Донецкий техникум промышленной автоматики

Налаштування HP Version Control

Програмний пакет HP Version Control являє собою клієнт-серверну систему для оновлення драйверів і firmware на серверах HP Програмний пакет HP Version Control являє собою клієнт-серверну систему для оновлення драйверів і firmware на серверах HP. Він встановлюється за умовчанням разом з HP SIM і складається з двох компонент:

  • Version Control Repository Manager (VCRM) - веб-додаток забезпечує доступ до центрального поновлюваному сховища драйверів і firmware
  • Version Control Agent (VCA) - клієнтська компонента, що взаємодіє з VCRM зі складу HP Support Pack дозволяє відстежувати відповідність встановлених версій драйверів і firmware на керованих серверах

Налаштовуємо HP Version Control Repository Manager

Компонент HP Version Control Repository Manager (VCRM) встановлюється за умовчанням разом з HP SIM і служить для побудови сховища оновлень програмного забезпечення HP (драйверів і firmware). Для підтримки сховища в актуальному стані можна налаштувати його автоматичне оновлення з веб-вузлів HP за розкладом. Після отримання свіжих оновлень в VCRM сервер HP SIM автоматично опитає все обслуговуються системи на предмет застосування цих оновлень. Якщо оновлення застосовні і більш того строго рекомендовані для будь-яких систем (наприклад коли в ПО виправляються якісь проблеми безпеки або сумісності), - HP SIM автоматично змінить статус таких систем на критичний.

Служба «HP Version Control Repository Manager» (cpqsrhmo) після установки VCRM за замовчуванням запускається від імені Local System. Нам необхідно змінити налаштування служби так, щоб вона запускалася і працювала від імені доменного користувача має доступ в Інтернет. У нашому прикладі я використовував ту ж саму обліковий запис, від імені якої працює служба HP SIM. Зробити це необхідно для того щоб в подальшому не було проблем з автоматичним оновленням сховища з сайту hp.com. Незважаючи на те, що в налаштуваннях VCRM є можливість вказати ім'я користувача і пароль для проходу через проксі, на практиці з'ясувалося, що в процесі оновлення VCRM намагається пробитися в інтернет або від облікового запису anonymous або від облікового запису, від імені якої працює сама служба « HP Version Control Repository Manager »(cpqsrhmo), що власне кажучи і призводить до невдалого завершення процедури оновлення.

Після зміни параметрів служби перезапускаємо її командами:

Net stop cpqsrhmo
Net start cpqsrhmo

Тепер можна приступити до першого налаштування VCRM. Для цього на веб-консолі HP SIM в в'юшки All Systems виберемо властивості сервера HP SIM з встановленим VCRM, і на закладці «Tools & Links» відкриємо посилання «HP Version Control Repository Manager»

Відкриється веб-сторінка управління VCRM. У ній на закладці «home» виберемо пункт «change repository & update settings» для того щоб викликати покроковий майстер настройки основних параметрів VCRM

Насамперед змінимо каталог для зберігання файлів сховища, вказавши диск на якому достатньо місця для зберігання великого обсягу файлів. У цей каталог будуть розпаковуватися все пакети драйверів і firmware для обслуговуваних серверних систем.

На наступному кроці відзначимо ті ОС, які є на наших обслуговуються серверних системах, для яких ми плануємо завантаження всіх оновлень драйверів і firmware.

Далі на кроці "Automatic Update Settings" включаємо опцію «Enable Automatic Update», задаємо розклад поновлення сховища з Інтернету і вкажемо ім'я проксі-сервера. Вказувати облікові дані користувача, як я писав раніше, не потрібно, так як це все одно нам не допоможе J.

Далі після натискання кнопки "Finish" VCRM спробує звернутися в Інтернет для перевірки з'єднання з веб-вузлом HP і якщо йому це вдасться, збереже всі настройки.

Зазначені настройки в будь-який момент можна буде змінити пізніше, в тому числі і за допомогою CLI утиліти vcrmcli.exe. Ця утиліта за замовчуванням розташована в каталозі C: ​​hphpsmhdatacgi-binvcrepository. Висновок відомостей про поточну конфігурацію можна виконати за допомогою команди

vcrmcli. exe / show

Більш докладно про використання утиліти vcrmcli.exe можна знайти в керівництві «HP Version Control 6.2 Repository Manager User Guide».

Після того як налаштування збережені, переходимо на закладку «catalog» і викликаємо пункт «update from hp. com now »для ініціалізації процедури початкового наповнення сховища.

com now »для ініціалізації процедури початкового наповнення сховища

Перше заповнення каталогу оновлень може зайняти значний час в залежності від обраних типів ОС і пропускної здатності вашого Інтернет з'єднання. Відстежити статус поновлення сховища можна на закладці «log». Після закінчення процесу на закладці «home» повинні з'явитися зведені дані про завантажені пакетах драйверів. На своїй інсталяції зауважив неприємний момент - незважаючи на те, що для завантаження була відзначена ОС Windows Server 2008 R2, support pack був завантажений для Windows 7 x64. Плюс в процесі завантаження деякі файли не були успішно завантажені, і в балці було зафіксовано рекомендація завантажити ці файли в репозиторій вручну L. Характерно також те, що для зазначених ОС було завантажено три останніх версії Support Pack і тому обсяг завантаженого з інтернету трафіку вийшов досить великим .

Характерно також те, що для зазначених ОС було завантажено три останніх версії Support Pack і тому обсяг завантаженого з інтернету трафіку вийшов досить великим

Як би там не було, у VCRM є можливість завантаження окремо викачаних пакетів драйверів і firmware ( "home"> "upload a support pack"). Так ми і зробимо, - завантажимо останні паки «ProLiant Support Pack for Microsoft Windows Server 2008 R2» і «ProLiant Support Pack for Microsoft Windows Server 2008" (на дату створення замітки остання версія - 8.60 і попередня - 8.50), розпакуємо їх в окремі каталоги і виконаємо upload з цих каталогів

50), розпакуємо їх в окремі каталоги і виконаємо upload з цих каталогів

Після закінчення завантаження і відсутності видимих ​​ознак життєдіяльності, щоб розбуркати VCRM, можна перезапустити його службу, що викличе форсовану перевірку сховища. Інформація на сторінці «home» повинна оновитися і в балці повинні з'явитися події закінчення процесу перебудови і перевірки

Інформація на сторінці «home» повинна оновитися і в балці повинні з'явитися події закінчення процесу перебудови і перевірки

Після цього на закладці «catalog» в меню «delete items» відзначимо і видалимо пакети драйверів старих версій (якщо ми точно впевнені в тому, що вони нам не знадобляться в подальшому). У своєму випадку я залишив дві останні версії - 8.50 і 8.60.

60

Після видалення буде сформований і показаний звіт про віддалених файлах. Якщо якісь з файлів пака входять так само до складу актуальних паків - такі файли не будуть видалені і буде виведено з ним відповідне попередження.

Поряд з пакетами драйверів "Support Pack" VCRM підтримує завантаження firmware з пакету «Smart Update Firmware DVD», так само доступного для скачування з сайту hp.com, що може розширити набір оновлюваних зі сховищ апаратних компонент.

Налаштовуємо Version Control Agent (VCA)

Настав час налаштувати Version Control Agent (VCA) на керованих серверних системах для взаємодії з VCRM. Зробити це можна як на самих керованих серверах через локальний модуль HP System Management Homepage, так і безпосередньо з веб-консолі управління HP SIM (більш зручний спосіб). Перед тим як налаштовувати керовані сервера, на самому сервері VCRM потрібно створити спеціальну локальну обліковий запис користувача від імені якого агенти VCA будуть віддалено підключатися до VCRM. У нашому випадку ця обліковий запис буде називатися s-HP-VCRM-AccessUser. Включимо цей обліковий запис в локальну групу Адміністраторів на сервері VCRM.

Приступимо до налаштування VCA на керованих серверах. Поточний зведений статус VCA на всіх керованих серверах можна побачити в веб-консолі HP SIM в All Systems в стовпці «SW».

Поточний зведений статус VCA на всіх керованих серверах можна побачити в веб-консолі HP SIM в All Systems в стовпці «SW»

Спочатку статус буде відображати те, що між агентами VCA і VCRM не встановлені довірчі відносини, тобто агенти VCM не націлена на наш репозиторій VCRM. Для настройки відкриємо властивості будь-якого ненастроєного керованого сервера (за посиланням в стовпці System Name), перейдемо на закладку «Tools & Links» і кликнемо по посиланню «HP Version Control Agent»

Для настройки відкриємо властивості будь-якого ненастроєного керованого сервера (за посиланням в стовпці System Name), перейдемо на закладку «Tools & Links» і кликнемо по посиланню «HP Version Control Agent»

Відкриється сторінка доступу до HP System Management Homepage керованого сервера.
Зверніть увагу на те, що спочатку внизу сторінки входу нам буде запропоновано встановити довірчі відносини між керованим сервером і сервером HP SIM на основі цифрового сертифікату для того, щоб в подальшому не вводити облікові дані і прозоро входити на сторінку HP System Management Homepage. Рекомендую включити цю опцію.

Рекомендую включити цю опцію

У вікні настройки VCA на закладці «home» виберемо пункт меню «change settings» і поставимо ім'я нашого сервера VCRM, а також вкажемо створену раніше обліковий запис доступу до сховища оновлень.

У вікні настройки VCA на закладці «home» виберемо пункт меню «change settings» і поставимо ім'я нашого сервера VCRM, а також вкажемо створену раніше обліковий запис доступу до сховища оновлень

Після натискання кнопки «Next» нам буде запропоновано вибрати бажаний пакунок драйверів (Reference Support Pack). У більшості випадком можна його не вибирати, так як VCA автоматично здатний визначити необхідний для даної системи набір драйверів і firmware. Ви зберегли, VCA відразу спробує виконати запит до головного сховища VCRM і відобразить всі компоненти необхідні для нашої керованої системи.

Ви зберегли, VCA відразу спробує виконати запит до головного сховища VCRM і відобразить всі компоненти необхідні для нашої керованої системи

Після цього можна зробити пакетну установку всіх необхідних оновлень безпосередньо через цей веб-інтерфейс. При цьому необхідно розуміти, що якщо ми оновлюємо, наприклад драйвер мережевого адаптера або firmware ILO, можлива короткочасна втрата з'єднання з веб-сторінкою VCA. В такому випадку її просто потрібно перезапустити. Закінчення процесу установки можна буде визначити по появі в балці записи типу «Completed installation with summary result ...»

»

У поточній версії VCA код повернення «1» означає успішну установку без необхідності перезавантаження, а код повернення «2» означає успішну установку з необхідністю перезавантаження ОС. Всі інші коди повернення будуть свідчити про будь-яких проблемах, що виникли на етапі установки.

Надалі зведений статус взаємодії VCRM і VCM на серверному обладнанні можна буде спостерігати, наприклад, на сторінці All Systems веб- консолі HP Systems Insight Manager

Факт появи в репозиторії оновлень драйверів і firmware для керованих серверних систем буде фіксуватися в журналі подій HP SIM (з паралельною генерацією SNMP трапів з статусом Critical), який в свою чергу може оповістити про це адміністратора і інші системи моніторингу, такі як MS SCOM.

Повну документацію про встановлення та налаштування HP Version Control англійською мовою можна знайти на сторінці HP Version Control Installation Guide

схоже