Донецкий техникум промышленной автоматики

Місця природного зимівлі їжаків зникають - люди забирають їх додому на зиму

  1. важка зимівля
  2. Людина може допомогти
  3. Дієта до літа

Фото: Ida Aalto / Yle

У серпні минулого року у дворі Лотти Яяккола з'явилася їжачиха, яку власниця двору охрестила Міс К. Яяккола помітила, що їжачиха не відрізняється великими розмірами і вирішила її зважити. У вересні вага Міс До становив близько п'ятисот грам, і Яяккола вирішила зателефонувати в товариство захисту тварин і перевірити, чи зможе та пережити зиму. У процесі спілкування зі службою захисту у дворі Яяккола виявився і другий їжачок - Норссі. У підсумку обидва їжака виявилися дівчатками, і Яяккола вирішила поселити їх на зиму у себе в сауні, побоюючись, що у дворі ті замерзнуть в очікувано безсніжну зиму.

Фото: Guillaume Houessou / Yle

важка зимівля

З дикого їжака навряд чи вийде хороший домашній улюбленець, однак якщо ви помітили поруч з будинком тварина, яке виглядає явно менше нормальних розмірів, то має сенс його зважити, заявляє ветеринар Сайя Палданіус.

- Щоб їжак пережив зиму, він повинен важити не менше 800 грам, - каже Палданіус.

Якщо тварина важить менше, можна зателефонувати за довідковим номером в найближчу організацію захисту тварин.

За словами Палданіус, у багатьох куточках Фінляндії популяція їжаків зменшилася або зникла зовсім. Дослідник з Університету Ювяскюля Марко Хаапакоскі підтверджує побоювання ветеринара.

- Єжи живуть поблизу людини. Останнім часом сільське господарство зазнає змін, на фермах, так і у дворах все рідше можна зустріти дровітні дров, господарські будівлі, сараї ітд., Під якими їжаки раніше знаходили собі укриття на зиму, - каже Хаапакоскі.

Впливає на популяцію колючих звірків і зміна клімату: найчастіше снігу на землі так мало, а зимовий сезон настільки теплий, що їжаки прокидаються від сплячки посеред зими і вмирають від голоду.

- Половина їжаків гине під час сплячки, - заявляє Хаапакоскі. - По-перше, все важче знайти безпечне місце зимівлі, коли ніде сховатися і немає снігу. По-друге, якщо зима тепла, то паводки затоплюють місця зимівлі, і їжаки тонуть в своїх норах, не встигнувши прокинутися.

По-друге, якщо зима тепла, то паводки затоплюють місця зимівлі, і їжаки тонуть в своїх норах, не встигнувши прокинутися

Фото: Ida Aalto / Yle

Людина може допомогти

Людина може допомогти перезимувати їжачкам, наприклад, підгодовуючи їх. Найкраще це робити восени, коли природні джерела харчування їжаків потроху вичерпуються. Підживлення допоможе ежам наростити жировий прошарок і пережити зиму. Як говорить Хаапакоскі, найкраще влітку залишити їжаків в спокої і починати підживлення тільки в осінній період.

Дієта до літа

Живуть у Лотти Яяккола їжачихи за зиму округлилися - господиня підгодовувала їх котячим кормом. За словами Яяккола, за їжачками цікаво спостерігати, вони живі і активні тварини, але від них багато шуму, особливо по ночах.

Міс До і Норссі настільки одужали на котячому кормі, що до літа було вирішено посадити їх на дієту, щоб привести в пляжну форму. Тепер замість вологого корму їжачихи їдять виключно сухий.

Фото: Guillaume Houessou / Yle