Донецкий техникум промышленной автоматики

Найдешевший безлімітний мобільний інтернет для офісу: порівняння за ціною Білайн, МТС, YOTA і Мегафон

На цю тему я якось   вже писав На цю тему я якось вже писав . причому - писав неодноразово . Але недавно сталися три події, які змусили мене знову повернутися до цього питання. А саме - МТС вирішив переглянути свій підхід до мобільного інтернету, і почав наступ по всіх фронтах:

спочатку закрив підключення до свого найменшому за обсягом трафіку, але найдешевшому (всього 30 рублів в місяць) умовно-безлімітного мобільного інтернету, на жаль - нічого не запропонувавши йому натомість.

І одночасно з цим - у верхньому ціновому сегменті викотив досить недорогий (~ 570 рублів / місяць) безлімітний мобільний інтернет без обмежень по швидкості. Не довго думаючи, так і назвавши його - « Smart Безлімітіще ».

І відразу слідом за ним - оновивши МТС Коннект-4 опцією «Інтернет 4 Мбіт / с» за 750 рублів. Обидва - майже по-чесному безлімітні, без обмеження швидкості нижче заявленої при перевищення якусь межу трафіку. Чому майже? Для відповіді на це питання - розберемо заголовок цього мого поста (Upd. Все написане вірно до 27.03.2017, потім - все сильно змінилося, і тепер доповнення та корекція до даної статті лежать тут ).

Отже, ключове словосполучення в заголовку одне, і воно зовсім не «безлімітний» або «мобільний», як могло б здатися на перший погляд. Словосполучення це - «для офісу».

Чому ж в заголовку я це виділив окремо, вказавши, що розглядати я буду безлімітний мобільний інтернет - саме «для офісу»? Все просто - по єдиною, і основну причину:

Тому що за дуже рідкісним винятком, в офісі не потрібно качати торенти.

Саме в цьому - складається обмеження нових тарифів, запропонованих МТС. У «безлімітіще» - швидкість торрентів обмежена 128 кбіт / с:

А у випадку з МТС Коннект-4 і підключеної опцією «Інтернет 4 Мбіт / с» - швидкість торрентів обмежена 512 кбіт / с:

Не секрет, що провідний інтернет в офісах коштує якихось зовсім диких цін (6-10 тисяч рублів за 2 Мбіт канал - абсолютно нормальна практика). Трохи легше тим, у кого є МГТС зі своїм GPON - там на стаціонарний інтернет ціни більш-менш розумні - 1180 рублів за 6 Мбіт канал (для юросіб) - але це тільки в деяких місцях, великі бізнес-центри з цією справою пролітають наглухо.

І зрозуміло, що таке обмеження швидкості на торренти - ставить хрест на використанні мобільного інтернету, як домашнього інтернету: але ось в офісах-то, на відміну від будинку - ми працюємо, а не торренти качаємо (так, так, вже чую крики про VPN і обхід обмежень , Але це тема для іншої статті, зараз дивимося все по-чесному). І навіть якщо раптом таких швидкостей вам вистачає - треба бути абсолютно в безвихідному стані, тому що як правило, за ті ж гроші при провідному підключенні, швидкості будуть набагато вище (при відсутності будь-яких обмежень взагалі), ніж в разі коннект-4. Так що якщо ви як раз в такому безвихідному становищі: будинки майже як в офісі, і згодні на зазначені вище обмеження - то читаємо далі 🙂

Ну, а оскільки ми визначилися, що це тарифи «офісні», то:

В офісі - мобільний інтернет нам потрібно роздавати на комп'ютери по Wi-Fi.

Саме тому, навіть не дивлячись на те, що існує безліч більш дешевих тарифних планів з безлімітним мобільним інтернетом, який можна споживати тільки на смартфоні, типу Білайн «Все за 500», або Йотовскіе смартфони, я їх розглядати не буду, будемо вважати, що інтернет нам потрібен без гемороя. Ну, в сенсі - без танців з бубном, тому що без нього на цих більш дешевих тарифних планах не можливо роздавати інтернет по wi-fi (при бажанні - звичайно можна, але знову ж таки - це тема окремої статті).

Обидва нові тарифи від МТС лунають через Wi-Fi: безлімітіще зі смартфона (і тільки з нього):

Обидва нові тарифи від МТС лунають через Wi-Fi: безлімітіще зі смартфона (і тільки з нього):

Ну а коннект-4, як зрозуміло з його назви - ще і з модемів / маршрутизаторів.

Отже, в огляд потрапляють тільки ті тарифи, які безлімітні по трафіку, і інтернет від яких можна роздавати по Wi-Fi. Тобто як я вже сто разів сказав - застосування office-style.

Також в назві мого поста є словосполучення «порівняння за ціною». Це теж, до речі важливо. Я не буду розглядати стійкість зв'язку, пінг, швидкість і т.д. Все це, на відміну від ціни - дуже сильно змінюється від району до району. Наприклад, в бізнес-центрі на Варшавському шосе і в Очаково-Матвіївській Йота у мене ніяк не хотіла працювати з нормальними швидкостями. У Кузьмінках ж - абсолютно інша ситуація: майже на ладан дихає МТС, а йота - видавала цілком нормальну швидкість.

Тому сьогодні моя задача - порівняти тарифи від різних операторів, щоб зрозуміти, які з них найдешевші. А вже пробувати - запрацює у вас відповідний оператор на зазначеному тарифі у вашій місцевості - вам доведеться самостійно. Спочатку опишу словами, ну а в кінці - вставлю порівняльну табличку.

Отже, з МТС ми практично розібралися вже у вступі - все досить прозоро, два варіанти:

  1. підключаємо « Smart Безлімітіще »За 19 рублів в день, що складе 570 рублів в 30-денний місяць і 589 рублів в 31-денний місяць, і використовуємо без обмеження швидкості, за винятком торрентів, ті по 128 кбіт / с. Роздача по Wi-Fi можлива, але тільки з телефону: не можна використовувати мобільний роутер, модем і т.д. Втім - це не дуже напряжно обмеження: вартість уживаного смартфона приблизно аналогічна вартості мобільного модему (нам адже не потрібно супер-пупер п'ятидюймовий екран? Ми, до речі, так і робимо). Так ще. Опцію «Соціальні Мережі» необхідно видалити, інакше через 3 Гб швидкість впаде майже до нуля.
  2. Якщо нам все ж так потрібна можливість використовувати мобільний роутер / модем, і плюс до цього все-таки мати можливість хоч трохи покачати торренти на пів-мегабіта / с, решту часу мириться з тим, що швидкість не підніметься вище 4 Мбіт / с, то підключаємо МТС Смарт Коннект-4 з підключеною опцією «Інтернет 4 Мбіт / с». Коштувати це нам буде 750 рублів на місяць.

Ну, і ще два цікавих моменти про Безлімітіще. Перша не має відношення до інтернету - але тим не менше: послуга «Вам дзвонили» на ній безкоштовна, на коннекте - її в принципі немає. Другий момент, який відрізняє його від «Коннект» - це те, що даний тариф діє по всій Росії, тобто в сенсі вартості і швидкості, Безлімітіще таким і залишається, куди б ви не поїхали (ну, зрозуміло, якщо ви тільки не підете в Норильськ або на Камчатку). У випадку з Коннектом - міграція сімок обмежена, і якщо ви купили Московську сімку - то тільки в Москві і Московській області ви її і можете використовувати. При спробі ж виїхати з нею кудись в Тулу чи Володимир - з вас будуть брати додатково по 50 рублів в день!

Хоча в принципі, оскільки ми обидва тарифи в даному огляді розглядаємо, як офісні, тобто що працюють в одному місці без переміщень - це не особливо важливо - але про всяк випадок, майте на увазі.

Так, і не забуваємо ще про одну класну фішку, що відноситься до обох тарифами. Якщо ми сидимо на інтернеті Смарт Безлімітіще, то за сто рублів ми можемо підключити опцію « єдиний інтернет »І нашим мобільним інтернетом на своїх смартфонах зможуть користуватися ще 5 осіб - але звичайно, вже не безлімітним, а в межах 10 Гб в місяць на всіх. Чи буде видаватися стільки ж на смарт-коннект-4, або видадуть всі 50 Гб, як на «Інтернет-MAXI» - це я в описі тарифів не побачив. Почекаємо, подивимося.

Yota. Тут все трохи складніше - через їх відносно гнучкої тарифної політики (природно, розглядаємо ті тарифи, де можна роздавати інтернет, тобто « інтернет для роутера / модему «, А не для смартфона). Можна вибирати велику швидкість, а можна - меншу ціну. Вважаю, що слід порівнювати з тим же самим МТС - подивитися, яку швидкість ми отримаємо за ті ж гроші, і скільки нам коштуватиме та ж швидкість. Тому:

  1. За 570-589 рублів у йоти нічого немає, самий найближчий по грошах безліміт - це за 600 рублів 1 Мбіт / с (менше мегабіта, як мені здається - зовсім нерозумно щось розглядати). За обмеження торрентів - офіційно заявлено, що є динамічна урізання, за фактом використання - зазвичай від 128 кбіт / с до максимальних 1 Мбіт / с. Ну, тобто в середньому - 512 кбіт / с виходить.
  2. За 750 рублів на місяць пропонується швидкість в 2.1 Мбіт / с. З торрентами все також, якщо качати дуже багато - то опуститься до 128, якщо трохи - то може і 2 Мбіт видасть.
  3. 4 Мбіт / с доступні за 850 рублів / місяць.

Взагалі, з цієї різкої швидкостей, мені все дуже нагадує історію з банківською системою.
Колись, на початку почав, банки створювалися для зберігання золота і видавали векселі лише під ту кількість металу, яке реально було поміщено в їх сховище.
Але потім, деякі спритні банкіри покумекали, і зрозуміли, що можна зайнятися оверселлінг і на кожен кг вкладеного золота видавати векселів на 100 кг. А ще краще - на 1000. І ті банки, які не стали так робити, розорилися, не витримавши конкуренції. В результаті до теперішнього часу в такій системі не тільки не бачать ніякого шахрайства, а й вважають її єдино можливою.
І якщо хто-небудь, наприклад, почне дивуватися, чого це ф'ючерсів на той чи інший матеріальний ресурс щорічно реалізується на порядок більше, ніж цього самого ресурсу взагалі існує в природі, то такій людині просто скажуть, що він ідіот, що не розбирається в сучасній економіці.
А зараз те ж саме відбулося і з провайдерами. Схема, коли безлімітного трафіку продається в сотні тисяч разів більше, ніж можуть витримати канали / станції, визнана єдино можливою. А будь-якого, хто почне дивуватися, чому це провайдер вирішує за користувача, як, скільки, в якому обсязі, з якими операційними системами і о котрій годині качати, стали вважати просто близьким людиною, не розуміються в пристрої сучасного інтернету.

Ну да ладно, це був ліричний відступ, зачерпнути мною якось на Хабре, в моєму вільному викладі. Повернемося до наших бджолам.

Білайн. Офіційно безлімітного тарифу, який можна було б безкоштовно роздавати по WiFi - у Білайну немає. Але є так звані «колгоспи» - корпоративні сім-карти, або карти, оформлені, наприклад у Володимирській області, з підключеною опцією « Хайвей безліміт «, Вартістю 590 рублів. Купити можна без особливих проблем на Авито (вартість сімки - близько 1200 рублів), ми користуємося такою в нашому офісі вже близько року, ну - я якось про це вже писав . На себе зареєструвати не вийде, але доступ в особистий кабінет - є, природно. Погано в ній те, що в односторонньому порядку близько місяця тому Білайн змінив опцію, перетворивши її в «Хайвей 50 Гб + Нічний безліміт», таким чином безліміт чесним безлімітом бути перестав - але зате торренти в ньому не обмежуються, з першої години ночі і до 8 ранку можна запускати на скачування. Також існує повний безліміт за 950 рублів на місяць - але ніяких гарантій, що в ньому не поріжуть нічого, як порізали нам в Хайвей-безліміт - немає, шукається на тому ж Авито (інтернет билайн 950, м-технології). Ну і зрозуміло, що оскільки ми так спокійно перевозимо сімки з одного регіону в інший - то ніяких обмежень і додаткових плат за інтернет в роумінгу немає, в цьому сенсі все абсолютно аналогічно МТС-івської Безлімітіщу. А ось поділитися цим інтернетом, навіть за гроші - на жаль, не вийде.

Мегафон. Офіційно безлімітного тарифу у них теж немає, але є підконтрольна компанія NetbyNet, яка пропонує тарифи 1-в-1 з тарифами йоти . На скільки якісно працює, і що там з торрентами - сказати не можу, не користувався. Це раз. І два - знову ж аналогічно колгоспу від Білайну - тариф «пакет Федеральний максимальний», »Федеральний спеціальний», «Вся Русь». Повний безліміт по інтернету за 750 рублів. Але вартість сімки - близько півтори-дві тисячі рублів. Точно також - є на Авито, знаходиться відповідним пошуком. На рахунок реєстрації на себе - питання складне, відповідають ухильно. За торрентів - обіцяють, що нічого не ріжеться. Але скажу чесно - ось їх єдиних - я особисто не перевіряв, все-таки 2000 рублів за сімку, навіть розкиданих на рік-півтора - дають ще по 100-150 рублів до вартості тарифу. З поділом інтернету на інші пристрої - теж все погано.

Ну, і зведемо все вищесказане в єдину таблицю (соррі, що картинкою - в текстовому вигляді в колонку не вміщується; при кліці - збільшується в повний розмір):

Таким чином, виходячи з перерахованих вище міркувань, виходить, що чесний, зареєстрований на вас безлімітний інтернет за мінімальною ціною - доступний зараз тільки у МТС, а все інше - або зажадає схем з покупками неофіційних сім-карт (билайн, мегафон - а ну як і заробить), або буде дорожче і повільніше (Йота).

Що ж. Шкода, звичайно, що МТС-му нічого не було придумано з малими пакетами інтернету, замість закритих Смарт Біт А і іже з ними. Звичайно, нові пропозиції - це зовсім не те, взагалі з іншої області. Але чорт візьми, мені вони теж подобаються. Може, і для Смарт А-Б-С - теж рано чи пізно знайдеться якась непогана заміна? Зараз, як варіант - тільки якщо підключати безлімітіще, і за 100 рублів виділяти 10 Гб ще на пару-трійку пристроїв - тоді вийде приблизно ті ж 30 рублів / місяць на пристрій, що і на Біт А, при набагато більшому обсязі трафіку. Але це треба мати знайомий офіс з таким Безлімітіщем, який би поділився цим добром 🙂 (Upd. - нічого не вийде, як виявилося, трафік витрачається і на ініціатора групи , Тому якщо він витрачає у себе більше 10 Гб, а це гарантовано - то у всіх інших він відключиться по досягненню порога в 10 гб у всіх в тому числі і ініціатора групи).

Так що я вже серйозно задумався, щоб перевести з білайнівським хайвею свій офіс на безлімітіще, і отримати бонусом собі 10 Гб за 100 рублів замість 75 мб / день мого біта майже за дві сотні. Єдине, що поки зупиняє - раптом на Коннект-4 будуть давати за 100 рублів не 10, а 50 Гб? Поки не ясно.

Як дізнаюся - пост проапдейчу.

Upd. Все написане вірно до 27.03.2017, потім - все змінилося: так, я перевів офіс з хайвею на безлімітіще , З 10 Гб за 100 рублів - мене кинули , Та й Безлімітіще - вже зовсім не той, що був при народженні - тепер на ньому дають тільки 10 Гб трафіку. Останні доповнення і корекції до даної статті лежать тут .

1

Чому майже?
Чому ж в заголовку я це виділив окремо, вказавши, що розглядати я буду безлімітний мобільний інтернет - саме «для офісу»?
Нам адже не потрібно супер-пупер п'ятидюймовий екран?
Може, і для Смарт А-Б-С - теж рано чи пізно знайдеться якась непогана заміна?
Єдине, що поки зупиняє - раптом на Коннект-4 будуть давати за 100 рублів не 10, а 50 Гб?