Донецкий техникум промышленной автоматики

Налаштування SVN-клієнта

Важливо: Для наших клієнтів доступний тільки svn-клієнт, працювати з яким ви можете через ssh. опис тут .

Працювати з svn можна двома способами, в залежності від зручності:

У даній статті мова піде про другий варіант. Найбільш популярним і визнаним клієнтом SVN є TortoiseSVN . Після установки svn-клієнт вбудовується в провідник Windows, а комманди для нього доступні з контекстного меню файлу або папки.

установка

У установка TortoiseSVN немає ніяких тонких моментів, тому досить встановити його "за замовчуванням", попередньо скачавши з офіційного сайту розробника.

Налаштування

панель налаштування TortoiseSVN являє собою систему зміни параметрів, які не впливають на принципи роботи самої програми, а змінюють лише призначені для користувача настройки (наприклад колір панелі контекстного меню, шрифт і т.д.), тому немає сенсу описувати кожен пункт меню.

Єдине на чому варто загострити увагу - це вкладка Network:

в якій при необхідності можна задати параметри проксі сервера.

Основні прийоми роботи з TortoiseSVN

Нижче приведу основні прийоми роботи з клієнтом, так як на офіційне сайті розробника є перекладене на російську мову докладне керівництво по SVN-клієнту TortoiseSVN і тому немає сенсу описувати всі возможножності роботи клієнта в даній статті.

 1. Перегляд сховища - викликаємо контекстне меню, клікаючи правою кнопкою миші на будь-якому файлі в системі. Далі вибераем меню TortoiseSVN> Repo-browser.

  У віконці вводимо адресу репозиторію з протоколом (наприклад, http://download.opensuse.org/update/11.1/). Відкриється вікно перегляду сховища в якому за допомогою кнопки навпроти рядка адреси можна вибрати, яку ревізію переглянути (HEAD - це остання ревізія).
 2. Створення сховища - перш за все необхідно створити кореневі папки самого сховища. Для цього створюємо, наприклад, тимчасовий каталог c: \ temp і в ньому створюємо потрібну для проекту структуру сховища (як правило це три каталогу: в одному зберігається вихідний код програми, у другому - остання стабільна версія програми, в третьому - безпосередньо сама розробка програми ). При створенні каталогів для сховища можна скористатися рекомендаціями з документації по TortoiseSVN або зробити по своєму:
 • Вирізка з офіційних документів стосовно TortoiseSVN:
  "Створюються 3 кореневі папки: trunk (ствол), branches (гілки) і tags. У каталозі trunk зберігається вихідний код програми. Він завжди підтримується в робочому стані і являє собою останню стабільну версію програми. Якщо в якийсь момент необхідно почати роботу над другою версією, то створюється branch в папці branches і розробники можуть спокійно модифікувати копію в branches, не побоюючись, що основна версія буде порушена. Коли настає момент випуску другої версії, виконується злиття її з основною версією, в результаті в trunk ми отримуємо другу версію як основну. "

  Хочу зауважити, що якщо ви розробляєте програмний продукт або веб сайт, то спосіб, описаний в Офіційний довідці досить таки зручний.
 • Інший варіант
  На відміну від рекомендації з офіційної довідки по створенню структури дерево каталогів сховища можна спростити до двох або однієї папки, в тому випадку, якщо ви працюєте з проектами, де не плануються тестові операції. Замість documents можна написати, що завгодно (це ваша робоча папка). А ось tags є сенс залишити, так як можлива необхідність зафіксувати стан всього сховища.

Отже, ми створили каталог сховища. Тепер відкриваємо контекстне меню для каталогу c: \ temp, клацаючи на ньому правою кнопкою миші, і вибираємо команду import.

Тепер відкриваємо контекстне меню для каталогу c: \ temp, клацаючи на ньому правою кнопкою миші, і вибираємо команду import

У діалозі вводимо шлях до сховища, наприклад https: // МОЙ_ДОМЕН / svn / МОЙ_ПРОЕКТ /.

У діалозі вводимо шлях до сховища, наприклад https: // МОЙ_ДОМЕН / svn / МОЙ_ПРОЕКТ /

В результаті в репозиторії створюються папки вкладені в c: \ temp але сам каталог c: \ temp не створюється в репозиторії. Тепер з: \ temp ми использвать не будемо, тому його можна видалити або очистити для майбутнього проекту. Далі переходимо в каталог, в якому плануємо працювати. Наприклад, з: \ projects \ МОЙ_ПРОЕКТ. Усередині МОЙ_ПРОЕКТ вибираємо команду Check out

Усередині МОЙ_ПРОЕКТ вибираємо команду Check out

в результаті в каталозі МОЙ_ПРОЕКТ з'являються папки раніше створеного нами сховища та службова папка .svn (точка перед папкою означає, що папка прихована, тому для того щоб побачити її потрібно включити показ прихованих файлів).

І тільки тепер в каталог з вихідним кодом програми можна скопіювати робочі файли і виконати команду add.

 1. Отримання чистої версії початкових кодів зі сховищ - використовуємо комманду TortoiseSVN> Export ...:

У висновку хочу зауважити - якщо Ви вирішили використовувати і вивчити даний SVN-клієнт, настійно рекомендую прочитати офіційну документацію по роботі з TortoiseSVN російською мовою.