Донецкий техникум промышленной автоматики

Молоді ветеринари можуть залишитися без роботи

Фото: lemonade, Free Digital Photos   Проблему відсутності достатньої кількості місць за фахом сьогоднішні студенти починають сприймати серйозно, тому багато хто з них навіть не планують залишатися вдома, а відразу готуються до від'їзду за кордон Фото: lemonade, Free Digital Photos Проблему відсутності достатньої кількості місць за фахом сьогоднішні студенти починають сприймати серйозно, тому багато хто з них навіть не планують залишатися вдома, а відразу готуються до від'їзду за кордон.

«Я боюся, що роботи мені не знайти, тому, як тільки я закінчу інститут, планую поїхати. Що стосується молодих ветеринарів, то ситуація погана. У сфері сільського господарства, де, наприклад, можна працювати з великою рогатою худобою, місць немає », - говорить Катаріна Красна, студентка факультету ветеринарії в місті Брно, яка має намір спробувати щастя в Великобританії.

«Ринок заповнений в сфері дрібних тварин. Тут спостерігається високий рівень конкуренції в великих містах. А що стосується сільськогосподарських тварин, то в цьому сегменті все більше і більше спостерігається вузька спеціалізація. Тому у випускників практично немає шансів негайно почати працювати за фахом », - коментує представник Чеської палати ветеринарних лікарів Карел Даніел.

Фото: Poulsen Photo, Free Digital Photos   Досить часто молодим фахівцям доводиться звертати свої погляди на інші сфери діяльності, наприклад, на роботу в лабораторіях, в сфері санітарного нагляду або ж поставок ліків Фото: Poulsen Photo, Free Digital Photos Досить часто молодим фахівцям доводиться звертати свої погляди на інші сфери діяльності, наприклад, на роботу в лабораторіях, в сфері санітарного нагляду або ж поставок ліків.

Однак ректор Ветеринарного і фармацевтичного університету в місті Брно Володимир Вечерек не розглядатись ситуацію, що склалася як трагічну. На його думку, все розвивається природно.

«Люди в більшій мірі почали утримувати вдома тварин, які їм просто подобалися. Тому зросла і потреба в спеціалістах в галузі ветеринарії. Деяке збільшення кількості випускників цілком зрозуміло і воно, на нашу думку, сприяє поліпшенню якості обслуговування на практиці ».

В кінці вересня в списках безробітних в відділеннях Біржі праці значилося 30 молодих ветеринарів. При цьому відповідні дипломи отримало в 2013 році майже 200 осіб.