Донецкий техникум промышленной автоматики

На Windows 7 x64 замість 4 ГБ оперативної пам'яті жоступно тільки 3 ГБ

  1. На 64-бітної системі замість 4 доступно тільки 3 ГБ пам'яті, що робити?
  2. Що ще можна зробити якщо є тільки три гігабайти пам'яті замість чотирьох

Якщо ви вирішили модернізувати свій комп'ютер, додавши йому трохи оперативної пам'яті, може так статися, що після її установки система буде відображати ту кількість пам'яті, яке було встановлено вами, але доступна вона буде не вся і це при тому, що встановлена ​​64-бітна операційна система.

Буквально недавно, з подібною ситуацією і мені довелося зіткнутися. Загалом, на комп'ютер, в якому було встановлено 2 ГБ ОЗУ, потрібно було додати ще одну планку з такою ж кількістю пам'яті.

В результаті, після установки система побачила все 4ГБ оперативної пам'яті, але при цьому в дужках вказувалося, що є тільки 3ГБ. Але, найдивнішим було те, що на комп'ютері була встановлена ​​Windows 7 х64, відповідно ніяких обмежень на ОЗУ накладатися не повинно, як це зазвичай буває на х32.

Почавши розбиратися, я з часом все таки знайшов рішення, яке допомогло мені повернути пам'ять на місце і з радістю поділюся їм з вами. Нижче в статті я покажу, що можна зробити якщо у вас на Windows x64 бачиться тільки 3 ГБ замість 4, 8 або 16-ти ГБ оперативної пам'яті.

На 64-бітної системі замість 4 доступно тільки 3 ГБ пам'яті, що робити?

Звичайно ж, в першу чергу я подумав, що вся справа в системі, можливо була встановлена ​​якась крива збірка, але після переустановлення Windows з ліцензійного образу нічого не змінилося і пам'яті як раніше було доступно тільки 3 ГБ.

Виходячи з цього можна припустити, що проблема в залозі або в налаштуваннях БІОС.

Потрапивши в БІОС, я почав шукати в налаштуваннях будь-які параметри, які хоч якось пов'язані з оперативною пам'яттю.

Витративши близько 15 хвилин на включення і відключення різних параметрів, а так само перевірки результатів, я все таки знайшов те, що мені допомогло.

Це параметр з назвою «Memory Remap Feature», саме після того, як я змінив його значення з «Disable» на «Enable», у властивостях системи пам'ять почала відображатися нормально, тобто тепер були доступні всі чотири гігабайти оперативної пам'яті.

Як знайти даний параметр? Нижче я покажу наочний приклад де мені вдалося знайти цю функцію. Я звичайно ж розумію, що на сьогоднішній день існує досить багато різних материнських плат, у яких зовнішній вигляд відрізняється. Але, поки зупинюся на своєму прикладі, ну а далі по можливості буду додавати, щось новеньке. Можу порекомендувати шукати його в налаштуваннях чіпсета, найчастіше саме там він і знаходиться.

Отже, перезавантажуємо або включаємо комп'ютер і заходимо БІОС, нагадаю, що стандартні клавіші для входу в BIOS «Del і F2», якщо ж нічого не підійде вам сюди .

Переходимо на вкладку «Advanced» і за допомогою навігаційних стрілок спускаємося до розділу «Chipset» або може бути «Chipset Configurations».

Переходимо на вкладку «Advanced» і за допомогою навігаційних стрілок спускаємося до розділу «Chipset» або може бути «Chipset Configurations»

Наступним кроком буде перехід в розділ «North Bridge Configuration». До речі, цього пункту у багатьох може і не бути, якщо це так, нічого страшного, пропускаємо цей крок і йдемо далі.

До речі, цього пункту у багатьох може і не бути, якщо це так, нічого страшного, пропускаємо цей крок і йдемо далі

Добравшись до потрібного місця вибираємо параметр «Memory Remap Feature», натиснувши «Enter», встановлюємо значення «Enable».

Добравшись до потрібного місця вибираємо параметр «Memory Remap Feature», натиснувши «Enter», встановлюємо значення «Enable»

Після, підтверджуємо вибране значення і перезавантажуємо комп'ютер зі збереженням усіх внесених змін, натиснувши на клавішу F10.

Якщо раніше на 64 бітної системі у вас замість 4 бачилося тільки 3 ГБ оперативної пам'яті, то зараз має всі змінитися і після завантаження комп'ютера у властивостях системи буде показано, що використовуються всі 4 (або більше) гіга.

По крайней мере, мені це допомогло, так що рада перевірений на практиці і саме з цього рекомендую скористатися в першу чергу саме їм.

Що ще можна зробити якщо є тільки три гігабайти пам'яті замість чотирьох

З функцією «Memory Remap» все зрозуміло, але, що робити тим у кого її не опиниться. Так, може бути і таке, що даного пункту у себе ви не знайдете, особливо це стосується власників ноутбуків.

Справа в тому, що дана функція може бути вшита в БІОС, хоч навіть якщо там немає такого параметра. У таких випадках, звичайно ж, рекомендується перепрошити (оновити) БІОС на найсвіжішу версію. І тільки після цього «Memory Remap» почне виконувати свої функції.

Так само в Біосе можна пошукати параметр «Memory Hole» його значення повинно бути встановлено в положення «Disabled».

HPET Mode ще один параметр, який рекомендовано перевірити і встановити йому значення «64-bit».

Ще рекомендую спробувати варіант з налаштуванням завантаження в конфігурації системи.

Відкриваємо msconfig через вікно «Виконати».

Відкриваємо msconfig через вікно «Виконати»

Переміщаємося у вкладку «Завантаження» і натискаємо на «Додаткові параметри».

Переміщаємося у вкладку «Завантаження» і натискаємо на «Додаткові параметри»

І тут прибираємо галочку з параметра «Максимум пам'яті».

І тут прибираємо галочку з параметра «Максимум пам'яті»

Застосовуємо нові настройки і перезавантажуємо комп'ютер.

Так само, деяка кількість ОЗУ може використовувати і вбудоване відео. Наприклад, якщо ваш кабель монітора підключається поруч з USB портами, значить ви використовуєте вбудоване відео, отже для його повноцінної роботи з загальної кількості оперативки віднімається певна частина і передається графічному процесору, і саме тому замість 4 ГБ ви можете бачити, що пам'яті є трохи менше , наприклад 3,5 ГБ. Тут вже доведеться змиритися або придбати дискретну відеокарту.

Ще є інформація, що навіть при окремо встановленої відеокарти, процесор продовжує забирати оперативну пам'ять для потреб інтегрованого відео. У такому випадку потрібно змінити значення процесорної графіки на мінімальне або повністю його відключити, поставивши в Біосе значення для інтегрованої графіки на Disable (PCI або Auto). Після перезавантаження вся відсутня оперативна пам'ять повинна повернуться на місце і відображатися вже в повному обсязі.

Ну і звичайно ж, є ймовірність, що замість встановленої кількості пам'яті ви бачите набагато менше через те, що ваша материнська плата просто не підтримує, наприклад, більше 3 або 4-х ГБ але, зазвичай подібне зустрічається на досить таки старих материнських платах .

Як ви зрозуміли причин відображення 4 ГБ пам'яті замість 3-х ГБ може бути дуже багато і рішення у кожного можуть бути різні. У даній інструкції я показав вам, що дійсно допомогло мені і що можна ще спробувати для виходу з даної ситуації. Якщо що, я як завжди чекаю ваших коментарів, і ми будемо разом шукати відповідь на ваше запитання.

На 64-бітної системі замість 4 доступно тільки 3 ГБ пам'яті, що робити?
На 64-бітної системі замість 4 доступно тільки 3 ГБ пам'яті, що робити?
Як знайти даний параметр?