Донецкий техникум промышленной автоматики

Налаштування запуску Windows 7 (msconfig) <Windows 7 - Враження і факти

 1. Запуск програми Налаштування системи
 2. вкладка Загальні
 3. звичайний запуск
 4. діагностичний запуск
 5. вибірковий запуск
 6. вкладка Завантаження
 7. Операційна система за замовчуванням
 8. Безпечний режим
 9. Служби Windows, запускаються в безпечному режимі:
 10. Додаткові параметри завантаження
 11. число процесорів
 12. Максимальний обсяг пам'яті
 13. вкладка Служби
 14. вкладка Автозавантаження
 15. вкладка Сервіс

Налаштування системи - це діагностичний інструмент, створений для налаштування параметрів запуску Windows 7, з метою виявлення причин неполадок в роботі комп'ютера і операційної системи. За допомогою програми «Конфігурація системи» можна виявити драйвери, програми та компоненти, через некоректну роботу яких виникають помилки під час запуску і функціонування Windows 7.

Запуск програми Налаштування системи

Щоб запустити програму «Налаштування системи», відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок msconfig і натисніть Enter.

Також можна скористатися поєднанням клавіш Windows + R, ввести msconfig і натиснути OK.

наверх

вкладка Загальні

вкладка Загальні

На вкладці Загальні можна вибрати один з трьох варіантів запуску операційної системи:

звичайний запуск

В цьому режимі Windows 7 запускається звичайним способом. «Звичайний запуск» використовується, коли немає проблем із завантаженням ОС або після усунення неполадок.

діагностичний запуск

У режимі діагностичного запуску разом з Windows запускаються тільки основні служби та драйвери, необхідні для функціонування операційної системи і комп'ютера. Якщо при включеному діагностичному запуску проблема не зникає, то швидше за все, пошкоджені основні файли та драйвери Windows. Якщо при включеному діагностичному запуску проблем немає, то потрібно скористатися режимом Вибірковий запуск.

вибірковий запуск

В цьому режимі запуск Windows 7 виробляється з використанням основних служб і драйверів, а також інших служб і автоматично завантажуваних програм, вибраних користувачем. Доступні три додаткові параметри:

 • Завантажувати системні служби - якщо цей параметр включений, то операційна система завантажується зі стандартним набором служб, необхідних для її роботи.
 • Завантажувати елементи автозавантаження - якщо цей параметр включений, то разом з операційною системою запускаються програми, відмічені прапорцями на вкладці Автозавантаження.
 • Використовувати оригінальну конфігурацію завантаження - цей параметр за замовчуванням включений і затінений (затемнено). Даний параметр відновлює початкові налаштування запуску Windows 7 в разі внесення змін на вкладці Завантаження.

Вибірковий запуск потрібно використовувати, якщо діагностичний запуск пройшов без помилок. По черзі включайте додаткові служби і програми, і відстежуйте роботу системи до тих пір, поки не виявите причину помилок.

наверх

вкладка Завантаження

вкладка Завантаження

На вкладці Завантаження знаходяться детальні настройки параметрів запуску Windows 7.

Операційна система за замовчуванням

Якщо на комп'ютері встановлено декілька операційних систем, можна призначити будь-яку з них завантажується за замовчуванням. Щоб зробити це, виділіть потрібну операційну систему і натисніть кнопку Використовувати за замовчуванням.

Також можна встановити довільний час затримки меню мультизагрузки, встановивши час в секундах в поле Таймаут.

Щоб видалити операційну систему зі списку, виділіть її та натисніть кнопку Видалити.

Безпечний режим

Безпечний режим - це режим роботи операційної системи з обмеженим набором служб, пристроїв і драйверів, необхідних для функціонування комп'ютера.

Служби Windows, запускаються в безпечному режимі:

 • Журнал подій Windows
 • Підтримка самоналагоджувальних пристроїв Plug and Play
 • Віддалений виклик процедур (RPC)
 • служби криптографії
 • захисник Windows
 • Інструментарій управління Windows (WMI)

Пристрої та драйвери, які запускаються в безпечному режимі:

 • Внутрішні жорсткі диски (ATA, SATA, SCSI)
 • Зовнішні жорсткі диски (USB)
 • Дисководи гнучких дисків (внутрішні та USB)
 • Внутрішні дисководи для компакт-дисків та DVD-дисків (ATA, SCSI)
 • Зовнішні USB-дисководи для компакт-дисків та DVD-дисків
 • Клавіатури і миші (USB, PS / 2, послідовний порт)
 • Відкрите VGA (PCI, AGP)

Встановіть прапорець Безпечний режим і виберіть один з варіантів завантаження:

Мінімальна - запуск провідника Windows 7 в безпечному режимі з використанням тільки основних пристроїв, драйверів і служб Windows, без підтримки мережі.

Інша оболонка - завантаження командного рядка, основних пристроїв, драйверів і служб Windows 7. Провідник і мережеві компоненти відключені.

Відновлення Active Directory - запуск провідника Windows 7 в безпечному режимі з використанням тільки основних служб, пристроїв і драйверів, а також служби каталогів Active Directory.

Мережа - запуск Провідника Windows 7 в безпечному режимі з використанням тільки основних компонентів операційної системи, а також наступних мережевих компонентів:

 • Мережеві адаптери (провідний Ethernet і бездротового 802.11x)
 • Протокол динамічної конфігурації вузла DHCP
 • DNS
 • Мережеві підключення
 • Модуль підтримки NetBIOS через TCP / IP
 • брандмауер Windows

Також на вкладці Завантаження можна включити такі функції:

Без GUI - відключається завантажувальна анімація Windows 7 .

Журнал завантаження - вся інформація про процес завантаження Windows 7 зберігається в файл% SystemRoot% / Ntbtlog.txt.

Базове відео - завантажуються стандартні драйвери VGA замість драйверів, відповідних відеокарти.

Інформація про ОС - під час завантаження Windows 7 відображаються назви завантажуваних драйверів.

Зробити ці параметри завантаження постійними - якщо цей параметр включений, то змінені вами настройки системи можна буде скасувати тільки вручну. Відмовитися від змін шляхом вибору режиму «Звичайний запуск» на вкладці «Загальні» не вийде. Також ви не зможете скасувати зміни за допомогою функції Використовувати оригінальну конфігурацію завантаження на вкладці Загальні.

наверх

Додаткові параметри завантаження

Додаткові параметри завантаження

Щоб налаштувати додаткові параметри завантаження Windows 7, на вкладці Завантаження натисніть кнопку Додаткові параметри.

 • число процесорів

За допомогою цього параметра можна обмежити кількість як реальних, так і віртуальних процесорів, які використовуються в системі. Прапорець і за допомогою списку вкажіть кількість процесорів, яке потрібно використовувати починаючи з наступного запуску системи.

 • Максимальний обсяг пам'яті

За допомогою цього параметра можна обмежити обсяг фізичної оперативної пам'яті, який використовується операційною системою. Прапорець і в текстовому полі задайте максимальний обсяг ОЗУ (в мегабайтах), який буде використовуватися системою починаючи з наступного запуску.

Якщо цей параметр включений, то операційна система не розподіляє ресурси введення-виведення і переривання на шині PCI. При цьому ресурси введення-виведення і пам'яті, задані в BIOS, зберігаються.

Якщо цей параметр включений, можна задати глобальні параметри налагодження в режимі ядра для розробників драйверів пристроїв.

наверх

вкладка Служби

вкладка Служби

Вкладка Служби містить список служб, що запускаються автоматично при завантаженні Windows 7. Всі ці служби умовно поділені на дві категорії:

 • служби Microsoft, від яких залежить робота операційної системи;
 • служби сторонніх розробників, необхідні для роботи драйверів і деяких програм.

При виявленні причин неполадок, що виникають під час запуску або роботи Windows 7, потрібно виконати наступні дії:

1. На вкладці Загальні:

 • Увімкніть Вибірковий запуск.
 • Встановіть прапорець Завантажувати системні служби.
 • Зніміть прапорець Завантажувати елементи автозавантаження.

2. На вкладці Служби:

 • Встановіть прапорець Не додавати служби Майкрософт.
 • Вимкніть запуск всіх служб сторонніх розробників.

3. Перезавантажте комп'ютер.

Якщо після перезавантаження неполадки не виникають, то системні компоненти Windows 7 справні, а причина помилок, швидше за все, полягає в некоректній роботі однієї або декількох сторонніх служб. Щоб виявити, яка саме служба викликає збій, включайте по одній службі, перезавантажувати комп'ютер і стежте за станом системи.

Якщо після відключення сторонніх служб система як і раніше працює з помилками, то, ймовірно, пошкоджені базові компоненти операційної системи. Щоб виявити причину помилок, виконайте наступні дії.

1. Зніміть прапорець Не додавати служби Майкрософт.

2. Вимкніть всі служби Microsoft, потім включайте їх по одній, перезавантажувати комп'ютер і стежте за змінами до тих пір, поки не виявите всі служби, що викликають збій.

наверх

вкладка Автозавантаження

вкладка Автозавантаження

Вкладка Автозавантаження містить список програм, автоматично запускаються разом з Windows 7.

 • У стовпці Елемент автозавантаження відображається назва програми.
 • У стовпці Виробник - розробник програми.
 • У стовпці Команда вказано виконуваний файл, що запускається разом з ОС, а також місце розташування цього файлу.
 • У стовпці Розташування відображається ключ реєстру, який відповідає за автоматичний запуск програми разом з Windows 7.
 • У стовпці Дата відключення вказана дата відключення елементів автозавантаження, що не запускаються автоматично разом з операційною системою.

Якщо в роботі Windows 7 виникають проблеми, то можна спробувати визначити причину неполадок шляхом почергового відключення автоматичного запуску програм. Щоб виявити, яка саме програма викликає збій, вимкніть автозавантаження всіх програм, а потім включайте по одній програмі, перезавантажувати комп'ютер і стежте за станом системи.

Щоб програма не запускаються разом з Windows 7, потрібно зняти прапорець поруч з її назвою і натиснути кнопку Застосувати.

наверх

вкладка Сервіс

вкладка Сервіс

Вкладка Сервіс дозволяє швидко запустити засоби настройки, адміністрування та діагностики Windows. Виділіть потрібний засіб і натисніть кнопку Запуск.

Про програму - висновок на екран інформації про версії Windows 7, встановленої на комп'ютері.

Зміна параметрів контролю облікових записів - настройка UAC - компонента безпеки Windows 7, що запитує підтвердження дій, що вимагають прав адміністратора.

Центр підтримки - основне місце для перегляду оповіщень і вчинення дій, які допомагають нормальній роботі Windows 7. У Центрі підтримки перераховані важливі повідомлення про параметри безпеки і обслуговування комп'ютера, які вимагають уваги користувача.

Пошук та усунення несправностей Windows - набір засобів для автоматичного усунення деяких поширених проблем при роботі з мережею, апаратним забезпеченням і пристроями, пов'язаними з використанням Інтернету, а також проблеми сумісності програм.

Управління комп'ютером - набір інструментів для управління обладнанням, програмним забезпеченням і мережевими компонентами Windows 7.

Відомості про систему - компонент Windows 7, що відображає докладні відомості про конфігурацію обладнання, компонентах і програмне забезпечення комп'ютера, включаючи драйвери.

Перегляд подій - засіб для перегляду докладних відомостей про важливі події, що виникають в системі (наприклад, неналежний запуск програм або оновлень, що завантажуються автоматично). Ці відомості можуть бути корисні для усунення неполадок і помилок в Windows 7 і встановлені програми.

Програми - засіб «Програми та засоби» Windows 7, призначене для включення і відключення компонентів Windows 7, а також для видалення програм або зміни їх конфігурації.

Властивості системи - основні відомості про обладнання та операційній системі. Версія і статус активації Windows 7, індекс продуктивності, ім'я комп'ютера, домен і настройки робочої групи.

Властивості оглядача - параметри браузера Internet Explorer.

Конфігурація IP-протоколу - перегляд та налаштування мережевого адреси комп'ютера (в командному рядку).

системний монітор - потужний засіб діагностики і моніторингу продуктивності, вбудоване в Windows 7.

Монітор ресурсів - засіб для перегляду відомостей про використання процесора, жорсткого диска, мережі і пам'яті в режимі реального часу.

Диспетчер завдань - відображає програми, процеси та служби, які в даний момент запущені на комп'ютері. З його допомогою можна контролювати продуктивність комп'ютера або завершувати роботу додатків, які не відповідають. Моніторинг стану мережі та перегляд параметрів її роботи.

Командний рядок - функція Windows 7, що надає можливість введення команд MS-DOS і інших команд без графічного інтерфейсу користувача.

Редактор реєстру - інструмент, призначений для перегляду і зміни параметрів в системному реєстрі, в якому містяться відомості про роботу комп'ютера.

наверх