нового накопичувача.
 1. Там же поставте режим засипання комп'ютера S1 або S3.
 2. Перевірте, що включений ACPI 2.0.

Після перенесення системи на новий ССД перезавантажуємося і міняємо пріоритет завантаження в БІОС. Після цього Windows повинна завантажиться вже з SSD. Як бачите, перенесення Windows 7 на новий диск не така проста операція для початківця користувача. Тому ми радимо тим, хто не впевнений у своїх силах, поставити Віндоус за новою і не клювати собі мозок даремно. Правда тут теж все «весело», читайте далі!

Налаштування Windows для оптимальної продуктивності

Відразу після того, як Windows запустилася, справах наступне:

 1. Вимкніть сплячий режим, якщо він вам не потрібен (відповідальний за це файл займає дорогоцінний місце на диску). Робиться це командою powercfg -h off.
 2. Рекомендуємо, вимкнути файл підкачки: «Панель управління» -> «Система» -> «Додаткові параметри системи» -> «Швидкодія» -> «Додатково» -> «Віртуальна пам'ять» -> поставити «Без файлу підкачки». Файл підкачки можна і не відключати, але це відіб'ється на швидкодії.
 3. Вимкніть системи захисту: «Панель управління» -> «Система» -> «Захист системи» -> «Налаштувати» -> «Відключити захист системи». Це потрібно зробити для всіх логічних дисків. Подібна операція заощадить місце на SSD.
 4. Вимкніть індексування дисків.
 5. Вимкніть засипання дисків.
 6. Вимкніть службу дефрагментації. Вона не тільки не потрібна, але і шкодить накопичувача, скорочуючи термін служби SSD.

Після вищезазначених маніпуляцій, продуктивність системи на SSD диску має зрости. Далі встановлюємо драйвери для накопичувача і перезавантажуємося. Windows встановлена!