Донецкий техникум промышленной автоматики

Налаштування миші в Windows 7 <Windows 7 - Враження і факти

 1. Вкладка Кнопки миші
 2. Вкладка Параметри покажчика
 3. вкладка Коліщатко
 4. вкладка Покажчики
 5. вкладка Обладнання
 6. Додаткові можливості миші
 7. Спеціальні можливості
 8. Спрощене управління вікнами
 9. Управління мишею з клавіатури

Більшість користувачів Windows знають, як змінити вид покажчика миші. Але майже ніхто не налаштовує такі параметри миші, як швидкість подвійного клацання або швидкість переміщення покажчика миші. І дарма. Адже правильно налаштована миша істотно підвищує зручність роботи за комп'ютером.

 1. кнопки миші
 2. параметри покажчика
 3. коліщатко
 4. вид покажчика
 5. Налаштування обладнання та драйвера миші
 6. Додаткові можливості миші

Для встановлення миші, відкрийте Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Миша.

Вкладка Кнопки миші

Вкладка Кнопки миші

Обміняти призначення кнопок. Якщо включити цю функцію, то ліва кнопка миші буде виконувати функції правої, а права кнопка - функції лівої.

Швидкість виконання подвійного клацання. Рухайте повзунок і регулюйте швидкість подвійного клацання, клікаючи по зображенню папки поруч з повзунком.

Залипання кнопки миші. Якщо включити цю функцію, то файли і папки можна буде перетягувати, що не утримуючи кнопку натиснутою. Досить кілька секунд притримати кнопку миші і виділений об'єкт «приклеїться» до покажчика миші. Щоб «відпустити» об'єкт, потрібно зробити клацання. Те ж саме - з масштабуванням вікон. Час, необхідний для активації залипання, можна відрегулювати, натиснувши кнопку Параметри і повзунок.

наверх

Вкладка Параметри покажчика

Вкладка Параметри покажчика

Переміщення. За допомогою повзунка можна прискорити або сповільнити переміщення покажчика миші по екрану. Чим вище дозвіл екрана, тим повільніше переміщається покажчик миші, що призводить до зайвого напруження і підвищення втоми м'язів зап'ястя. Налаштуйте швидкість переміщення покажчика так, щоб покажчик миші легко пересувався по всій діагоналі екрана одним рухом руки по всій діагоналі килимка. Якщо ви встановили максимальну швидкість переміщення, але покажчик миші рухається повільніше, ніж потрібно, то зніміть прапорець Включити підвищену точність установки покажчика, це дозволить ще більше прискорити миша. Дуже корисна функція в нашу епоху великих моніторів і високих дозволів екрану. Дивно, що цей параметр майже ніхто не налаштовує!

Початкове положення в діалоговому вікні. Кожне діалогове вікно має кілька кнопок, одна з яких вибирається за замовчуванням (кнопка, яку користувач використовує з найбільшою ймовірністю). Кнопка, обрана за замовчуванням, в Windows 7 підсвічується синім кольором. Якщо хочете, щоб при відкритті діалогових вікон покажчик миші завжди автоматично встановлювався на кнопці за замовчуванням, то активуйте цей параметр. Зручна функція, якщо звикнути.

Видимість. Тут регулюються параметри видимості покажчика миші:

 • Відображати слід вказівника миші;
 • Приховувати покажчик під час введення з клавіатури;
 • Позначити розташування покажчика при натисканні кнопки Ctrl.

Експериментуйте з цими параметрами і включіть потрібні.

наверх

вкладка Коліщатко

вкладка Коліщатко

Тут регулюється швидкість горизонтальної та вертикальної прокрутки текстових документів, веб-сторінок та інших вікон за допомогою коліщатка.

Вертикальна прокрутка. Можна задати кількість перемотує рядків при повороті коліщатка на одне клацання. Якщо встановити значення на один екран, то поворот коліщатка на одне клацання буде рівносильний натискання кнопки Page Up або Page Down на клавіатурі.

Горизонтальна прокрутка. Цей параметр створений для мишей, що підтримують функцію горизонтальної прокрутки шляхом нахилу коліщатка. Можна встановити швидкість горизонтального прокручування, задавши кількість перемотує символів.

наверх

вкладка Покажчики

вкладка Покажчики

Мабуть, ця вкладка знайома більшості користувачів Windows краще за всіх інших вкладок. Адже тут можна змінювати, додавати і видаляти схеми відображення (виду) покажчика.

Щоб вибрати одну з системних схем, скористайтеся списком Схема. Відкриту схему можна змінити, скориставшись областю Налаштування. Перейдіть до режиму і за допомогою кнопки Огляд замініть вид покажчика в цьому режимі.

Щоб зберегти змінену схему, скористайтеся кнопкою Зберегти як.

Щоб видалити встановлену схему, виберіть її в списку і натисніть кнопку Видалити. Системні (встановлені) схеми видалити не можна.

Деякі теми оформлення Windows 7 змінюють вигляд покажчика миші. Щоб заборонити темам робити це, зніміть прапорець Дозволити темам змінювати покажчики миші.

Щоб відключити тінь, що відкидається покажчиком миші, зніміть прапорець Включити тінь покажчика миші.

наверх

вкладка Обладнання

вкладка Обладнання

Тут відображається інформація про стан пристрою і драйвера миші. Натиснувши кнопку Властивості, можна оновити, видалити або відкотити драйвер і подивитися додаткову інформацію про миші, як якщо б ви відкрили властивості миші в диспетчері пристроїв.

наверх

Додаткові можливості миші

Швидка прокрутка довгих документів

Швидка прокрутка довгих документів

Щоб включити швидку прокрутку веб-сторінки або текстового документа в редакторі Word, натисніть на коліщатко і рухайте миша вгору, вниз або в сторону.

Спеціальні можливості

Спеціальні можливості

Щоб налаштувати спеціальні можливості миші, відкрийте Панель управління -> Центр спеціальних можливостей і натисніть Полегшення роботи з мишею (зміна параметрів миші або іншого вказівного пристрою).

Щоб налаштувати спеціальні можливості миші, відкрийте Панель управління -> Центр спеціальних можливостей і натисніть Полегшення роботи з мишею (зміна параметрів миші або іншого вказівного пристрою)

 • Спрощене управління вікнами

Спрощене управління вікнами

Щоб відключити автоматичне розгортання і підгонку розмірів вікон при їх перетягуванні, а також функцію AeroShake, встановіть прапорець Відключення автоматичного впорядкування вікон при їх переміщенні до межі екрану.

Щоб активувати вікно при наведенні на нього покажчика миші (без клацання), відзначте галочкою відповідний пункт.

 • Управління мишею з клавіатури

Щоб активувати цю функцію, встановіть прапорець Включити управління мишею з клавіатури.

Щоб налаштувати управління мишею з клавіатури, натисніть Налаштування управління покажчиком.

Щоб налаштувати управління мишею з клавіатури, натисніть Налаштування управління покажчиком

За допомогою повзунків відрегулюйте швидкість покажчика миші (можна задати початкову і кінцеву швидкість переміщення покажчика, а також тривалість прискорення та інші параметри).

За допомогою повзунків відрегулюйте швидкість покажчика миші (можна задати початкову і кінцеву швидкість переміщення покажчика, а також тривалість прискорення та інші параметри)

наверх