Донецкий техникум промышленной автоматики

Mobile-review.com Білайн, «безлімітний інтернет для планшета»

  1. лірика
  2. Тенденція?
  3. Безлімітний інтернет для планшета
  4. порівняння
  5. резюме
  6. Посилання по темі

Ще один безлімітний інтернет, на цей раз для планшета. Схоже, що стільникові оператори продовжують акуратно «пробувати грунт» в сегменті умовно-безлімітного інтернету. Абонплата 890 руб. / Місяць не радує, але ж безліміт ж! Добре, що експерименти з безлімітів не обмежилися смартфонами, справа рухається в правильному напрямку.

лірика

Я багато разів писав про те, що в мобільних мережах «справжній» безліміт з блекдж ... в сенсі, з «преферанс і дівчатами», неможливий через суто технічні причини. Занадто багато любителів торрентів, які технологічно висмоктують з доступного каналу все, що цей канал може віддати. А іншим в секторі цієї БС - недоїдки з панського столу. Років зо три-чотири тому мені люто заперечували, сподіваючись на супертехнології 4G, вже з ними-то все буде! Передбачувано не збулося, і з 5G теж не збудеться, швидкості зростають, а частотний ресурс обмежений. Агрегація частот, зростання пропускної здатності, все це прекрасно. На іншій чаші ваг зростання діагоналі / дозволу телевізорів і моніторів, під них «відрощують» дозвіл фільмів. І відеоплеєри, які інтелектуально підбирають дозвіл в залежності від швидкості інтернет-доступу. Чим швидше інтернет, тим якісніше картинка, а про ліміт вашого інтернет-пакета плеєр не в курсі. Плюс любителі качати фільми про запас за принципом «може, коли-небудь подивлюся», таких напрочуд багато. Біг по колу, але технології в цій гонці відстають і завжди будуть відставати: фільми швидко «розпухають» в рази, нудні текстові огляди перетворюються в відео-развлекушкі, реклама буяє, і вже все частіше на смартфоні ми бачимо автопроігриваемий відеоролик замість картинки. На цьому тлі мало не щоденні оновлення будь-якого смартфонного софта в десятки мегабайт виглядають сущою дрібницею.

Тенденція?

Ви напевно ще пам'ятаєте колишні «безліміту» у всіх операторів: різна абонентська плата за пакети різних обсягів, далі швидкість різали до 64 Кбіт / с, а полноскоростной доступ можна було відновлювати за додаткові гроші в форматі всяких «Турбо-кнопок» і їх аналогів. Але занадто багато так і сиділи на цих 64 Кбіт / с до кінця розрахункового періоду. Хтось із жадібності, хтось із принципу, хтось із ліні і / або через незнання. Наступним етапом була відмова від 64 Кбіт / с і повне блокування доступу, щоб у клієнта не залишалося вибору. Одночасно з назв тарифів / опцій зникло слово «безлімітний», в такому форматі тарифи не можна було вважати безлімітними навіть формально. Далі було впровадження автоматичного продовження швидкості за додаткову плату. З можливістю таке «автоподовження» відключити і докуповувати інтернет в ручному режимі, але більшість людей користуються дефолтними настройками, це аксіома.

І ось тепер явно помітна тенденція переходу до «справжньому» безлімітів, але з певними обмеженнями. Піонером у цій галузі можна вважати смартфони безліміт Yota, його поява струсонуло ринок, і експеримент виявився вдалим. Пізніше й інші оператори потягнулися в цю сторону, вже дуже виграшно виглядає «чесний» безліміт в очах споживача. Плюс, за таке щастя не гріх узяти з клієнта деяка кількість додаткових грошей. Безліміту, звичайно, не «абсолютні», від обмежень в стільникових мережах поки нікуди не дінешся. Оператори технічно блокують або сильно гальмують інтернет-доступ за певними протоколами і / або до певних мережевих ресурсів, забороняють роздачу інтернету по Wi-Fi, дозволяють SIM-карті працювати тільки в певному виді пристроїв.

Чому не наробили таких безлімітів раніше? Важко сказати. Можливо, були недостатньо досконалі або працювали недостатньо надійно системи DPI (Deep Packet Inspection), що дозволяють гнучко управляти швидкостями доступу по різних протоколах. І оператори боялися ризикувати. Зараз ми з вами бачимо дійсно красиві рішення, коли користувач з комфортом дивиться відеоролики на YouTube, а одночасно запущені на цьому ж смартфоні торренти повзуть ледве-ледве зі швидкістю менше 100 Кбіт / с.

Чи перейдуть повністю на такі безліміту замість нинішніх пакетів? Навряд чи. Це різні цільові аудиторії і різні профілі споживання мобільного інтернету. Багато хто віддає перевагу вільно розпоряджатися певним обсягом трафіку в пакеті. Будемо сподіватися на мирне співіснування двох моделей: умовно-безлімітні тарифи з набором всяких обмежень і пакетні тарифи з єдиним обмеженням у вигляді розміру пакета.

Безлімітний інтернет для планшета

Про власне тариф. Опис на сайті Білайн тут , Тариф запущений в Московському і ще кількох регіонах, офіційна дата запуску - 26 червень 2016 року. Тариф Передплатний, з федеральним номером, абонентська плата в Москві - 890 руб. в місяць, в регіонах бачив 550 руб. / місяць, але ціну і параметри перевіряйте на сайті Білайн. Тариф діє по всій Росії, виключення:

При знаходженні на території Магаданської області, Чукотського АТ, республіки Саха (Якутія), Камчатського краю, Таймирського і Долгано-Ненецького муніципальних районів, ЕМО р Норильська і м Ігарки діє тариф 9,95 руб. / Мбайт (обсяг переданих / отриманих в протягом розрахункового періоду даних округлюється в більшу сторону з точністю до 150 Кбайт). На території Республіки Крим та м.Севастополь діє тариф 9,95 руб. / Мбайт (обсяг переданих / отриманих протягом розрахункового періоду даних округлюється в більшу сторону з точністю до 20 Кбайт).

Голосовий зв'язок і відправка / прийом SMS на тарифі доступні, в Москві 1.7 руб. за хвилину місцевих дзвінків на будь-які мережі і 1.95 руб. за SMS по Росії. Міжміські дзвінки - 2.9 руб. / Хв на мережі будь-яких операторів.

Особливості та обмеження. Тепер про те, чим нам не дозволено займатися на цьому безлімітному тарифі. На жаль, на сайті багато чого не написано, і навіть в pdf-описі тарифу ця інформація відсутня, довелося з'ясовувати окремо.

На тарифному плані «Безліміт для планшета» опції «Хайвей», а також акції та інші бонусні програми, що дають знижки на інтернет-трафік, недоступні для підключення.

На тарифному плані «Безліміт для планшета» опції «Хайвей», а також акції та інші бонусні програми, що дають знижки на інтернет-трафік, недоступні для підключення

У той же час в pdf-описі вказана доступність на тарифі бонусної програми «Щасливе час». Правда, вказана доступність ще древньої, найпершою версією цієї програми з нарахуванням бонусів на суму поповнення рахунку, бонусні рублі вже давно нараховуються на суму витрат на зв'язок, а не поповнення. Не виключено, що забули прибрати з заготовки pdf-опису.

Послуга «розділяється інтернет» не працює, і це було передбачувано. Дивно, якби дозволили безкоштовно ділитися безлімітним мобільним інтернетом. Хоча при такій ціні можна було зробити виділяється інший симкарту шматочок хоча б на п'ять гігабайт. Можливо, в Білайн це технологічно важко реалізувати, не просто так же відсутня можливість в їх «разделяемом інтернеті» виділяти певні квоти кожному пристрою, тільки «загальний казан».

SIM-карта буде працювати тільки в планшеті. Як і раніше досвіду, тут можливі проблеми, планшети маловідомих китайських виробників можуть не розпізнаватися як планшети.

Роздача мобільного інтернету по Wi-Fi на цьому тарифі заблокована. Можливість включити роздачу інтернету на певний час за додаткову плату також не передбачена.

З торрентами цікавіше. У Білайн мені відповіли: «Ви запитували про торренти. Скоро доступ до них буде обмежений ». Тобто, не виключено, що зараз торренти на тарифі працюють, але в майбутньому їх «обмежать». Заблокують повністю або сильно заріжуть швидкість? Поки невідомо.

порівняння

Напрошується порівняння з зовсім свіжої опцією МТС «Інтернет 4 Мбіт / с» за 750 руб. / Місяць, в якій теж зробили безлімітний трафік, почитати наш огляд можна тут . У МТС пішли іншим шляхом, встановивши обмежувач максимальної швидкості 4 Мбіт / с. А на торренти поставили обмеження швидкості 512 Кбіт / с і чесно прописали це в умовах тарифу. Серйозний мінус - опція за цю абонплату діє тільки в домашньому регіоні, в поїздках по Росії доведеться платити додаткові 50 руб. в день (!).

Безлімітний тариф для планшета в Yota діє по всій Росії, і абонентська плата в ньому 390 руб. / Місяць за швидкість до 512 Кбіт / с, 550 руб. / Місяць за швидкість до 2 Мбіт / с і 650 руб. / Місяць за швидкість без обмежень. У Yota працює інтелектуальна динамічна схема залежності максимальної швидкості не тільки від протоколу, але і від завантаження конкретної базової станції, але діє вона на планшетних тарифах? Швидше за все, діє, хоча у мене в цьому 100% впевненості немає.

резюме

З урахуванням всіх перерахованих обмежень і цінника 890 руб. тариф можна вважати нішевим, не думаю, що цю пропозицію буде дуже популярно на ринку. З іншого боку, обмеження по торрентів і роздачі мобільного інтернету по Wi-Fi в описі тарифу відсутні, і недосвідчені користувачі можуть спокуситися можливістю використовувати тариф в якості універсального рішення. На відміну від смартфона, який активно використовується для дзвінків, планшет зручно використовувати і в дорозі, і вдома в якості домашнього інтернету, таке комплексне рішення за 890 руб. виглядає заманливо. Сподіваюся, що хоча б в салонах продавці будуть попереджати про особливості тарифу.

В іншому призначена для користувача ніша тарифу зрозуміла: він для тих, хто проводить багато часу за переглядом на планшеті фільмів та відеороликів і кому хронічно не вистачає 12 ГБ за 700 руб. у місяць.

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Тенденція?
Чому не наробили таких безлімітів раніше?
Чи перейдуть повністю на такі безліміту замість нинішніх пакетів?
Заблокують повністю або сильно заріжуть швидкість?
У Yota працює інтелектуальна динамічна схема залежності максимальної швидкості не тільки від протоколу, але і від завантаження конкретної базової станції, але діє вона на планшетних тарифах?