Донецкий техникум промышленной автоматики

Мобільний зв'язок в США: чудова 4-ка, сімейні тарифи і LTE-маркетинг

  1. Читайте також: " Блудні дочки Bell. Історія at & t і Verizon »

Що з себе являє мобільний зв'язок в країні з найбільшою економікою світу

Що з себе являє мобільний зв'язок в країні з найбільшою економікою світу? Як мінімум «american dream» для українців, якщо врахувати, що в цій галузі ми відстаємо навіть від братів білорусів . Давайте подивимося яким зв'язком живуть там, за океаном.

В першу чергу позначимо чотирьох головних гравця. Це мейджори, що володіють власними мережами: Verizon, AT & T, T-Mobile і Sprint. Причому перші два - Verizon і AT & T - входять в ТОП-5 найбільших стільникових операторів світу. За ними наглядає антимонопольний комітет, який працює не на словах. У 2011-му закони перешкодили угоді в $ 39 млрд - AT & T збиралася поглинути американську частину пирога T-Mobile.

Зв'язок в США побудована на двох стандартах зв'язку: CDMA (Verizon і Sprint) і GSM (AT & T, T-mobile). Відзначимо, що GSM працює не на звичних нам 900/1800, а в стандарті 850/1900. Так що за океан краще їхати з топовими апаратами - вони багатодіапазонні.

Америка - велика і географічно неоднорідна країна. Тому покриття мереж залишається найгострішим питанням. Найбільших успіхів досяг Verizon, в спину йому дихає AT & T. Але навіть у них повно білих плям - в основному в центральних областях. Хоча у T-Mobile бувають проблеми і в великих містах, особливо в приміщеннях. Тому тест різних операторів перед покупкою - справа №1 для американця.

Великим плюсом в США є той факт, що свій номер можна зберегти при переході до іншого оператора. Однак MNP можливий тільки в межах одного регіона.Тут треба згадати, що в Америці немає певних фіксованих кодів у кожного з операторів. Зате є регіональні коди.

Абоненти активно користуються сімейними тарифами - вигідніше взяти 4 лінії для сім'ї за $ 140, ніж брати кожного індивідуальний план по $ 60. В цілому контракти стають менш популярними, але бажаючих купити iPhone за $ 200 все ще вистачає. Все більше Припейд, а також розблокованих оператором пристроїв. Тенденція намітилася після того, як в 2014 Федеральна комісія із зв'язку (FCC) легалізувала «разлочку». По завершенні терміну контракту оператор, за заявкою абонента, зобов'язаний разлочить телефон. Деякі пропонують прив'язати до номера кредитку, з якою буде зніматися щомісячний платіж, в такому випадку абонент отримає знижку в $ 5. Існують бонусні програми для постійних клієнтів.

На відміну від України, де 3G це в основному прерогатива обласних міст, для Америки звично 4G / LTE, а одним оком країна вже поглядає на 5G. Диференціація тарифних планів в основному будується по інтернет трафіку. Дзвінки та смс практично скрізь безлімітні. Часто заодно і в Канаду і в Мексику (або з невеликою доплатою). Більшість операторів за окремий щомісячний прайс надає безлімітні дзвінки по світу. Наприклад, необмежені дзвінки з США в Україну у T-Mobile і Spint обійдуться в $ 15 в місяць (плюс виплати в рамках тарифного плану). У AT & T можна буде купити послугу за $ 5 і дзвонити по $ 0.32. Verizon пропонує 1000 хвилин в Україні за $ 20.

Найцікавіше починається, коли потрібно вибрати план, відповідний по інтернет-трафіку. Нижня межа виділеного обсягу починається зі 100 МБ і закінчується, зрозуміло, безлімітом. При цьому головною маркетингової фішкою є зв'язок в 4G / LTE мережах.

В силу фінансових причин, найбільшим попитом користуються плани в проміжку 3-10 ГБ. Наприклад, тарифний план з 3 ГБ швидкісного 4G / LTE інернет в Verizon обійдеться в $ 45, в T-Mobile - $ 40, у Sprint - $ 30. У AT & T інша тарифна сітка. У них 2 ГБ обійдуться в $ 30 і 5 ГБ - в $ 50. Дзвінки та SMS по країні - необмежені.

З безлімітним інтернетом все не так райдужно і прозоро. У Verizon верхня межа досягає 18 ГБ і обійдеться в $ 100. В T-Mobile «unlimited» (c позначкою 10 ГБ) коштує $ 60. На практиці це означає, що ви виходить 18 і 10 ГБ високошвидкісного інтернету 4G / LTE, наступний трафік буде unlimited, але на швидкостях мереж ЗG або навіть 2G. У AT & T стелю 4G / LTE-інтернету в 50 ГБ пропонують за (увага!) - $ 375! А Sprint попросить за аналогічний пакет $ 75.

З двох десятків опитаних нами українців, які побували в 2015-2016 роках в США, приблизно половина користувалася Припейд AT & T, інша - T-Mobile. При цьому, багато хто мав на всякий випадок TravelSim. А один скористався Apple SIM для підключення до T-Mobile.

Крім чотирьох основних гравців, існує близько 50 віртуальних операторів. Вони користуються потужностями «чудової четвірки». Деякі мають більшу аудиторію, фірмові магазини, а інші продаються тільки в мережах типу Wallmart. Але всі вони пропонують більш низькі тарифи.

Але всі вони пропонують більш низькі тарифи

Розібратися в п'яти десятках операторів справа непроста навіть для американця. Але воно того варте. У віртуальних операторів більш гнучкий підхід поєднується з привабливими тарифами. Враховуються різні вікові групи, соціальні шари, регіональні особливості, необхідність постійних комунікацій з іншими країнами і т.д. Але про це ми розповімо в наступній статті. А поки пропонуємо коротке резюме за чотирма основними операторам:

Verizon (CDMA, 4G / LTE) займає лідируюче положення на ринку - 35,2%, з капіталізацією понад $ 202 млрд і 141 млн абонентів. Мінімальний тарифний план обійдеться в $ 30. За ці гроші ви отримаєте безлімітні дзвінки та SMS, а також 1 ГБ 4G / LTE-інтернету.

Переваги: найбільша зона покриття, висока швидкість зв'язку. Найбільш прозора політика щодо розблокування телефонів.

Недоліки: високі ціни. На відміну від інших великих операторів не надає послугу перенесення невикористаного інтернет-трафіку на наступний місяць.

AT & T (GSM 850/1900, 4G / LTE) - 130 мільйонів абонентів і 32,5% ринку мобільного зв'язку в США, другий оператор за охопленням покриття. Найдешевший тариф - $ 20, до якого входять безлімітні дзвінки та SMS, і 300 МБ 4G / LTE-інтернету.

Переваги: висока швидкість інтернету, невитрачений трафік переходить на наступний місяць.
Недоліки: якщо абонент не встиг поповнити рахунок в термін, загрожує не тільки відключення послуг. Йому теж ніхто не додзвониться і не прийдуть SMS. Причому SMS, відправлені в період відключення, не прийдуть після поповнення рахунку, аналогічно з повідомленнями про дзвінки.

Читайте також: " Блудні дочки Bell. Історія at & t і Verizon »

T-mobile (GSM 850/1900, 4G / LTE) - компанія, що належить німецькому холдингу Deutche Telekom c часткою ринку в 16,3% і 65,5 мільйонами абонентів. Вартість мінімального пакета - $ 40. Він включає безлімітні дзвінки та SMS, а також 4 ГБ 4G-інтернету.

Переваги: середньоцінові тарифи. Надає безкоштовний трафік до 44-му музичним ресурсів. Серед них: Apple Music, Spotify, SoundCloud, Pandora, GooglePlay, Amazon Music і інші.
Недоліки: шкутильгає зв'язок, особливо в приміщеннях і в провінції. Покриття не так широко, як у двох попередніх операторів.

Sprint (CDMA, 4G \ LTE) - частка ринку в 14,5% і 58,8 мільйонів абонентів. Тарифна сітка починається з $ 20, за які абонент отримує безлімітні дзвінки та SMS, а також 1 ГБ 4G \ LTE-інтернету. Після того, як закінчується швидкісний трафік, користувачі мають безлімітний 2G-інтернет.

Переваги: привабливі тарифи.
Недоліки: повільна швидкість LTE. Найменш прозора політика по разлочке телефонів.

Новини операторів, поновлення тарифів, статті про зв'язок - підпишись на   канал «Телеком в Україні» в Telegram Новини операторів, поновлення тарифів, статті про зв'язок - підпишись на канал «Телеком в Україні» в Telegram