Донецкий техникум промышленной автоматики

MP3 / WMA-плеєр RoverMedia Aria DP300FM

 1. погляд ззовні
 2. А що всередині?
 3. зручність
 4. Обмін даними з ПК і додається ПЗ
 5. Підтримка форматів і невеликі хитрощі
 6. звучання
 7. енергоспоживання
 8. комплект
 9. «Мізки» і їх вартість
 10. Разом

Дві новинки від RoverMedia - DPC690FM і DP300FM потрапили до мене одночасно в практично однакових упаковках, так і за стилем були дуже схожі один на одного. Навіть характерний джойстик з синім підсвічуванням практично не залишав сумнівів у тому, що єдиною відмінністю між цими моделями є розмір і «кольоровість» екрану, так що здавалося цілком логічним розглядати обидва пристрої в одній статті. Однак при більш пильному ознайомленні з'ясувалося, що не так уже й вони насправді і схожі. І, якщо з особливостями топового DPC690FM ви вже недавно могли познайомитися, прочитавши наш огляд, то сьогодні прийшла черга і молодшого представника нових RoverMedia Aria.

Назва RoverMedia Aria DP300FM Розміри 56 × 29 × 17 мм Маса 37 грам Пам'ять 128, 256, 512 Мбайт або 1 Гбайт флеш-пам'яті Дисплей 128 × 64 LCD-моно; 7 кольорів підсвічування Вихідна потужність 10 + 10 мВт Інтерфейс USB 2.0 Аудіоформати MP3 і WMA; потенційно Ogg FM-радіо Так, пам'ять на 20 станцій Запис аудіо МР3 з лінійного входу або радіо, ADPCM з вбудованого мікрофона Акумулятор Вбудований, Li-Pol

погляд ззовні

Дві новинки від RoverMedia -  DPC690FM  і DP300FM потрапили до мене одночасно в практично однакових упаковках, так і за стилем були дуже схожі один на одного

На відміну від свого громіздкого старшого брата, DP300FM - це маленький елегантний плеерок, розміри якого становлять усього лише 56 × 29 × 17 мм. І виглядає він навіть компактніше, ніж попередній рекордсмен в області мініатюризації - Xuke MP-600 . Останньому, правда, наш сьогоднішній герой все-таки програв у ваговій категорії, але зовсім трохи: 37 грам проти 35. Втім, зайвих два грами йому можна не тільки пробачити, але і записати в гідності, якщо врахувати, що на відміну від конкурента, велика частина корпусу DP300FM виготовлена ​​з алюмінію, який не є найлегшим з використовуваних для цієї мети конструкційних матеріалів, зате міцність корпусу в підсумку виявляється на порядок вище. А ось головну хвороба Xuke, а саме особливу схильність блискучою акрилової кришки, що захищає екран, до появи неприємних відбитків пальців і подряпин, новий плеєр, на жаль, запозичив. Нічого не поробиш: любить народ блискучі брязкальця :)

Дисплей нічого особливого собою не представляє. Монохромний LCD 128 × 64 точок c сімома варіантами підсвічування - на вибір: зелений, червоний, синій, фіолетовий, помаранчевий, блакитний або ліловий кольори. Є також режим випадкового вибору кольору підсвічування, в якому екран по черзі переливається всіма доступними квітами. Виглядає настільки приємно, що починаєш замислюватися: чи так уже необхідний MP3-плеєру новомодний OLED-дисплей?

А що всередині?

А всередині у нас ніщо інше, як горезвісний чіпсет від SigmaTel, однак не варто лякатися. По-перше, це далеко вже не той SigmaTel, яким він був рік тому, а нова версія кодека, яка (як ми вже могли переконатися) поводиться цілком пристойно. Більш того, виробник нового плеєра в цей раз не пішов халтурно доріжкою, второваною MSI і ST Lab , А вичавив з SigmaTel всього по максимуму настільки, що навіть розпізнати його спочатку виявилося важкувато. Firmware переписано практично з нуля, і за стилем швидше схоже на прошивку старшого DPC690FM, за винятком властивого останньої величезної кількості глюків / зависань. Вбудоване ПО даної моделі справляє враження закінченого і якісного продукту, та й функціональність плеєра в порівнянні з найближчими родичами виросла дуже помітно.

Ось, що ми маємо:

 • MP3-кодування. Одним з основних відмінностей DP300FM від «класичних» моделей на новому чіпі SigmaTel є підтримка запису в форматі MP 3. Нагадаю, що раніше протестовані моделі працювали виключно з WAV ADPCM, новачок ж застосовує даний формат тільки при запису з вбудованого мікрофона (де особлива якість, по суті, і не потрібно). Для «захоплення» ж аудіосигналу з радіо або Line-In використовується більш зручний і звичний MP3-кодер, з можливістю вибору одного з трьох бітрейтів - 96, 112 або 128 Кбіт / с. Причому лінійний вхід (як і у старшої моделі) розрахований на 2.5 мм джек, що до переваг віднести проблематично, зате дуже посприяло мініатюризації (а функцією запису з Line-In користуються далеко не всі).
 • Навігація і список відтворення. Виділяю цей пункт особливо, так як всі бачені нами раніше моделі на SigmaTel здатністю навігації по каталогам не мали і дозволяли тільки перемикати треки на наступний / попередній, що напевно зіпсувало чимало крові любителям великих обсягів вбудованої пам'яті, а у випадку з ST Lab A8 взагалі було головним недоліком. Тут же подібна проблема повністю відсутня, а навігація якраз присутня. Не можна не відзначити також зручний плейлист, реалізований в точності, як і в DPC690FM, і дозволяє відзначати необхідні треки прямо в режимі навігації в потрібному порядку. Правда, одна неприємність, пов'язана з навігацією, все ж була помічена, і хоча вона і є кілька синтетичної, а в реальному житті ви навряд чи з неї зіткнетеся, але згадати про неї варто. А пов'язана проблема з обмеженням вкладеності каталогів в чіпах SigmaTel на 19 рівнів. Розумію, що досягти цього рівня при реальному використанні було б складно, навіть якщо перед нами лежав плеєр на жорсткому диску, так що само по собі обмеження не лякає. Але! Якщо вас випадково попало створити в пам'яті плеєра 20 або більше рівнів вкладеності каталогів (скажімо, при перенесенні даних з комп'ютера на комп'ютер) і забратися в режимі навігації на 20-й рівень, то плеєр намертво вішається, і вивести його з цього стану не може вже ніщо. Акумулятор вбудований і нероз'ємний, кнопка Reset (на відміну від DPC690FM) відсутня, так що доведеться чекати, поки вся енергія батареї не буде витрачена на підсвічування екрану (благо хоч він не відключається при зависанні), після чого пристрій можна буде знову зарядити і включити.
 • FM-тюнер. Тут як завжди можна лише констатувати факт наявності можливості прийому радіотрансляцій і заявити про досить високу кількість зберігаються каналів в 20 одиниць.
 • Читання текстів. Ще одна «фіча» отримана в спадок від старшого брата. Дозволяє переглядати TXT-файли, але вже на вкрай скромному за розмірами екрані. За раз отримуємо 3 рядки на екран і по 16 символів на рядок. Корисність вкрай сумнівна, враховуючи також те, що положення екрану в файлі при виході не зберігається. Хоча можна, наприклад, робити пам'ятки і записки.
 • Регулювання швидкості відтворення. Абсолютно стандартна можливість, що дозволяє варіювати швидкість відтворення в межах ± 25%. Згадую знову-таки тільки тому, що більш простим раніше вивченим SigmaTel-образним подібне властиво не було.

зручність

За великим рахунком, управління DP300FM практично повністю ідентично управління старшою моделлю, хіба що кнопку GAME перейменували в SRS і тепер вона відповідає відповідно тільки за перемикання пресетів еквалайзера.

Три основні кнопки і перемикач Hold перенесені на нижню межу (на мій погляд, кнопка Play все ж трохи замала), а кнопка запису знаходиться на лицьовій панелі поруч з джойстиком. Все управління досить просто і інтуїтивно. Основне меню, правда, злегка заплутано, але не настільки, щоб хоч раз довелося звернутися до інструкції. Цікавою особливістю виявилася також можливість вибору «скіна», відображуваного плеєром в основному режимі програвання. Їх всього 2: default і level meter, і якщо з першим, думаю, все зрозуміло, то при виборі другого на екрані плеєра можна спостерігати симпатичну візуалізацію мелодії у вигляді многополосного аналізатора рівня. Вельми симпатично; правда, чіп з таким навантаженням, схоже, вже не справляється, внаслідок чого все це справа починає злегка гальмувати, і візуалізація втрачає свою привабливість.

Обмін даними з ПК і додається ПЗ

Про реалізацію USB-інтерфейсу в плеєрах на SigmaTel писалося вже не раз, але я все ж таки повторюся. Плеєр використовує стандартне UMS підключення як USB 2.0 пристрої, забезпечуючи нехай далеко не найвищу, але цілком пристойну швидкість передачі даних 1.5-2 Мбайт / с на запис і десь 4 на читання. На компакт-диску нічого цікавого, на відміну від старшої моделі, теж не виявилося. Драйвер для Windows 98 і програма для перепрошивки (стандартна для основного чіпа) в одному флаконі. Ось, загалом-то, і все.

Підтримка форматів і невеликі хитрощі

Так як перед нами далеко не перший плеєр на цьому чіпі, список підтримуваних форматів відомий ще навіть до погляду на специфікацію і проведення стандартних тестів. Однак для повної впевненості в справедливості результатів цей тест я все-таки провів, але нічого незвичайного, безумовно, не отримав. Як завжди повна підтримка MP3 і WMA (за винятком Pro і Lossless кодеків). Але от якщо за що RoverMedia похвалити і можна, так це за нормальне відображення російської мови в тегах, за допомогою якого у багатьох спостерігаються проблеми.

В принципі, на цьому розгляд можна було б закінчити, так як для більшості користувачів цього буде цілком достатньо. Однак, копнувши трохи глибше і згадавши справжнє походження плеєрів від RoverMedia, які насправді виробляються корейською компанією CMTech, мені вдалося втілити в життя одну цікаву задумку. Справа в тому, що оригінальні плеєра CMTech, що продаються в тій же Кореї, давно вже мають прошивку з підтримкою популярного формату Ogg Vorbis, але фахівці з Rover перенести її для «російської версії» поки чомусь не поспішають. Зрозуміло, абсолютно логічним було б завантажити і встановити оригінальну прошивку, однак тут далеко не все так просто, як здається. Через те, що прошивках для «Арій» змінено і назву чіпа (замість «Digital LiveMusicQ» прописано «RoverMP3 DP300») оригінальна програма для поновлення firmware від CMTech наш плеєр бачити відмовилася, а нові прошивки від CMTech не хочуть встановлюватися за допомогою адаптованого RoverMedia софта (прошивки CMTech поставляються у вигляді exe-патчів для оригінальної програми). Але це, як виявилося, можна легко обійти: качаємо з сайту http://cmt21.co.kr/ останню версію прошивки і оригінальний софт від CMTech (доведеться зайти саме на корейську версію сайту, бо на англійській практично всі файли відсутні, але не бійтеся - знайти те, що потрібно досить просто), після чого встановлюємо відразу обидві версії програми (і від RoverMedia, і від CMTech), патчим прошивальщик від CMTech до останньої версії і копіюємо 4 файлу (bootmanager.sb, resource.bin, stmpsys.sb і usbmsc.sb) з його каталогу в папку з ПО від RoverMedia, після чого спокійно прошиває плеєр.

У підсумку отримуємо підтримку Ogg (на жаль, за винятком низьких бітрейтів), але позбавляємося підтримки російської мови в ID3-тегах, які відображаються тепер (як ніби згадавши про найближчому родича від ST Lab) ієрогліфами. Теги в файлах WMA і Ogg, так само як і імена файлів російською, при цьому відображаються нормально (юнікод все-таки). Ось так все заплутано. Відразу хочу застерегти від помилки: не здумайте намагатися колупати самі файли або змішувати їх версії від різних прошивок, так як після цього плеєр вже, швидше за все, не увімкнеться (перевірено!), А відновити вбиту прошивку в домашніх умовах неможливо, і гарантійним випадком, до речі, це теж не є. Зате ось прошивати файли від однієї версії в обидві сторони можна абсолютно безбоязно - прошивка від RoverMedia заливається назад практично аналогічно, тільки прошивку і прошивальщик міняємо місцями, так що ніхто не заважає міняти їх по черзі :)

звучання

На цей раз ніякого суб'єктивізму, виключно тести. Вони все скажуть краще будь-яких овацій. Хоча і тут я заздалегідь здогадувався про те, якими будуть результати.

Тестування проведено за допомогою персонального комп'ютера, звукової карти Terratec DMX 6fire і тестової програми RMAA версії 5.4 в форматах WAV PCM і MP3 GOGO-no-coda 3.12 320 Кбіт / с.

Тест DP300FM (PCM) DP300FM (MP3) Нерівномірність АЧХ (від 40 Гц до 15 кГц), дБ: +0.14, -0.13 +0.21, -0.37 Рівень шуму, дБ (А): -88.0 -88.1 Динамічний діапазон, дБ (А ): 86.9 87.1 Гармонійні спотворення,%: 0.0026 0.0025 Інтермодуляційні спотворення,%: 0.013 0.015 Взаємопроникнення каналів, дБ: -84.4 -84.0 Детальний звіт

Доступні пресетів еквалайзера в принципі не дуже великий: Normal, Pop, Classic, Rock, Jazz, зате присутні цілих 3 варіанти об'ємного звуку: SRS, Trubass і WOW, кожна зі своїм характерним звучанням і додатковими настройками звучання. Однак призначеного для користувача еквалайзера по-замовчуванню немає. Останній вже присутній в останній прошивці від CMTech, але труднощі, пов'язані з її установкою, описані вище.

енергоспоживання

Вбудований акумулятор, виготовлений за популярною нині технології Li-Polymer, за даними RoverMedia забезпечує безперервну роботу пристрою протягом 15 годин (20 годин за даними CMTech). В реальності все трохи скромніше, і хоча в цей раз мені не вистачило терпіння провести повний тест, «на око» це значення становить десь 8-12 годин в залежності від стилю використання.

комплект

Комплектація моделі, як це не дивно, виявилася навіть багатшими, ніж у старшого брата DPC690FM. Крім того, що містила коробка з останнім , Тут можна знайти ще й ремінець для кріплення на біцепс і маленький USB-перехідник A-mini-B.

«Мізки» і їх вартість

Стандартна лінійка з чотирьох основних модифікацій - 128, 256, 512 або 1024 мегабайта, кожна з яких за великим рахунком буде виправдана і затребувана. Нижче в таблиці ви як завжди можете спостерігати середню роздрібну ціну плеєра в Москві (Всіх чотирьох виявлених модифікацій), актуальну на момент читання вами даної статті:

128 Мбайт 256 Мбайт 512 Мбайт 1 Гбайт Н / Д (0) Н / Д (0) Н / Д (0) Н / Д (0)

Цілком адекватна ціна. Всього лише трохи вище, ніж у ST Lab, при куди більш широкої функціональності, і набагато нижче, ніж у найближчих конкурентів. залік :)

Разом

Плеєр, який показав, що на дешевому кодеку SigmaTel цілком можна робити дуже пристойні і функціональні моделі. Потенціал чіпсета розкритий тут практично на всі 100%, і в результаті ми отримуємо дуже недорогий, компактний і симпатичний плеєр, по набору різних умінь цілком здатний конкурувати і з куди більш дорогими пристроями. Недоліком можна назвати лише вкрай Неоперативне підтримку з боку RoverMedia, через що доведеться відмовлятися або від Ogg (найбільш ймовірно, так як більшість користувачів просто не стане морочитися з «неправильними» прошивками), або від російських тегів в MP3. Але якщо припустити, що ця неприємна особливість найближчим часом буде виправлена, то дорікнути плеєр взагалі нема за що. Та й з комплектом поставки виробник не підкачав, за що і отримує заслужену нагороду.

Плеєр надано на тестування компанією « Rover Computers »

Виглядає настільки приємно, що починаєш замислюватися: чи так уже необхідний MP3-плеєру новомодний OLED-дисплей?
А що всередині?