Донецкий техникум промышленной автоматики

Мер Висагинаса: Якщо АЕС будуть безпечними, всім нам вистачить місця

Даля Штраупайте Мер міста Висагинас (Литва) Даля Штраупайте, яка взяла участь в що відбулася 15 листопада в Даугавпілсі дискусії про будівництво трьох атомних електростанцій в Литві, Росії та Білорусії, поділилася з порталом Gorod Даля Штраупайте Мер міста Висагинас (Литва) Даля Штраупайте, яка взяла участь в що відбулася 15 листопада в Даугавпілсі дискусії про будівництво трьох атомних електростанцій в Литві, Росії та Білорусії, поділилася з порталом Gorod.lv своєю думкою

про необхідність будівництва АЕС і переваги використання атомної енергії при виробництві електроенергії.

«Білоруси будують свою атомну електростанцію в 50 кілометрах від Вільнюса, і якщо вона буде безпечна, то і Білоруська (Островецький), і Вісагінської один одного будуть лише доповнювати (в тому числі впишуться і в систему зеленої енергетики), і всім нам вистачить місця. Головне, щоб АЕС будувалися безпечні, щоб фахівці несли за них відповідальність. Можливо, Євросоюз міг би допомогти Білорусі, яка не входить в ЄС, запровадити додаткові елементи безпеки. Білорусам бажаю, щоб їх АЕС була надійна, і щоб вони досягли того, чого ми досягли в Європі », - зазначила Д. Штраупайте.

Мер Висагинаса зазначила, що три країни, Естонія, Латвія і Литва, які спільно планують будувати АЕС в Литві, повинні добре усвідомлювати відповідальність, яку на себе беруть, адже це дуже важливо, тому що деякі політики іноді поводяться дуже безвідповідально.

«Треба думати про людей, адже, якщо ми не будемо будувати Вісагінської станцію, ми скоро будемо платити 1 літ за 1 кіловат електроенергії. Ми до цього прийдемо, адже у нас немає ні достатньої кількості сонця, ні вітру, щоб з них отримувати електроенергію. Альтернативна, або зелена, енергетика може бути разом з атомною енергетикою, тоді можна регулювати ціни. Вважаю, що в Литві потрібно будувати АЕС. При цьому, ми безпечно закриваємо Ігналінську станцію і залишаємося країною атомної енергетики. Будувати АЕС в Литві - вигідно, але головне, щоб вона була безпечною. Доведено, що саме дешева енергія - атомна, і, маючи, дешеву електроенергію можна зробити життя людей кращим, сприяти створенню нових робочих місць (тільки при будівництві Вісагінської АЕС буде створено близько 6 тисяч робочих місць) та розвитку підприємництва », - повідомила Д. Штраупайте.

Свою впевненість у необхідності будівництва АЕС мер литовського міста підкріпила тим, що в цьому році виповнюється 30 років Ігналінської АЕС, і за цей час вивчена статистика, проведені наукові дослідження, які доводять, що природа відновлюється. При цьому, Д. Штраупайте підкреслила, що головне в будівництві АЕС - безпека, і побажала білоруській стороні заручитися необхідною підтримкою і побудувати свою АЕС по європейських стандартів.

Зупинена в 2009 р Ігналінська АЕС - перша виводять з експлуатації атомна станція з реакторами РБМК "чорнобильського" типу. Програма її закриття повинна бути завершена в 2029 р Вільнюсі постійно нагадують, що відповідно до угоди про вступ Литви в ЄС закриття станції є спільним зобов'язанням Литви і Євросоюзу. АЕС як небезпечна була зупинена на вимогу Брюсселя.