Донецкий техникум промышленной автоматики

MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу

  1. MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу ОФИСНОЕ ПО Можливо, вони сподобаються...
  2. MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу

MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу

ОФИСНОЕ ПО

Можливо, вони сподобаються не всім і не відразу

Андрій Колесов

Одна з новинок Microsoft Office 2007 - перероблений призначений для користувача інтерфейс ключових офісних додатків: Word, Excel, PowerPoint і Аccess. Ви неодмінно зверніть увагу на це, як тільки почнете працювати з ними. І справа тут не в простій зміні дизайну, що відразу ж помічаєш, навіть дивлячись на скріншот екрану. Концептуально змінена вся парадигма інтерфейсу. Почавши працювати в середовищі Office 2007, ви, ймовірно, до свого незадоволення, зрозумієте, що виконання багатьох звичних операцій займає набагато більше часу, ніж раніше, і недобрим словом згадаєте розробників Microsoft, які "придумали казна чого".

Але не виключено, що, попрацювавши деякий час, розібравшись з логікою нового середовища і зрозумівши її можливості, скажете вже зовсім інше: "Здорово! І чому вони не зробили це раніше ?!" А пізніше, виявивши деякі зниклі, але потрібні для роботи функції, все ж вирішите: "Залишуся поки в старому Офісі".

Нагадаємо, що існуючий інтерфейс Office (його остання версія вийшла в 2003-му) з'явився майже двадцять років тому і в общем-то радикально не перероблявся. На тлі докорінних змін в функціоналі додатків і всього складу пакета (а ще на початку 90-х Windows Office складався тільки з Word і Excel) корекція зовнішнього вигляду програм виглядає не дуже істотним подією. Але тут варто нагадати, що кінцеві користувачі (а мова йде про сотні мільйонів людей) працюють з цим ПО саме через його систему меню, команд, кнопок і т. Д., І тому для багатьох з них зручність інтерфейсу є одним з найбільш важливих доводів на користь того чи іншого додатка.

Більш того, в силу положення Office на ринку його інтерфейс вже давно став стандартом де-факто для Windows-додатків в цілому. Так що цілком ймовірно, що і нинішні нововведення стануть обов'язковим елементом всіх нових клієнтських додатків вже через один-два роки. Ми розглянемо нововведення інтерфейсу Office 2007 на прикладі версії Beta 2, випущеної в кінці травня. Це вільно доступний варіант пакету, який можна безкоштовно завантажити з сайту Microsoft (www.microsoft.com/rus/ office / preview) і навіть попрацювати з ним в режимі онлайнового тестування (див. Про це докладніше в PC Week / RE, N 28- 29/2006, с. 16). Остаточний його варіант повинен вийти не пізніше початку наступного року і навряд чи в ньому з'являться якісь радикальні зміни в порівнянні з Beta 2.

Офісний інтерфейс: двадцять років по тому

Загальний вигляд нового офісного інтерфейсу (на прикладі Word 2007) представлений на рис. 1. Ось його основні елементи:

Мал. 1. Загальний вигляд призначеного для користувача інтерфейсу Office Word 2007.

Можна застосувати один з двох колірних варіантів - блакитний (в стилі XP)

і чорно-білий (Vista)

- кнопка Office / File (кругла, лівий верхній кут). Власне, це все, що залишилося від старої системи меню, і тут неважко побачити аналогію з кнопкою "Пуск" в Windows. З її допомогою відкривається єдине збережене меню, яке за змістом приблизно відповідає старого варіанту File, але за змістом і оформленням відрізняється досить значно (рис. 2). Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Мал. 2. Від старої системи меню збереглося,

хоча і в сильно зміненому вигляді,

тільки одне меню - File, яке розкривається

натисканням кнопки Office

- рядок інструментів Quick Access Toolbar. Знаходиться у верхній частині екрану, праворуч від кнопки File (але цей рядок можна перемістити і нижче панелі Ribbon). Сюди поміщаються найбільш часто використовувані піктограми-команди (їх допускається додавати або видаляти двома клацаннями миші);

- "стрічкова" панель Ribbon (все, що розташовується над вікном документа). Це основний пульт управління додатком, який замінив собою старе меню і набір панелей інструментів. Про нього піде мова нижче;

- панель управління видом розкладки документа перемістилася в нижню частину вікна, в рядок стану;

- управління масштабом - цей елемент знаходиться також внизу, праворуч від Layout. Дуже зручна річ - тепер вибирати масштаб можна за допомогою "аналогового бігунка", переміщаючи який відразу бачиш зміна масштабу документа.

Класична система меню і команд Office, реалізована в тому числі і в поточній версії 2003 носить досить статичний характер. Це було дуже зручно, коли мова йшла про декілька десятків команд, але сьогодні число інтерфейсних функцій в Word і Excel перевалило за тисячу. Доступ до багатьох з них (але далеко не до всіх!) Виконується через систему панелей інструментів, але це проблему не вирішує: Word 2003 включає майже два десятка таких панелей - якщо їх все вивести на екран, то місця для роботи власне з текстом на екрані вже не залишиться.

Звичайно, проблема вирішувана - в офісних додатках вже давно є засоби для компонування власних панелей, що містять необхідний набір інструментів. Можна використовувати кошти VBA для динамічного управління ними, але застосовує їх дуже вузьке коло "просунутих" користувачів.

Стрічкова панель Ribbon

У Ribbon закладений інший підхід до компонування панелей інструментів. Тут, напевно, варто виділити два основних моменти:

- заміна лінійних (одновимірних) меню на двовимірні структури, більш широке використання піктограм;

- більш зручна, деревоподібна, навігація по панелям інструментів, що дозволяє швидше знаходити і виконувати необхідні операції.

Фактично Ribbon об'єднала в собі раніше існуючу систему лінійних меню і панелей інструментів. Її верхній рівень представлений все тієї ж рядком меню, але одномірні списки команд замінені табличними вкладками (стрічками), на яких можна розмістити набагато більше елементів управління.

Ribbon включає три категорії вкладок:

- обов'язкові. Вони присутні на екрані завжди, для Word 2007 це - Home, Insert, Page Layout, References, Mailings, Review і View;

- додаткові - Developer і Add-Ins. На Developer зібрані команди, необхідні для роботи з VBA, макросами, елементами управління, XML, шаблонами, а також для захисту документів. Візуалізація цієї вкладки виконується установкою відповідної "галочки" у вікні Word Options. Вкладка Add-Ins відкривається автоматично, якщо у переданому документі або шаблоні є модулі розширення третіх фірм або макроси, підключені до панелі інструментів;

- контекстні. Вони містять команди, необхідні для роботи з певними об'єктами документа, і з'являються автоматично при виділенні цього об'єкта. Word 2007 включає 18 таких вкладок.

Як бачимо, склад лінійки меню став іншим, і це пов'язано з тим, що радикально змінилася компоновка команд і елементів управління. Щоб розібратися з цим, подивимося уважніше на вкладку Home, в якій зібрані найбільш популярні операції цього додатка (рис. 1).

Вкладка розділена на секції по групах різних операцій - для випадку Home це Clipboard, Font, Paragraph, Styles і Editing. По висоті вкладка займає чотири рядки (не рахуючи ярлика зверху), з яких три відведені для розміщення команд, а в нижній пишеться назва групи.

У кожну секцію включені піктограми для найбільш часто використовуваних команд даної групи. При цьому всі команди представлені піктограмою (обов'язково) і текстовим назвою (необов'язково). Оскільки на вкладці Home розміщені добре знайомі користувачам операції, то на ній текстових підписів майже немає. Але кожна кнопка супроводжується підказкою, яка може бути представлена ​​в розширеному варіанті. Як і раніше, при натисканні кнопки команда виконується відразу або (якщо кнопка позначена стрілочкою) відкривається додаткове меню.

Для багатофункціональних, многопараметрических операцій збереглася система діалогових вікон (рис. 3) і панелей завдань. Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань).

Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань)

Мал. 3. Для детального управління параметрами

документа використовується традиційна

система діалогових вікон

Нововведення Ribbon - автоматична корекція розмірів секцій інструментів при зміні ширини вікна. Для цього деякі секції (але в Beta 2 далеко не всі!) Спроектовані в декількох варіантах (рис. 4). В результаті вкладку Home можна стиснути до мінімального розміру, при цьому доступ до функцій секції відкривається у вигляді розкривається вікна (рис. 5)

Мал. 4. Розміри секцій інструментів автоматично змінюються при зміні

загальної ширини вікна програми

загальної ширини вікна програми

Мал. 5. Ось як виглядає мінімальний розмір

вкладки Home. При виділенні курсором

стислій секції (Font) внизу автоматично

видається її повне уявлення

Як вже говорилося вище, Ribbon використовує великий набір динамічних вкладок, які спливають автоматично в залежності від контексту виконуваних операцій з документом. Наприклад, якщо ви встановите режим перегляду документа Outline, то автоматично відкривається ще одна вкладка - Outlining з набором відповідних інструментів. Така можливість підтримується і для обробки специфічних об'єктів документа - таблиць, діаграм, малюнків і т. Д. Як тільки ви курсором виділяєте такий об'єкт в Ribbon, з'являється необхідний набір інструментів.

Ось як це виглядає на прикладі роботи з таблицями. Від старого меню Table в новій вкладці Insert залишилася лише одна команда "Вставити таблицю" (точніше - набір її різновидів). Але як тільки в документі ви потрапляєте курсором в таблицю, то на панелі відразу бачите дві вкладки Table Tools - Design і Layout, що містять великий набір інструментів для роботи з таблицями (рис. 6).

Мал. 6. Контекстуальні вкладки дозволяють використовувати саме той набір

функцій, який потрібен для виконуваної в конкретний момент завдання.

В даному випадку при роботі з таблицею з'являються відразу

дві контекстуальні вкладки Table Tools - Design і Layout

При виконанні операцій в вікні документа також використовуються міні-панелі. Зокрема, при виділенні тексту відразу поруч з ним відкривається віконце з набором відповідних для цього випадку функцій (рис. 7).

Мал. 7. Для обробки виділень зручно використовувати

механізм міні-панелей

Говорячи про нововведення призначеного для користувача інтерфейсу Office 2007, слід також сказати про можливість застосування галерей (Gallery), що дозволяють вибирати варіант якогось оформлення (наприклад, країв сторінки) за малюнком, а не вказуючи набір параметрів в діалогових вікнах, а також про функції попереднього перегляду на льоту (Live Preview), яка дозволяє побачити, як буде виглядати відформатований або відредагований документ до виконання цих операцій.

Обговоримо, що побачили ...

У публікаціях зарубіжних авторів з приводу нововведень Office 2007, які мені довелося бачити (наприклад, PC Week / RE, N 23/2006, c. 17), коментарі щодо інтерфейсу досить короткі, а оцінки - обережні: потенціал є, працювати з ним , може бути (!), навіть зручніше, але звикнути до змін буде непросто.

На основі власного досвіду знайомства з панеллю Ribbon я б зараз додав: починаючим користувачам буде працювати, напевно, зручніше, а кваліфікованим - в чомусь складніше (можливості гнучкого налаштування інтерфейсу, мабуть, будуть доступні тільки на рівні програмування). Правда, нагадаємо ще раз: мова йде не про всі додатки Office 2007, а лише про чотирьох - Word, Excel, PowerPoint і Access (Outlook ці нововведення не торкнулися!).

Звісно ж майже очевидним, що перехід від "класичного" інтерфейсу до панелі Ribbon потребуватиме певних зусиль від самих користувачів і ще більших витрат від служб підтримки * 1. У цій ситуації найбільш логічним варіантом успішного просування нового пакета, особливо на корпоративний ринок, де питання перенавчання персоналу буде досить актуальним, була б реалізація обох варіантів інтерфейсу - класичного і Ribbon. І якщо Microsoft пішла на такий рішучий крок, не залишаючи для замовників вибору, значить, вона мала для цього дуже істотні підстави. Можливо, Ribbon дійсно відкриває новий етап у розвитку призначеного для користувача інтерфейсу, і, зрозумівши його переваги, замовники кинуться освоювати новий продукт. Але ймовірно й інше припущення: за радикальною зміною інтерфейсу ховається не дуже великий обсяг модифікацій прикладних функцій додатків * 2.

_____

* 1 У довідці Word 2007 є спеціальний розділ "Розміщення команд Word 2003 в середовищі Word 2007". На додаток до нього там же пропонується завантажити

Excel-файл, в якому наведена вражаюча таблиця, яка пояснює, як знайти старі команди в новому середовищі.

* 2 За великим рахунком в пакеті клієнтських додатків Office 2007 проглядається три основних нововведення: новий інтерфейс, новий формат файлів і підвищення інтеграції з SharePoint Server.

Напевно, можна погодитися в цілому з авторами, які відзначали, що новий інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Але логіка виконання деяких операцій все ж викликає сумніви. Наприклад, в Word 2003, щоб дізнатися обсяг тексту, потрібно було викликати дві команди: File | Properties. Зараз же доводиться проходити такий ланцюжок: File | Finish | Properties | Standard | Advanced, щоб потрапити в те ж саме вікно. Я витратив чимало часу, щоб зрозуміти, що до властивостей потрібно дістатися через команду Finish ...

Куди поділася настройка інтерфейсу?

Однією з сильних сторін MS Office 97-2003 традиційно були широкі можливості по налаштуванню користувальницького інтерфейсу. За допомогою досить простого набору функцій діалогового вікна Tools | Customize (Сервіс | Налаштування) було нескладно змінювати склад меню і панелей інструментів, створювати власні панелі і меню, включати в них не тільки вбудовані, але і призначені для користувача команди і т. Д. Судячи з усього , в Office 2007 ці можливості зникли.

Хоча технологія Ribbon просувається на ринок під гаслом підвищення динамізму інтерфейсу і його адаптації до розв'язуваних користувачем завдань, на самому ділі виходить, що вся ця динаміка полягає в тому, що додаток саме автоматизує свою роботу, не дозволяючи втручатися в цей процес клієнту. Наскільки добре це буде на практиці - сказати зараз дуже складно. Звичайно, зовні виглядає дуже ефектно, коли при переміщенні від таблиць до діаграм автоматично вискакують відповідні вкладки, але в реальності буває набагато зручніше працювати зі статичної невеликий панеллю, на якій розміщено декілька дійсно потрібних інструментів.

Наприклад, при знайомстві з Ribbon впало в око те, що сама панель займає досить багато місця на екрані - п'ять лінійок піктограм. У звичайному режимі роботи в Office 2003 на моєму ПК також встановлено багато лінійок з панелями інструментів. Але при необхідності (а вона іноді виникає), коли потрібно звільнити максимальне місце під документ, я можу легко прибрати всі панелі в Word 2003. У Word 2007 зробити це не вдалося.

Фактично в Ribbon вся настройка інтерфейсу зводиться до можливості створення однієї користувальницької панелі інструментів - Quick Access Toolbar. У цій ситуації цілком зрозуміло поява в складі Ribbon спеціальної панелі Add-Ins - вона потрібна для забезпечення сумісності з розширеннями рішень, реалізованими в Office 2003. Так, в Word 2003 у мене є невеликий набір власних допоміжних команд для роботи з документами. Доступ до них виконується через створене мною додаткове меню PCWeek. При установці Word 2007 ця група команд (а також ряд інших розширень) автоматично потрапила в панель Add-Ins (рис. 8). Але в документації Microsoft підкреслюється, що механізми програмного управління призначеним для користувача інтерфейсом, реалізовані в Office 2003, в Ribbon працювати не будуть.

Мал. 8. Вкладка Add-Ins містить розширення призначеного для користувача інтерфейсу,

перенесені з Word 2003

Судячи з описів Microsoft, як і раніше допускається настройка користувальницького інтерфейсу Office 2007 засобами VBA. Але без сумніву програмна модель Command Bars Object Model в Ribbon зазнала значних змін. Заспокоює, правда, те, що інтерфейс середовища Visual Basic залишився класичним.

Почекаємо виходу "бойового" варіанту

Отже, Ribbon - це дуже цікаво, і не виключено, що, освоївши її, ви будете в змозі реально підвищити зручність і продуктивність своєї роботи. Але відомо, що далеко не всі нововведення приживаються. Тут можна згадати історію з Office Assistant: як переваги підносилося і його поява в версії 2000, і зникнення в 2003-му.

Втім, підкреслимо: в даному випадку ми говорили про другий бета-версії Office 2007. Може бути, в остаточному варіанті з'являться якісь зміни в інтерфейсі. До виходу "бойового" пакету залишилося три-чотири місяці.

Версія для друку

Посилання на цю статтю: [URL = http: //www.pcweek.ru/themes/detail.php? ID = 73261] MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу [/ URL]
Цікаво, з урахуванням отриманого досвіду спілкування з Офісом2007

Замість того, щоб бризкати злістю, намагаючись розібратися в незнайомому інтерфейсі, можна прочитати статтю і відразу дізнатися про основні підводні камені. Дякуємо

Якщо Ви працюєте з Microsoft Office Excel 2007 - сподіваюся на позитивний відгук щодо додаткового меню Excel 2007.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу

ОФИСНОЕ ПО

Можливо, вони сподобаються не всім і не відразу

Андрій Колесов

Одна з новинок Microsoft Office 2007 - перероблений призначений для користувача інтерфейс ключових офісних додатків: Word, Excel, PowerPoint і Аccess. Ви неодмінно зверніть увагу на це, як тільки почнете працювати з ними. І справа тут не в простій зміні дизайну, що відразу ж помічаєш, навіть дивлячись на скріншот екрану. Концептуально змінена вся парадигма інтерфейсу. Почавши працювати в середовищі Office 2007, ви, ймовірно, до свого незадоволення, зрозумієте, що виконання багатьох звичних операцій займає набагато більше часу, ніж раніше, і недобрим словом згадаєте розробників Microsoft, які "придумали казна чого".

Але не виключено, що, попрацювавши деякий час, розібравшись з логікою нового середовища і зрозумівши її можливості, скажете вже зовсім інше: "Здорово! І чому вони не зробили це раніше ?!" А пізніше, виявивши деякі зниклі, але потрібні для роботи функції, все ж вирішите: "Залишуся поки в старому Офісі".

Нагадаємо, що існуючий інтерфейс Office (його остання версія вийшла в 2003-му) з'явився майже двадцять років тому і в общем-то радикально не перероблявся. На тлі докорінних змін в функціоналі додатків і всього складу пакета (а ще на початку 90-х Windows Office складався тільки з Word і Excel) корекція зовнішнього вигляду програм виглядає не дуже істотним подією. Але тут варто нагадати, що кінцеві користувачі (а мова йде про сотні мільйонів людей) працюють з цим ПО саме через його систему меню, команд, кнопок і т. Д., І тому для багатьох з них зручність інтерфейсу є одним з найбільш важливих доводів на користь того чи іншого додатка.

Більш того, в силу положення Office на ринку його інтерфейс вже давно став стандартом де-факто для Windows-додатків в цілому. Так що цілком ймовірно, що і нинішні нововведення стануть обов'язковим елементом всіх нових клієнтських додатків вже через один-два роки. Ми розглянемо нововведення інтерфейсу Office 2007 на прикладі версії Beta 2, випущеної в кінці травня. Це вільно доступний варіант пакету, який можна безкоштовно завантажити з сайту Microsoft (www.microsoft.com/rus/ office / preview) і навіть попрацювати з ним в режимі онлайнового тестування (див. Про це докладніше в PC Week / RE, N 28- 29/2006, с. 16). Остаточний його варіант повинен вийти не пізніше початку наступного року і навряд чи в ньому з'являться якісь радикальні зміни в порівнянні з Beta 2.

Офісний інтерфейс: двадцять років по тому

Загальний вигляд нового офісного інтерфейсу (на прикладі Word 2007) представлений на рис. 1. Ось його основні елементи:

Рис. 1. Загальний вигляд призначеного для користувача інтерфейсу Office Word 2007.

Можна застосувати один з двох колірних варіантів - блакитний (в стилі XP)

і чорно-білий (Vista)

- кнопка Office / File (кругла, лівий верхній кут). Власне, це все, що залишилося від старої системи меню, і тут неважко побачити аналогію з кнопкою "Пуск" в Windows. З її допомогою відкривається єдине збережене меню, яке за змістом приблизно відповідає старого варіанту File, але за змістом і оформленням відрізняється досить значно (рис. 2). Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Рис. 2. Від старої системи меню збереглося,

хоча і в сильно зміненому вигляді,

тільки одне меню - File, яке розкривається

натисканням кнопки Office

- рядок інструментів Quick Access Toolbar. Знаходиться у верхній частині екрану, праворуч від кнопки File (але цей рядок можна перемістити і нижче панелі Ribbon). Сюди поміщаються найбільш часто використовувані піктограми-команди (їх допускається додавати або видаляти двома клацаннями миші);

- "стрічкова" панель Ribbon (все, що розташовується над вікном документа). Це основний пульт управління додатком, який замінив собою старе меню і набір панелей інструментів. Про нього піде мова нижче;

- панель управління видом розкладки документа перемістилася в нижню частину вікна, в рядок стану;

- управління масштабом - цей елемент знаходиться також внизу, праворуч від Layout. Дуже зручна річ - тепер вибирати масштаб можна за допомогою "аналогового бігунка", переміщаючи який відразу бачиш зміна масштабу документа.

Класична система меню і команд Office, реалізована в тому числі і в поточній версії 2003 носить досить статичний характер. Це було дуже зручно, коли мова йшла про декілька десятків команд, але сьогодні число інтерфейсних функцій в Word і Excel перевалило за тисячу. Доступ до багатьох з них (але далеко не до всіх!) Виконується через систему панелей інструментів, але це проблему не вирішує: Word 2003 включає майже два десятка таких панелей - якщо їх все вивести на екран, то місця для роботи власне з текстом на екрані вже не залишиться.

Звичайно, проблема вирішувана - в офісних додатках вже давно є засоби для компонування власних панелей, що містять необхідний набір інструментів. Можна використовувати кошти VBA для динамічного управління ними, але застосовує їх дуже вузьке коло "просунутих" користувачів.

Стрічкова панель Ribbon

У Ribbon закладений інший підхід до компонування панелей інструментів. Тут, напевно, варто виділити два основних моменти:

- заміна лінійних (одновимірних) меню на двовимірні структури, більш широке використання піктограм;

- більш зручна, деревоподібна, навігація по панелям інструментів, що дозволяє швидше знаходити і виконувати необхідні операції.

Фактично Ribbon об'єднала в собі раніше існуючу систему лінійних меню і панелей інструментів. Її верхній рівень представлений все тієї ж рядком меню, але одномірні списки команд замінені табличними вкладками (стрічками), на яких можна розмістити набагато більше елементів управління.

Ribbon включає три категорії вкладок:

- обов'язкові. Вони присутні на екрані завжди, для Word 2007 це - Home, Insert, Page Layout, References, Mailings, Review і View;

- додаткові - Developer і Add-Ins. На Developer зібрані команди, необхідні для роботи з VBA, макросами, елементами управління, XML, шаблонами, а також для захисту документів. Візуалізація цієї вкладки виконується установкою відповідної "галочки" у вікні Word Options. Вкладка Add-Ins відкривається автоматично, якщо у переданому документі або шаблоні є модулі розширення третіх фірм або макроси, підключені до панелі інструментів;

- контекстні. Вони містять команди, необхідні для роботи з певними об'єктами документа, і з'являються автоматично при виділенні цього об'єкта. Word 2007 включає 18 таких вкладок.

Як бачимо, склад лінійки меню став іншим, і це пов'язано з тим, що радикально змінилася компоновка команд і елементів управління. Щоб розібратися з цим, подивимося уважніше на вкладку Home, в якій зібрані найбільш популярні операції цього додатка (рис. 1).

Вкладка розділена на секції по групах різних операцій - для випадку Home це Clipboard, Font, Paragraph, Styles і Editing. По висоті вкладка займає чотири рядки (не рахуючи ярлика зверху), з яких три відведені для розміщення команд, а в нижній пишеться назва групи.

У кожну секцію включені піктограми для найбільш часто використовуваних команд даної групи. При цьому всі команди представлені піктограмою (обов'язково) і текстовим назвою (необов'язково). Оскільки на вкладці Home розміщені добре знайомі користувачам операції, то на ній текстових підписів майже немає. Але кожна кнопка супроводжується підказкою, яка може бути представлена ​​в розширеному варіанті. Як і раніше, при натисканні кнопки команда виконується відразу або (якщо кнопка позначена стрілочкою) відкривається додаткове меню.

Для багатофункціональних, многопараметрических операцій збереглася система діалогових вікон (рис. 3) і панелей завдань. Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань).

Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань)

Рис. 3. Для детального управління параметрами

документа використовується традиційна

система діалогових вікон

Нововведення Ribbon - автоматична корекція розмірів секцій інструментів при зміні ширини вікна. Для цього деякі секції (але в Beta 2 далеко не всі!) Спроектовані в декількох варіантах (рис. 4). В результаті вкладку Home можна стиснути до мінімального розміру, при цьому доступ до функцій секції відкривається у вигляді розкривається вікна (рис. 5)

Рис. 4. Розміри секцій інструментів автоматично змінюються при зміні

загальної ширини вікна програми

загальної ширини вікна програми

Рис. 5. Ось як виглядає мінімальний розмір

вкладки Home. При виділенні курсором

стислій секції (Font) внизу автоматично

видається її повне уявлення

Як вже говорилося вище, Ribbon використовує великий набір динамічних вкладок, які спливають автоматично в залежності від контексту виконуваних операцій з документом. Наприклад, якщо ви встановите режим перегляду документа Outline, то автоматично відкривається ще одна вкладка - Outlining з набором відповідних інструментів. Така можливість підтримується і для обробки специфічних об'єктів документа - таблиць, діаграм, малюнків і т. Д. Як тільки ви курсором виділяєте такий об'єкт в Ribbon, з'являється необхідний набір інструментів.

Ось як це виглядає на прикладі роботи з таблицями. Від старого меню Table в новій вкладці Insert залишилася лише одна команда "Вставити таблицю" (точніше - набір її різновидів). Але як тільки в документі ви потрапляєте курсором в таблицю, то на панелі відразу бачите дві вкладки Table Tools - Design і Layout, що містять великий набір інструментів для роботи з таблицями (рис. 6).

Рис. 6. Контекстуальні вкладки дозволяють використовувати саме той набір

функцій, який потрібен для виконуваної в конкретний момент завдання.

В даному випадку при роботі з таблицею з'являються відразу

дві контекстуальні вкладки Table Tools - Design і Layout

При виконанні операцій в вікні документа також використовуються міні-панелі. Зокрема, при виділенні тексту відразу поруч з ним відкривається віконце з набором відповідних для цього випадку функцій (рис. 7).

Рис. 7. Для обробки виділень зручно використовувати

механізм міні-панелей

Говорячи про нововведення призначеного для користувача інтерфейсу Office 2007, слід також сказати про можливість застосування галерей (Gallery), що дозволяють вибирати варіант якогось оформлення (наприклад, країв сторінки) за малюнком, а не вказуючи набір параметрів в діалогових вікнах, а також про функції попереднього перегляду на льоту (Live Preview), яка дозволяє побачити, як буде виглядати відформатований або відредагований документ до виконання цих операцій.

Обговоримо, що побачили ...

У публікаціях зарубіжних авторів з приводу нововведень Office 2007, які мені довелося бачити (наприклад, PC Week / RE, N 23/2006, c. 17), коментарі щодо інтерфейсу досить короткі, а оцінки - обережні: потенціал є, працювати з ним , може бути (!), навіть зручніше, але звикнути до змін буде непросто.

На основі власного досвіду знайомства з панеллю Ribbon я б зараз додав: починаючим користувачам буде працювати, напевно, зручніше, а кваліфікованим - в чомусь складніше (можливості гнучкого налаштування інтерфейсу, мабуть, будуть доступні тільки на рівні програмування). Правда, нагадаємо ще раз: мова йде не про всі додатки Office 2007, а лише про чотирьох - Word, Excel, PowerPoint і Access (Outlook ці нововведення не торкнулися!).

Звісно ж майже очевидним, що перехід від "класичного" інтерфейсу до панелі Ribbon потребуватиме певних зусиль від самих користувачів і ще більших витрат від служб підтримки * 1. У цій ситуації найбільш логічним варіантом успішного просування нового пакета, особливо на корпоративний ринок, де питання перенавчання персоналу буде досить актуальним, була б реалізація обох варіантів інтерфейсу - класичного і Ribbon. І якщо Microsoft пішла на такий рішучий крок, не залишаючи для замовників вибору, значить, вона мала для цього дуже істотні підстави. Можливо, Ribbon дійсно відкриває новий етап у розвитку призначеного для користувача інтерфейсу, і, зрозумівши його переваги, замовники кинуться освоювати новий продукт. Але ймовірно й інше припущення: за радикальною зміною інтерфейсу ховається не дуже великий обсяг модифікацій прикладних функцій додатків * 2.

_____

* 1 У довідці Word 2007 є спеціальний розділ "Розміщення команд Word 2003 в середовищі Word 2007". На додаток до нього там же пропонується завантажити

Excel-файл, в якому наведена вражаюча таблиця, яка пояснює, як знайти старі команди в новому середовищі.

* 2 За великим рахунком в пакеті клієнтських додатків Office 2007 проглядається три основних нововведення: новий інтерфейс, новий формат файлів і підвищення інтеграції з SharePoint Server.

Напевно, можна погодитися в цілому з авторами, які відзначали, що новий інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Але логіка виконання деяких операцій все ж викликає сумніви. Наприклад, в Word 2003, щоб дізнатися обсяг тексту, потрібно було викликати дві команди: File | Properties. Зараз же доводиться проходити такий ланцюжок: File | Finish | Properties | Standard | Advanced, щоб потрапити в те ж саме вікно. Я витратив чимало часу, щоб зрозуміти, що до властивостей потрібно дістатися через команду Finish ...

Куди поділася настройка інтерфейсу?

Однією з сильних сторін MS Office 97-2003 традиційно були широкі можливості по налаштуванню користувальницького інтерфейсу. За допомогою досить простого набору функцій діалогового вікна Tools | Customize (Сервіс | Налаштування) було нескладно змінювати склад меню і панелей інструментів, створювати власні панелі і меню, включати в них не тільки вбудовані, але і призначені для користувача команди і т. Д. Судячи з усього , в Office 2007 ці можливості зникли.

Хоча технологія Ribbon просувається на ринок під гаслом підвищення динамізму інтерфейсу і його адаптації до розв'язуваних користувачем завдань, на самому ділі виходить, що вся ця динаміка полягає в тому, що додаток саме автоматизує свою роботу, не дозволяючи втручатися в цей процес клієнту. Наскільки добре це буде на практиці - сказати зараз дуже складно. Звичайно, зовні виглядає дуже ефектно, коли при переміщенні від таблиць до діаграм автоматично вискакують відповідні вкладки, але в реальності буває набагато зручніше працювати зі статичної невеликий панеллю, на якій розміщено декілька дійсно потрібних інструментів.

Наприклад, при знайомстві з Ribbon впало в око те, що сама панель займає досить багато місця на екрані - п'ять лінійок піктограм. У звичайному режимі роботи в Office 2003 на моєму ПК також встановлено багато лінійок з панелями інструментів. Але при необхідності (а вона іноді виникає), коли потрібно звільнити максимальне місце під документ, я можу легко прибрати всі панелі в Word 2003. У Word 2007 зробити це не вдалося.

Фактично в Ribbon вся настройка інтерфейсу зводиться до можливості створення однієї користувальницької панелі інструментів - Quick Access Toolbar. У цій ситуації цілком зрозуміло поява в складі Ribbon спеціальної панелі Add-Ins - вона потрібна для забезпечення сумісності з розширеннями рішень, реалізованими в Office 2003. Так, в Word 2003 у мене є невеликий набір власних допоміжних команд для роботи з документами. Доступ до них виконується через створене мною додаткове меню PCWeek. При установці Word 2007 ця група команд (а також ряд інших розширень) автоматично потрапила в панель Add-Ins (рис. 8). Але в документації Microsoft підкреслюється, що механізми програмного управління призначеним для користувача інтерфейсом, реалізовані в Office 2003, в Ribbon працювати не будуть.

Рис. 8. Вкладка Add-Ins містить розширення призначеного для користувача інтерфейсу,

перенесені з Word 2003

Судячи з описів Microsoft, як і раніше допускається настройка користувальницького інтерфейсу Office 2007 засобами VBA. Але без сумніву програмна модель Command Bars Object Model в Ribbon зазнала значних змін. Заспокоює, правда, те, що інтерфейс середовища Visual Basic залишився класичним.

Почекаємо виходу "бойового" варіанту

Отже, Ribbon - це дуже цікаво, і не виключено, що, освоївши її, ви будете в змозі реально підвищити зручність і продуктивність своєї роботи. Але відомо, що далеко не всі нововведення приживаються. Тут можна згадати історію з Office Assistant: як переваги підносилося і його поява в версії 2000, і зникнення в 2003-му.

Втім, підкреслимо: в даному випадку ми говорили про другий бета-версії Office 2007. Може бути, в остаточному варіанті з'являться якісь зміни в інтерфейсі. До виходу "бойового" пакету залишилося три-чотири місяці.

Версія для друку

Посилання на цю статтю: [URL = http: //www.pcweek.ru/themes/detail.php? ID = 73261] MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу [/ URL]
Цікаво, з урахуванням отриманого досвіду спілкування з Офісом2007

Замість того, щоб бризкати злістю, намагаючись розібратися в незнайомому інтерфейсі, можна прочитати статтю і відразу дізнатися про основні підводні камені. спасибі

Якщо Ви працюєте з Microsoft Office Excel 2007 - сподіваюся на позитивний відгук щодо додаткового меню Excel 2007.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу

ОФИСНОЕ ПО

Можливо, вони сподобаються не всім і не відразу

Андрій Колесов

Одна з новинок Microsoft Office 2007 - перероблений призначений для користувача інтерфейс ключових офісних додатків: Word, Excel, PowerPoint і Аccess. Ви неодмінно зверніть увагу на це, як тільки почнете працювати з ними. І справа тут не в простій зміні дизайну, що відразу ж помічаєш, навіть дивлячись на скріншот екрану. Концептуально змінена вся парадигма інтерфейсу. Почавши працювати в середовищі Office 2007, ви, ймовірно, до свого незадоволення, зрозумієте, що виконання багатьох звичних операцій займає набагато більше часу, ніж раніше, і недобрим словом згадаєте розробників Microsoft, які "придумали казна чого".

Але не виключено, що, попрацювавши деякий час, розібравшись з логікою нового середовища і зрозумівши її можливості, скажете вже зовсім інше: "Здорово! І чому вони не зробили це раніше ?!" А пізніше, виявивши деякі зниклі, але потрібні для роботи функції, все ж вирішите: "Залишуся поки в старому Офісі".

Нагадаємо, що існуючий інтерфейс Office (його остання версія вийшла в 2003-му) з'явився майже двадцять років тому і в общем-то радикально не перероблявся. На тлі докорінних змін в функціоналі додатків і всього складу пакета (а ще на початку 90-х Windows Office складався тільки з Word і Excel) корекція зовнішнього вигляду програм виглядає не дуже істотним подією. Але тут варто нагадати, що кінцеві користувачі (а мова йде про сотні мільйонів людей) працюють з цим ПО саме через його систему меню, команд, кнопок і т. Д., І тому для багатьох з них зручність інтерфейсу є одним з найбільш важливих доводів на користь того чи іншого додатка.

Більш того, в силу положення Office на ринку його інтерфейс вже давно став стандартом де-факто для Windows-додатків в цілому. Так що цілком ймовірно, що і нинішні нововведення стануть обов'язковим елементом всіх нових клієнтських додатків вже через один-два роки. Ми розглянемо нововведення інтерфейсу Office 2007 на прикладі версії Beta 2, випущеної в кінці травня. Це вільно доступний варіант пакету, який можна безкоштовно завантажити з сайту Microsoft (www.microsoft.com/rus/ office / preview) і навіть попрацювати з ним в режимі онлайнового тестування (див. Про це докладніше в PC Week / RE, N 28- 29/2006, с. 16). Остаточний його варіант повинен вийти не пізніше початку наступного року і навряд чи в ньому з'являться якісь радикальні зміни в порівнянні з Beta 2.

Офісний інтерфейс: двадцять років по тому

Загальний вигляд нового офісного інтерфейсу (на прикладі Word 2007) представлений на рис. 1. Ось його основні елементи:

Рис. 1. Загальний вигляд призначеного для користувача інтерфейсу Office Word 2007.

Можна застосувати один з двох колірних варіантів - блакитний (в стилі XP)

і чорно-білий (Vista)

- кнопка Office / File (кругла, лівий верхній кут). Власне, це все, що залишилося від старої системи меню, і тут неважко побачити аналогію з кнопкою "Пуск" в Windows. З її допомогою відкривається єдине збережене меню, яке за змістом приблизно відповідає старого варіанту File, але за змістом і оформленням відрізняється досить значно (рис. 2). Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Ця кнопка в додатках називається File, а ось в документації іменується Office Button;

Рис. 2. Від старої системи меню збереглося,

хоча і в сильно зміненому вигляді,

тільки одне меню - File, яке розкривається

натисканням кнопки Office

- рядок інструментів Quick Access Toolbar. Знаходиться у верхній частині екрану, праворуч від кнопки File (але цей рядок можна перемістити і нижче панелі Ribbon). Сюди поміщаються найбільш часто використовувані піктограми-команди (їх допускається додавати або видаляти двома клацаннями миші);

- "стрічкова" панель Ribbon (все, що розташовується над вікном документа). Це основний пульт управління додатком, який замінив собою старе меню і набір панелей інструментів. Про нього піде мова нижче;

- панель управління видом розкладки документа перемістилася в нижню частину вікна, в рядок стану;

- управління масштабом - цей елемент знаходиться також внизу, праворуч від Layout. Дуже зручна річ - тепер вибирати масштаб можна за допомогою "аналогового бігунка", переміщаючи який відразу бачиш зміна масштабу документа.

Класична система меню і команд Office, реалізована в тому числі і в поточній версії 2003 носить досить статичний характер. Це було дуже зручно, коли мова йшла про декілька десятків команд, але сьогодні число інтерфейсних функцій в Word і Excel перевалило за тисячу. Доступ до багатьох з них (але далеко не до всіх!) Виконується через систему панелей інструментів, але це проблему не вирішує: Word 2003 включає майже два десятка таких панелей - якщо їх все вивести на екран, то місця для роботи власне з текстом на екрані вже не залишиться.

Звичайно, проблема вирішувана - в офісних додатках вже давно є засоби для компонування власних панелей, що містять необхідний набір інструментів. Можна використовувати кошти VBA для динамічного управління ними, але застосовує їх дуже вузьке коло "просунутих" користувачів.

Стрічкова панель Ribbon

У Ribbon закладений інший підхід до компонування панелей інструментів. Тут, напевно, варто виділити два основних моменти:

- заміна лінійних (одновимірних) меню на двовимірні структури, більш широке використання піктограм;

- більш зручна, деревоподібна, навігація по панелям інструментів, що дозволяє швидше знаходити і виконувати необхідні операції.

Фактично Ribbon об'єднала в собі раніше існуючу систему лінійних меню і панелей інструментів. Її верхній рівень представлений все тієї ж рядком меню, але одномірні списки команд замінені табличними вкладками (стрічками), на яких можна розмістити набагато більше елементів управління.

Ribbon включає три категорії вкладок:

- обов'язкові. Вони присутні на екрані завжди, для Word 2007 це - Home, Insert, Page Layout, References, Mailings, Review і View;

- додаткові - Developer і Add-Ins. На Developer зібрані команди, необхідні для роботи з VBA, макросами, елементами управління, XML, шаблонами, а також для захисту документів. Візуалізація цієї вкладки виконується установкою відповідної "галочки" у вікні Word Options. Вкладка Add-Ins відкривається автоматично, якщо у переданому документі або шаблоні є модулі розширення третіх фірм або макроси, підключені до панелі інструментів;

- контекстні. Вони містять команди, необхідні для роботи з певними об'єктами документа, і з'являються автоматично при виділенні цього об'єкта. Word 2007 включає 18 таких вкладок.

Як бачимо, склад лінійки меню став іншим, і це пов'язано з тим, що радикально змінилася компоновка команд і елементів управління. Щоб розібратися з цим, подивимося уважніше на вкладку Home, в якій зібрані найбільш популярні операції цього додатка (рис. 1).

Вкладка розділена на секції по групах різних операцій - для випадку Home це Clipboard, Font, Paragraph, Styles і Editing. По висоті вкладка займає чотири рядки (не рахуючи ярлика зверху), з яких три відведені для розміщення команд, а в нижній пишеться назва групи.

У кожну секцію включені піктограми для найбільш часто використовуваних команд даної групи. При цьому всі команди представлені піктограмою (обов'язково) і текстовим назвою (необов'язково). Оскільки на вкладці Home розміщені добре знайомі користувачам операції, то на ній текстових підписів майже немає. Але кожна кнопка супроводжується підказкою, яка може бути представлена ​​в розширеному варіанті. Як і раніше, при натисканні кнопки команда виконується відразу або (якщо кнопка позначена стрілочкою) відкривається додаткове меню.

Для багатофункціональних, многопараметрических операцій збереглася система діалогових вікон (рис. 3) і панелей завдань. Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань).

Вони відкриваються натисненням невеликої кнопки праворуч від назви групи (наприклад, в групах Fonts і Paragraph виводяться діалогові вікна, а в Clipboard - панель завдань)

Рис. 3. Для детального управління параметрами

документа використовується традиційна

система діалогових вікон

Нововведення Ribbon - автоматична корекція розмірів секцій інструментів при зміні ширини вікна. Для цього деякі секції (але в Beta 2 далеко не всі!) Спроектовані в декількох варіантах (рис. 4). В результаті вкладку Home можна стиснути до мінімального розміру, при цьому доступ до функцій секції відкривається у вигляді розкривається вікна (рис. 5)

Рис. 4. Розміри секцій інструментів автоматично змінюються при зміні

загальної ширини вікна програми

загальної ширини вікна програми

Рис. 5. Ось як виглядає мінімальний розмір

вкладки Home. При виділенні курсором

стислій секції (Font) внизу автоматично

видається її повне уявлення

Як вже говорилося вище, Ribbon використовує великий набір динамічних вкладок, які спливають автоматично в залежності від контексту виконуваних операцій з документом. Наприклад, якщо ви встановите режим перегляду документа Outline, то автоматично відкривається ще одна вкладка - Outlining з набором відповідних інструментів. Така можливість підтримується і для обробки специфічних об'єктів документа - таблиць, діаграм, малюнків і т. Д. Як тільки ви курсором виділяєте такий об'єкт в Ribbon, з'являється необхідний набір інструментів.

Ось як це виглядає на прикладі роботи з таблицями. Від старого меню Table в новій вкладці Insert залишилася лише одна команда "Вставити таблицю" (точніше - набір її різновидів). Але як тільки в документі ви потрапляєте курсором в таблицю, то на панелі відразу бачите дві вкладки Table Tools - Design і Layout, що містять великий набір інструментів для роботи з таблицями (рис. 6).

Рис. 6. Контекстуальні вкладки дозволяють використовувати саме той набір

функцій, який потрібен для виконуваної в конкретний момент завдання.

В даному випадку при роботі з таблицею з'являються відразу

дві контекстуальні вкладки Table Tools - Design і Layout

При виконанні операцій в вікні документа також використовуються міні-панелі. Зокрема, при виділенні тексту відразу поруч з ним відкривається віконце з набором відповідних для цього випадку функцій (рис. 7).

Рис. 7. Для обробки виділень зручно використовувати

механізм міні-панелей

Говорячи про нововведення призначеного для користувача інтерфейсу Office 2007, слід також сказати про можливість застосування галерей (Gallery), що дозволяють вибирати варіант якогось оформлення (наприклад, країв сторінки) за малюнком, а не вказуючи набір параметрів в діалогових вікнах, а також про функції попереднього перегляду на льоту (Live Preview), яка дозволяє побачити, як буде виглядати відформатований або відредагований документ до виконання цих операцій.

Обговоримо, що побачили ...

У публікаціях зарубіжних авторів з приводу нововведень Office 2007, які мені довелося бачити (наприклад, PC Week / RE, N 23/2006, c. 17), коментарі щодо інтерфейсу досить короткі, а оцінки - обережні: потенціал є, працювати з ним , може бути (!), навіть зручніше, але звикнути до змін буде непросто.

На основі власного досвіду знайомства з панеллю Ribbon я б зараз додав: починаючим користувачам буде працювати, напевно, зручніше, а кваліфікованим - в чомусь складніше (можливості гнучкого налаштування інтерфейсу, мабуть, будуть доступні тільки на рівні програмування). Правда, нагадаємо ще раз: мова йде не про всі додатки Office 2007, а лише про чотирьох - Word, Excel, PowerPoint і Access (Outlook ці нововведення не торкнулися!).

Звісно ж майже очевидним, що перехід від "класичного" інтерфейсу до панелі Ribbon потребуватиме певних зусиль від самих користувачів і ще більших витрат від служб підтримки * 1. У цій ситуації найбільш логічним варіантом успішного просування нового пакета, особливо на корпоративний ринок, де питання перенавчання персоналу буде досить актуальним, була б реалізація обох варіантів інтерфейсу - класичного і Ribbon. І якщо Microsoft пішла на такий рішучий крок, не залишаючи для замовників вибору, значить, вона мала для цього дуже істотні підстави. Можливо, Ribbon дійсно відкриває новий етап у розвитку призначеного для користувача інтерфейсу, і, зрозумівши його переваги, замовники кинуться освоювати новий продукт. Але ймовірно й інше припущення: за радикальною зміною інтерфейсу ховається не дуже великий обсяг модифікацій прикладних функцій додатків * 2.

_____

* 1 У довідці Word 2007 є спеціальний розділ "Розміщення команд Word 2003 в середовищі Word 2007". На додаток до нього там же пропонується завантажити

Excel-файл, в якому наведена вражаюча таблиця, яка пояснює, як знайти старі команди в новому середовищі.

* 2 За великим рахунком в пакеті клієнтських додатків Office 2007 проглядається три основних нововведення: новий інтерфейс, новий формат файлів і підвищення інтеграції з SharePoint Server.

Напевно, можна погодитися в цілому з авторами, які відзначали, що новий інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Але логіка виконання деяких операцій все ж викликає сумніви. Наприклад, в Word 2003, щоб дізнатися обсяг тексту, потрібно було викликати дві команди: File | Properties. Зараз же доводиться проходити такий ланцюжок: File | Finish | Properties | Standard | Advanced, щоб потрапити в те ж саме вікно. Я витратив чимало часу, щоб зрозуміти, що до властивостей потрібно дістатися через команду Finish ...

Куди поділася настройка інтерфейсу?

Однією з сильних сторін MS Office 97-2003 традиційно були широкі можливості по налаштуванню користувальницького інтерфейсу. За допомогою досить простого набору функцій діалогового вікна Tools | Customize (Сервіс | Налаштування) було нескладно змінювати склад меню і панелей інструментів, створювати власні панелі і меню, включати в них не тільки вбудовані, але і призначені для користувача команди і т. Д. Судячи з усього , в Office 2007 ці можливості зникли.

Хоча технологія Ribbon просувається на ринок під гаслом підвищення динамізму інтерфейсу і його адаптації до розв'язуваних користувачем завдань, на самому ділі виходить, що вся ця динаміка полягає в тому, що додаток саме автоматизує свою роботу, не дозволяючи втручатися в цей процес клієнту. Наскільки добре це буде на практиці - сказати зараз дуже складно. Звичайно, зовні виглядає дуже ефектно, коли при переміщенні від таблиць до діаграм автоматично вискакують відповідні вкладки, але в реальності буває набагато зручніше працювати зі статичної невеликий панеллю, на якій розміщено декілька дійсно потрібних інструментів.

Наприклад, при знайомстві з Ribbon впало в око те, що сама панель займає досить багато місця на екрані - п'ять лінійок піктограм. У звичайному режимі роботи в Office 2003 на моєму ПК також встановлено багато лінійок з панелями інструментів. Але при необхідності (а вона іноді виникає), коли потрібно звільнити максимальне місце під документ, я можу легко прибрати всі панелі в Word 2003. У Word 2007 зробити це не вдалося.

Фактично в Ribbon вся настройка інтерфейсу зводиться до можливості створення однієї користувальницької панелі інструментів - Quick Access Toolbar. У цій ситуації цілком зрозуміло поява в складі Ribbon спеціальної панелі Add-Ins - вона потрібна для забезпечення сумісності з розширеннями рішень, реалізованими в Office 2003. Так, в Word 2003 у мене є невеликий набір власних допоміжних команд для роботи з документами. Доступ до них виконується через створене мною додаткове меню PCWeek. При установці Word 2007 ця група команд (а також ряд інших розширень) автоматично потрапила в панель Add-Ins (рис. 8). Але в документації Microsoft підкреслюється, що механізми програмного управління призначеним для користувача інтерфейсом, реалізовані в Office 2003, в Ribbon працювати не будуть.

Рис. 8. Вкладка Add-Ins містить розширення призначеного для користувача інтерфейсу,

перенесені з Word 2003

Судячи з описів Microsoft, як і раніше допускається настройка користувальницького інтерфейсу Office 2007 засобами VBA. Але без сумніву програмна модель Command Bars Object Model в Ribbon зазнала значних змін. Заспокоює, правда, те, що інтерфейс середовища Visual Basic залишився класичним.

Почекаємо виходу "бойового" варіанту

Отже, Ribbon - це дуже цікаво, і не виключено, що, освоївши її, ви будете в змозі реально підвищити зручність і продуктивність своєї роботи. Але відомо, що далеко не всі нововведення приживаються. Тут можна згадати історію з Office Assistant: як переваги підносилося і його поява в версії 2000, і зникнення в 2003-му.

Втім, підкреслимо: в даному випадку ми говорили про другий бета-версії Office 2007. Може бути, в остаточному варіанті з'являться якісь зміни в інтерфейсі. До виходу "бойового" пакету залишилося три-чотири місяці.

Версія для друку

Посилання на цю статтю: [URL = http: //www.pcweek.ru/themes/detail.php? ID = 73261] MS Office 2007: нововведення призначеного для користувача інтерфейсу [/ URL]
Цікаво, з урахуванням отриманого досвіду спілкування з Офісом2007

Замість того, щоб бризкати злістю, намагаючись розібратися в незнайомому інтерфейсі, можна прочитати статтю і відразу дізнатися про основні підводні камені. спасибі

Якщо Ви працюєте з Microsoft Office Excel 2007 - сподіваюся на позитивний відгук щодо додаткового меню Excel 2007.

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.

І чому вони не зробили це раніше ?
Куди поділася настройка інтерфейсу?
Php?
І чому вони не зробили це раніше ?
Куди поділася настройка інтерфейсу?
Php?
І чому вони не зробили це раніше ?
Куди поділася настройка інтерфейсу?
Php?