Донецкий техникум промышленной автоматики

Найдешевший мобільний інтернет для телефону: огляд тарифів

 1. МТС
 2. «Мій Безлімітіще»
 3. Послуга «всет»
 4. Tele2
 5. «Моя розмова», «Мій онлайн», «Мій онлайн +»
 6. Мегафон
 7. Лінійка «Включайся!»
 8. Білайн
 9. Опція «# можноВСЁ»
 10. Порівняння розглянутих тарифів

Прийшов час вибрати кращий тариф з мобільним інтернетом для смартфона в 2018 році. Яким же він повинен бути? Хороший інтернет - це вигідний інтернет. І тут відразу відзначимо, що вигідний і дешевий - поняття не завжди тотожні. Як у випадку, наприклад, пляшок коли, при збільшенні обсягу ціна зростає непропорційно. Великі обсяги, хоч коли, хоч мобільного трафіку, купувати вигідніше, ніж маленькі, але вони все одно дорожче.

Ми радимо не вестися на цей прийом і насамперед визначитися чітко, скільки гігабайт на місяць вам потрібно.

Заодно приймуть участь в опитуванні :)

У цьому огляді ми виділили 3 категорії за розміром пакета:

 1. Маленький - 5-9 ГБ.
 2. Середній - 15 ГБ.
 3. Великий - більше 20 ГБ.

У пошуках найдешевшого вигідного мобільного інтернету ми вивчили тарифи операторів: Теле2, Білайн, МТС, Мегафон. Таким чином, від кожного оператора в кожну категорію обраний тариф-претендент на звання кращого.

Ще ми розглядали наявність опцій безлімітного трафіку для соцмереж і месенджерів, адже без них нікуди.

Відносно безлімітів важливо враховувати наступне: вони не поширюються на сторонні посилання в додатках, на старі версії додатків, трафік, що йде через ВПН - все це буде витрачати основний пакет.

Ще пара попереджень і будемо оглядати.

 1. Ми не розглядали швидкість з'єднання, відгуки та інші критерії якості роботи операторів (але ви можете ознайомитися з нашим аналізом цих параметрів тут ), А зосередилися виключно на цінах.
 2. Тарифи розглянуті для Москви і Московської області, ціни в інших регіонах можуть відрізнятися, це слід уточнювати на сайтах операторів.

Ну що ж, прелюдія закінчена, поїхали!

МТС

«Хайп»

Тариф оператора МТС з модною назвою «хайп» допоможе завжди бути в курсі подій. Він надає необмежений доступ до популярних соціальних мереж, мессенджерам і розважальним програмам. На інші сервіси користувачеві виділяється 7 ГБ трафіку. Оплата за цим тарифом становить 500 р. в місяць (71.4 р. за гігабайт), знімається подобово в перший місяць після підключення, потім один раз в розрахунковий період. Мобільний інтернет діє в поїздках по Росії.

Крім того, в цю послугу входять 100 хв дзвінків на номери будь-яких операторів м Москви, Московської області та МТС Росії, а також 200 SMS на всі номери домашнього регіону. Дзвінки на МТС залишаються безкоштовними навіть після закінчення запасу хвилин. Важливо відзначити, що невикористаний трафік, хвилини і SMS не переходять на наступний місяць, а обнуляються.

Важливо відзначити, що невикористаний трафік, хвилини і SMS не переходять на наступний місяць, а обнуляються

«Мій Безлімітіще»

«Мій Безлімітіще» виправдовує свою назву, так як він легко адаптується під потреби користувача. Тут можна самому поставити обсяг трафіку, кількість хвилин і SMS. Наприклад, за 510 р. в місяць ви отримаєте 15 ГБ інтернету (34.1 р. за 1 ГБ), 300 хв і SMS. Тариф вигідний і для інших розмірів трафіку: 20 ГБ, 300 хв і СМС-повідомлень обійдуться в 630 р. в місяць (31.5 р. за 1 ГБ), а 30 ГБ з такою ж кількістю хвилин і повідомлень в 750 р. (25 р. За гігабайт). Причому плата за перший місяць в обох випадках становить 570 р. Цей тариф передбачає щоденне списання абонентської плати і діє по всій країні. Якщо ви використовуєте запас трафіку до закінчення місяця, то додатковий гігабайт підключиться автоматично, а з рахунку спишеться 150 р. Щоб таких несподіванок не траплялося, стежте за залишком трафіку в особистому кабінеті.

Пакет хвилин дозволяє дзвонити на всі номери РФ, а SMS можна відправляти тільки на номери р Москви і МО. Залишки за тарифом не переносяться на наступний розрахунковий період. Тариф «Мій Безлімітіще» досить гнучкий і вигідний для середнього та великого обсягу трафіку за умови вибору мінімальної кількості хвилин і повідомлень.

Тариф «Мій Безлімітіще» досить гнучкий і вигідний для середнього та великого обсягу трафіку за умови вибору мінімальної кількості хвилин і повідомлень

Послуга «всет»

Ця опція забезпечує необмежений доступ до соціальних мереж і мессенджерам. Вона безкоштовна для деяких тарифів, включаючи «Мій Безлімітіще». Для інших вартість становить 4 р. в день (120 р. за 30 днів). Щоб тарифікація сервісів відбувалася правильно, важливо використовувати офіційні додатки або мобільні версії сайтів.

Tele2

Лінійка «Мій Tele2»

Базовий тариф «Мій Tele2» пропонує 5 Гб трафіку в місяць за 7 р. на добу (210 р. за 30 днів, 42 р. / 1 ​​ГБ). Це найбільш вигідну пропозицію з маленьким пакетом інтернету (5-9 ГБ) у Tele2.

«Моя розмова», «Мій онлайн», «Мій онлайн +»

Решту тарифів цієї лінійки можна зручно налаштовувати в залежності від своїх уподобань. Спробуємо налаштувати їх таким чином, щоб досягти максимальної вигоди в вартості за гігабайт. 15 ГБ в місяць з мінімальною кількістю хвилин (200) можна отримати за 380 р. А 30 ГБ і 200 хв можна підключити за 500 р. / Міс. Це вже вигідніше, ніж базові конфігурації, але можна піти далі.

В описаних тарифах діє опція обміну хвилин на гігабайти. При цьому 1 хв конвертується в 10.24 МБ. Обмінявши наші 200 хв на 2 додаткових ГБ, ми отримаємо 17 ГБ за 380 р. і 32 ГБ за 500 р., що знизить ціну за один гігабайт до 22.3 р. і 15.6 р. відповідно. Це дозволить нам добитися найвигідніших умов мобільного інтернету у компанії Tele2 для середнього (10-15 ГБ) і великого (понад 20 ГБ) розміру пакетів. При цьому інтернет буде працювати по всій країні. Операцію обміну можна зробити через особистий кабінет або за допомогою спеціальної команди.

Незважаючи на те що ми обміняли всі хвилини на гігабайти, у нас залишилися безкоштовні дзвінки на номери Tele2 домашнього регіону і Росії і 50 SMS на будь-які номери (можна використовувати навіть в поїздках по країні).

Відмітна риса тарифів Tele2 полягає в тому, що залишок інтернету, повідомлень і хвилин переноситься на наступний розрахунковий період (це не діє тільки на трафік, нарахований в обмін за хвилини).

Описані тарифи Tele2 дозволяють користуватися популярними соціальними мережами і мессенджерами без обмежень.

Мегафон

«Інтернет S»

Мегафон не надає тарифів для смартфонів з маленьким пакетом інтернету (5-9 ГБ). Однак, є можливість підключити послугу «Інтернет S», яка дає користувачеві 5 ГБ в місяць за 400 р. (80 р. За 1 ГБ). Ця опція на смартфоні буде діяти тільки в домашньому регіоні. Підключити послугу можна через додаток Мегафон, особистий кабінет, за допомогою спеціальної команди або SMS.

Лінійка «Включайся!»

Тарифи лінійки «Включайся!» Є найбільш економічними серед тих, які надають трафік середнього і великого обсягу. Розглянемо два з них з мінімальними вартостями за 1 ГБ: «Включайся! Спілкуйся »і« Включайся! Дивись + ». Обидва тарифи забезпечують безлімітний трафік на соціальні мережі і месенджери, а другий ще й необмежений доступ до перегляду відео на «YouTube», «Rutube» і «Vimeo». До 31 серпня 2018 року можна безкоштовно користуватися популярними музичними сервісами в метро. І не забувайте, що необмежене використання можливо тільки з офіційними додатками і останніми версіями браузерів. Тариф «Включайся! Спілкуйся »пропонує середній пакет інтернету в 15 ГБ на інші сервіси за 600 р. в місяць (40 р. за гігабайт), а також 600 хв дзвінків на будь-які номери країни. А при підключенні тарифу «Включайся! Дивись + »з абонентською платою 1000 рублів, ви отримаєте 30 ГБ мережевого трафіку на інші сервіси (33.3 р. За 1 ГБ) і 1500 хв дзвінків на всі номери країни. Дзвінки на номери Мегафона Росії залишаються безкоштовними навіть після закінчення запасу хвилин. Плюсом є те, що пакети хвилин та інтернету діють по всій країні. А мінусом - те, що залишки не переносяться на наступний розрахунковий період.

Як бонус, тут передбачений безкоштовний трафік на МегаФон.ТВ і Антивірус ESET NOD32.

ТВ і Антивірус ESET NOD32

Білайн

Лінійка «ВСЁмоё»

У тарифах цієї лінійки по аналогії з Tele2 можна міняти хвилини на гігабайти. Тільки тут обмін можна виробляти в обидві сторони, а також в хід йдуть СМС-повідомлення. Конвертацію можна робити відразу при підключенні або пізніше в особистому кабінеті.

Наприклад, стандартний тариф «ВСЁмоё 1» надає 3 ГБ інтернету, 300 хв і SMS за 400 р. у місяць. Обмінявши 100 хв і 300 SMS на гігабайти, ми отримаємо варіант з 6 ГБ, 200 хв і без повідомлень за ті ж гроші (400 р. В місяць, 66.6 р. За ГБ). Це найбільш вигідні умовах для невеликого пакета інтернету.

Середній пакет мережевого трафіку можна отримати за тарифом «ВСЁмоё 2» в його базової комплектації. За 600 р. в місяць він пропонує 15 ГБ (40 р. за ГБ), 500 мін та 300 SMS.

Тариф «ВСЁмоё 3» можна налаштувати таким чином, що за 900 р. в місяць вам буде нараховуватися 29 ГБ інтернету (всього 31.03 р. за ГБ) і 900 хв дзвінків. Всі SMS при цьому конвертувати в гігабайти.

Оплата за тарифами цієї лінійки списується подобово. Мобільний інтернет діє на всій території РФ. Залишки не переносяться на наступний розрахунковий період.

Хвилини використовуються при дзвінках на номери будь-яких операторів домашнього регіону і Білайн Росії. При цьому дзвінки користувачам з таким же тарифним планом (лінійка «ВСЁмоё») не розходяться пакет хвилин. Після закінчення запасу хвилин дзвінки на номери Білайн Росії залишаються безкоштовними. СМС-повідомлення можна витрачати на все номера домашнього регіону.

До 30 вересня 2018 року діє цікава послуга, що дозволяє обмінювати кроки на гігабайти. Для підрахунку кроків володарі iPhone і Android повинні використовувати додатки «Здоров'я» і «Google Fit» відповідно. Активно крокуючи кожен день, ви зможете отримувати до трьох додаткових гігабайт на місяць (за 10000 і більше кроків в день ви отримаєте 100 МБ).

Опція «# можноВСЁ»

Ця послуга безкоштовна на «ВСЁмоё 2» і деяких інших тарифах. На інших послуга буде коштувати 4 рубля в день (120 р. За 30 днів). Опція забезпечує необмежений доступ до популярних соціальних мереж і музичних сервісів. Безлімітного доступу для месенджерів не передбачено.

Порівняння розглянутих тарифів

МТС Теле2 Мегафон Білайн 5-9 ГБ «хайп»

500 р. / Міс.

7 ГБ, 71.4 р. / ГБ

«Мій Tele2»

210 р. / Міс.

5 ГБ, 42 р. / ГБ

Послуга «Інтернет S»

400 р. / Міс.

5 ГБ, 80 р. / ГБ

«ВСЁмоё 1»

400 р. / Міс.

6 ГБ, 66.6 р. / ГБ

10-15 ГБ «Мій Безлімітіще»

510 р. / Міс.

15 ГБ, 34 р. / ГБ

«Мій онлайн»

380 р. / Міс.

17 ГБ, 22.3 р. / ГБ

«Включайся! спілкуйся »

600 р. / Міс.

15 ГБ, 40 р. / ГБ

«ВСЁмоё 2»

600 р. / Міс.

15 ГБ, 40 р. / ГБ

Більше 20 ГБ «Мій Безлімітіще»

750 р. / Міс.

30 ГБ, 25 р. / ГБ

«Мій онлайн +»

500 р. / Міс.

32 ГБ, 15.6 р. / ГБ

«Включайся! Дивись + »

1000 р. / Міс.

30 ГБ, 33.3 р. / ГБ

«ВСЁмоё 3»

900 р. / Міс.

29 ГБ, 31.03 р. / ГБ

Безлімітні месенджери і соціальні мережі Послуга «всет»

120 р. / Міс.

«Мій Tele2»

210 р. / Міс.

«Включайся! спілкуйся »

600 р. / Міс.

Опція «# можноВСЁ» (без месенджерів)

120 р. / Міс.

За результатами порівняння, тарифи компанії Tele2 виграють за всіма критеріями, крім останнього. Вони мають мінімальну вартість за 1 ГБ інтернету, тому є більш економічними для користувачів, які проводять багато часу в мережі. Що стосується безлімітних сервісів, тут лідирує МТС зі своєю опцією «всет». Важливо відзначити, що додатки соціальних мереж і месенджерів часто використовують зовнішні сервіси, перенаправляють на інші ресурси, які не входять в пакет безлімітних послуг. Тому подібні послуги краще підключати до тарифів, в яких є якийсь базовий пакет інтернету.

Сподіваємося, вам сподобався огляд. Пишіть свої міркування і питання в коментарях!

Яким же він повинен бути?