Донецкий техникум промышленной автоматики

Моніторинг сайту. Як вибрати сервіс для моніторингу сайту?

У даній статті ми хотіли б розповісти про моніторинг серверів (сайтів), і про те, на що варто звернути увагу при виборі сервісу для моніторингу.

Принцип роботи всіх сервісів моніторингу схожий - спеціальний скрипт за заданим графіком звертається до вашого ресурсу, в разі якщо ресурс не відповідає (або відповідає з помилкою) - повідомляє по СМС, Email або через телефонний дзвінок про інцидент.

Сервіси моніторингу можна розділити на платні і безкоштовні. Платні сервіси, часто, більш функціональні і видають більш достовірну, розширену інформацію в порівнянні з безкоштовними.

При виборі сервісу для моніторингу працездатності сайті слід звернути увагу на наявність якомога більшої кількості розподілених вузлів в мережі Інтернет (вузли перевірки). Цей параметр важливий, так як, він дозволяє отримати об'єктивну картину доступності вашого проекту.

Так, при моніторингу проекту через сервіс з низьким числом вузлів, ви будете спостерігати безліч помилкових повідомлень про недоступність сайту, і, в кінцевому рахунку, можете перестати звертати на них увагу. При перевірці з одного вузла, помилкові повідомлення викликані перериваннями доступності деяких мереж у провайдера. Це може створити враження, що сайт недоступний звідусіль, однак, це не так - в такому випадку сайт недоступний тільки з мережі конкретного провайдера в мережі якого знаходиться вузол перевірки.

Якщо моніторинг проводиться через сервіс з великим числом вузлів, ви отримаєте більш повну картину, зможете отримати інформацію з будь мереж найбільш часто виникають проблеми, зможете звернутися до свого хостинг-провайдеру за можливістю рішення.

Як платного сервісу для моніторингу сайту, ми рекомендуємо http://ping-admin.ru/ .

PS За рекомендацією одного з клієнтів, додали посилання на безкоштовний моніторинг: uptimerobot.com.